Το Πειρατικό! [Rules + discussion thread]

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπουκάλι για την πάρτη σου μανάρα ατελείωτη.

Γκαλ βγάλε τα λογκζ :D

Θα προσπαθήσω να κάνω αύριο μια ανάλυση του παιχνιδιού. Χεστήκατε, αλλά θα την κάνω. :-P

Ρε Σιντ δεν είμαι γκέι ρε φίλε, λίγο μπινές ίσως, τι να κένω, εδωπ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος.

Χωρίς πλάκα, βγάλτε τα λογκς (έχω κι εγώ μερικά (ναι εξυπνπύλη, το βρήκα πως γίνεται, πληροφορική είναι 8) )). Έπικ ατάκες.

Και δε ξενέρωσα, απλά είχαν πέσει επισκέψεις και δεν είχα πισί, τις 3 τελευταίες μέρες ό,τι γινόταν από νετκαφέ ή απο κινητό γινόταν. Ακόμα και τώρα.
Last edited by pantias28 on Thu Mar 11, 2010 2:43 am, edited 1 time in total.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καταρχην συγχαρητηρια στους προδοτες που το παιξαν τελεια.

εχω να πω οτι απο αποψης πολιτων ηταν το χειροτερο παιχνιδι που εχω δει.Συγκροτημενα κατα τη γνωμη μου επαιξαν μονο οι Antonisjk και Koskavern.Oι υπολοιποι τιποτα ιδιαιτερο.

Εκτος απο ιντζακι.νο οφενς αλλα χειροτερο παιχνιδι απο πολιτη δεν εχω ξαναδει.και οχι επειδη με "εφαγες" και σου το κραταω,αλλα γιατι τα εκανες ολα μανταρα με τις προβλεψεις και το στυλ σου.Δηλαδη δεν πιστυα οτι ησουν ενοχος,αλλα θα σε ψηφιζα μονο και μονο επειδη εκανες οτι σου κατεβαινε.

Δυστυχως βγηκα πολυ νωρις εκτος παιχνιδιου και δε το χαρηκα.

Εχω ομως ενα παραπονο.καποιοι το παρατησαν τελειως και δε μου αρεσε αυτο,και το role playing το παραμελουν πολλοι.


αυτα.
Join the Universal Church of Truth
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διαβαστε το πρωτο παιχνιδι και παρακολουθηστε την πορεια του Καστρομαν και τον δολοφονο Γιοντα να δειτε πως παιζει ενας δολοφονος χωρις καμμια στρατηγικη και ενα ρουφιανο με πληρη αστοχια...
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5897
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Πηγε να την σωσει την παρτιδα στον τελος παντως ο ινζαγκι,και μας εφαγε ο ελασγιουροπ,που δεν ειχε υπολογιστη,αλλιως θα ηταν αλλιως τα πραγματα,πιστευω οτι αν ειχε μπει μεσα να δει τι παίζει θα την είχε ρίξει στον γκαλ και θα είχαν ξεκαθαρίσει τα πράγματα.Ψαχνω να βρω το κολόχαρτο που ειχα σημειωσει διαφορα πραγματα την δευτερη μέρα,και ειχα κυκλώσει το όνομα του παντια,του μανιακ,του σιντάτρα και του κος αντι του γκαλ.Παντως παρα την πανωλεθρια,δε τα πηγαμε πολυ χαλια,αν σημερα εφευγε ο γκαλ,θα τους ειχαμε τους υπολοιπους ρουφιάνους,ηταν πιο κοντα το αποτελεσμα αποτι φαινεται.Και απο τους 5 τελευταιους αθωους,οι τρεις είχαμε καταφερει να κανουμε μπαμ για την αθωοτητα μας για να φτιαξουμε ενα δυνατο πυρηνα.Κριμα για το παιχνιδι παντως που ο καινουργιος ρολος του μασον δε καταφερε να παίξει ρολο.
Εγω παντως αμα μου πειτε να ξαναξεκινησουμε αυριο,παιζω.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δυστυχώς έχει γίνει σύστημα οι δολοφόνοι να μην πολυμιλάνε, γιατί όποιος πολυμιλάει τον τρώνε οι ρέγγες (πχ Σπόνης)...

Στο τέλος κατάλαβα μερικούς από αυτούς που είχαν ψηφίσει τον προφανή αθώο, διάλεξα στην τύχη τον Gal και έπεσα μέσα. Αν του ρίχναμε όλοι, θα το είχαμε σώσει...

Ο Ινζάγκι το έπαιξε αρκετά λάθος το παιχνίδι, αλλά στο προηγούμενο είχαμε ακόμα χειρότερο αθώο που έπαιζε χωρίς να το ξέρει με την πλευρά των δολοφόνων (δεν ξεχνάω με τίποτα τον Έβερεστ και το τι έκανε στο προηγούμενο :D ).

Για Σπόνη κατάλαβα αργά τι προσπάθησε να κάνει, εγώ άλλαξα τον ψήφο μου, αλλά δεν είχα τον χρόνο να τον υπερασπιστώ μετά...

Αλλά ρε παιδιά, εγώ οικογενειάρχης άνθρωπος με δύο παιδιά, δουλειά κλπ και να προλαβαίνω να συμμετέχω περισσότερο από ελεύθερα παιδιά, με απεριόριστο χρόνο;...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62635
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Sir___Alex wrote:Εκτος απο ιντζακι.νο οφενς αλλα χειροτερο παιχνιδι απο πολιτη δεν εχω ξαναδει.
Antonisjk wrote:Ο Ινζάγκι το έπαιξε αρκετά λάθος το παιχνίδι, αλλά στο προηγούμενο είχαμε ακόμα χειρότερο αθώο που έπαιζε χωρίς να το ξέρει με την πλευρά των δολοφόνων (δεν ξεχνάω με τίποτα τον Έβερεστ και το τι έκανε στο προηγούμενο :D ).
Δεν ηταν χειροτερος απο μενα.Το λεω επειδη διαβαζω τωρα.Πιθανοτατα να τον εβαζα στην ιδια θεση με τον Everest αλλα στο 1ο μου παλερμο ειχα μεινει ορθιος μεχρι το τελος τσακιζοντας και τορπιλιζοντας οποιαδηποτε ποσοστο νικης ειχαμε.

Λιγα λογια για το παιχνιδι.

το ειπα και το ξαναλεω:περιμενα τη 1η νυχτα καποιος μπας και με σωσει.Δε ψηφισαν 2 ατομα.Ε απο εκει και περα δεν ηξερα αν θα πιαστει ποστ εκτος χρονου.Γενικα ηλπιζα μπας και τελευταια στιγμη καποιος με σωσει(η με καταδικασει)οποτε δεν ειχα λογο να χαλασω το image.Μου ειχε κατσει ο λογος του σωματοφυλακα προστατη,και δε προλαβα να τον χαρω.

Πιστευω οτι ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ηταν το τελευαιο παλερμο ομως ειλικρινα ισως απο εδω και περα να πρεπει να γινει καλυτερος διαχειρισμος στους ρολους-παιχτες απο αποψη χρονου.Δλδ να βλεπουμε ποιος εχει χρονο με καλυτερο ελενχο του στυλ:"αδερφε σιγουρα θα παιξεις;",να τον κανεις τον αλλο να το καταλαβει οτι"στηριζομαστε πανω σου για το RPG και την ομαλη διεξαγωγη του".

Δε μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα με τους νεους ρολους,ισως και επειδη δε το χαρηκα καθολου και δε δοκιμασα τις δυναμεις μου(αν και σιγουρα θα προστατευα τον Σπονη 1 βραδυ αν και δε θα βοηθουσε τη μερα,απορω πως τον ψηφησατε και με τι σκεπτικο.Οσοι κανουν αναλυση να τους προσεχετε τι λενε).

Μπραβο στους δολοφονους που εχουν παρει 3 σερι παιχνιδια νομιζω.Πολιτες νεξτ ταϊμ
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nicklloris wrote:Διαβαστε το πρωτο παιχνιδι και παρακολουθηστε την πορεια του Καστρομαν και τον δολοφονο Γιοντα να δειτε πως παιζει ενας δολοφονος χωρις καμμια στρατηγικη και ενα ρουφιανο με πληρη αστοχια...
Καλά, μην λέμε τώρα ό,τι θέλουμε, καμία σχέση το πρώτο παιχνίδι με αυτά που γίνονται τώρα και είναι όλοι απόλυτα υποψιασμένοι για κάθε σενάριο. Τότε ο yoda έκανε πλάκα γιατί όλοι οι δολοφόνοι γράφανε 3 σειρές το διήμερο και όλοι οι άλλοι πλακώνονταν μεταξύ τους, αυτό δεν πρόκειται να ξαναγίνει με τον ίδιο τρόπο.

Να πω λίγα λόγια για το παιχνίδι. Η έξτρα ποζεριά που δεν ξέρω αν την έχει προσέξει κανένας ήταν ότι ξεκινήσαμε με αριθμητικό μειονέκτημα (ένας προς πέντε και όχι ένας προς τέσσερις που είναι το κανονικό :D ), αλλά η απάθεια που υπήρχε στο στρατόπεδο των πολιτών την έφερε ουσιαστικά στα ίσα την κατάσταση. Απ'ότι έχω καταλάβει, ο λορις ενοχλήθηκε πολύ που τον φάγαμε πρώτη νύχτα, αλλά ρε συ, στην ουσία τζόκερ παίζαμε την πρώτη νύχτα, έπεσε ο κλήρος σε σένα, συγγνώμη, από εκεί και πέρα τι άλλο να πούμε. Ο Sargon έκανε μπαμ από χιλιόμετρα ότι είχε ρόλο, καθώς ήταν το πρώτο παλέρμο που πετούσε χαρταετούς (κάπου 2ο ή 3ο γύρο mitsovd θυμάμαι;) και επίσης ήταν ασυνήθιστα κουμπωμένος. Θα προτιμούσα να είχε το ρόλο του seer για να ξεμπερδεύαμε μια και καλή, αλλά και ως fool ήταν ενας εν δυναμει seer και ως καλός παίκτης έπρεπε να φύγει αμέσως μόλις έμαθα το ρόλο του. Για Αντώνη-Κος ήξερα από τους πρώτους γύρους ότι είναι πολίτες, άρα απλά έπρεπε να ψυχολογήσω τι θα έκαναν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και να κινηθώ ανάλογα. Ο Inzaghi ήταν ο μοναδικός παίκτης με ατελείωτη κ^ύλα για το παιχνίδι, αλλά τα έκανε λίγο μούτι, παίζοντας από την αρχή το ρόλο του παντογνώστη χωρίς να έχει κανέναν απολύτως ρόλο. Αυτό δεν είναι πολύ υπεύθυνο και σε μελλοντικό παιχνίδι (αν γίνει) θα πρέπει να το προσέξει. Τον Τσελσιφαν να πω ότι τον φάγαμε χωρίς να ξέρουμε ότι είναι σπιούνος, απλά ήταν δεδομένο ότι την προτελευταία μέρα ο σπιούνος αν υπήρχε θα μίλαγε νωρίς. Ε, για τον Αντώνη και τον Ινζάγκι ξέραμε ότι είναι πολίτες, άρα τι μας έμενε.

Μέχρι τον τελευταίο γύρο νομίζω αποφύγαμε τα χοντρά λάθη. Προχθες και χθες δεν ήμουν παρα ελάχιστα online λόγω πυρετού και άφησα την όλη κατάσταση να ξεχειλώσει και το παιχνίδι να πάει στην κόψη του ξυραφιού, γιατί φυσικά δεν θα άφηνα (θα τους απέτρεπα δηλαδή) ποτέ τους συμπαίκτες ( -doublekiss ) να ρίξουν 3 ψήφους στον Ινζαγκι. Ο άνθρωπος καλώς ή κακώς δεν έπειθε για ένοχος, θα ήταν πολύ πιο απλό να ταίσουν και αυτοί τα ρεύματα Κος-Αντώνη που ειχαν δημιουργηθει αρχικά, μην αφήνοντας περιθώρια και στους ίδιους τους 2 παίκτες να αλλάξουν ποτέ ψήφο, αλλά και εγκλωβίζοντας το παιχνίδι σε ένα τέτοιο δίπολο υπόπτων. Ο τελευταίος γύρος ήταν από τους πιο τραγικούς που έχουν κάνει ποτέ δολοφόνοι νομίζω, και αν άλλαζε ο bilyk (νομιζω μπηκε στις 11.56 στο φορουμ) θα χάναμε το μισό και βάλε παιχνίδι.

Να πω συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για την πολύ καλή τους προσπάθεια και το ίδιο στους πολίτες που ασχολήθηκαν σοβαρά. Εντάξει, μου την έσπασε που ο Τονυ με βρήκε από την πρώτη μέρα, αλλά την πρώτη μέρα τι τεράστιο λάθος να έκανα πια, μάλλον φύλλα δάφνης μασάει το άτομο. :D

EDIT: Να διευκρινίσω ότι σ'αυτό το παιχνίδι οι δολοφόνοι δεν είχαμε κάποιου είδους κεντρικό συντονισμό και ο καθένας αποφάσιζε συνήθως μόνος του, παρά το γεγονός ότι σε μερικές περιπτώσεις τα συζητούσαμε μεταξύ μας για να πάρουμε ιδέες.
Last edited by FM_MaNI@C on Thu Mar 11, 2010 3:32 pm, edited 2 times in total.
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
Sargon16
Coach
Coach
Posts: 2560
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα,
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια στους τζογαδόρους για την νίκη τους... -falaina

Εγώ ξεκίνησα σαν seer αλλά πάντα υπήρχε στο μυαλό μου η πιθανότητα να είμαι ο fool...Το πρώτο βράδυ ρώτησα για τον sir alex και πήρα την απάντηση αθώος...Το δεύτερο βράδυ ρώτησα για sindarta κι έμαθα πως ήταν ένοχος...Προσπάθησα να τον δείξω όταν μου έδωσε την ευκαιρία (με ψήφισε) αλλά δεν τα κατάφερα μιας και δεν συγκινήθηκε κανείς :D ...Το τρίτο βράδυ ρώτησα για τον Kos...

Ωραίο παιχνίδι απο τον maniac τον οποίο δεν είχα (και νομίζω κανείς μας, εκτός απο τον τσάκαλο zbuts) υποπτευθεί σχεδόν καθόλου...Well done... -diatakste

Τεσπα, παιχνίδι που ασχολούνται 5-6 απο τους πολίτες δεν πρόκειται να πάει καλά...Δεν ξέρω αν ήταν το τελευταίο παλερμο του fmgreece πάντως ήταν σίγουρα το δικό μου (χεστήκατε το ξέρω... :D )
3-10-2007 ΒΕΡΝΤΕΡ 1-3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λάθος
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιζει να εχετε κανει πιο πολλα ποστ σε μια μερα στο τοπικ της συζητησης απ οτι μια συνηθισμενη μερα στο τοπικ του παιχνιδιου

Επεισης,για την γαματοσυνη του αφηγητη δεν λετε τιποτα :( :D
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παράλειψή μου όντως, συγχαρητήρια στον αφηγητή! Με λίγο περισσότερο σασπένς θα απολαμβάναμε καλύτερα τα ωραία ποστς σου. :D

Sargon, ελπίζω να το ξανασκεφτείς man. Και γω τώρα σκέφτομαι ότι έχω ξενερώσει λίγο, αλλά πιστεύω σε λίγο καιρό να μου περάσει.
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πω μιλαμε καθόλη τη διαρκεια του game ουτε εναν σωστο δεν επιασα.. :| :D

παντως και τα δυο τελευται παιχνιδια τα εχουν παρει μονοτερμα οι δολοφονοι...μηπως κατι πρεπει να αλλαξει?

εγω νομιζω οτι εχω 0/4...καλα παω... :P
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Antonisjk wrote: Στο τέλος κατάλαβα μερικούς από αυτούς που είχαν ψηφίσει τον προφανή αθώο, διάλεξα στην τύχη τον Gal και έπεσα μέσα. Αν του ρίχναμε όλοι, θα το είχαμε σώσει...

Εδώ εκανες ενα μεγάλο λάθος. Εγώ δεν ειχα ψηφίσει Inzaghi. Ειχα πει οτι τον υποπτευομαι και περίμενα να μου λυσει καποιες απορίες. Δεν τον ψηφισα όμως, επιφυλαχτηκα να ψηφίσω αργότερα αφου επαναξεταζα ολα τα δεδομένα απο την αρχή. Και θα ειχα καθε δικαιωμα να τον ψηφισω μιας και τον δειχνω απο την αρχη.
Οποτε θεωρω οτι η ψηφος σου ηταν καθαρα ατυχης καθως και εγω δεν τον ειχα ψηφισει και τα ατομα που τον ψηφισαν δεν τον εδειχναν απο την αρχη. Αυτοι εκαναν περισσοτερο μπαμ για δολοφονοι.

Και το μεγάλο σου αυτό λάθος οδηγησε και τον Μητσο και τον Ιnzaghi να με ψηφισουν. Και πηρα 3 ψηφους απο το πουθενα. 3 ψηφους χωρις καμια αιτιολογηση και αυτο εμενα με ξενερωσε. Ελαχιστοι σαυτο το game αιτιολογουσαν. Εαν ο Κος που τον εχω και σε καποια εκτιμηση ερχεται στην κρισιμοτερη καμπη του παιχνιδιου και κανει αυτο το ποστ
KosKarVen wrote:Ντέμης Βανδής

Ρίχνω κι εγώ σε Στέλιο Βόνταφον γιατί η 4άδα (!) που ψηφίζει λαμποργκινίδη μου φαίνεται καλή. Έτσι κι αλλιώς χαμένο είναι.
ενω εχουν υποθει τοσα πολλα, ε ντακς τι να πεις.

Θελω να πιστευω οτι με ψηφισατε και οι 2 (ντακς ο ινζαγκι δε μετραει) απο ενστικτο. Γιατι και την προηγουμενη μερα εσεις οι 3 ειχατε ψηφισει Κος παλι ο ενας κατω απο τον αλλον. Δε θελω να πιστευω οτι υπηρχε συνενοηση αλλα μου φαινεται παραξενο γιατι δεν ειχα δωσει δικαιωματα. Τα επιχειρηματα μου για τον Ινζαγκι ηταν απολυτως λογικα και το γεγονος οτι απο την αρχη του παιχνιδιου τον εδειχνα δεν μου δειχνει οτι ηταν δικαιο να ψηφιστω. Επαιξα οπως θα επαιζε ενας καλος πολιτης.

Και Νικο, αυτα τα οι δολοφονοι κανανε μπαμ θα τους ειχατε βρει αν ασχολουσασταν ειναι παπ@ριες (σορρυ κιολας το ξερεις οτι σαγαπω -doublekiss -gay ) Θεωρω οτι καναμε τελειο παιχνιδι και κανεις μας δεν εδωσε δικαιώματα. Εαν διαβαζεις τα ποστ ενω ξερεις τι ειναι ο καθενας ,χαιρω πολυ και γω τα βρισκω.

Εμενα οι αγαπημένοι μου στο παιχνίδι ηταν ο Sargon, που με βαρια καρδια συμφωνησα να τον φαμε (ενω σε καθε γυρο ηθελα να φαμε Κος :oops: ) και ο pantias για το χιουμορ του.

Και κατι τελευταιο. Κανεις δε κρατησε καποιο ιδιαιτερο role play. Εκτος απο τον Αντωνη φυσικα που με εξυπνο και ευκολο τροπο εμεινε πιστος στο rpg χαρακτηρα. Εγω προσπαθησα μεχρι τα μεσα του παιχνιδιου να κραταω καποια ιδιαιτεροτητα στα ποστ μου και μου επερνε μαλιστα αρκετο χρονο να σκεφτω ολες αυτες τις παπαριες αλλα αφου ειδα οτι κανεις δεν ασχολειται με αυτο το τομεα το παρατησα.

edit. Ποιος τον χεζει τον αφηγητη :D
edit 2. Και σορρυ κιολας αλλα γιατι ο billyk εαν ψηφιζε θα ψηφιζε εμενα και δε θα κραταγε τη ψηφο του στον Ινζαγκι?
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον τελευταιο γυρο ειπα ρε Κωστα οχι σε ολο το παιχνιδι...πριν τον τελευταιο γυρο εσυ δεν φαινοσουν ο Μανιακ ηταν υπερανω πασης υποψιας,ο μονος που ηξερε για τον Σινταρτα πεθανε...Ε νταξ μονο στον τελευταιο γυρο φανηκες λιγο ισως γτ τσιμπησες...
User avatar
KosKarVen
National Manager
National Manager
Posts: 9761
Joined: Sun Mar 20, 2005 4:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι υπονοείς ότι παραβιάσαμε τους κανόνες και συνεννοηθήκαμε? Πάρτο πίσω γιατί δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Ουδέποτε έχω παραβιάσει κανόνες και δεν πρόκειται να το κάνω, όσο κι αν ξενερώσω. Εσένα σ' είχα καταλάβει απ' όταν ψήφισες τον Theotses (κλασική κίνηση δολοφόνου να ρίξει στο τέλος κάποιον που δεν συμμετέχει) και τον Pantia τον κατάλαβα επίσης πολύ νωρίς. Τους άλλους δύο καθόλου. Είναι διαφορετικό να καταλάβεις τους δολοφόνους και διαφορετικό να πείσεις τους υπόλοιπους, ενώ ταυτόχρονα προσπαθείς να σώσεις το κεφάλι σου από την αρχή σχεδόν και δεν έχεις βοήθεια από κανένα ρόλο. Και να πείσεις ποιους πολίτες τώρα, τον Ινζάκι (No comment) και τον Μήτσο που με θεωρεί δολοφόνο από την παρουσία μου σε άλλο (!) παιχνίδι. Μήτσομ αυτό το πράγμα το έκανες και σε άλλα παιχνίδια και είδες ότι δεν έβγαλε πουθενά. Δεν νομίζεις πως είναι ώρα να το παρατήσεις?

Το να κάνεις κριτική στους πολίτες όταν είσαι έξω από το χορό είναι το μόνο εύκολο. Εγώ ξέρω ότι οι πολίτες δεν είχαν καμία απολύτως βοήθεια από τους ειδικούς ρόλους που υποτίθεται ότι τους βοηθάνε. Ξέρετε πως είναι να πηγαίνεις στα τυφλά? Βασίζεσαι μόνο στο ένστικτο (από ένστικτο και μόνο κατάλαβα τους 2). Δεν κατηγορώ κανένα πολίτη (ούτε τον Ινζάκι) για ότι κι αν έκανε στο παιχνίδι. Στο προηγούμενο, για παράδειγμα, που είχα βοήθεια από τον ειδικό ρόλο και προσπαθούσα με λογικά επιχειρήματα να δείξω τρείς δολοφόνους και κανένας δεν διάβαζε τα ποστς μου, ξενέρωσα παραπάνω. Δεν νομίζω να έκανα καλό παιχνίδι, το αντίθετο. Απλά δεν μπορούσα με τίποτα να κατηγορήσω galacticos και Pantias (ήμουν εντωμεταξύ και ύποπτος) και μου καρφώθηκε ότι ο Ινζάκι, ο Αντώνηςjk και ο Σπόνης μπορεί να είναι δολοφόνοι και πήγα να βγάλω από εκεί κάτι.

Το ποστ του ζμπούτσαμ μέσα στο παιχνίδι δεν κατάλαβα γιατί έγινε. Κάπου εκεί παρακαλούσα να φύγω κάποιο βράδυ. Εκείνη τη στιγμή πίστεψα πως έγινε καταπάτηση κανονισμού και ο theotses ήταν δολοφόνος και επίτηδες δεν πόσταρε για να μας μπερδέψουν. Έχασα 2 γύρους για να σκέφτομαι [System Interruption: Μη βρίζεις!]. Όταν κέρδιζαν συνεχώς οι πολίτες δεν είπαμε ποτέ να σταματήσουμε τα παιχνίδια. Βάλαμε τον κώλο μας κάτω και σκεφτήκαμε τρόπους για να γίνει πιο δύσκολο το παιχνίδι για τους πολίτες. Τώρα που είναι πολύ δύσκολο για τους πολίτες (τον ρόλο κουμπαράκια ποτέ δεν τον κατάλαβα), ας κάνουμε το αντίθετο. Στην τελική, αν έχω άδικο, ε ας το κόψουμε, ένας τρόπος να περνάς ευχάριστη διαδικτυακή ώρα είναι, όχι ο 13ος μισθός.
Oh, I know that guy, he's a nihilist.
Post Reply

Return to “Play by Post Games”