Il capitano

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγά σιγά η ομάδα δένει και βάζει πολλά γκολ.Αλλά μου φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα στην άμυνα.
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pas7 wrote:Σιγά σιγά η ομάδα δένει και βάζει πολλά γκολ.Αλλά μου φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα στην άμυνα.
Δεν ξέρω τι να κάνω στην προκειμένη περίπτωση θα συνεχίσω να παίζω έτσι στην Ιταλία ας βάζω 4 και ας τρώω 2, ότι σύστημα δοκίμασα πλην των 2 που χρησιμοποιών (4-2-4, 4-2-3-1.) απέτυχε... Θα ήθελα κάποια πρόταση σε 3-5-2 ή 5-3-2. Για να αντέχω στα δύσκολα Ευρωπαϊκά ματσ.

Ακόμα μία μεγάλη νίκη για εμάς, παίξαμε καλό ποδόσφαιρο και κερδίσαμε εύκολα με 3-0!
Image

Δώσαμε ευκαιρία στην Παρί να βάλει 3 γκολ, το τελικό 6-3 αποδεικνύει για άλλη μία φορά τα αμυντικά μας προβλήματα.
Image

Εύκολη νίκη απέναντι στην Ντεφορμέ Σαμπντόρια με 0-3, είχαμε πάθος δεν χάσαμε μονομαχίες και ήρθε το θετικό αποτέλεσμα!
Image

Η Μίλαν έχει γίνει ο καλύτερος μας πελάτης το 4-1 ήταν αποτέλεσμα μίας τρομερής ομάδας που μπήκε στο γήπεδο και λέγεται Πάρμα!
Image


Ξεκούρασα τους βασικούς και οι αναπληρωματικοί θεωρούνται ακόμα ανέτοιμοι τελικά, δίκαιο το αποτέλεσμα.
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο για τα αποτελέσματα.Η επιθετική γραμμή απέδειξε πάλι πόσο καλή είναι
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλα τα αποτελεσματα η επιθεση πεταει φωτιες...συνεχισε ετσι
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα θετικά αποτελέσματα συνεχίζονται με αποκορύφωμα την 2η συνεχώμενη πρόκριση στους 16 του Champions League νωρίτερα από την τελευταία αγωνιστική!
Μου αρέσει που σιγά σιγά έχουμε διάρκεια στις Ευρωπαϊκές μας παρουσίες αλλά και στο πλασάρισμα μας στις υψηλές θέσεις της Serie A. Στη συνέχεια ελπίζω να επαληθευτούν τα λεγόμενα μου και να μην γίνουν διαπιστώσεις της στιγμής.

Νίκη πρόκριση στους 16! Παίξαμε καλή μπάλα αλλά πάλι γίνανε αμυντικά λάθη
Image

Εύκολη νίκη επί της αδύναμης Κάλιαρι
Image

Εύκολη νίκη επί της Φορμαρισμένης Αταλάντα η οποία διεκδικεί μια θέση στην Ευρώπη
Image

Νίκη σε ένα παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα με πολλές αλλαγές στην 11αδα
Image

Άλλη μία εύκολη νίκη επί της ουραγό της βαθμολογίας Μάντοβα.
Image

Μεγάλο παιχνίδι, μεγάλη νίκη κάναμε πολλές φάσεις και κλείσαμε από το 1ο λεπτό την Φιορεντίνα στα καρέ της.
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νίκη και πρόκριση στο Κύπελλο Ιταλίας
Image

Έκανα δοκιμή το 3-5-2 και ήττα από την MAN United στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του C.L
Image

Κάναμε πολλές φάσεις και βάλαμε μόνο 1 γκολ στη νίκη μας επί της Τορίνο.
Image

Παίξαμε μεγάλη μπάλα και κερδίσαμε ένα μεγάλο Ντέρμπι
Image

Νίκη απέναντι στην ντεφορμέ Ρόμα
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλά τα αποτελέσματα.Συνέχισε έτσι.Περιμένουμε συνέχεια
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οντως, η ομαδα ανεκαμψε.
Ποσταρε καμι βαθμολογια ρε! Εχουμε χαθει!!! :D
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bjbill wrote:Οντως, η ομαδα ανεκαμψε.
Ποσταρε καμι βαθμολογια ρε! Εχουμε χαθει!!! :D
Σε λιγάκι θα έχετε και την βαθμολογία απλά συνέχεια ξεχνιέμαι να κάνω print screen!!


Ντέρμπυ κορυφής με την Τζένοα τώρα και μία σειρά δύσκολων αγώνων η ομάδα είναι Νοσοκομείο πολλοί τραυματισμοί , πολλές ελείψεις λόγω διεθνών υποχρεώσεων κάποιων παικτών μας, πολλά τα προβλήματα, ήρθε και η κλήρωση στο CL με την Bayern Munchen και έδεσε το γλυκό. Δεν τους φοβάμαι πιστεύω στην πρόκριση αλλά το θέμα είναι ότι περάσανε πολλές αδύναμες ομάδες στον επόμενο γύρω χάθηκε να κληρωθούμε με κάποια από αυτές?
Εν πάση περιπτώση όλα θα τα αντιμετωπιστούν και θα πιστεύω στο τέλος θα έρθει κι’άλλη διάκριση για την ομάδα μας απλά φοβάμαι την κοιλιά και αν κάνουμε κοιλιά τουλάχιστον να την ξεπεράσουμε γρήγορα γιατί νιώθουμε την ανάσα των ομάδων που μας καταδιώκουν…



Δύσκολο ματσ, θετικό το αποτέλεσμα.
Image

Αποκλεισμός στο κύπελλο από τον κακό μας δαίμονα την Ουντινέζε...
Image

Ισοπαλία εντός έδρας με το Παλέρμο... Είμασταν απαράδεκτοι...
Image

Ήττα από την ακατανόμαστη ομάδα... παίζαμε με 10 παίκτες και 2 χτυπημένους, δεν τους δόθηκε παρα μόνο 1 κίτρινη, μεγάλη σφαγή από την διαιτησία!!!
Image

Η Βαθμολογία σε 20 αγώνες

Image


Να σημειωθεί ότι είχαμε κάποιες αποχωρήσεις και κάποιες νέες προσθήκες.
ΈΦΥΓΑΝ
Image

ΉΡΘΑΝ
Image

Η θετικότερη μεταγραφή ήταν του Giovanny Vanbrockhorst αν και στην ηλικία των 36 είχε μ.ο απόδοσης 7,55 ενώ ο Maxwell 6.34, έτσι αναγκαστηκά προχωρήσαμε στην πώληση του 2ου, μιας και η προσφορά του στην ομάδα την μηδαμινή.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Noμιζω πως δεν επρεπε να διωξεις τον maxwel. Αλλα απο την στιγμη που τον εδωσες ,επρεπε να παρεις καποιον καλυτερο και οχι τον giovanni van brochost (καπως αλλιως γραφετε αλλα anyway! :P )

Ο Μaxwel ηθελε χρονο προσαρμογης, ητανε νεοτερος και μπορει να εβγαζς 6,6 αλλα επαιζε στο ιταλικο και οχι στο ολλανδικο πρωταθλημα!
Spoiler: show
300 posts
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bjbill wrote:Noμιζω πως δεν επρεπε να διωξεις τον maxwel. Αλλα απο την στιγμη που τον εδωσες ,επρεπε να παρεις καποιον καλυτερο και οχι τον giovanni van brochost (καπως αλλιως γραφετε αλλα anyway! :P )

Ο Μaxwel ηθελε χρονο προσαρμογης, ητανε νεοτερος και μπορει να εβγαζς 6,6 αλλα επαιζε στο ιταλικο και οχι στο ολλανδικο πρωταθλημα!
Spoiler: show
300 posts
Εντάξει στα ματσ που ακολουθούν παίζει καλά ο Τζιοβάνι, επίσης ο Μαξγουελ είχε 3.000.000ευρώ συμβόλαιο ενώ ο Ολλανδός 300.000. Με Ντρεθε θα το καλύψουν καλύτερα το αριστερό άκρο.


Ξέσπασα στην Νάπολι με 5-0!! Την χρειαζόμασταν αυτήν την νίκη
Image

Δύσκολη νίκη εκτός έδρας επί της Ρετζίνα η οποία κλείστηκε από το 1ο λεπτό
Image

Νίκη επί της κατάνια η οποία βρίσκεται στην 10η θέση και παίζει αρκετά καλά.
Image

Φαρσοκωμωδία και σφαγή από την διαιτησία μας ακύρωσε 3 γκολ τους χάρισε 2 γκολ οφσάιντ και ενώ έδωσε 2λεπτά καθηστερίσεις το άφησε μέχρι το 100ο λεπτό και έλιξε 5-5 ενώ στο 1ο ημίχρονο ήταν 4-1. Αίσχος πραγματικά δε και καλά να περάσει η Μπάγερν.
Image



Η Βαθμολογία σε 25 αγώνες
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
H Εθνική ομάδα του Καμερούν ανακοινώνει την συνεργασία με τον Ιταλό προπονητή Πάολο Μαλντίνι.

Δήλωση Μαλντίνι.

Μία πολύ καλή οικονομική συμφωνία η οποία συνδιάζεται με ένα καλό υλικό γεμάτο προκλήσεις. Πιστεύω θα περάσουμε στο Παγκόσμιο Κύπελλο και εκεί θέλουμε μία καλή παρουσία.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aντε να σε δουμε στο Καμερουν τι θα κανεις...
Παντως με την Παρμα τα πας τρομερα...
Οσο για τον Maxwel, αληθεια ειχε μισθο 3.000.000???
Γιατι εγω σε ενα save μου στον Ολυμπιακο του εδινα 1,8 Μ. Παντως αν παιζει καλυτερα ο Ολλανδος τοτε οκ. :D
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bjbill wrote:Aντε να σε δουμε στο Καμερουν τι θα κανεις...
Παντως με την Παρμα τα πας τρομερα...
Οσο για τον Maxwel, αληθεια ειχε μισθο 3.000.000???
Γιατι εγω σε ενα save μου στον Ολυμπιακο του εδινα 1,8 Μ. Παντως αν παιζει καλυτερα ο Ολλανδος τοτε οκ. :D
Ναι 3.000.000 και τον πήρα διότι τον είχα πάρει δανεικό πριν και έβγαζε μάτια, ο Ντρέθε ήταν μέτριος και λέω οκ ας του τα δώσω διότι είναι παίκτης που ξέρω πως θα παίξει και έπεσα έξω, πέρα από αυτό απαιτούσε να παίξει και επιρέαζε παίκτες. Οπότε είπα να τον στείλω σπίτι και να πάρω τον βετεράνο που δεν έχει και απαίτησει να είναι First Team αλλά Backup!


Καλησπέρα κύριοι... ήρθε η μεγάλη στιγμή να αποδείξουμε στους εαυτούς μας ότι είμαστε έτοιμοι για την υπέρβαση.
Όπως σας είχα πει από την αρχή που βρεθήκαμε εδώ μαζί , στην 11αδα θα παίζουν οι καλύτεροι και η τελευταία σου εμφάνιση Danny με κάνει να σου δώσω φανέλα βασικού και στον αγώνα με την Bayern. Η πρόκριση πρέπει να έρθει οπωσδήποτε. Το rotation που παίζουμε θα σας βοηθήσει να ανταπεξέλθετε και στους αγώνες πρωταθλήματος, σας θέλω δυνατούς και να θυμάστε ότι κανείς δεν θα είναι μονιμα στην 11άδα εάν δεν έχει σοβαρή απόδοση!!!


Με χαμηλή ψυχολογία κερδίσαμε την Κίεβο 4-2
Image

Είμασταν κακοί ευτυχώς δεν χάσαμε γιατί θα πέφταμε από την 1η θέση. Επίσης πλίγμα ο τραυματισμός του Adriano για 3 μήνες.
Image

Τρομερή εμφάνιση στο Ολίμπικο της Ρώμης! Μεγάλη νίκη για την Ομάδα μας!!
Image

Η εμφάνιση του νεαρού Σκωτσέζουν Σέντερ Μπακ Danny Wilson πετάει εκτός 11άδας τον Gamberini και μαζί με το ρίσκο του νεαρού έρχεται και η πρόκριση στους 8 του Champions League!!!
Image

Η πρόκριση έδωσε άλλον αέρα στην ομάδα και πήραμε άλλη μία εύκολη νίκη επί της Σαμπντόρια!!!
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νίκη με 0-2 επί της Μίλαν μέσα στο Μιλάνο!!!
Image

Εύκολη νίκη απέναντι σε μία μισιτή αντίπαλο!!!
Image



Βρισκόμαστε στους 8 της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης και παίζουμε απέναντι σε μία καλή ομάδα αλλά όχι μεγαθήριο. Σε μία έδρα με 40.000 τρελλαμένους τούρκους οπαδούς σε μία χώρα που φημίζεται για τον οπαδικό φανατισμό της.
Κύριοι θέλω να μπείτε στον αγώνα και να τα δώσετε όλα, να παίξετε για την διάκριση που θα έρθει εάν προχωρήσουμε, να σκέφτεστε ότι ο μοναδικός μας στόχος είναι η κατάκτηση του τροπαίου.
Πιστεύω πως μπορούμε, δώστε πάθος στο παιχνίδι σας αλλά προσοχή για να μην έχουμε τραυματισμούς!

Image

Είμασταν άτυχοι κάναμε 30 σουτ και χάσαμε 3-1 από μία καλή αντίπαλο η οποία δεν έκανε φάσεις σε αυτό το παιχνίδι είχε μόλις 3 σουτ. Ο Paloschi είναι άσχημη κατάσταση και αν συγκρίνουμε τις προηγούμενες χρονιές του φέτος έχει μόλις 13 γκολ.
Image

Οι πολλοί τραυματισμοί και τα πολλά παιχνίδια μας στοίχησαν την 1η θέση αλλά τελευταία αγωνιστική έχουμε μεταξύ μας παιχνίδι στο Μιλάνο.
Image



Στην Τουρκία πήραμε ένα καλό αποτέλεσμα και ήρθε η στιγμή να επιλέξουμε εμείς το αύριο της ομάδας μας στον θεσμό. Απαιτείται να παίξουμε επιθετικά αλλά να είμαστε προσεκτικοί στην άμυνα, πιστεύω σε αυτήν την ομάδα και με τον υπέροχο μας κόσμο δεν φοβόμαστε τίποτα!
Κύριοι θέλω γρήγορες πάσες, θέλω πειθαρχια αλλά και φαντασία, μπείτε και ευχαριστηθείτε το παιχνίδι, το έχουμε όλοι ανάγκη και εμείς και ο κόσμος. Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!! ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!

Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
Post Reply

Return to “Novice”