Βοηθεια για 4-2-3-1 (Deep)

Post Reply
arrested3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 314
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης, Λιβερπουλ
Status: 8 years Football Manager and counting
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω καποιες αποριες για το εν λογω συστημα γιατι εχω χασει την μπαλα με τα roaming, move into channels κτλ..
Spoiler: show
Image
1. Σε ενα τετοιο συστημα πρεπει να υπαρχει roaming?
2. Θελω να κλεινουν τα εξτρεμ μου προς τα μεσα ετσι ωστε να βγαινουν απο πισω τα back και να βγαζουν σεντρες. Πως το εφαρμοζω αυτο?
3. Ο amc μου (Gerrard) θα πρεπει να εχει roam from position και run from deep στο often?
4. Επισης τι θα ηταν καλυτερο? Ο torres σαν poacher η σαν complete forward με Hold up ball?

ευχαριστω..
DKNI
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 05, 2009 4:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

arrested3 wrote:Εχω καποιες αποριες για το εν λογω συστημα γιατι εχω χασει την μπαλα με τα roaming, move into channels κτλ..
Spoiler: show
Image
1. Σε ενα τετοιο συστημα πρεπει να υπαρχει roaming?
2. Θελω να κλεινουν τα εξτρεμ μου προς τα μεσα ετσι ωστε να βγαινουν απο πισω τα back και να βγαζουν σεντρες. Πως το εφαρμοζω αυτο?
3. Ο amc μου (Gerrard) θα πρεπει να εχει roam from position και run from deep στο often?
4. Επισης τι θα ηταν καλυτερο? Ο torres σαν poacher η σαν complete forward με Hold up ball?

ευχαριστω..
2.Inside forward με cut inside τα εξτρεμ και overlap στις sideline οδηγιες για να ανεβαινουν τα μπακ στον χωρο που αφηνουν τα εξτρεμ. Θεωρητικα ειναι καλο να βαλεις αναποδα τα εξτρεμ για καλυτερο cut inside(δλδ τον αριστεροποδαρο δεξια και το αναποδο)
4. Αποσο εχω παιξει, το poacher δουλευει καλα σε παικτες εκτελεστες τυπου Σισε. Για τον Τορρες δεν εχω δει στατιστικα αλλα σε οσους παικτες ηταν καλοι και τεχνικα και δημιουργικα και εκτελεστικα με το poacher χαραμιζοντας(πιο απλα και οι ολοκληρωμενοι και οι απλοι φονιαδες μου απεδιδαν το ιδιο αφου δεν εκμεταλλευομουν τα επιπλεον προσοντα τους στην δημιουργια και ειχα τα ιδια αποτελεσματα)

Εμενα η απορια μου ειναι αλλη, στο απλο 4-2-3-1(δλδ τα αμ.χαφ στη σεντρα) εχετε τιποτα συμβουλες?
Στην Παναθα επαιζα οπως παιζει η πραγματικα Παναθα, δλδ με τον επιτελικο πισω απο τον Σισε και τα εξτρεμ στην ευθεια του και ανοιχτα στα πλαγια και ψιλοδουλευε
Στην Γιουναιτεντ δεν μου δουλευει με τιποτα(και εχω 3πλετα επιθετικων χαφ Di Maria, Gurgyff, Joaquin) και λεω μηπως φταιει το στυλ του Αγγλικου ποδοσφαιρου. Μηπως πρεπει να βρω 2 AM(R/L)C καλυτερα και να τους βαλω πιο κοντα?Δηλαδη αντι για 1 δεκαρι και 2 εξτρεμ να παιξω με 3 δεκαρια στην ουσια?
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”