Superleague - The RAF Edition (SupeRAFleague)

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
Post Reply
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kαι οι 16+2 ήσαν υπέροχοι.

Υπεροχότερος όλων ο διοργανωτής/αφηγητής Παντιας Τυράβιος που έβγαλε σε πέρας το δύσκολο έργο του συντονισμού και το δυσκολότερο της διατήρησης του ενδιαφέροντος. Καθώς και ότι άντεξε την πίεση των αχεμ ,πιεμ, σουμουσου, βαιμπερ σουμουσου, αναπαντητες κλήσεις και ντου!

Άιντε και του χρόνου με κύπελλο και ίσως Football League.

YΓ: Για όσους ενδιαφέρονται οι υπάλληλοι της Pirovatis Sports Data είναι αγανακτισμένοι στο προαύλιο, κραδαίνοντας τα ποντίκια τους και πατώντας δυνατα το πλήκτρο "Alt gr" στα πληκτρολόγιά τους εις ένδειξη διαμαρτυρίας.
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:drinking:

Ντακς, δε το περίμενα με τίποτα, αλλά γενικά νιώθω ικανοποιημένος γιατί έπεφτε πολύ μελέτη κάθε σ/κ πριν στείλω τη κίνηση. -mathima

Όποιος θέλει, βγάζω το μπλοκάκι που σημείωνα τι κάνει ο καθένας και προσπαθούσα να προσδιορίσω τα patterns των κινήσεων, στο e-bay /ποζερ :D

Οι δύο μεγαλύτερες ξενέρες ήταν μία με την ήττα απο την Καβάλα που μας έριξε απο τη κορυφή ελάχιστες αγωνιστικές πριν το τέλος και μία με το 3-0 απο τον Πανιώνιο, στο οποίο είχε σταλθεί κίνηση για σίγουρο X που αρκούσε για το πρωτάθλημα, αλλά ο φίλτατος Manolios αποφάσισε να μην ακολουθήσει την συνηθισμένη και αγαπημένη του τακτική ( Πυρ Πυρ Πυρ / Αυτ Αυτ Αυτ/ Αερ Αερ Αερ) και μας ξεκώλι@σε :twisted: -doublekiss

Πολύ καλά πήγε πάντως το παιχνίδι, δεν περίμενα να το πάμε ως το τέλος, έστω και με 2 αποχωρήσεις :!:

:arrow: ρεσπεκτ σε πυροβάτη και παντιά και σε όλα τα παιδιά για τα γούστα που βγάλαμε.

Να το ξανακάνουμε απο Σεπτέμβρη. -ksaplwstra

edit. Στα μέσα του παιχνιδιού που βρισκόμουν στην 9η με 10η θέση και είχα ξενερώσει, ήμουν έτοιμος να δώσω τον ΟΣΦΠ στο Jordi που είχε εκφράσει ενδιαφέρον στο άλλο τόπικ και μάλιστα είχα ετοιμάσει και pm, αλλά ευτυχώς δε το στειλα :D
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eυτυχώς για σένα :D

Έλα μωρή Θρυλάρα, ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΤΟΥ.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν, αυτό ήταν.


Γλυκόπικρη γεύση στο τέλος, γιατί όσο κουραστικό και να ήταν για μένα, ήταν πολύ ωραία φάση και γούστερνα πάρα πολύ όλη τη χρονιά. Πικρή, κυρίως γιατί το πήρε ο γαύρος. Και στη SupeRAFleague, γαμώ τις παράγκες του γαμώ.


Τα σαββατοκύριακά μου τα περνούσα κρυφοκοιτάζοντας τα pm που μου έρχονταν, για να δω τα αποτελέσματα των αγώνων. Πλάκα είχε. Απλά από τον Νοέμβριο και μετά δούλευα στο 95% των περιπτώσεων Κυριακή πρωί, το βράδυ το πρόγραμμα είχε συνήθως μπάλα, εξόδους με παρέα, και στα καπάκια δούλευα Δευτέρα πρωί, και το βράδυ που γυρνούσα σπίτι πτώμα δεν έμπαινα στη διαδικασία να ξεκινήσω να γράφω τις περιγραφές. Και δώσ' του αχέμ ο Θείος. :evil: Οπότε ήταν πολύ κλασικό και ορόσημο για όλη τη χρονιά μου να ξυπνάω Τρίτη μεσημέρι, να χτυπάω καφεδάκι και να γράφω ραφ, μου έχει ήδη λείψει. Κι ας μου έτρωγε όλη η διαδικασία ένα δίωρο τη βδομάδα, συν κάποια διαδικαστικά στην αρχή και κάτι τρελά σεντόνια τις πρώτες αγωνιστικές, πρέπει ένα κατοστάρι ώρες να το έφαγα, αλλά άξιζε.




Θέλω από τη μεριά μου να ευχαριστήσω όλους τους συμμετέχοντες, και τους 18:


Τον πρωταθλητή Galacticos, που με τρομερό comeback από τα μισά και μετά έφτασε αρκετές αγωνιστικές πριν το τέλος να είναι μέσα στην κούρσα του τίτλου.

Τον σταθερότατο Jake, που έπαιζε σπουδαία μπαλίτσα από νωρίς, και παρόλο που κατάκτησε την τιμητική 3η θέση, νιώθω ότι ίσως και να άξιζε το πρωτάθλημα.

Τον εκρηκτικό Manolio, που έκανε το τρελό, από 15ος την 8η αγωνιστική βρέθηκε 3ος την 12η. Ότι να 'ναι το παλικάρι, με την καλή έννοια, στο τέλος πίστεψα ότι θα το πάρει μετά από γαμημένη τριπλή ισοβαθμία, μετά από συνομωσία του σύμπαντος και των πλανητών.

Τον under-achiever τελικά Chealsefan, ο οποίος είχε καταντήσει ένα σίχαμα και μισό στην αρχή, κάνοντας εκείνο το απίστευτο σερί που του είχε δώσει κι εγώ δε θυμάμαι πόσους βαθμούς αβάντα, χάρις στο ιδιοφυώς απλό και δύσκολο να το εντοπίσεις pattern κινήσεων που εφάρμοζε. Το οποίο pattern τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν στεγνή κωλοφαρδία, αλλιώς θα το είχε πάρει το πρωτάθλημα.

Τον ψυχάρα Antonisjk, που τα κατάφερε στο τέλος και την πλάσαρε στην πεντάδα την ΑΕΚάρα. Ωραίες κινήσεις, έσταζαν μελέτη και σύστημα, χωρίς να καταφέρω να το εντοπίσω ακόμα.

Τον "περίμενα περισσότερα καρδιά μου" Fm_maniak, του οποίου το ξέσπασμα ακόμα το περιμένω. Μου άφηνε την εντύπωση ότι, να, τώρα θα το κάνει το 5/5, θα πιάσει κορυφή και δεν θα την ξαναφήσει. Αλλά δεν.

Τον ασανσέρ Ventouza, που από την κορυφή στην αρχή της σεζόν, βρέθηκε στον πάτο στα μισά, αλλά παρόλα αυτά βρήκε τα κουράγια και ξανανέβηκε στο τέλος, σώζοντας τη χρονιά.

Τον σταθερό Matthew21, ο οποίος έχω μια μικρή εντύπωση πως μου έστελνε κινήσεις εντελώς -μα εντελώς- στην τύχη. Πολλά καλά αποτελέσματα όμως, πρέπει να είχε τα περισσότερα 1-0 και 0-1 από κανέναν άλλον.

Τον Ο' Τεννές chris792, που τον είχα για φαβορί καμιά 6-7 αγωνιστικές πριν το τέλος, μου έδειχνε πολύ unbeatable για κάποιο χρονικό διάστημα. Έκανε μεγάλη κοιλιά στο τέλος, αλλά έμεινε στην ιστορία για την τιμιότητά του.

Τον περίεργο Kostas1993, που ήταν ή του ύψους ή του φάκινγκ βάθους, ή θα έκανε 3 σερί νίκες, ή 5 σερί ήττες. Πώς τα κατάφερε από 2ος την 19η αγωνιστική, να καταλήγει 11ος την 26η, ο Θεός και η μάνα του.

Τον "σταδιάλα μας έπρηξες όλη τη χρονιά" Θείο Σπόνη, που με τη μεταγραφή του τεράστιου Μπαλάφα τον χειμώνα έμοιασε σε μια φάση ικανός σε μια φάση να κάνει το κάτι παραπάνω, αλλά αρκέστηκε σε ένα mid-table finish.

Τον απίστευτα ξεκωλιάρη Iceburn. Ντάξει, εντελώς no offence Γιάννη, αλλά είναι κρίμα και άδικο που έπεσαν άλλοι, και όχι ο Άρης, χάρη στα 2 εξ' αναβολής που πήρε στα χαρτιά. :P Το γέλιο είναι ότι όταν του μίλησα στο msn το καλοκαίρι για να συμμετάσχει στο παιχνίδι, μου πετούσε συνέχεια ατάκες του στυλ "Δε φαντάζεσαι πόσο καλός είμαι στα ραφ", και "Παλιά με λέγανε ο Βασιλιάς του Ραφ", και "Έχω 2/3 μέχρι τώρα, με τα τσαρούχια θα κερδίσω, δε λέει". Φάτα τώρα. Ψωνάρα.

Τον αγαπημένο μου παίχτη, τον Silver. Εντελώς αντρίκειο παίξιμο. Έβλεπε ότι χόρταινε πούτσα όταν έστελνε 3 ίδιες κινήσεις, αλλά αυτός εκεί, στα σκληρά. Βρε αγόρι μου στείλε καμιά διαφορετική κίνηση να πάρεις κάνα Χ τουλάχιστον, βρε εκεί αυτός. Πυροβολώ-Κουζέν, Πυροβολώ-Μακίνουα, Πυροβολώ-Γκέρεμι. Στα τέτοια του. :D

Τον κλασικό TazZ που ξεκίνησε την Καβάλα, αλλά τα παράτησε νωρίς. Όταν θυμόταν να μου στείλει κινήσεις (νο οφένς, μακράν ο πιο κουραστικός παίχτης, άντε και ο Μάθιου από κοντά :P ), ήταν τίμια στο πάνω μισό της βαθμολογίας.

Τον φρεσκαδούρα Johnara, που ακολούθησε για αρχή τη συνταγή καμικάζι του Σίλβερ, αλλά κατάλαβε γρήγορα ότι ήταν μαλακiα, αλλά το είχε χάσει ήδη το τρένο.

Τον πολλά υποσχόμενο Inzaghi που ξεκίνησε τον Ατρόμητο, με αρκετά καλά αποτελέσματα. Κρίμα που σταμάτησε νωρίς, νομίζω ότι θα μπορούσε να παίξει σε υψηλό επίπεδο μέχρι το τέλος. Τον ευχαριστώ τουλάχιστον που δεν γάμησε το παιχνίδι και μου είπε κατ' ευθείαν πως θέλει να σταματήσει.

Τον "απόλυτο αρσενικό" DrGonzo, ο οποίος εφάρμοζε επίσης συνταγή καμικάζι με 3 ίδιες κινήσεις μέχρι τέλους, αλλά το έκανε με τον δικό του τρόπο. Δεν το έκανε όπως ο Σίλβερ, που σου προκαλούσε συμπόνοια. Ούτε όπως ο Johnara, που σε έκανε αν σηκώνεις τους ώμους και να λες "γιατί βρε παλικάρι μου;". Το έκανε με τρόπο Πάμπλο Γκαρσία, που τον έβλεπες να κάνει τη βλακεία, να την υποστηρίζει και από πάνω, και αντί να τον βρίσεις ή οτιδήποτε, σήκωνες το δεξί σου πόδι, το κατέβαζες με δύναμη στο έδαφος και βαρούσες μια προσοχή που ήταν όλη δικιά του. Γιατί Γκόντζος είσαι.

Τον "έλα να το λήξουμε Χ και δε θα φωνάξω που με κλέβεις" Everest. Μπορεί η τελευταία θέση να μην είναι ιδιαίτερα τιμητική, well, καθόλου θα έλεγα, αλλά σε κάθε pm που μου έστελνε, ήθελα να του απαντήσω και να του πω "στείλε και κάτι διαφορετικό γαμώ, πάλι Χ θα βγει". Ήταν ο αντικαμικάζι της παρέας, και πολλές φορές μου πέρασε από το μυαλό πως ίσως να νόμιζε πως έπρεπε αναγκαστικά να χρησιμοποιήσει και τις 3 διαθέσιμες διαφορετικές κινήσεις. Νομίζω ποτέ δε μου έστειλε 3 ίδιες κινήσεις, έτσι για την αλλαγή βρε αδερφέ, και τελείωσε τη σεζόν με μακράν τα λιγότερα γκολ από όλους.



Αδερφικά, μέσα από την καρδιά μου, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον φίλτατο Pirovati και στην εξαιρετική Sports Data που διατήρησε. Ήταν μεγάλη ανακούφιση για μένα να τελειώνω το κουραστικό γράψιμο και να ξέρω πως δεν χρειάζεται να βγάλω και τις βαθμολογίες, και θα τις κάνει αυτός το βράδυ. Θενκ γιου πολύ, χωρίς εσένα, νόημα κανένα, μαζί με σένα μπορώ, κάθε στιγμή να τη χαρώ. Άκου τη δίψα σου. Κλινέξ.



Από τη μεριά μου, ζητώ συγνώμη για μερικές αργοπορίες, κάποιες κωλυσιεργίες στο τέλος, και για τη μη διεξαγωγή των playoffs, αλλά ειλικρινά, δεν προλάβαινα.





Εύχομαι να σας άρεσε και να το απολαύσατε όλοι όσο το απόλαυσα κι εγώ, και ποιος ξέρει, καλά να είμαστε του χρόνου, κουράγιο να έχουμε, και να το ξανακάνουμε.







Ευχαριστούμε μια τελευταία φορά για αυτήν την τελευταία ανάγνωση,







Εκ τηςΔιευθύνσεως.



:)
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κονγκρατς και απο μενα στον Γκαλ,αξιος (αν και ηθικος νικητης ειναι ο Μανολιος :P )

Μεγαλα μπραβο στον Παντια κ στον Πυρο για την δουλεια που εριξαν,ηταν μεγαλο μανικι

Απο την αποδοση μου συνολικα ειμαι ευχαριστημενος,μιας και εγω ΟΝΤΩΣ τα εστελνα στην τυχη
Εκανα κληρωση καθε φορα που ηταν να στειλω κινησεις :D
Θα μπορουσαμε στο τελος που μας ψιλοπηρε ο διαολας να τα ειχαμε παει καλυτερα κα να βγαιναμε Ευρωπη αλλα οποιος ζει με το ζαρι,πεθαινει απο το ζαρι
Δε βαριεσαι..Θετικο το προσημο :-D
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο στον πρωταθλητή και σε Παντιά/Πύρο για περιγραφή και στατιστικά.

Είχα μια τακτική στο παιχνίδι μου, αμ τι νόμιζες. Τώρα αν βοηθούσε τον αντίπαλο δεν το εξετάζουμε, αυτά είναι λεπτομέρειες, εμείς δίνουμε θέαμα. 8)
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΟΞΩ ΤΑ PATTERNS ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΦΑΧΤΟΥΜΕ. :D

Σε καποιους πραγματικα χτυπουσα το κεφαλι μου στον τοιχο μιας και δεν καταλαβαινα χριστο απο την αλληλουχια των κινησεων τους, καποιοι αλλοι ηταν πιο προβλεψιμοι και απο τους προβλεψιμους. :P
Ειδικα για μια ομαδα ρε γμτ, πραγματικα απορουσα, λεω δε γινεται να παιζει ετσι.Και δε γινεται να το βλεπω μονο εγω ρε πστ.

Αλλα δε λεμε ποια. :D

Spoiler: show
Coach Ventouza wrote:Κονγκρατς και απο μενα στον Γκαλ,αξιος (αν και ηθικος νικητης ειναι ο Μανολιος :P )
500 χιλιαρικακια στον πρωτο παικτη που πουλαει η καρμακοουντ, ετσι δωρακι. :D :D
Spoiler: show
Χαχ, δε νομιζω να πιστεψατε οτι ειχα γραψει την ομαδα στο σποιλερ; :P
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον απίστευτα ξεκωλιάρη Iceburn. Ντάξει, εντελώς no offence Γιάννη, αλλά είναι κρίμα και άδικο που έπεσαν άλλοι, και όχι ο Άρης, χάρη στα 2 εξ' αναβολής που πήρε στα χαρτιά. :P Το γέλιο είναι ότι όταν του μίλησα στο msn το καλοκαίρι για να συμμετάσχει στο παιχνίδι, μου πετούσε συνέχεια ατάκες του στυλ "Δε φαντάζεσαι πόσο καλός είμαι στα ραφ", και "Παλιά με λέγανε ο Βασιλιάς του Ραφ", και "Έχω 2/3 μέχρι τώρα, με τα τσαρούχια θα κερδίσω, δε λέει". Φάτα τώρα. Ψωνάρα.

Tης θειάς σου. :P
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Της δικιάς σου μωρή υστέρω. :D
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pantias28 wrote: Τον "απόλυτο αρσενικό" DrGonzo, ο οποίος εφάρμοζε επίσης συνταγή καμικάζι με 3 ίδιες κινήσεις μέχρι τέλους, αλλά το έκανε με τον δικό του τρόπο. Δεν το έκανε όπως ο Σίλβερ, που σου προκαλούσε συμπόνοια. Ούτε όπως ο Johnara, που σε έκανε αν σηκώνεις τους ώμους και να λες "γιατί βρε παλικάρι μου;". Το έκανε με τρόπο Πάμπλο Γκαρσία, που τον έβλεπες να κάνει τη βλακεία, να την υποστηρίζει και από πάνω, και αντί να τον βρίσεις ή οτιδήποτε, σήκωνες το δεξί σου πόδι, το κατέβαζες με δύναμη στο έδαφος και βαρούσες μια προσοχή που ήταν όλη δικιά του. Γιατί Γκόντζος είσαι.
Όλα ήταν βάσει σχεδίου.
Απλά δεν με καταλαβαίνετε. :P

Ήταν πολύ διασκεδαστική η όλη φάση πάντως
συγχαρητήρια σε παντελή και πύρο για το μεράκι που βγάλανε
καλά γούστα βγάλαμε, άντε και του χρόνου!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Post Reply

Return to “Play by Post Games”