Πρόβλημα με ST

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
atakas
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Jul 07, 2010 8:43 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Status: Περιμένοντας το 11...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα στους μανατζερόφιλους.Έχω αγοράσει έναν επιθετικό του οποίου τα στατιστικά είναι καταπληκτικά.Όμως δε μπορώ να τον ταιριάξω κι έτσι δε μου σκοράρει.Έχω δοκιμάσει διάφορα συστήματα όπως 4-5-1 σαν poacher,target man ή και complete forward.Ορίστε μια εικόνα των στατιστικών και περιμένω τις συμβουλές σας.
http://tinypic.com/r/vfa8uo/7
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Deep Lying Forward - Attack
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
Gumul
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Tue Jan 20, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα στατιστικα του παιχτη που μας δειχνεις ειναι εξαιρετικα για poacher. Πίανει 165/200 (82.5%) στα 10 κυρια attributes της θέσης και εχει εκπληκτικα χαρακτηριστικα και για set pieces, αν τον τοποθετησεις σε θεση near post flick on ή attack near post. Το πόσο καλα θα παίξει εξαρτάται και από πολλους αλλους παραγοντες ομως εκτος απο τα stats του.

Π.χ. morale, adaptability, παιχτες που τον τροφοδοτουνε κτλ.

Ας πουμε τωρα με morale very poor που τον βλεπω στο ss ισως να ειναι πιο δυσκολο να πιασει αποδοση. Αν δεν εχει καλο adaptability ισως πρεπει απλα να κανεις λιγο υπομονη για μια season να "δεσει" με την ομαδα κ μετα θα σου κανει -papas .. Μην ξεχνας αλλωστε οτι ο τροπος που παιζεις εχει τεραστια σημασια. Δεν μπορει απο μονος του να βαλει γκολ. Πρεπει καποιος να του δινει την μπαλα. Αν φτανει ας πουμε σε θεσεις για γκολ κ δεν σκοραρει, ισως να φταιει το tempo της ομαδας που τον κανει να βιαζεται. Αν δεν φτανει καν σε τετοιες θεσεις, μαλλον το προβλημα σου ειναι η τροφοδοσια του.

Παντως μιας και απο το 2010 παιζω μονο με poacher στην επιθεση, μπορω να σου εγγυηθω πως τα stats του ειναι μια χαρα για τη θεση, με το agility και το pace να ειναι τα μονα που δεν τον κανουν τον καλυτερο που εχω δει στη θεση του.. Ακομα και ετσι ομως εχει τυχει σε παιχτη μου που μου εβγαλε 160 γκολ σε 150 αγωνες να εχει τα νεκρα του διαστηματα (3-4 αγωνες χαλια..)
ΜΙΚΡΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ...
ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΡΔΟΣ...


Για οποιον τον ενδιαφερουν οι ιστοριες. (FM 2009)
Κανεις εμποδιο δε θα σταθει...
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

δοκιμασεσ ως complite forward φαινεται πως ταιριαζει για την θεση.......
User avatar
ArAgoK
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 448
Joined: Mon Jun 09, 2008 10:02 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός
Αγαπημένη Ομάδα: Ρεάλ Μαδρίτης , Παναθηναικός
Status: Getting high.....
Location: *Αθήνα*
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συμφωνώ απόλυτα με τον Gumul .. Poacher πιστεύω πως αποδίδει καλύτερα .. Complete Forward δεν νομίζω πως τεριάζει σε παίκτη 20 χρονών καθώς και η εμπειρία απο οσο νομίζω παίζει ρόλο !
*CATCH A "HO" AND ANOTHER "HO" ,
MERRY CHRISTMASS*
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

atakas wrote:Καλησπέρα στους μανατζερόφιλους.Έχω αγοράσει έναν επιθετικό του οποίου τα στατιστικά είναι καταπληκτικά.Όμως δε μπορώ να τον ταιριάξω κι έτσι δε μου σκοράρει.Έχω δοκιμάσει διάφορα συστήματα όπως 4-5-1 σαν poacher,target man ή και complete forward.Ορίστε μια εικόνα των στατιστικών και περιμένω τις συμβουλές σας.
http://tinypic.com/r/vfa8uo/7
Δοκίμασε το παρακάτω σύστημα γιατί με τα stats που βλέπω πιστεύω ότι είναι αμαρτία να τον έχεις απλά να περιμένει να πάρει τη μπάλλα ενώ έχει τις ικανότητες να εμπλέκεται περισσότερο στο δημιουργικό κομμάτι της ομάδας .... δοκίμασέ το και πες μου πως αποδίδει ο ίδιος αλλά και η ομάδα γενικότερα. Εγώ προτείνω αυτό με τα δύο DM..

viewtopic.php?f=252&t=32086

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2011”