Υπάρχει και η άλλη Μαδρίτη!

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
La Balone
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
"Some people think football is a matter of life and death.
I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."


- Bill Shankly -
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

YEAH!Vamos Rayo!Εύχομαι να έχεις την ίδια όρεξη και η ιστορία να είναι το ίδιο καλή με την προηγούμενη! :)
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
La Balone
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca Juniors
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιανουάριος 2010

..όλα τελείωσαν. Ή καλύτερα όλα τώρα αρχίζουν! Η συνάντηση μου με την Maria Teresa Rivero μόλις ολοκληρώθηκε. Είχαν απομείνει τα τυπικά μετά
και την απομάκρυνση του Pepe Mel. Του ανθρώπου που έφερε τη Rayo στη Segunda, μα και του ανθρώπου που πιθανόν να την έστελνε σύντομα πάλι
πίσω στην Τρίτη κατηγορία.

O Pepe Mel

Image

H Maria Teresa Rivero

Image

Ένα όμως ήταν το ερώτημα μέσα μου μέχρι πριν λίγο. Γιατί εμένα; Που στο διάολο με βρήκαν; Μέχρι που έμαθα ότι ο παλιόφιλος Carlos βρίσκεται πίσω
απ’ όλα. Βαδίζοντας και οι 2 στα 37 αισίως, γνωριζόμαστε καλά από το παρελθόν. Στα χνάρια ενός μελλοντικού προπονητή εγώ, σαν βοηθός και γυμναστής
αυτός. Οι δρόμοι μας δεν συναντήθηκαν εδώ και χρόνια. Ο Carlos είχε την ευτυχία να δουλέψει 2 χρόνια στην Εθνική Ισπανίας και να περάσει ένα φεγγάρι
από την Fenerbahce στην Τουρκία. Εγώ πάλι ; Καλή ζωή και ποτό, ποτό, ποτό. Όσο με κατέστρεφε άλλο τόσο με ανέβαζε. Ο καιρός περνούσε και το
ποδόσφαιρο με εγκατέλειπε, όσο το εγκατέλειπα κι εγώ. Και τώρα ήρθε η ευκαιρία. Αυτή είναι η δικιά μου ευκαιρία. Δεν ξέρω πως πείσθηκε η κυρία Rivero
να με προσλάβει, αλλά αλήθεια δε με νοιάζει κιόλας.

Τα τυπικά του συμβολαίου δεν με αφορούσαν. Δεν με νοιάζουν τα λεφτά. Τα 200.000 ευρώ που θα λάμβανα για κάθε χρόνο συμβολαίου ήταν για μένα κάτι
μυθικό αλλά με άφηνε και σχεδόν αδιάφορο. Μόνη μου απαίτηση ; Να γίνει το παν και να έρθει ο Carlos δίπλα μου στον πάγκο. Αλλιώς η υπογραφή μου δεν
θα έμπαινε ποτέ. Μετά από σκληρά παζάρια ο Alberto Giraldez, πρώην βοηθός του Pepe Mel, δέχτηκε να αποχωρήσει προσθέτοντας 240.000 ευρώ στον τραπεζικό
του λογαριασμό. Και η επιθυμία μου έγινε πραγματικότητα.

Ο Carlos Cascallana και εγώ είμαστε αυτοί που φέτος θα προσπαθήσουν να σώσουν τη χρονιά της Rayo.
Ας δούμε όμως πως έχουν περίπου τα πράγματα..

Ο πρώτος γύρος ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες. Και αυτή είναι η βαθμολογία:


Image

Η ομάδα βρίσκεται στη 19η θέση με μόλις 23 βαθμούς σε 21 παιχνίδια! 10 ήττες συνολικά, οι 3ς στο σπίτι μας. Ποιος είναι ο στόχος ; Να συνέλθουμε γρήγορα!
Πριν οι από πάνω ξεφύγουν και οι από κάτω πλησιάσουν. Δεν πρέπει να περάσει καν από το μυαλό μας η περίπτωση του υποβιβασμού. Αυτά είναι για τους λιγόψυχους.
Έχουμε μπροστά μας έναν ολόκληρο γύρο. 21 παιχνίδια. 63 διαθέσιμους βαθμούς.

Πως φτάσαμε όμως σε αυτό το σημείο ; Πάμε να κάνουμε ένα flashback από το καλοκαίρι μέχρι σήμερα.


ΙΟΥΛΙΟΣ – ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Image

2 δυνατά φιλικά έδωσε η ομάδα με Brussels και Valencia και έχασε και στα 2. Τα υπόλοιπα 4 ήταν με ομάδες μικρότερων κατηγοριών
μέχρι που στο τέλος Αυγούστου ήρθε το πρώτο επίσημο με την αυλαία του πρωταθλήματος. 4 γκολ εκτός έδρας και τα πράγματα μόνο καλά δεν άρχισαν.


ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

Image

Ο Σεπτέμβρης ξεκίνησε καλά. Νίκη και πρόκριση στο κύπελλο επί της Real Union αλλά στο πρωτάθλημα είχαμε τη συνταγή του Αυγούστου.
3 ήττες στα επόμενα 3 παιχνίδια! Το διπλό στη Murcia ήταν μια ανάσα, ενώ η ισοπαλία με την Huesca έκλεισε το μήνα με θετική αύρα τουλάχιστον.


ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

Image

Μια απ’ τα ίδια στην αρχή και ήττα από την Ταραγόνα. Ο αποκλεισμός 3ς μέρες αργότερα ίσως τελικά να έκανε και καλό στην ομάδα.
Ο μήνας έκλεισε με 1 νίκη και 2 ισοπαλίες. Απ’ το να μετράς ήττες, καλά είναι και τα Χ.


ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

Image

Βαριά ήττα από τη Betis, ήττα και από την Elche στην έδρα μας! Την κατάσταση έσωσε το δεύτερο μισό με τις νίκες επί της τελευταίας
Villareal B και της Cadiz.


ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

Image

Είχαμε απ’ όλα. 1 νίκη 1 ισοπαλία 1 ήττα. Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Η 4άρα όμως έδειξε κάποια σημάδια ανάκαμψης.

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

Image

Χάνεις από τη Cordoba. Κερδίζεις την Albacete. Και μετά; Στις 23 του μήνα ήρθε το τέλος του Pepe Mel με την Τρίτη 4άρα να δέχεται στη
χρονιά, και ο δικός μου ερχομός. Πρώτη μας στάση το Jose Rico Perez και η Hercules. Θα κλείσει ο μήνας καλά ;


Vamos Rayo ??? Ε! ΝΑΙ! VAMOS RAYO!




* Θέλω γνώμες για τα screenshots. Έχω 24άρα οθόνη και τα έκανα resize σε 800Χ600. Σε εμένα φαίνονται χάλια. Πείτε μου κι εσείς αν είναι να τα αλλάξω.
( και πως να τα κάνω) *

** Ευχαριστώ τα καλά παιδιά που πόσταραν και αυτούς που θα ποστάρουν και θα διαβάσουν! :P **
"Some people think football is a matter of life and death.
I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."


- Bill Shankly -
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vamos rayo !!

φαινοντε λιγο μικρα τα σσ αλλα εγω μπορω να τα δω ξεκαθαρα
Post Reply

Return to “Novice”