Καλαμάτα 2010/11

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Γ' Εθνικής (Νότιος Όμιλος)!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για την Καλαμάτα.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM 2010 για την κριτική και ακολουθείστε τις Οδηγίες.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Σε ότι αφορά τη φημολογία γύρω από τις προθέσεις του, ο Γιώργος Γρηγορόπουλος ανάφερε στην εφημερίδα «Θάρρος» τα εξής: «Όλο αυτό το διάστημα έχουν ακουστεί πάρα πολλά, τα οποία θεωρώ δεν ανταποκρίνονται, τουλάχιστον σε μεγάλο μέρος, στην πραγματικότητα. Ίσως έπαιξα κι εγώ ρόλο μένοντας μακριά και μη απαντώντας στις φήμες. Θέλω όμως να γίνει σαφές και ξεκάθαρο στους φιλάθλους το μήνυμα που θα τους δώσω και το οποίο φανερώνει τις αποφάσεις μου. Πρέπει να ξέρουν οι πάντες ότι δεν θέλω ούτε ένα ευρώ για να παραχωρήσω τις μετοχές. Δεν έχω καμία οικονομική απαίτηση και το μόνο που θα ήθελα είναι να βοηθήσουν οι πάντες έτσι ώστε να βρεθεί η ιδανική λύση για την ομάδα. Το ξεκαθαρίζω και πάλι, ότι δεν επιδιώκω να μπει το παραμικρό ευρώ στις τσέπες μου. Και για να είμαι ακόμη πιο ξεκάθαρος, πρέπει να πω ότι τα χρέη προς το δημόσιο τα οποία είναι ρυθμισμένα, είναι περίπου 1,5 εκατ. ευρώ, ίσως και λιγότερα, ενώ προς τρίτους (ποδοσφαιριστές, προπονητές κλπ.) ανέρχονται σε 700-800 χιλιάδες ευρώ, που μπορούν όμως μέσω διακανονισμών να μειωθούν σημαντικά. Αυτά και μόνο αυτά θα πρέπει να καλύψει όποιος επιθυμεί να πάρει την Καλαμάτα. Χρήματα άλλα δε χρειάζεται να δαπανηθούν κι όπως καταλαβαίνετε, ανοίγει ο δρόμος σ' αυτούς που καίγονται και λένε πως αγαπάνε την ομάδα»

http://www.mikriliga.com/portal/arthro.php?id=455
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στη Δ' Εθνική Καλαμάτα, Αιγάλεω, Πυρσός

Στην Δ' Εθνική υποβιβάζονται η Καλαμάτα, το Αιγάλεω και ο Πυρσός Γρεβενών. Οπως ανακοινώθηκε από την Ενωση Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Β' & Γ' Εθνικής κατηγορίας.

"Μετά την παρέλευση της ταχθείσης προθεσμίας από την Ένωσή μας, για υποβολή της Δήλωσης Συμμετοχής στα Πρωταθλήματα της Β' και Γ' Εθνικής Κατηγορίας, προέκυψε, ότι δεν υπέβαλαν δήλωση στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, η ΠΑΕ Αιγάλεω, η ΠΑΕ Καλαμάτα και η ΠΑΕ Πυρσός Γρεβενών. Το Δ.Σ. της Ένωσης μετά από έκτακτη συνεδρίαση της 13-08-2010 αποφάσισε ομόφωνα, και σύμφωνα με το άρθρο 7 παράγραφος 3 του Κ.Α.Π. ότι οι προαναφερόμενες ομάδες υποβιβάζονται στην αμέσως κατώτερη κατηγορία".

Να σημειωθεί ότι η Καλαμάτα και το Αιγάλεω ήταν οι δύο ομάδες που φέτος υποβιβάστηκαν απευθείας από την Β' στην Γ' Εθνική, ενώ ο Πυρσός Γρεβενών τερμάτισε στην 7η θέση του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

http://www.novasports.gr/soccer/cnation ... aid=219360
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Γ' Εθνική”