4-3-3 με καλά αποτελέσματα

Post Reply
parisandr
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Apr 06, 2010 9:21 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά η καλύτερη τακτική είναι 4-3-3

4 στην άμυνα (DC,DC,DR,DL), ΣΤΟ ΚΈΝΤΡΟ 1 DMC(anchor man) k 2 MC (1 playmaker k ένας center mildfielder)

k 3 ST (στη μέση deep lyn forward, δεξιά poacher, k αριστερά advanced forward)

είμαι στο GW Happel εδώ k 3 μέρες...με παίχτες αστείους είμαι ήδη δέκατος όγδοος στα rankinks k πρώτος στη league
δοκιμάστε το σας το συστήνω ανεπιφύλαχτα,,,,καλο είναι να χρησιμοποιείται attacking strategy εκτος k αν παίζεται με πολύ καλύτερη ομάδα οποτε χρησιμοποιήστε counter strategy...δοκιμάστε το k περιμένω τα σχόλια σας....μη χαραμίζεται λεφτά στους wingers...από τι μέση k "μπροστ" να κυνηγάτε μονο MC k ΣΤ..θα έχετε περισσότερες επιλογές για την ενδεκάδα..
Last edited by Tsakalaki on Tue May 11, 2010 6:06 pm, edited 2 times in total.
Reason: Σε παρακαλώ μη ξαναγράψεις με greeklish
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με στοιχεία μπορεί να μιλάς, με τους κανόνες δεν συμβαδίζεις...
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Είναι η γνωστή ultimo domination και ήταν σίγουρο ότι θα την βγάλουν και στο fml.

Έτσι χαλάει το παιχνίδι όμως, αν αρχίσουν όλοι να παίζουν με το συγκεκριμένο σύστημα.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ταζ, μη ξεχνάς κάτι.


Στο FM παίζεις όλα τα παιχνίδια με ΑΙ. Στο FML, ως επι το πλείστον παίζεις με αντίπαλος, ο οποίος μπορεί να αλλάξει τη τακτική του την ώρα του αγώνα, μπορεί να έχει τα opp instr μπορεί να κάνει πολλά, οπότε τα δεδομένα αλλάζουν άρδην.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Και σε hot seat που έχω δοκιμάσει την τακτική, δύσκολα παλεύεται.

Αλλά, άλλο λέω εγώ.
[System Interruption: Μη βρίζεις!] δεν είναι να παίζουν κάποιοι με αυτή την τακτική; Στο τέλος θα παίζουν όλοι με αυτήν και απλά θα κερδάει όποιος έχει τους καλύτερους παίκτες.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Στο FML ; Καμια τακτικής δεν είναι "πανάκεια" και στο λέω εγω που παίζω 2,5 χρόνια FML....Κάποτε όλοι αποθέωναν το 4-4-2, μετά το 4-6-0, μετά το 4-4-3, και τώρα έρχεται και αυτό το "φρουτο" το 4-3-3.

Εγω, στον κανονικό gw έχω τη τακτική που χρησιμοποιώ εδώ και 1,5 χρόνο, και μόλις πήρα παίκτες με atts που "κουμπώνουν" στη τακτική βάση του ΤΤ, τα πάω καλά. Στον gw beta που έχω άλλη ομάδα παίζω το 4-4-2 του Tasosbin και βγήκα δεύτερος στο πρωτάθλημα. Και αυτό διότι εκεί έχω παίκτες κατάλληλους για εκείνο το σύστημα.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

συγκινήθηκα :snif:
:liverpool:
parisandr
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Apr 06, 2010 9:21 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια να τονισουμε για οσους δν γνωριζουν την τεραστια πατατα π εχουν κανει οι συντελεστες του FML στους αμυντικους..να προσεχετε πρωτα το jumping γιατι ειναι το κυριοτερο στατιστικο για αυτη την θεση..ελπιζω να διορθωθει καθως αδικει παιχτες με εξαιρετικα στατιστικα αλλα επειδη υστερουν στο συγκεκριμενο τομεα βγαινουν αχρηστοι.

οσο για την τακτικη δν ειπα οτι ολες οι αλλες ειναι κακες η μη αποτελεσματικες αλλα οφειλουμε να παραδεχτουμε οτι η συγκεκριμενη ειναι η καλυτερη..κ δν χρησιμοπιοιτε απο παρα πολλους..ηδη εγω εχω κερδισει αρκετα λεφτα κ μαζευω παιχταραδες.γιαυτο καλο ειναι να την χρησιμοπιοισετε τουλαχιστον στην αρχη για να κερδδισετε χρηματα κ μια καλη θεση στα ρανκινκς κ μετα αφου θα εχετε χρηματα αγοραζετε καλους παιχτες κ παιζετε το συστημα π θελετε..αν οι παιχτεσ σας εχουν καλο reputation τοτε δν μετραει τοσο το συστημα...αλλα συνιστω τουλαχιστον για τα 2-3 πρωτα πρωταθληματα να την χρησιμοπιοισετε..επισης μια παρατηρηση π εχω κανει και αν θελετε με εμπιστευεστε..να προσεχετε το balance στους επιθετικους..ειναι εξισου σημαντικο οσο το pace..
SPYROS1987
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:08 pm
Football Manager της ομάδας: A.O Lava
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: Finding Wonderkids!!
Location: Santorini
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

parisandr wrote:παιδιά η καλύτερη τακτική είναι 4-3-3

4 στην άμυνα (DC,DC,DR,DL), ΣΤΟ ΚΈΝΤΡΟ 1 DMC(anchor man) k 2 MC (1 playmaker k ένας center mildfielder)

k 3 ST (στη μέση deep lyn forward, δεξιά poacher, k αριστερά advanced forward)

είμαι στο GW Happel εδώ k 3 μέρες...με παίχτες αστείους είμαι ήδη δέκατος όγδοος στα rankinks k πρώτος στη league
δοκιμάστε το σας το συστήνω ανεπιφύλαχτα,,,,καλο είναι να χρησιμοποιείται attacking strategy εκτος k αν παίζεται με πολύ καλύτερη ομάδα οποτε χρησιμοποιήστε counter strategy...δοκιμάστε το k περιμένω τα σχόλια σας....μη χαραμίζεται λεφτά στους wingers...από τι μέση k "μπροστ" να κυνηγάτε μονο MC k ΣΤ..θα έχετε περισσότερες επιλογές για την ενδεκάδα..
Πες μου ο deep-lying forward=support or attack?o deep-lying playmaker support or defend?o central midfielder defend support h attack????Γενικα πες μου σε παρακαλω πολυ μερικα στοιχεια γιατι αυτη η τακτικη ειναι η καλυτερη και μπραβο σου!!!!
Post Reply

Return to “Τακτικές Football Manager Live!”