[Ανάλυση] Παναθηναϊκός

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

1η χρονια πουλαμε τα λοιμα Ζιλμπερτο,Καραγκουνη, Σαριεγκι, Μελισση,Καντε, Γκαρσια βγαζουμε καπου 7-8Μ απο τα ποσα που παιρνουμε μαζι με τα συμβολαια που αποδεσμευονται και παιρνουμε κατευθειαν Galeano με δοσεις βεβαια, Badelj apo Dinamo, Dede τον κλεινουμε ελευθερο κ ερχεται τον Γεναρη τρομερος αμυντικος γινεται κ διεθνης με ΡΑ 160 τσιμπαμε κ δανεικους Μακεδα κ Ανακογλου και κανουμε την προσευχη μας να μν εχουμε τραυματισμους!!!!
stelios1992
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sun Jan 09, 2011 4:17 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω συνυθος πουλαω τους g.silva,simao,karagkouni,garcia vyntra sarriegi,katsourani,seitaridi, :-D :-D :-D
και αγοραζω dodo,miranda, δανεικο boyata,annan,sammir,lukaku,sanogo....και παιζω ενα 4-4-2 diamond....τα λεφτα τα βρισκω απο τις μεταγραφες και βαζω πολλες δοσεις..... :wink: :wink: :wink:
xristos21pao
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Jan 27, 2011 1:42 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΤΙ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ?
sanmartin
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 408
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:45 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: i do calculate CA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xristos21pao wrote:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΤΙ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ?
εισαι σε new game? εχεις κανει αλλαγες στο ροστερ?

τεςπα αν εισαι στο ξεκινημα παρε juan ignacio mercier για να παιζει στο κεντρο περιπου 1,5Μ και παίξε 4-5-1 με rigid,counter,man marking.
τα υπολοιπα που μενουν να πειραματιστεις ειναι το staff,match preparation,training,morale,fitness,motivation :wink:
Winning the treble with Manchester United and saving Bergkamp's penalty against Arsenal in the FA Cup semi-final was not a surprise. You have to believe you can win.

Peter Schmeichel Quotes
_____________________
6000 views&respects
xristos21pao
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Jan 27, 2011 1:42 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω φερει στην ομαδα Μανιατη, Fazio, Rensing και εχω ανεβασει απο την β' ομαδα τους Μαυρια, Φουρλανο.
καλο ειναι το 4-5-1 αλλα μπορεισ να με βηθησεισ λιγο παραπανω? Δηλαδη τ θεση να δωσω σε καθε παικτη μεσα στο γηπεδο?
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xristos21pao wrote:Εχω φερει στην ομαδα Μανιατη, Fazio, Rensing και εχω ανεβασει απο την β' ομαδα τους Μαυρια, Φουρλανο.
καλο ειναι το 4-5-1 αλλα μπορεισ να με βηθησεισ λιγο παραπανω? Δηλαδη τ θεση να δωσω σε καθε παικτη μεσα στο γηπεδο?
φιλε μονος σου δεν μπορεις να δεις τι ρολο ταιριαζει καλιτερα στον καθε παιχτη σου?Αυτο μπορεις να το καταλαβεις απο τα στατιστικα των παιχτων σου.Ψαξτο λιγο μονος δεν θα βγεις χαμενος :wink:
stelios1992
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sun Jan 09, 2011 4:17 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xristos21pao wrote:Εχω φερει στην ομαδα Μανιατη, Fazio, Rensing και εχω ανεβασει απο την β' ομαδα τους Μαυρια, Φουρλανο.
καλο ειναι το 4-5-1 αλλα μπορεισ να με βηθησεισ λιγο παραπανω? Δηλαδη τ θεση να δωσω σε καθε παικτη μεσα στο γηπεδο?
δωσε παιχνιδια στοθς φουρλανο και μαβρια παλλοι καλοι παιχτες....
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stelios1992 wrote:
xristos21pao wrote:Εχω φερει στην ομαδα Μανιατη, Fazio, Rensing και εχω ανεβασει απο την β' ομαδα τους Μαυρια, Φουρλανο.
καλο ειναι το 4-5-1 αλλα μπορεισ να με βηθησεισ λιγο παραπανω? Δηλαδη τ θεση να δωσω σε καθε παικτη μεσα στο γηπεδο?
δωσε παιχνιδια στοθς φουρλανο και μαβρια παλλοι καλοι παιχτες....

Κατα τη γνωμη μου ο Μαυριας ουτε για βασικη αρη πετρουπολης δε κανει!
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
Fulgore
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Mar 19, 2011 5:07 pm
Football Manager της ομάδας: PAO
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορει να είμαι χρήστης FM από εποχές CM και εννοείτε πως ήξερα το site, αλλά σήμερα αποφάσισα να εγγραφώ και να ποστάρω.

Όντας φίλος του ΠΑΟ σε κάθε FM έχω τουλάχιστον ένα save με την ομάδα.
Το ένα save είναι άδικο, καθώς πάντα την κάνω ομάδα τρένο κατακτώντας οποιαδήποτε διοργάνωση και αν βρεθώ... -traino

Στο fm 11 για την ώρα έχω μόνο το "άδικο" save, αλλά η ομάδα σαν ροστερ δεν έχει υπερβολές.
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στις αρχές της τρίτης σεζόν μετά από treble.
Το σχήμα είναι ένα 4-2-3-1 deep με δύο DMC και απαρτίζεται από τους παρακάτω:

GK: Alex Tzorvas (Kapinos, Karnezis)

DC: Giuseppe Bellusci, Douglao (Boumsong, Katsikas, Mavroudis Bougaidis)

DR: Vedran Corluka (Loukas Vyntra, Stergos Marinos)

DL: Michal Kadlec (Nikos Spyropoulos)

DMC: Miguel Veloso, Kostas Katsouranis (Simao, Panagiotis Ballas)

AMC: Sotiris Ninis (Spyros Fourlanos)

AMR: Maxime Partouche (Charis Mavrias)

AML: Sebastian Leto (Lazaros Christodoulopoulos)

ST: Vaclav Kadlec (Apostolos Vellios)

Επίσης στην ομάδα ανήκει και ο Fortounis που τον έχω στείλει δανεικό.

Κορυφαίος παίκτης είναι ο Vaclav Kadlec που θα τον έπαιρνα ακόμα και με Man Utd.
Τον χτύπησα τον χειμώνα της πρώτης σεζόν με 5M και ξεκίνησε ως backup του Djibril.

Από τους παραπάνω ο ακριβότερος που ήρθε την τρίτη σεζον με 25Μ είναι ο Veloso, που τον πήρα επειδή απλά ήθελα να κάνω ένα μεταγραφικό μπαμ.
Επίσης, πολύ ακριβός ήταν και ο Michal Kadlec που κόστισε 12Μ για να έρθει την δεύτερη σεζόν.
Μάλιστα έπειτα απο τις συζητήσεις με τον μανατζερ του μου είχε βάλει σαν όρο να ματσάρει το μεγαλύτερο συμβόλαιο, χωρίς να το έχω δει και την πάτησα, αφου φυσικά ο Veloso ήθελε πολλά χρήματα για να δεχθει.

Τον Corluka τον πήρα την τρίτη χρονιά αφού μου τον πρόσεφερε η Τότεναμ με 2Μ.
Τις άλλες δύο χρονιές τις έβγαλα με Λουκά βασικό του οποίου το συμβόλαιο λήγει και έκλεισα για backup του Corluka έναν 19χρονο του ΠΑΟΚ που λέγεται Angelos Karantasiadis και φαίνεται καλό ταλεντάκι.

Πολύ συμφέρουσα αγορά ήταν αυτή του Partouche που ήρθε την 2η χρονιά με μόλις 200Κ από τον Πανιώνιο και πήρε φανέλα βασικού.
Αριστερά ο Leto παίζει πολύ καλά και με το σπαθί του έχει καπαρώσει θέση βασικού και ουδέποτε με έκανε να ψάξω μεταγραφή για αυτή τη θέση. Backup ο φιλότιμος Λάζαρος.

Στην άμυνα συνιστώ ανεπιφύλακτα τον Bellusci.
Τον πήρα από την Catanha με 4Μ την δεύτερη σεζόν και έχω πολύ μεγαλύτερες προτάσεις από μεγάλους συλλόγους.
Επίσης όταν προωθείται στα corners είναι σαν πέναλτι...
Απαιχτος και ο Douglao που ήρθε την πρώτη σεζον με 850Κ και βασικούρα!
Τον Μπουμ δεν κατάφερα να τον πουλήσω αλλά λήγει το συμβόλαιο του και μας χαιρετάει καθώς από πίσω έχω τον ανερχόμενο και πολυτάλαντο... Mavroudi Bougaidi. (ούτε που τον είχα ξανακούσει, αλλά μου τον πρότεινε ένας σκάουτερ και φαίνεται καλός)
Ο Katsikas είναι απλά λίγος...

Στα αμυντικά χαφ ο Κατσουράνης που πήρε και περιβραχιόνιο παραμένει βασικός στα 33 του και πλαισιώνει τον Miguel Veloso, ενώ από πίσω έρχεται ο "ελβετικός σουγιάς" Simao καθώς και ο πιτσιρικάς Ballas που ήρθε από τον Ατρόμητο την τρίτη σεζόν με 350Κ και αρκετά καλά stats.

Αυτά για την ώρα...
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα μου δεύτερη χρονιά:

GK: Tzorvas (van der Laan)
DL: Masilela (Spyropoulos)
DC: Rafael Toloi (Kante-Vyntra)
DC: Bilek (Vyntra-Kante)
DR: Seitaridis (Vyntra)
DM: Gilberto Silva (Simao-Ballas-Katsour)
MC: Katsouranis (Simao-Ballas)
MC: Ninis (Fourlanos-Fetsis)
AMR: Govou (Mavrias-Lazaros-Macheda)
AML: Lazaros (Macheda-Govou)
ST: Sanogo (Cisse-Macheda-Stambolziev)
Asterios341
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Sun Mar 29, 2009 11:57 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tην πρώτη χρονια σε ΠΑΟ δεν έχει χρήμα για μεταγραφές.Προσωπικά πούλησα μόνο Καντέ και sariegi και αγόρασα Δεκέμβριο Fazio,Verratti.Παίζω στο πρωτάθλημα μόνο 4-2-3-1 με Τζορβα:δεν πηγε ασχημα
Σειταριδη και Σπυροπουλο μπακ
Silva/simao ball winning και Κατσουρ box to box
Advanced playmaker Νινη/Καρα/verratti.
Στα ακρα govou/Leto/χριστοδουλοπουλο
Poacher σισσε.
Με fluid mentality, short passing,quick tempo,through the middle,narrow width,work ball in the box,retain possesion,push high up,hussle στο ελληνικο πρωταθλημα η ομαδα πήγε τρενο!!!!τους ακραιους AMR/AML τους βάζω move into chanells και σκοραρουν συνέχεια και ειδικα ο λετο.

Ειχα πολύ καλή κατοχή 60-70% σε Ελλάδα και πάσες 85%!!!

Στην ευρώπη πήρα CL την 1η χρονιά παίζοντασ κυριως 4-1-4-1 με rigid philosophy,stick into position, disciplined game και για να πω την αλήθεια με πολύ καλή μελετη των αντιπάλων -toixos2. Στον τελικό σκο΄ραρε ο σειταριδης και χριστοδουλόπουλος με στημενεσ φασεις εναντιον Αρσεναλ!!!!!
User avatar
nikpana
Amateur
Amateur
Posts: 202
Joined: Wed Apr 11, 2007 6:52 am
Location: Xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου πές μου λίγα λόγια για την τακτική σου (4-1-4-1) αν θές. Ρόλοι παικτών κ.τ.λ. Ευχαριστώ :-)
Ότι δέ σε σκοτώνει σε κάνει ποιό δυνατό
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”