Champions League - Ανασκόπηση

... be the manager!
Post Reply
SoccerManager
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Wed May 12, 2010 11:53 am
Football Manager της ομάδας: Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Για όλους όσους παίξαν το παιχνίδι μας κατα τη διάρκεια του Champions League θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τη γενική μορφή του παιχνιδιού και για τις κατηγορίες που είχαμε. Τι σας άρεσε περισσότερο και προκαλούσε μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Οι κατηγορίες που είχαμε ήταν.

1. Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ
2. ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
3. ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
4.FANTASY LEAGUE
5. ΦΗΜΗ

Μπορείτε να διατυπώσετε την αποψη σας για τη κάθε κατηγορία αλλα και να τις βάλετε σε σειρά προτίμησης.
http://www.soccermanager.gr ---> Για ψαγμένους managers...
shevanik
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Sat Oct 03, 2009 8:19 pm
Football Manager της ομάδας: Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ θα τις έβαζα με τη παρακάτω σειρά


1. Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ
2. FANTASY LEAGUE
3. ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
4. ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
5. ΦΗΜΗ

Το fantasy league έρχεται μετα τη βασική κατηγορία που είναι η ομαδα γιατι είχε πολυ ενδιαφέρον να αντιμετωπίζεις άλλους managers και να έχεις την αισθηση οτι συμμετέχεις σ'ενα mini πρωταθλημα...είναι πιο εύκολο να διακριθείς εκει σε σχέση με τη γενική κατηγορία, αφου έχει σχέση τι θα κάνεις την κάθε αγωνιστική εναντίον ενός manager. Οπότε μπορείς να κερδίσεις ακόμα κι αυτούς που είναι πολύ πιο πάνω απο σένα στη γενική βαθμολογία. Κάθε αγωνιστική ΟΛΟΙ ξεκινάνε απο το μηδέν σε αυτή την αναμέτρηση.

Για τις προβλέψεις δε χρειάζεται να πω κάτι..πάντα εχει ενδιαφέρον. Είναι καλό που δίνει χρηματικο bonus :)
Η οικονομία τα δένει ωραία με τη μεταβολή αξίας της ομάδας και τα κέρδη - χαμένα απο μεταγραφές. Αλλωστε είναι πολυ βασικό κριτήριο μέτρησης της ικανότητας ενός καλού manager.

Τελευταία η φήμη αλλα χωρίς να είναι η χειρότερη. Ειναι σωστο που βγαίνει απο το άθροισμα όλων των κατηγοριών αλλα νομίζω εχει ελάχιστη προβολή στο παιχνίδι, ενώ είναι πιο σημαντική.

Η έκδοση του Μουντιάλ είναι πραγματικά πολύ καλή και bravo για τη πολυ καλή προσπάθεια που κάνετε.
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19929
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Από τη μεριά μου πάντως η σειρά που θα έβαζα είναι :

1. Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ
2. ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
3. ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
4.FANTASY LEAGUE
5. ΦΗΜΗ

Ασχολήθηκα αποκλειστικά και μόνο με τα τις δυο πρώτες κατηγορίες,έκανα την ομάδα μου και έκανα προβλέψεις ...
Οι άλλες 3 κατηγορίες δεν με απασχόλησαν καθόλου...Βασικά κατανάλωνα το χρόνο μου στην κατάρτιση της ομάδας και έτσι δεν έδινα σημασία σε κάτι άλλο.

Το παιχνίδι είναι απίστευτα συναρπαστικό...6500 άτομα/μάνατζερς είχε στο Champions League και πιστεύω στο Μουντιάλ θα έχει πολλούς παραπάνω...
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
Post Reply

Return to “soccermanager.gr (Μην το σβήσετε)”