[Ανάλυση] Ολυμπιακού

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
tacv7
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Wed Dec 12, 2007 10:30 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos C.F.P.
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιας και όλοι γράφουν μια ανάλυση για το θρύλο, είπα να βάλω και εγώ το λιθαράκι μου και να γράψω και την δικιά μου... :P

Έχουμε και λέμε...:

Τέρμα: Η οικονομική κρίση και οι μεγαλύτερες ανάγκες της ομάδας, με ανάγκασαν να ρισκάρω και να αφήσω τους 3 υπάρχοντες τερματοτύφλακες ως έχουν... Και δεν είχα άδικο, μιας και ο γατό-Pardo-ς έχει να φάει γκόλ 9 αγωνιστικές (!!!!!!!)... Ο Αντωνάκης την βγάζει με κάνα κυπελλάκι, ενώ ο Meyeri "μαθαίνει" ακόμα...

Άμυνα: Ουδείς αχρείαστος..! Έμειναν όλοι, μιας και όλοι είναι αρκετοί για την πρώτη σεζόν... Σ'αυτούς προστέθηκε και ο Roderick Miranda(ναι ναι! Αυτός ο μικρός θεούλης που ήρθε με 1,5m @ 48 άτοκες), ο οποίος τα πάει μια χαράαααα...

Κέντρο: Και εδώ μια απο τα ίδια, με τον Γιαννάκη να παίρνει πιο πολλές ευκαιρίες, ενώ ήρθε και ο Kevin(Zaragoza,3m,M-U-S-T B-U-Y ΛΕΜΕΕΕΕ)...

Άκρα: Ο Riera καβάτζωσε φανέλα βασικού ασυζητητί, ο Zairi και Rommendahl μας χαιρέτησαν με συνοπτικές διαδικασίες, φέρνοντας "μαρούλι" στα γραφεία (2,6 ο ζογκλέρ!!!, 1,8 ο δανός!!!!!!!). Αποκτήθηκε ο Karim Ait Fana, τον οποίο εμπιστεύομαι από το προηγούμενο FM (αν και χρειάστηκε να τα σκάσω 2,5 ντούκου και τα λοιπά σε 48 δόσεις), ενώ ήρθε ο πολλά υποσχόμενος Gai Assulin (free!!!!)...

Επίθεση: Ο Τρελό-Μάρκο έχει τον πρώτο λόγο στην επίθεση, με τον Nemeth να παίρνει πολλές ευκαιρίες στη σεζόν, ενώ ο "γερμανός" έφερε στα γραφεία πρόταση 1,8 για δανεισμό απο την Toulouse, με οψιόν στα 5 και έφυγε...ΧΤΕΣ!!

Προπονητικό τιμ: Pozanco και Μουρίκης είναι υπέραρκετοί για πρώτη σεζόν στα Fitness, Erick Mombaerts για assistant που είναι και φθηνός, και από εκεί και μετά Prosinecki, Alexandre Irineu, Philipe Bergeroo & Steve Wigley...

Eλπίζω να βοήθησα...
ImageImageImageImageImage
Δεκατρίαδωδεκαϊσμός= Τρόπος Ζωής
xenosdio
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Nov 28, 2007 9:50 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal, Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια παρακαλω βοηθεια! Παιζω 4-2-3-1 με μονο του στην επιθεση τον Παντελιτς και δεν μου βαζει γκολ με τιποτα! Τον εχω βαλει Target Man κανω καλα??
Geofrou
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Mon Feb 04, 2008 10:03 pm
Football Manager της ομάδας: Osfp!!Ofc...
Αγαπημένη Ομάδα: Ο αιωνιος εφηβος!!
Location: Στυλιδα - Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και δεν ξέρω το σύστημα σου αναλυτικά θα έλεγα τον pantelic να τον βάλεις poacher.Εμένα εκει μου αποδίδει σχετικά καλά με σύστημα 4-3(mc)-1-2.
User avatar
sarikloglou
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat Nov 27, 2004 12:43 am
Football Manager της ομάδας: Kavala-Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xenosdio wrote:Παιδια παρακαλω βοηθεια! Παιζω 4-2-3-1 με μονο του στην επιθεση τον Παντελιτς και δεν μου βαζει γκολ με τιποτα! Τον εχω βαλει Target Man κανω καλα??
να τον βαζεις Poacher ειναι πολυ καλος εκει...allios Andvance Forward...
Thrylos for ever!!!!!
User avatar
cvtmanager
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sun Oct 17, 2010 3:40 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos Peiraios
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos Peiraios
Status: “ο σώσον εαυτόν σωθείτο''
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O miralas μενει!ΤΕΛΟΣ!
ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΖΩΗ..ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ MANAGER..

10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ MANAGER..2001-2010..AΠΟ ΤΟ CM ΣΤΟ FM 2011...


ΘΡΥΛΕ ΜΟΥ Η ΖΩΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ..
User avatar
luna
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Fri May 01, 2009 11:40 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos/Gladbach/Lille
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ας κανω κ εγω την αναλυσουλα μου μετα απο σχεδον μια χρονια που εχω παιξει :-P

Τερματοφυλακας : Εκει ειναι το μεγαλο προβλημα. Ο Παρντο εφυγε πριν αρχησει η σεζον και πηρα Enyeama 250k -ypoklinomai δυστυχως επειδη ειμαι βλακας και αργησα ειχε παιξει ηδη τον πρωτο προκριματικο γυρο με την Χαποελ και τωρα που εχω φτασει 8 Europa ειναι ineligible :( Παντως με τον συγκεκριμενο λυνεις το προβλημα πολυ φτηνα και ευκολα. Βεβαια ο Νικοποληδης δεν ειναι κακος απλα λογω ηλικιας πεφτουν συνεχεια τα στατιστικα του , μου κανει καλες εμφανισεις στο Europa αλλα αμα πεσει δεν ξανασηκωνεται ουτε με αιτηση :D Καλο ειναι να παρακολουθηθει στενα και ο Megyeri γιατι μπορει να εχει καλη αναπτυξη.

Αμυνα : Ξεκιναμε απ τα σεντερ μπακ. Αβρααμ πολυ καλος ενα average 7.15 χωρις να εχει βαλει ουτε 1 γκολ καθως προωθω τον 2ο αμυντικο. Μελμπεργκ και μοντεστο δεν μ εχουν ενθουσιασει τοσο , ειδικα ο Μελμπεργκ που περιμενα περισσοτερα . Πολλα λαθη λαθος τοποθετησεις και σε καθε training report τον βλεπω στους not impressed in training να πεφτουν τα στατιστικα του , ο Μοντεστο ενταξει σχετικα καλος , τιποτα το ιδιαιτερο. Ποτουριδης λυση αναγκης (για μενα) και στα σεντερ μπακ και αριστερα που ειχα ενα προβληματακι με τραυματισμους , τα εχει παει καλα σχετικα αλλα δεν βλεπω ιδιαιτερη αναπτυξη στα στατς και εχει παρει ευκαιριες , θα περιμενω κανα χρονο ακομα κ μετα παει για πουλημα αν δεν ανεβει. Γενικα τα σεντερ μπακ για πρωτη χρονια ειναι καλα , αν μπορειτε να παρετε αλλον 1 με τα λεφτα σας καλο θα ηταν , εγω που δεν ειχα εμεινα ετσι και την παλεψα :P Παμε στα πλαγια μπακ τωρα. Δεξια ειναι κομπλε τουλαχιστον για την αρχη. Τοροσιδης πραγματικα δεν υπαρχει στον κοσμο (του ΦΜ δυστυχως :( ) . Σε καθε αγωνα μου εχει 7.5 + εχει αβερατζ 7.6 μετα απο 30 αγωνες :shock: . Το μονο κακο ειναι οτι δεν καθετε με τιποτα τον ζητανε ολοι , ζηταει 2,5-3,5 μυρια συμβολαιο και γινεται unhappy συνεχεια . Γκαλιτσιος , περιεργως , καλο μπακ απ του Τορο. Αριστερα δεν εισαι κομπλε. Προσωπικα δανεισα Χολεμπα με οπσιον αγορας μπας κ φυγει κ πηρα εναν 18 χρονο (Dodo) ο οποιος μου παιζει πολυ καλα (ημουν τυχερος σ αυτο) . Δυστυχως ο Ραουλ Μπραβο δεν μου παιζει τιποτα κ εχει πολυ βαρυ συμβολαιο οποτε μαλλον περνει ποδι το καλοκαιρι. Γενικα με μια προσθηκη αριστερου μπακ πρωτη χρονια πιστευω θα ειμαστε οκ.

Κεντρο : Το συστημα μου ειναι 4 2 3 1 οπως του βαλβερδε. Οποτε το κεντρο μου αποτελειτε απο ενα ball winning κ εναν advanced playmaker . Ουρταδο για ball winning μου εχει βγει τελειος. Και γκολακια βαζει που κ που κ καμια ασσιστ κ πολυ δουλεια στο κεντρο. Στη θεση του playmaker εναλλασω ντουντου και ιμπαγασα κυριως λογω της ηλικιας του ιμπαγασα που δεν αντεχει ολο το παιχνιδι. Μια χαρα πιστευω εκει αλλα θες αλλον εναν κοφτη (μακαρι να το δει κ ο βαλβερδε αυτο :-P ) καθως δεν ειναι η θεση του γιαννακη ακριβως εκει . Γενικα ο γιαννακης μου παιζει καλα εκει απλα εχει καποια προβληματα στην αμυνα. Παντως τα στημενα του οι μπαλιες του και τα σουτ του ειναι πολυ καλες και ειναι αξιος μπακ απ του κεντρου (εχει αρκετα γκολ κ αρκετες ασσιστ). Πιο μπροστα ο Φουστερ σαν inside forward μου εχει κανει παρα πολυ καλη χρονια (πρωτος σκορερ μαζι με παντελιτς) και ηταν αναντικαταστατος μεχρι που πηρα buonnanote το χειμωνα που παιζει εξισου καλα σαν inside forward και μοιραζοντε τα παιχνιδια. Αριστερα ο ριερα παιρνει τη φανελα σπιτι του και δεξια ο ρομενταλ ειναι απλα θεος. Αν και δεν εχω ακουσει πολλα καλα γ αυτον τουλαχιστον την πρωτη χρονια σε μενα σαν inside forward απ τα πλαγια ειναι μηχανακι , τρεχει απιστευτα γρηγορα πανω κατω βαζει γκολ και στην αντεπιθεση ειδικα κανει απιστευτες ζημιες. Για αλλαγες εχουμε φετφα που πεζει και στις 3 προωθημενες θεσεις του κεντρου εξισου καλα (αν και στα δεξια δεν τον εχω δοκιμασει πολυ) αρκετα καλος αλλα οχι τιποτα απιστευτο , και γι αυτον θα περιμενω κανα χρονο να δουμε πως θα εξελιχθει. Ζαιρι και αυτος καλο μπακ-απ για τις πλαγιες θεσεις. Γενικα με φετφα και ζαιρι που παιζουν και στα δυο ακρα εχεις αρκετα καλα μπακ-απ για την πρωτη χρονια. Απ του χρονου μαλλον θα πουλησω ζαιρι να φερω κανα καλο δεξι εξτρεμ γιατι δεν βλεπω και τον ρομενταλ να αντεχει αλλη μια χρονια στο φουλ. Γενικα με εναν κοφτη στο κεντρο και αλλη μια προσθηκη , αναλογα το συστημα σας ειτε κεντρου ειτε πλαγιων , ειμαστε κομπλε.

Επιθεση : Το μεγαλο διλλημα για μενα ηταν να δοκιμασω μητρογλου η οχι. Στην αρχη ειχα σκοπο να δωσω πισω τον μιραλλας γιατι ειδα τα στατς του δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο αλλα δεν μου πηγαινε η καρδια :-P . Τελικα πουλησα Μητρογκολ 2,2 μυρια και κρατησα τους αλλους 3. Το συστημα μου παιζεται με εναν επιθετικο αλλα δοκιμαζω και με 2 σε κανα ευκολο παιχνιδι ενα επιθετικο 4-4-2 που εχω. Προτιμω για poacher και τους 3 (μιραλλας , νεμεθ , παντελιτς). Ο καλυτερος αυτη τη στιγμη ειναι ο Παντελιτς ο οποιος τα παει αρκετα καλα στα γκολ αλλα εχει ενα προβληματακι με τις κινησεις , καθως το συστημα μου θελει πολυ κινηση απ τον επιθετικο (γι αυτο πρωτιμησα να πουλησω τον Μητρογκολ). Ο Νεμεθ δεν μου εχει δειξει τιποτα πολλα εχει μερικα γκολ , πολυ χασογκολια ομως και εσπασε και το ποδι του στη μεση της σεζον , παει για πουλημα το καλοκαιρι. Ο Μιραλλας παρολου που ξενερωσα με τα στατιστικα του κατι περιεργο με αυτον τον παιχτη τα παει παρα πολυ καλα. Ειδικα με το 10 finishing λεω δεν θα μου βαζει γκολ ποτε κ ομως ειναι πολυ καλος σκορερ και εχει και απιστευτη κινηση στο γηπεδο και δεξια και αριστερα. Το πιο περιεργο απ ολα ειναι οτι τον βαζω σαν αλλαγη συνηθως και ΠΑΝΤΑ σκοραρει σαν αλλαγη. ΠΑΝΤΑ ομως. Σε καποια φαση απλα θελω να βαλω ενα γκολ για να περασω Europa και λεω αντε να βαλω το μιραλλας , δυο λεπτα μετα , γκολ. Περιεργο αλλα μαλλον τυχαιο , θα συνεχισω να το παρατηρω ομως :P . Πολυ καλη "λυση" ειναι ο Διαμαντακος για τα πολυ ευκολα και αδιαφορα παιχνιδια (κυπελλο , ουραγοι κλπ). Βεβαια οχι σαν poacher που θελω εγω αλλα για ταργκετ μαν ειναι απιστευτα καλος και παρα πολυ εξελιξιμος. Ηδη μου τον ζητησε η Γιουβεντους και ακομα τα στατς του δεν ειναι και τοσο καλα. Γενικα πιστευω επιθεση ειναι αρκετα καλη για πρωτη χρονια αλλα για δευτερη πιστευω χρειαζεται μια προσθηκη καθως ο Παντελιτς παει 33 και ο Μιραλλας δεν θα μας ξελασπωνει για παντα.

Απο μικρους πιστευω αξιζει να ακολουθησουμε την εξελιξη του Διαμαντακου , Wanderson , Λεαντρο οι οποιοι εχουν pot.A quality σε μενα και με λιγο τουτορινγκ σε κανα 2 χρονια θα ειναι πανετοιμοι. Επισης ο Ρουγαλας ειναι αρκετα καλος ειτε για μπακ απ πιο μετα ειτε για πωληση. Τους δανεικους δεν τους εχω παρατηρησει καθολου ουτε εχω ακολουθησει την πορεια τους οποτε θα δουμε απο του χρονου...

Αυτα. Καλη επιτυχια !!! :drinking:
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

an και δν εχω τον ολυμπιακο εχω παρατηρησει οτι ο ντιογκο κολλαει τα γκολ σε πολυ καλο βαθμο μετα τον δανεισμο του στη φλαμεγκο -suicide
User avatar
kostas8
Rotation
Rotation
Posts: 1105
Joined: Fri Oct 05, 2007 9:10 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,arsenal
Location: εδω τριγυρω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:an και δν εχω τον ολυμπιακο εχω παρατηρησει οτι ο ντιογκο κολλαει τα γκολ σε πολυ καλο βαθμο μετα τον δανεισμο του στη φλαμεγκο -suicide
εχουν να του ανανεωσουν τα ποσοστα 1.5 χρονο περιπου :D
GEO7
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Tue Apr 15, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ας καταθεσω και εγω μια πιο τολμηρη αποψη πανω στο θεμα
Λοιπον ξεκιναμε καινουριο save και επιλεγουμε απο τα προτεινομενα πρωταθληματα αυτο της ουκρανιας η καποιο αντιστοιχο με εναρξη μεσα στον ιουνιο(οσο νωριτερα τοσο καλυτερα).
Πουλαμε(προσπαθουμε τουλαχιστον) τους παντες και τα παντα(τα λεφτα μπροστα τιποτα σε δοσεις))και οσοι δεν πωλουνται φευγουν δανεικοι(και αγυριστοι=με ρητρα αγορας το επομενο καλοκαιρι) και αγοραζουμε μια καινουρια ομαδα!!!
Βασική προυποθεση οι αγορες να γινουν μεσα στον ιουνιο και με αγορα σε 48 δοσεις αποκλειστικα.
Η ομαδα προλαβαινει να μονταριστει τοσο στα φιλικα οσο και στα πρωτα ματς του ουεφα.
Προτεινομενη λυση(τι εδωσα και τι πηρα):

GK
Τους κραταμε γιατι και να τους διωξουμε δεν θα κερδισουμε πολλα
DR
Τοροσιδης τον ανανεωνουμε αμεσα(εδω συμφερει μεγαλο συμβολαιο και ρητρες και μικη μιζα στον ατζεντη και σαυτον) και τον πουλαμε στο καπακι,σε μενα επιασε 10.25 σε μπαγερν.
Vrsaljko, Šime 18 Dinamο 3.6
Romario (aged 16) – Vitoria 0.275
DL
Ραουλ Μπραβο 1,5
Lucas Digne (age 17) – Lille 5.75
Dodo corinthians 1.5 ο μονος που αγοραστηκε ντουκου
DC
Αβρααμ 4.3 σε μαρσειγ(ενδιαφερονται πολλες)
Varane, Raphaël 17 Lens 4,8
Galeano, Leonel 18 Independiente 7.5

AMR/MR
Ζαιρι 2,7
Tomecak Dinamο 3.6
AML/ML
Ριερα δανεικος με ρητρα (σε μενα 550 fee και 10.25 το καλοκαιρι σε m.city)
Zezinho (aged 18) – Santos 7,5

DM/CM
Ντουντου 4,1
Milan Badelj (aged 22) – Dinamo Zagreb 4,8

ST
Παντελιτς δανεικος
Μιτρογλου 2,1
Romelu Lukaku (aged 17) - Anderlect 7,25
Khouma Babacar (aged 17) – Fiorentina 11,25
Neymar (aged 18) – Santos 19,75
Sanogo, Yaya 17 Auxerre 6

Τελος παιρνουμε Lequi και milano ελευθερους
Δεν ξερω αν θεωρειται αυτο που εκανα unfair, παντως ο δικος μου ολυμπιακος εκανε ευκολα νταμπλ και εφτασε στους 8 του ουεφα με μεχρι που μας εκατσε η chelsea και μας ξεπατωσε.

Bonus:
Εγω παιζω κλασικο 4-4-2
εδω με το ιδιο συστημα τι εκανα πρωτη χρονια με τοττεναμ viewtopic.php?f=263&t=31189
στο συγκεκριμενο μανατζερ ειναι το καλυτερο και πιο αποδοτικο συστημα απο ολα κατα την γνωμη μου
1234
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Fri Aug 06, 2004 4:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GEO7 έκανες double και πήγες στους 8 με 17-18χρονους; Επίσης με τόσες μεταγραφές δεν υπήρχαν προβλήματα στην ομάδα (και αγωνιστικά και προσωπικά);
Δε ξέρω για το 11 γιατί δε το έχω δοκιμάσει αλλά από το 2003 εώς το 2009 αν έκανες κάτι ανάλογο ήταν στρατηγική αποτυχίας.
GEO7
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Tue Apr 15, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1234 wrote:GEO7 έκανες double και πήγες στους 8 με 17-18χρονους; Επίσης με τόσες μεταγραφές δεν υπήρχαν προβλήματα στην ομάδα (και αγωνιστικά και προσωπικά);
Δε ξέρω για το 11 γιατί δε το έχω δοκιμάσει αλλά από το 2003 εώς το 2009 αν έκανες κάτι ανάλογο ήταν στρατηγική αποτυχίας.

Βασικα δεν ασχοληθηκα πολυ με αυτο το save(επαιζα ταυτοχρονα και το αλλο με την τοττεναμ) , εκανα τις μεταγραφες αγορασα προπονητες και εβαλα ολες τις αρμοδιοτητες στον νινιαδη εγω στην ουσια μονο το συστημα εβαλα ολα τα αλλα τα εκανε ο assistant και τα αποτελεσματα ηταν αυτα που ειπα.παντως και στο περσινο παντα ετσι εκανα αγοραζα πρωτο καλοκαιρι ολα τα ταλεντα και πηγαινα καμια δεκαρια χρονια με αυτους.
User avatar
luna
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Fri May 01, 2009 11:40 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos/Gladbach/Lille
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγω ετσι πιστευα οτι διωχνοντας τη μιση ομαδα (οπως εκανα) το καλοκαιρι της δευτερης χρονιας θα χρειαστει τεραστια προσαρμογη η ομαδα πριν ρολλαρει αλλα εκανα λαθος !

Εδιωξα καλοκαιρι 2011 Παντελιτς , Μελμπεργκ , Ιμπαγασα , Ραουλ Μπραβο , Ζαιρι , Νικοπολιδη , Ρομενταλ , Μιραλας (δν τον αγορασα) Χολεμπας , Ντιογκο , Νταρμπισιρ , Λεοναρντο γιατι ηταν ουσιαστικα η μονη ευκαιρια να μπορεσω να πιασω μια τιμη απ αυτους , και επισης γουσταρω νεανικες ομαδες και οι περισοττεροι ηταν 30φευγα. Με τα 12 μυρια μπατζετ που μου εδωσαν και τις πωλησεις τους εφτασα καπου 20 μυρια και αλλαξα τη μιση ομαδα. (Ημουν και λιγο τυχερος Vorsah , Valero transfer listed , Benitez free κλπ.) Περιεργως λοιπον απ την αρχη της σεζον η ομαδα παει -traino


Ειμαι πρωτος με 16 βαθμους αλλα σ αυτο ευθυνεται και οτι ολες οι αλλες ομαδες ειναι τραγικες αυτη τη χρονια (2η Καβαλα 3ος Αρης η ΑΕΚ 10η ο Παο 5ος κλπ) αλλα το κυριοτερο περασα πρωτος σε ομιλο με Μπαρτσα και τη νικησα στο Καραισκακη (1-0 και με το σταυρο στο χερι αλλα τη νικησα) και ειμαι στους 8 του Τσαμπιονς Λιγκ αυτη τη στιγμη εχοντας ηττα εκτος με 3-2 , δηλαδη μπορει να παω και 4. Μονο απ το κυπελλο αποκλειστικα στους 8 γιατι νομιζα τον ειχα ανετα τον Αρη στο Καραισκακη και εβαλα μεσα ολα τα πιτσιρικια και εχασα 1-2 :P

Δεν το περιμενα να παει ετσι η ομαδα οταν στις μισες και βαλε βασικες θεσεις εχω καινουργιους παιχτες. Ισως επειδη εφερα κ μερικους Ελληνες (Μανιατης , Αμανατιδης , Ανακογλου , Παπαζογλου) να βοηθησε η απλα ημουν τυχερος. Παντως , ασχετο , αυτος ο Γιαννης Αμανατιδης δεν υπαρχει. Τον βρηκα τρανσφερ λιστ και τον πηρα 1,5 μυρια για εναλλακτικη του Benitez και ο ανθρωπος κανει παπαδες , ειναι πρωτος σκορερ σε Ελλαδα και 3ος σκορερ στο Τσου λου. Αυτο και αν ηταν εκπληξη -meaculpa
tasosg7
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Mon Jul 05, 2010 10:38 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2o Καλοκαιρι φευγουν ολα τα παλτα και μπορεις να ανεβασεις πολυ το μπατζετ και να εχεις την ευκαιρια να κανεις μεγαλη ομαδα...
αγοραστε οπωσδηποτε kevin και badelj...μεγαλοι παιχτες!
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε παιδια Diogo,Derbyshire και Leonardo εχουν σχεση με περσυ ή ειναι παλτά?
Γιατι στο περσινο ο Diogo ηταν βασικος μονος 3 χρονιες με παρα παρα πολλα γκολ,o Leonardo πουληθηκε 9M το τριτο καλοκαιρι και ο Derbyshire 6Μ τον 2ο χειμωνα στο περσινο μου save!
User avatar
luna
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Fri May 01, 2009 11:40 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos/Gladbach/Lille
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Λεοναρντο οχι. Οταν τελειωσε ο δανεισμος του (επαιξε 6 παιχνιδια συνολο με 6,6 average στη βραζιλια) μεχρι να τον πουλησω τον δοκιμασα σε μερικα φιλικα. Τα στατιστικα του ειναι πεσμενα και πιανει και θεση ξενου ... Δεν αξιζει.

Ο Ντιογκο παστελωνει στην Βραζιλια ασταματητα. Αν και δεν τον χρησιμοποιουν πολυ στο save μου τουλαχιστον εχει πιο πολλα γκολ απ οτι εμφανισεις και average 2 χρονιες που τον εχω δανεικο 7,6. Λογω προσωπικης επιλογης ( -ksilo ) δεν υπαρχει περιπτωση να τον κρατησω ποτε , αλλα οι εμφανισεις που κανει στη Βραζιλια ειναι καλες... Μολις πιασει καλη τιμη εφυγε!

Ο Derbyshire τον κρατησα μια φορα για λιγο καιρο μου εβαλε και μερικα γκολακια και καλες εμφανισεις. Σχετικα καλος ειναι αλλα ειχα ηδη 2 επιθετικους και εναν πιτσιρικα και επειδη ολα μου τα συστηματα παιζουν με 1 επιθετικο τον πουλησα 2μυρια. Καμια σχεση παντως με περσι που σε μενα παστελωνε τα παντα και απο παντου , και μεταξυ μας , λογικο :P
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”