The Potters Miracle...

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ημερομηνια: 10 Αυγουστου 2009
Τοποθεσια: Aγγλια - Staffordshire - Stoke on Trend - Britannia Stadium

Image

Δημ: Πως νιωθετε που βρισκεστε εδω;
JP: Ειναι ονειρο για καθε ποδοσφαιρανθρωπο να δουλεψει στο καλυτερο πρωταθλημα του κοσμου...

Δημ: Νομιζετε πως η θητεια σας ως βοηθος - μεταφραστης ειναι αρκετη ωστε να αναλαβετε να σωσετε απο τον υποβιβασμο ομαδα της Πρεμιερ Λιγκ;
JP: Σε λιγους μηνες παλι εδω θα ειμαστε να τα πουμε...

Δημ: Αγαπημενη σας ομαδα;
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

Δημ: Εχετε καποιο προτυπο προπονητη στο ξεκινημα της καριερας σας;
JP: Νομιζω πως δυο ανθρωποι ειναι αυτοι που μπορεσαν μεσα σε ενα χρονο, σε ενα τοσο δυσκολο πρωταθλημα, να κανουν τη διαφορα...Ο ενας ειναι ο Χενκ Τεν Κατε, που εφτασε την Τσελσυ για πρωτη φορα στην ιστορια της σε τελικο Πρωταθλητριων και μαλιστα σε λιγοτερο απο χρονο, και ο αλλος ειναι ο Ζοσε Μουρινιο που την προηγουμενη χρονια κατεκτησε το πρωταθλημα ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ μετα απο διψηφιο αριθμο χρονων για την ιδια ομαδα...Αυτοι ειναι τα προτυπα μου, υπαρχουν αλλοι σε αυτο το πρωταθλημα απολυτα σεβαστοι αν και θα τους πικρανω φετος...

Δημ: Νομιζω βρισκομαστε σε συνεντευξη τυπου και παρουσιαση μεταγραφων ομαδας που παλευει για τη σωτηρια της...Ποιους θα πικρανετε ακριβως;
JP: Σας ειπα και νωριτερα...Θα τα πουμε στο τελος της χρονιας

Δημ: Τι εχετε να απαντησετε σε αυτους που σας κατακρινουν που πουλησατε χωρις να τους δειτε στο γηπεδο παικτες σημαιες της Στοουκ και παικτες που προσφεραν πολλα την περσινη πετυχημενη κατα γενικη ομολογια χρονια;
JP: Παικτες σημαιες χωρις τιτλους δεν υπαρχουν...Ο Ντελαπ ειναι μεγαλος, Ο Χιτζινμποθαμ πολυ σοφτ για στοπερ Πρεμιερ λιγκ, ο Εθεριγκτον δεν ταιριαζει στο συστημα που δουλευουμε, οι υπολοιποι μετριοι (Whelan, Pugh, Lawrence, Kitson, Fuller, Collins, Amdy Faye, Wilkinson) παικτες ολοι...Δεν μας κανουν

Δημ: Θα μας αναλυσετε το συστημα που δουλευετε;
Τι να σας αναλυσω...εσεις θελετε να ακουτε για 4-4-2, 4-2-3-1, 5-3-2 γιατι αυτα πουλαν στον κοσμο στον οποιο απευθυνεστε...Δεν υπαρχουν συστηματα την ωρα του παιχνιδιου...Εγω μπορει να σας πω οτι ειμαι θιασωτης του Τεν Κατε, εσεις θα νομισετε οτι θα παιζουμε 4-2-3-1 ενω στην πραγματικοτητα θα παιζουμε 2-4-1-3...ειναι υποκειμενικα αυτα...Με βαση τη δικια σας λογικη σκεφτειτε ενα 4-1-2-3

Δημ: Πως μπορειτε να ειστε τοσο απολυτος για τους παικτες που πουλησατε οτι ειναι μετριοι, οταν ο Λωρενς πηγε στην Εβερτον ή ο Φουλλερ στην Τσελσυ;
JP: Ρωτατε εμενα αν κανουν αυτοι οι παικτες για αυτο που ονειρευομαστε για την Στοουκ και δεν ρωτατε τον κ.Αμπραμοβιτς που εμπιστευεται ανυπαρκτους διαχειρηστες, τον κυριο Βενγκερ που θελει πρωταθλημα με τον Αλμουνια η την διοικηση της τοσο ιστορικης ομαδας που λεγεται Λιβερπουλ και παιρνει παικτες ονοματι Μπεναγιουν, Ακουιλανι και εχει αναπληρωματικο του Τορρες τον Νγκονγκ; Απιστευτα πραγματα...Μου θυμιζουν τον Βαρδινογιαννη πρωην μεγαλομετοχο της αγαπημενης μου ομαδας στην Ελλαδα...Αυτοι οι ανθρωποι ειναι θεοσταλτοι για τον Σερ Αλεξ η για τον Ζοσε...Να ερχονται στο καλυτερο πρωταθλημα του κοσμου και να σαρωνουν με τοσο αποδυναμωμενους αντιπαλους με ανυπαρκτες διοικησεις...

Δημ: Πειτε μας λιγα λογια για τις μεταγραφες και το ροστερ γενικα...
JP: To ροστερ οπως το διαμορφωσαμε με τον κυριο Rudge και την οικονομικη ενισχυση του κυριου Coates, ο οποιος εχει μεγαλα ονειρα για την ομαδα, ειναι ονειρικο για τα δεδομενα της Στοουκ...Εχουμε τον Μπεγκοβιτς στη θεση του τερματοφυλακα τριτη επιλογη...Δευτερη τον διεθνη Σορενσεν και πρωτη τον καλυτερο για μενα τερματοφυλακα της επομενης δεκαετιας...Τον Οτσοα...
Εχουμε δυο ανταγωνιστικοτατες τετραδες αμυνας ικανες να ανταπεξελθουν στις απαιτησεις στις τρεις διοργανωσεις που συμμετεχουμε...Τον καλυτερο ανερχομενο Γαλλο αριστερο μπακ τον El Kaoutari, και τον Spence που εβγαλε ματια με τις μικρες εθνικες της χωρας σας...Τον επισης καλυτερο ανερχομενο δεξιο μπακ της Γαλλιας τον Gassama και απο πισω του τον διεθνη Τουρκο Sabri...Τον Shawcross που τον θελει η Μαντσεστερ με τον διεθνη Σενεγαλεζο Faye, και απο πισω τους τον αρχηγο των νεων ομαδων της Αγγλιας τον Davies και εναν πρωην παικτη της Τσελσυ διεθνη με τη Γερμανια...τον Huth
Για το κεντρο, οπου θελουμε 6 παικτες για το rotation πηραμε τον νεο Εσσιεν τον Annan...και απο πισω του κρατησαμε τον πολειπειρο τον Diao και σε αυτη τη θεση μπορει να προσφερει και ο Faye ...Πηραμε τον Αbelairas που θα ειναι ο παικτης της χρονιας, τον Verratti που θεωρειται το μεγαλυτερο ταλεντο στην Ιταλια, τον Bostock που ξερετε καλα την προοπτικη του, και κρατησαμε και δυο απολυτα ταιριαστους στα πλανα μας παικτες...τον Whitehead και τον ουρουγουανο τον Arismendi...
Στην επιθεση η βασικη τριαδα θα ειναι ο Mouche, ο Mandzukic που ειναι ιδια κλαση παικτη με τον Modric μονο που μπορει να παιξει και target man, και ο Fleck...ο αρχηγος της εθνικης ελπιδων της Σκωτιας...Πισω απο αυτους υπαρχει ο πολυπειρος ο Tuncay, ο γερολυκος ο Beattie και πηραμε δανεικο με οψιον αγορας τον Τσεχο τον Necid απο την ΤΣΣΚ....

ΟΝΕΙΡΙΚΟ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

Δημ: Βλεποντας το ροστερ της Στοουκ τι προβλεψη μπορειτε να κανετε για τον Μαιο;
JP: Δεν ειμαστε εδω να κανουμε προβλεψεις...Δουλεια Δουλεια και Δουλεια...Πρωτα θα φτιαξουμε σοβαρη ομαδα και μετα θα διεκδικισουμε το καλυτερο δυνατο...Εννοειται πως απαιτω απο τους παικτες μου, επειδη εχουν την ποιοτητα, μεχρι να στρωσουμε σαν ομαδα να παιρνουμε οσο περισσοτερες νικες μπορουμε και να τελειωσουμε τη χρονια με καποιον Τιτλο...

Δημ: Μια προβλεψη για τον Πρωταθλητη;
JP: Σας αποκαλυπτω οτι θα παιξω το 1/3 του συμβολαιου μου στοιχημα την Στοουκ για τετραδα...Οποτε αφου θα φτασουμε τετραδα γιατι οχι και πρωτια; STOKE CITY λοιπον η προβλεψη...

Δημ: Με το τεχνικο τιμ τι γινεται;
JP: Εφυγαν καποιες μαριονετες, και θα δουλεψουμε με το βοηθο μου τον κ.Reid τον προπονητη τερματοφυλακων τον κυριο Francis και τον κυριο Mark O'Connor...Το καινουριο προσωπο στο Τιμ εκτος απο εμενα ειναι ενας απο τους κορυφαιους Γυμναστες στη χωρα σας...ο Κυριος Paul Winsper...

Δημ: Kαλη τυχη...
JP: Δεν υπαρχει τυχη...ΔΟΥΛΕΙΑ

-ksilo -toixos2 -papas -suicide -foumarw -foumarw -foumarw -foumarw
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

28 Δεκεμβριου 2009...

Image
Image
Image
Image

***Η Stoke City ανακοινωνει τη συμφωνια με την Λιλ και την Μαντσεστερ Σιτυ για τον αθλητη Omar Benzerga και τον αθλητη Jeremy Helan
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη Αρχη !!
Solo Mango

Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχηη
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

να στε καλα μαγκες...

7 αγωνιστικες πριν το τελος...

Image

Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για πρωτη χρονια κανεις μ@μ@τη πορεια
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

30 Ιουλιου 2010

Γραφειο Peter Coates

Image

Coates: Κυριε Papas καλωσηρθατε...
Papas: Καλως σε βρηκα Προεδρε

Coates: Να κανουμε εναν απολογισμο;
Papas: Βεβαιως!
Spoiler: show
Image
Image
Coates: Ονειρεμενη πορεια κυριε Papas...Ειστε ο προπονητης που εψαχνα 50 χρονια που ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο...Ποτε υπογραφουμε την ανανεωση;
Papas: Υπογραφω και τωρα αν θελετε με καποιες προυποθεσεις...

Coates: Πολυ ωραια...1.300.000 το χρονο για κλειστο 2ετες ειναι καλα;
Papas: Μια χαρα κυριε Coates...ετσι κι αλλιως οπως σας ειχα πει οταν υπογραψαμε την πρωτη φορα, θα παιξω στοιχημα την τετραδα...Οπως καταλαβενετε ειμαι ηδη πλουσιος...Δεν με ενδιαφερουν τα λεφτα...Οι προυποθεσεις ειναι να κρατησουμε μια 11αδα καλους παικτες που εχουμε και να αγορασουμε αλλη μια ισαξια να χτυπησουμε το πρωταθλημα και να αναταποκριθουμε στους 4 πλεον στοχους μας οσο το δυνατον καλυτερα...

Coates: Αν εχω εμπιστοσυνη σε καποιον να δωσω τα λεφτα μου ειναι σε εσας...
Papas: Χαιρομαι...Πειτε μου τις σκεψεις σας...

Coates: Κοιταξτε...Ηδη εχουμε δεσμευσει 20 μυρια για την ανακατασκευη της Νοτιας εξεδρας ετσι ωστε να αυξησουμε το Britannia κατα 17000 θεσεις και να καλυψουμε καποια στανταρ που θετει η Ουεφα...Επειδη ομως ειμαι ενθουσιασμενος απο την πορεια της ομαδας, κι επειδη ποσα χρονια που μενουν για να ζησω ειμαι αποφασισμενος να σας εμπιστευτω αλλα 20 εκατομμυρια, τα οποια μπορουν να γινουν 75 αν πληρωνουμε σε 48 ισοποσες δοσεις τις ομαδες, και μια αυξηση 25% στο περιθωριο για νεα συμβολαια...Εχετε ετοιμες τις εκθεσεις σας;
Papas: Ειμαι ενθουσιασμενος...Φερτε μου να υπογραψω το καινουριο συμβολαιο...Φυσικα και εχω ετοιμη την εκθεση μου

Coates: Μπορω να της ριξω μια ματια;
Papas: Βεβαιως

Image

Παραμενουν οι:

GK: Ochoa-Begovic-***

DR: Gassama-Bengerga
DL: El Kaoutari-***

DC: Shawcross - Faye
DC: ***-***
(Spence σαν 5η λυση)

DM: Annan-***

MC: Abelairas-Verratti-
MC: ***-***
***(5η λυση)

ST: Mouche-Fleck
ST: Mandzukic-***
ST: ***-***

αρα χρειαζομαστε 2 στοπερ εναν βασικο εναν για παγκο, ενα αριστερο μπακ βασικο, εναν αμυντικο χαφ αναπληρωματικο του Ανναν, 2 κεντρικους μεσους με ταυτοχρονη ικανοτητα σε αμυντικο και επθετικο παιχνιδι, ενα σεντερ φορ με ικανοτητα στο να φτιαχνει παιχνιδι αναπληρωματικο η καλυτερο του Μαντζουκιτς, και 2 πλαγιους επιθετικους με ικανοτητα στην περιοχη για δεξια...

Αποχωρησεις

αυτοι που φευγουν λογω μετριοτητας ειναι οι: Sonko, Sidibe, Diao, Simonsen, Shotton, Wedderbuirn(υπαρχει προταση της πορτσμουθ 2.3 μυρια), LouisHamilton, Whitehead, Collins(προταση της ουιγκαν 2.8 μυρια, Davies(προταση της μπερμιχαμ 1.8 μυρια), Sabri(προταση της μπεσικτας 2.8 μυρια), Beattie(προταση της φουλαμ 900χιλ), Sorensen(προταση της μπερμιχαμ 1.8 μυρια)

αυτοι που φευγουν λογω ικανοποιητικων προτασεων και επειδη εχουν συμβολαια μεγαλα για την προσφορα τους: Huth(προταση της τσελσυ 3.8 μυρια), Tuncay(προταση της βαλενθια 10 μυρια)

Η εισηγηση μου ειναι να δεχτειτε ολες αυτες τις προτασεις...

Μετεγγραφες
(4 αγγλοι το λιγοτερο για να πληρουμε τα στανταρ του πρωταθληματος + τους 4 (Begovic-Spence-Faye-Shawcross)που εχουμε ηδη)

Σας δινω 3 λυσεις για καθε θεση

GK(HG): David James - Alex Smithies - Robert Green
DC: Federico Fazio - Diego Lugano - Miranda
DC(HG): Miles Addisson - Jack Rodwell - Ryan Bennett
DL(HG): Joe Mattock - Kyle Naughton - Ryan Bertrand
DM: Juan Manuel Torres - Yann M'Vila - Steven N'Zonzi
MC(HG): David Beckham - Lee Cattermole - Jack Wilshere
MC: Franco Zuculini - Per Ciljan Skjelbred - Fabian Delph - Μoussa Sissoko (2 απο αυτους)
RST: Dentinho - Nery Castillo - Neithan Delfouneso - Gabby Agbonlahor (2 απο αυτους)
ST: Steven Fletcher - Romelu Lukaku - Matias Defederico

Staff: Kevin Ball

--------------------------------------------------


Coates: μμμ Μαλιστα...Λοιπον...Ειμαι διατεθιμενος να φερω εις περας τις απαιτησεις σας...Ενα πραγμα θελω μονο...
Papas: Πειτε μου...

Coates: Προκριση ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ στους ομιλους του Champions League...
Papas: ΜΕΙΝΕΤΕ ΗΣΥΧΟΣ...

Coates: Δινω λοιπον την εκθεση στον κ. Rudge και προχωραμε!
Papas: Να ειστε καλα...

-foumarw
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Image

:twisted: -mathima

Image

το πρωτο μεγαλο ντερμπυ της χρονιας

Image

καλη αρχη αλλα τραγικο προγραμμα, με το να παιζω με αρσεναλ και λιβερπουλ εκτος καπακι, και με μαντσεστερ αρα να κρινεται και μεγαλο μερος του πρωταθληματος απο τοσο νωρις...

Image

νομιζω περναω...

Stoke 2010-2011

GK : Guillermo Ochoa -diatakste - Asmir Begovic - Alex Smithies
DR : Lamine Gassama - Omar Benzerga
DC : Miranda -diatakste - Abdoulaye Faye - Jordan Spence
DC : Ryan Shawcross(c) -diatakste - Miles Addison
DL : Joe Mattock - Abdel El Kaoutari
DM : Anthony Annan - Juan Manuel Torres
MC : Franco Zuculini - Jack Wilshere -diatakste - Marco Verratti
MC : Moussa Sissoko - Matias Abelairas
ST : Dentinho -diatakste - John Fleck
ST : Steven Fletcher -diatakste - Mario Mandzukic
ST : Gabby Agbonlahor -diatakste - Pablo Mouche -diatakste
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ηταν καλυτερο αν εβαζες τα ματς ξεχωριστα... Μεσα σε 3-4 ποστ μας εχεις δειξει πανω απο 1 χρονια.

Οσο για την ομαδα απλως πεταει... Εχεις φτιαξει αξιοθαυμαστο συνολο!
Ερωτηση... Απο τις μεταγραφες πηρες γυρω στα 30 εκ. και ξοδεψες 108 περιπου εκ.. Που τα βρηκε τοσα λεφτα η stoke???

KΑΛΗ συνεχεια και συγχαρητηρια για την ως τωρα πορεια σου!!!
Post Reply

Return to “Retire”