Τι του λες τώρα....

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Μα ποιός εγώ , όχι αλήθεια σας λέω cheat είχα.
-Συγχορέστε με κύριε Αντώνη αλλά αυτό φαίνεται ότι είναι ταλέντο , δεν έχει ξαναγίνει αυτό!
-Μα σας λέω καλέ μου κύριε δεν είναι έτσι τα πράγματα , είχα βάλει cheat για budget!
Και πάλι τέτοιες επιτυχίες δεν είναι τυχαίες , πρέπει να ενημερώσω επιγόντος τον πρόεδρο.
-Αχ παναγία μου


-Έλα αφεντικό , ναι στο Ελλάντα.Ναι το πήρα το συνταγή για κοτόγκιρο.Μπρήκα ένα χαρτ ντισκ με σειβ απο το manager ενώς πιτσιρικά και είπα μιας και πουλέψαμε τον Benitez και δεν έχουμε και πολλά λεφτά για προπονητή να τον πάρουμε.Έχει skills..

Τι λέει αυτός τώρα..

-Συγνώμη κύριε εγώ δεν θέλω να γίνω προπονητής στη Λίβερπουλ!Θα αποτύχω , θα με κράζουν!Η οπαδοί της αγαπημένης μου ομάδας θα με έχουν #1 στο blacklist τους.
Μην ανυσηχείς πιτσιρικά , λες και οι προηγούμενοι ήταν καλύτερη , τσακίσου μπες στη Λιμουζίνα.Πετάμε για Αγγλία.
-Μα τί θα πεί ο πα
ΣΚΑΣΜΟΣ!
-ΑΗΑ!Ωστε πρόκειται για απαγωγή , τώρα θα σας πώ εγώ!6946...
Πάρε αυτό και βγάλε το σκασμό μέχρι το αεροδρόμιο.
Spoiler: show
Image

Μετά απο περίπου 2 ώρες χτυπάει το τηλέφωνο

-Ρε τσογλάνι που είσαι και έχουμε φάει τον τόπο να σε βρούμε , τσακίσου έλα σπίτι
-Ε μπαμπά δεν γίνεται πετάω για Liverpool , θα με πάρουν για προπονητή
-ΕΜΠΛΕΞΕ ΜΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ!?!!111 φώναζε η μάνα μου απο πίσω.
-Θα σε πάρω όταν φτάσω , αντείο.

Παράλληλα κλείνει το κινητό.
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φτάνοντας στο αεροδρόμιο μετά απο έναν απολαυστικό ύπνο στο αεροπλάνο προς liverpool η καρδία μου πάει να σπάσει.Ξαφνικά ο Κύριος Μπίλ μπήκε σε ένα αυτοκίνητο DATSUN , παίρνοντας και εμένα μέσα.


-Μα τί στο ;
-Μικρέ δεν είναι αυτό που νομίζεις!Απλός χρεισιμοποιούμε αυτό όταν κυκλοφοράμε δημοσίως για να μην μας αναγνωρίζει το εξαγριωμένο κοινό της ομάδας.
(Αμαν , θα μας τον κόψουνε τον ...)


Μετά απο κάμποσα λεπτά διαδρομής μπαίνουμε σε ένα κτήριο , αναιβένουμε στον τρίτο όροφο και εκεί μπήκαμε μέσα στο πρώτο γραφείο αριστερά!


-Hey bill έχεις τον νέο μας κόουτς;
-Παρόν , φώναξα εγώ καθώς γέλασα με το ίδιο μου το αστείο


-Λοιπόν ξέρεις ότι η Λίβερπουλ είναι μεγάλη ομάδα , θα σου πώ μερικά απο τα χαρακτηριστικά της αυτή τη χρονιά , αγωνιστικά ΣΚΑΤΑ , οικονομικά ΣΚΑΤΑ , ψυχολογικά ΣΚΑΤΑ.Στο χέρι σου είναι να τα κάνεις χειρότερα
-Κοιτάχτε κύριε πρόεδρε , εγώ ένας πιτσιρικάς είμαι που ξέρει λίγο FM , αν μου δώσεις ένα ικανοιποιητικό budget κάτι κάνουμε!
-Μα φυσικά!

Image

-Θα πρέπει να αστιεύεσθε , με τέτοιο budget δεν παίρνω ούτε τον Διμούτσο
(Μα τι να λέει τώρα)
-Τέσπα φίλος , θα το κάνω μόνο για την πάρτυ σου.Ετοιμάσου να δείς πάλι γεμάτη την τροπαιοθίκη.Το μόνο που θέλω είναι ένα καλό σπιτάκι και ένα αμαξάκι. (με ψωνισμένο ύφος.)
-Είναι έτοιμα και θα σε ξεναγίσουμε σε αυτά το συντομότερο.
-Υπέροχα , πότε πιάνω δουλειά ;
-Αύριο
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε !!!
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την επόμενη μέρα , αφού αντίκρισα το σπίτι μου και το αυτοκίνητο μου

Image


Ξεκίνησα για το προπονητικό κέντρο της ομάδας μου , έφτασα στην ώρα μου παρότι Έλληνας και ρίχνοντας μια ματιά τριγύρω (στα ρεμάλια) είπα Κυριάκος -> transfer list.
Είναι αλήθεια ποτέ δεν τον συμπαθούσα , ακόμα τον ακολούθησαν voronin και benayoun.Είναι αλήθεια ότι χρειάζομαι να βρώ απο κάπου λεφτά για να κάνω καμία μεταγραφή.Ξαφνικά ακούγετε ένας θόρυβος απο πίσω , μια mercedes σταματάει , κατεβαίνει ο Torres , ντυμένος με disco ρούχα , πλησιάζει και λέει

-Ξύπνισα τόσο νωρίς να έρθω να γνωρίσω τον νέο κόουτς και μου φαίρνουν αυτόν τον παπάρα.
(Τώρα καταλαβαίνω γιατί έχει πατώσει αυτός δεν πειράζει όμως θα τον βάλω στο σωστό δρόμο).

Έχοντας σαστήσει και χωρίς να ξέρω τι να κάνω , είμουν στη μέση και τριγύρω με κοίταζαν όλοι περίεργα.Φωνάζω λοιπόν 100 κοιλιακούς κοπρόσκυλα.Και τότε είναι που με κοίταξαν περίεργα.Σκέυτομε ,(όντως αυτοί θα τα κάνουν άνετα τα 100 , εδώ τα κάνω εγώ.Ωραία λοιπόν!)Συγνώμη ήθελα να πω 300ους.Τότε ήταν που με κοίταγαν περίεργα.Όταν με το καλό σηκώθηκαν απο το χορτάρι τους χώρισα σε δύο ομάδες να τους δώ.Αποτέλεσματα ;

Aquilani -> Transfer List
El Zahr -> Transfer List


Γύρισα σπίτι εξουθενομένος.....
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

καλή αρχή φίλε!
Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι πρώτες μέρες στο liverpool περνούσαν ιδανικά , τα πρώτα μεταγραφικά βήματα είχαν γίνει και ήταν κυρίος , πωλήσεις!
Απο την τέταρτη κι όλας προπόνηση σταμάτησα να βλέπω τα ηλίθια πρόσωπα των Benayoun , Voronin που τους ξαπόστειλαν για 15εκ ευρώ μαζί (10+5)
Είμουν πανευτυχής , όλα δούλευαν ρολόι!Επίσης ο Κυριακός πήγε δανεικός στον ΠΑΟ (+2,3M) παρόλο που τον ζήταγαν
Ολυμπιακός
Βέρντερ
Άγιαξ
Χετάφε
Έβερτον

εγώ τον έστειλα εκεί.
Ακόμα αποχωριστίκαμε τους babel , lucas απλά για να λύσουμε τα οικονομικά μας.

Επίσης οι πρώτες μεταγραφηκές κινήσεις έγιναν αποκτώντας τους

Di maria
Sergio
Xisco Nadal

παρόλα αυτά έγιναν προσπάθειες για τους
Ben Arfa
Kallstrom
Hulk
αλλά πήγαν να μας πιάσουν τον ... επόμενος μεταγραφηκός στόχος ο Νιάγκ!

Image


Έπειτα τα πρώτα φιλικά ακολούθησαν , έκανα τον πατέρα μου υπερήφανο όταν κατέκτισα ένα κύπελο φιλικών αγόνων στα πέναλτυ εναντίον της Volsfburg


Image


Aχχχ τελικά δεν μου κάτσανε και άσχημα οι διακοπές στην Αγγλία καθώς προβλέπω περίπατο μου στη premier αχαχαχαχαχαχα γι άλλη μια φορά γελάω σατανικά με το ίδιο μου το αστείο..



Allez ola oleee
Allez ola olee


ποιός νανε


-Γειά σου Αντώνη
-ΟΡΙΣΤΕ ;
-Τον κ@λο μου μυρίστε
-Αφεντικό εσύ
-Ο ίδιος , σε λιγότερο απο 3 εβδομάδες ξεκινάει η πρέμιερ , κανόνισε.
- ...



Ε , ξαφνικά του φίλου μας του Αντώνη του κόπηκε το χαμόγελο , του ξαναήρθε αύριο όταν πήγε σπίτι του και ανοίγοντας την τηλεόραση είδε....
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μεταγραφές σου είναι πολύ καλές,ειδικά του Di Maria.Ίσως να χρειάζεσαι έναν αμυντικό ακόμα.Στα φιλικά τα αποτελέσματεήταν πολύ καλά
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο μενα...Πολυ καλες οι μεταγραφικές σου κινήσεις

θελεις οντως 1 αμυντικο ακομα...
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλές μεταγραφές αλλά γιατί έδιωξες Babel; :? . Τέσπα. Καλή συνέχεια.
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα μάτς της Volfsburg με την Koln για το γερμανικό πρωτάθλημα , καθώς κουβαλούσε μια στίβα με μαύρα κόκκινα και ροζ εσώρουχα σάστισε για λίγο οταν είδε τον Grafite να σκοράρει με εντυποσιακότατο τρόπο.Τον θέλω!Αναφώνισε και πρίν το καταλάβει τα χέρια του πήγαν στο κινητό του τηλέφωνο και σε λίγα λεπτά θα μίλαγε απο κοντά με τον Πρόεδρο.


-Τι θέλεις Αντώνη παιδί μου , ξέχασε το , δεν παραιτήσε!
-Λοιπόν κοίτα αφεντικό , αφού άρχησα θα τελειώσω το έργο μου , θέλω να μου φέρεις τον Grafite απο την Volsfburg
-Και πόσα κάνει αυτός;
-Ε Δε ξέρω , κάπου 11/12 εκκατομύρια
-Αγόρι μου , έχουμε οικονομική κρίση και
-Με δουλεύεις ρε μπάρμπα , 50εκ σου έβγαλα απο τις μεταγραφές των άχρηστων.Επίσης θέλω να μου φέρεις παίκτες απο το Ελληνικό πρωτάθλημα , θα παρακολουθήσω λίγο τα πράγματα και το χειμόνα θα πάρουμε παίκτες απο εκεί και νεαρά ταλέντα.

Τοκ Τοκ , χτυπάει η πόρτα και μπένει μέσα η γραμματέας με ένα δαιμονικό χαμόγελο


-Ξέρεται ότι αύριο είναι η κλήρωση αφτού champions league
-Εαν ήρθες γ'αυτό το πούλο , γιατί το γνωρίζουμε ήδη , εξάλου θα τύχουμε με καμία barcelona , και με τίποτα ταγάρια απο το Βέλγιο μετά , το νιώθω σου λέω.
-Δεν ξέρω τι λες εμένα μου αρέσει ο beckam....
-Aχ Παναγία μου..
-Να σε διακόψω λίγο ρε παιδί μου , αλήθεια πιστεύεις ότι θα περάσεις στους 16 και θα βγείς στην τριάδα στο πρωτάθλημα ;
-Αν όχι φέτος σίγουρα του χρόνου , διότι η ομάδα θα κάνει κοιλιά και φοβάμαι ότι αυτό θα γίνει στο κρισιμότερο σημείο πριν τα Χριστούγεννα.



Μετά απο 1ώρα 29 λεπτά και 44' δευτερόλεπτα στο προπονητικό κέντρο


-Λοιπόν Ταγάρια!
(Ριέρα)-WHAT?!!?1
-Ακούστε με καλά , σήμερα θα δοκιμάσουμε συστήματα γ αυτό κάντε 10 γύρους και ετοιμαστείτε για διπλό.Επίσης μετά την προπόνηση,Gerrard-Kuyt-Torres-Riera να κάτσουν να συζητίσουμε κάποιες λεπτομέριες.


Το απόγευμα στην άφιξη του Di Maria από το αεροδρόμιο

-Di Maria αγόρι μου!Επιτέλους ήρθες!
-Yo kid
-Δε ξέρω τι λές πάντος είσαι παικτούρα , θα είσαι το βασικό μας αριστερό εξτρέμ προφανός.Αν και μας πιάσανε τον κώλο με την μεταγραφή σου πιστεύω σε εσένα
-Coach , έδειοξες εκείνο το παλτό τον Λούκας ;
-Ναι καμάριμ γιατί , τι σε κόφτει εσένα το ταγάρι παικταρά μου ;
-Να γιατί έμαθα τον αγόρασαν πιο πολλά λεφτά απο εμένα και έχω νευριάσει
Παίξε μπάλα και δήξε ότι αξίζεις περισσότερα!



Την άλλη μερα το πρωί αράζω μπροστά απο την TV στη σπιταρόνα μου και βάζω να δω την κλήρωση.





Δεν αισθάνομαι καλά , πάω από καρδιά
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι διάλογοί σου είναι πολύ ωραίοι.Πιστεύω ότι αν αποκτηθεί ο Grafite θα βοηθήσει πολύ την ομάδα
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποκτήθηκε ο Grafite!
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με την απόκτηση του Grafite πιστεύω ότι θα έχεις πολύ καλή επιθετική γραμμή.
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνέχια το βραδάκι με τα πρώτα αποτελέσματα της σεζόν και κάποιες "κλησμένες μεταγραφές"
για το χειμόνα :-P
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
Post Reply

Return to “Novice”