Somebody put something in my drink

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

EDITORIAL
Γεια σε ολους σας!Καλωσηρθατε στην καινουργια ιστορια μου.Ελπιζω να σας αρεσει και να την παρακολουθειτε ακαταπαυστα (αντε με ενα μικρο διαλλειματακι!! :D ).Πιστευω οτι το προτζεκτ που εχω στο μυαλο μου ειναι αρκετα καλο και ελπιζω να το αποτυπωσω οσο καλυτερα γινεται.Προτασεις και ιδεες που αποσκοπουν στην βελτιωση της ιστοριας ειναι παντα ευπροσδεκτες.Πριν ξεκινησει η ιστορια εχω να δωσω καποιες διευκρινισεις.Πρωτον. η ιστορια ουσιαστικα αποτελει το "τι θα ειχε γινει αν..." της προηγουμενης ιστοριας μου.Δηλαδη, πρωταγωνιστης της ιστοριας θα ειναι παλι νεος προπονητης Ηλιας Επανωμεριτακης, εχοντας παρει ομως διαφορετικη αποφαση στην αρχη της ιστοριας.Δευτερον, η ιστορια θα εχει αρκετα flashbacks και flashforwards αλλα μην ανησυχειτε θα σας ενημερωνω για αυτα.Τριτον... δεν εχει τριτο.Ετσι το ειπα για να σας εμψυχωσω!Ξεκιναμε κατα πασα πιθανοτητα απο αυριο.Καλη αναγνωση!
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή. Το πες και το έκανες για το ότι θα ξεκιήσεις νέα ιστορία όταν έχεις χρόνο. Με Partizan;
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Άντε καλή αρχή...
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Καλή αρχή. Το πες και το έκανες για το ότι θα ξεκιήσεις νέα ιστορία όταν έχεις χρόνο. Με Partizan;
Ερχεται το Πασχα οποτε λεω "ο,τι προλαβω τωρα"!Ε μετα ειναι και πιο χαλαρα στο σχολειο, μετα ειναι το καλοκαιρι οποτε μαλλον θα τραβηξει πολυ αυτη η ιστορια!Απλως να ενημερωσω οτι εχω παιξει ηδη τρεις σεζον στο σειβ (γι' αυτο και τα fastforwards) οποτε βαθμολογια θα μπαινει στο τελος της χρονιας.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ mate.
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νεα ιστορια.....μακαρι αυτη να παει καλυτερα απο την προηγουμενη
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή.
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Λοιπον για να καταλαβαινομαστε: τα κανονικα γραμματα ειναι το παρον και τα italics το παρελθον.
Σε ενα κεντρο καπου στην Ελλαδα:

Image Image
Αχ αυτα ειναι!Καλοκαιρι στην Ελλαδα, μπουζουκια!Εχεις ζησει αρκετα χρονια στο εξωτερικο αλλα δεν ξεχνας πως ο Ελληνας ειναι ο πιο μερακλης απο ολους τους αλλους κρυοκωλους (θου κυριε!) Ευρωπαιους.Γι' αυτο σε απειλουν με προστιμο οταν καθεσαι μεχρι τις 12 το βραδυ και ξενυχτας.Σε απειλουν ακομα και με απολυση.Αλλα ξερεις οτι δεν μπορουν να σε απολυσουν.Εσυ εκανες την ομαδα τους μεγαλη.Ο κοσμος σε αγαπαει, δεν μπορουν να σε σχολασουν!Γιατι εισαι Ελληνας και κανεις οτι γουσταρεις.Εισαι ο Ηλιας Επανωμεριτακης, ο Greco τους!Ωπα, να η παραγγελια μου!Δωσ' του Γιωργο!!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HVVcnB51Quk[/youtube]

Γιατι μπορει να εισαι Κρητικος αλλα παντα αισθανοσουν Σαλονικιος.Στο κατω-κατω ο μισος απο εδω εισαι.Εδω εχεις συγγενεις και φιλους, εδω σπουδασες, εδω βρηκες το αλλο σου μισο, εδω εγινες αντρας (ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω)!
Ωπ!Τι ξαφνικη ζαλαδα ειναι αυτη.Απο το πολυ ποτο πρεπει να ειναι.Γιατι δεν μπορεις μια φορα να συγκρατηθεις οποτε εισαι στην Ελλαδα;Αλλα οχι, αυτο ειναι διαφορετικο.Αισθανεσαι εναν ξαφνικο πονο στο στηθος σου, τα παντα θολωνουν και βλεπεις την σερβιτορα να κοιτα περιεργα προς εσενα και μετα στην αλλη γωνια του μαγαζιου.Σηκωνεις το βλεμμα σου.Για μια στιγμη βλεπεις τον τυπο με το μαυρο δερματινο τζακετ να σου κλεινει το ματι.Και τοτε καταλαβαινεις.Και μετα τιποτα...

******************************************************************************8
flashback
Ξυπνας το πρωι με εναν τρομερο πονοκεφαλο.Καταραμενο hangover!Σηκωνεσαι, πλενεσαι, πινεις ενα Panadol και μετα ξανα τεζα!Μετα απο πεντε λεπτα ανοιγεις τηλεοραση για να δεις καμια ειδηση.Πρωτα BBC."Μια γηραια κυρια απο το Λιβερπουλ εκανε μηνυση στην πυροσβεστικη επειδη κατα την καταβαση της γατας της απο το δεντρο ενας πυροσβεστης στραμπουληξε καταλαθος το ποδι της γατας.".Τι μ@............ες ειναι αυτες;Χαλασε και το BBC!Και τωρα Ελλαδα!Δορυφορικη."Εντονες πιεσεις ασκει ο κ.Παπανδρεου στον Πρωθυπουργο, κ. Καραμανλη, για προωρες εκλογες.".Αντε παλι τα ιδια.Τερμα η τηλεοραση!Βλεπεις το κινητο σου.Message from: Ilija.Το διαβαζεις.Τρελαινεσαι!Τον παιρνεις για λεπτομερειες."Σου εχω προταση!", λεει και μπαινει σε λεπτομερειες.Η επομενη κινηση σου ειναι αυτοματη.Ιντερνετ, britishairlines.com και κλεινεις εισητηρια για Βελιγραδι με την πρωινη πτηση.


TO BE CONTINUED...


Off Topic:
ΥΓ:Σας αρεσει αυτος ο τροπος αφηγησης η σας κουραζει;Επειδη ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω να γραψω ετσι με ενδιαφερει πολυ η αποψη σας!
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια χαρα ειναι συνεχισε
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην αγχώνεσε 8) Μια χαρά ήταν
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια χαρα ειναι συνεχεισε ετσι
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

???????

Image

Image

Επιτελους εφτασες!Δεν σου αρεσουν τα αεροπορικα ταξιδια.Σε κουραζουν πολυ.Και δεν σου κανει ορεξη να κοιμηθεις κιολας.Αλλα για την δουλεια χαλαλι.Την περιμενες καιρο αυτην την προταση.Ειναι μια μεγαλη ευκαιρια να ανδειξεις την ομαδα αυτη.Πας κατευθειαν στο σπιτι του Ιλια.

-Καλως τον!Πως ηταν το ταξιδι;
-Αρκετα ακουραστικο.Ξερεις οτι δεν μου αρεσουν τα αεροπορικα ταξιδια.
-Δεν πειραζει.Τουλαχιστο τωρα πατας στη γη!
-Ναι ενταξει!Λοιπον, ελπιζω να μην εκανα τετοιο ταξιδι ως εδω για το τιποτα.
-Σε εχω απογοητευσει ποτε;
-Δεν εχω ξαναδουλεψει μαζι σου!
-Εχε μου εμπιστοσυνη.Για εσενα που εισαι νεος και ανερχομενος προπονητης αυτη η προταση ειναι πολυτελεια.Μην αφησεις την ευκαιρια να φυγει ετσι.
-Για πες!Ποσα δινουν;
-Εχει σημασια ποσα δινουν;
-Σου θυμιζω οτι εχω δουλεια στην Αγγλια και παιρνω ηδη μισθο.Πες ποσα δινουν!
-450.000? το χρονο, μαζι με καποια μπονους.
-Αρκετα καλη προταση.Νομιζω οτι ειναι καλη ευκαιρια.Κανονισε μια μερα για να τους συναντησουμε.
-Το εχω κανει ηδη!
-Και για ποτε κανονισες;
-Αυριο.
Τελεια!


**************************************************

Image
fastforward στο πιο κοντινο παρελθον
Την λατρευεις αυτην την πολη!Λατρευεις καθε κτηριο, καθε γωνια της, καθε πλακα στα πεζοδρομια της.Αντε να τελειωνουμε λες, να παμε σε καμια παραλια μετα.Κανει και ζεστη!Ωπα, ξεφυγες!Συγκεντρωσου!Εδω δεν εισαι τουριστας, εχεις ερθει για δουλεια.Εισαι ενας απο τους εργαζομενους σε αυτην την πολη.Το ξερεις οτι εισαι μπροστα σε μια ακομα μεγαλη ευκαιρια στην καριερα σου.Ενας αντρας σταματει το ταξι.Φοραει το κασκολ της ομαδας.Ωχου, δεν εχω καμια ορεξη να πιασω κουβεντα με τρελαμενους οπαδους πρωι-πρωι."Piazza Venezia?" ρωταει."Si" απανταει ο ταξιτζης.Ο αντρας μπαινει μεσα στο αυτοκινητο."Buongiorno." λεει και καθεται διπλα μου.Ξαφνικα συνειδητοποιει ποιος ειμαι."Ο κ. Επανομακη δεν ειστε;Ο νεος προπονητης της ομαδας μας;"."Επανωμεριτακης" αποκρινεσαι."Και τετοιο" λεει και χαμογελαει."Χαιρομαι που σας βλεπω απο κοντα.Στα γραφεια πατε;."Μαλιστα"."Επειδη σχεδον φτασαμε θελω να σας πω κατι..Μπορει να ακουτε γυρω σας μουρμουρες που λενε οτι ειστε απειρος, οτι δεν κανετε για την ομαδα κλπ.Μην τους ακουτε!Κλειστε τα αυτια σας.Απλως να ξερετε οτι εχετε καποιον σε αυτην την πολη που πιστευει σε εσας.Καντε ξανα την ομαδα μας μεγαλη".Ξαφνιαζεσαι."Θα κανω οτι μπορω" του απαντας και βγαινεις απο το ταξι."Arrivederci!" λες στον συνεπιβατη σου και κατευθυνεσαι προς τα γραφεια της ομαδας.

TO BE CONTINUED...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πιο ωραιο ομως το ηρακλειο ε?? :D :D :D :D :D
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν εχεις μονο την υποστυριξη του οπαδου αλλα την στυριξη απο ολους εμας
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Novice”