Φωτογραφια Προφιλ Προπονητη

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
Xaros7
Lifetime Ban - Allias
Lifetime Ban - Allias
Posts: 374
Joined: Thu Oct 29, 2009 2:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενω τοποθετω φωτογραφια μολις κανω καριερα με το που αρχιζω να παιζω με δείχνει χωρις φωτογραφια,τι πρεπει να κάνω?
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μας είπες καν τι έκανες μέχρι τώρα. :P

Περιέγραψε με περισσότερη λεπτομέρεια τι κινήσεις κάνεις για να προσθέσεις φωτογραφία μήπως καταλάβουμε που γίνεται το λάθος.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε multiplier, ως υπεύθυνος του τομέα, θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται σε κάθε έκδοση του FM από τότε που πρωτομπήκαν τα facepacks.

Η μόνη λύση είναι να δημιουργήσεις (ή να τροποποιήσεις) ένα config αρχείο όπως αυτά που υπάρχουν σε κάθε facepack και να προσθέσεις μόνος σου σε αυτό μια γραμμή που θα αναφέρει το ονομά σου (δλδ το όνομα του αρχείου της φωτογραφίας σου) και τον unique id αριθμό που σου δίνει το παιχνίδι. Μόνο τότε δεν θα εξαφανίζεται η φωτογραφία σου.

Δεν είναι δύσκολο. Άνοιξε ένα αρχείο config από κάποιο facepack (ανοίγουν με το notepad) και θα καταλάβεις πώς γίνεται.
(Αυτό απευθύνεται στο Χάρο, όχι στον multiplier)
Μηχανολόγος Μηχανικός
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eγώ τέτοιο πρόβλημα δεν αντιμετώπισα ποτέ, αλλά σπάνια βάζω είτε profile pic στον human manager που χειρίζομαι όπως και σπάνια περνάω facepacks, οπότε μπορεί απλά να μην είχα κάνει ποτέ και τα δύο ταυτόχρονα.


Ως υπεύθυνος του τομέα δουλειά μου είναι να φροντίζω να τηρούνται οι κανόνες και όχι να γνωρίζω κάθε πιθανό πρόβλημα πόσω μάλλον τις λύσεις τους.

Αν έχεις κάποια λύση να προτείνεις σε οποιοδήποτε πρόβλημα του παιχνιδιού θα σου ήμαστε όλοι υπόχρεοι αν μπεις και την γράψεις να την πληροφορηθούμε και οι υπόλοιποι. Αλλά υποδείξεις για το τι κάνει ή δεν κάνει οποιοσδήποτε χρήστης, είτε γράφτηκε χθες και έχει 2 posts, είτε είναι 4 χρόνια εδώ και έχει αλλάξει το χρώμα του username του καλό θα ήταν να τις αφήνουμε σε αυτούς που έχουν οριστεί να ελέγχουν τη λειρουργία του forum από τους ιδιοκτήτες του site.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι..
Αν οι moderators του site είναι υπεράνω κριτικής, καλό θα είναι να αναρτηθεί αυτό και στους κανόνες του forum ώστε να το μάθουν και οι κοινοί θνητοί / users.

Να ξέρεις επίσης ότι δεν είχα καμία πρόθεση να σε θίξω, ούτε να κάνω τον έξυπνο. Επειδή όμως συνήθως οι απαντήσεις σου στα τεχνικά προβλήματα είναι εύστοχες και δείχνουν άνθρωπο με γνώσεις και εμπειρία, μου έκανε εντύπωση ότι δεν ήξερες το αρχαίο αυτό bug.

Όσο για μένα, πάντα προσπαθώ να προτείνω κάποια λύση σε όσα προβλήματα διαβάζω και μπορώ να βοηθήσω. Μια ματιά στα post του τομέα που "διευθύνεις" θα σε πείσει για του λόγου το αληθές.
Μηχανολόγος Μηχανικός
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλοι οι χρήστες είναι υπεράνω κριτικής, είτε έχουν 2 posts όπως λέω παραπάνω, είτε είναι admins και είναι στο site 8 χρόνια. Η μόνη κριτική που μπορεί να γίνει είναι πάνω στο αν ακολουθούν τους κανόνες ή όχι και μόνο από αυτούς που έχουν οριστεί να το ελέγχουν αυτό. Δεν αρπάχτηκα, απλώς προσπαθώ να προλάβω καταστάσεις. Και εγώ όπως και οποιοσδήποτε άλλος όταν ξέρει κάτι που μπορεί να λύσει ένα πρόβλημα θα το γράψω, αλλά δεν "θα έπρεπε να γνωρίζω" τίποτα περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο χρήστη. Η μόνη μας διαφορά είναι ότι εγώ έχω αναλάβει να ελέγχω την τήρηση των κανονισμών σε αυτό το κομμάτι του forum. Kαι ο μόνος λόγος που το γράφω είναι για να μην περάσει προς τους χρήστες κάποια λανθασμένη εντύπωση ότι έχω κάποια σχέση με την εταιρεία, τους δημιουργούς κλπ οπότε έχω υποχρέωση να υποστηρίξω το παιχνίδι δίνοντας λύσεις στα προβλήματα που παρουσιάζει. Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος που συνεχίζω τη συζήτηση δημόσια και δεν το κάνω μέσω pm.

Ασφαλώς το ίδιο ισχύει και για τα άλλα παιδιά που έχουν αναλάβει διαφορετικούς τομείς. Ο υπεύθυνος της προπόνησης για παράδειγμα δεν είναι δυνατόν να ξέρει εκ των προτέρων αν το Χ, Υ, Ζ πρόγραμμα θα προκαλέσει τραυματισμούς στους παίκτες και ασφαλώς κανένας χρήστης/mod/admin δεν μπορεί να του υποδείξει ότι θα έπρεπε να το ξέρει.

Σε παρακαλώ να μην συνεχιστεί η συζήτηση, τουλάχιστον εδώ μέσα. Το topic έχει συγκεκριμένο τίτλο και πάνω σε αυτό θα έπρεπε να συζητάμε.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
koskotrello21
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Mon Jan 17, 2011 2:13 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μηπως ξερει καποιος την απαντηση?? κατεβασα χτες faces τα εβαλα
C:\Users\\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2011\graphics\faces κ ητανε μια χαρα
σημερα εβαλα κ αλλα faces κ σημερα πατησα το reload skin τερμα αριστερα κατω στο preferences ενω την προηγουμενη φορα πατησα το confirm επειδη ξετικαρα το use skin cache κ τωρα δεν δειχνει την φωτογραφια μου στο προφιλ μου σαν manager.

ευχαριστω....
koskotrello21
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Mon Jan 17, 2011 2:13 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thijs Libregts wrote:Φίλε multiplier, ως υπεύθυνος του τομέα, θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται σε κάθε έκδοση του FM από τότε που πρωτομπήκαν τα facepacks.

Η μόνη λύση είναι να δημιουργήσεις (ή να τροποποιήσεις) ένα config αρχείο όπως αυτά που υπάρχουν σε κάθε facepack και να προσθέσεις μόνος σου σε αυτό μια γραμμή που θα αναφέρει το ονομά σου (δλδ το όνομα του αρχείου της φωτογραφίας σου) και τον unique id αριθμό που σου δίνει το παιχνίδι. Μόνο τότε δεν θα εξαφανίζεται η φωτογραφία σου.

Δεν είναι δύσκολο. Άνοιξε ένα αρχείο config από κάποιο facepack (ανοίγουν με το notepad) και θα καταλάβεις πώς γίνεται.
(Αυτό απευθύνεται στο Χάρο, όχι στον multiplier)

μηπως ξερεις που βλεπουμε τον unique id αριθμό που μας δεινει το παιχιδι???
koskotrello21
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Mon Jan 17, 2011 2:13 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εφτιαξε!!! φορτωσα προηγουμενο save κ μετα το τελευταιο κ εφτιαξε τωρα πως....... ενας θεος ξερει....
User avatar
spyrosk93
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Sat May 21, 2011 8:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos , Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ CONFIG ΑΡΧΕΙΟ ?
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΑΘΕΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ?
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

spyrosk93 wrote:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ CONFIG ΑΡΧΕΙΟ ?
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΑΘΕΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ?

Κανε αντιγραφη ενα ηδη φτιαγμενο ανοιξε το με το σημειωματαριο των windows ή το office σβησε τον κωδικα που χει και βαλε τον νεο και αποθηκευσε το.
Post Reply

Return to “Bugs”