τα παιδια του νερου ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ

Ένα βήμα πριν την "κόλαση"
Post Reply
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαρτστώ...Είσαι τιτανομέγιστος... -falaina
Σάντα πολύ καλός...Τον περίμενα μικρότερο,βέβαια...
Gerrard ο master της τακτικής.. :wink: :D Παραμένει στην Λίβερπουλ... -puppie
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μηνας τελικων, μηνας που θα κριθει η κουπα στην αγγλια, η ομαδα ειναι σε καλη κατασταση αν και λιγο κουρασμενη. Το προγραμμα δεν ειναι ασχημο αφου με 4 εντος και μολις ενα εκτος ειμαστε φαβορι για κουπα.

Ξεκινημα υποδεχομενοι τους ρειντζερς του λονδινου, ομαδα που εχει ανεβει σε υψηλες θεσεις και διεκδικει μια θεση στην ευρωπη. Η κουραση απο την παραταση στην ολλανδια θα παιξει σιγουρα ρολο.

Image

Εγινε ενα σφηχτο παιχνιδι απο την μια εμεις με ενα τσουβαλι αγχος στα ποδια μας, απο την αλλη η qpr με αμυντικη τακτικη και προσπαθεια να χτυπησει στην κοντρα. Οσο περνουσε η ωρα οι δυναμεις μας εφευγαν μοιραια καναμε αλλαγες να φρεσκαριστουμε. Μια φαση ενα γκολ τρεις βαθμοι, ηρθε στο 62’ ευτυχως δεν πηγαμε για 2ο κρατησαμε αυτο το 1-0. Μας κανει.

Image

liverpool - qpr



Εξ αναβολης παιχνιδι με την μπριστολ στο ανφιλντ μολις 3 μερες μετα το προηγουμενο, θελαμε νικη για να φυγουμε 3 βαθμους μπροστα.

Image

Ξεκινησαμε καλα και πιεσαμε, ηρθε και ενα γκολ στο 1ο ημιχρονο και ολα εγινα πιο ευκολα, πιστεψα οτι στο 2ο θα πετυχεναμε ακομα ενα και θα τελειωνε το ματς. Στο 61’ εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου οταν εγινε το 1-1. Τρεχουμε τωρα και δεν φτανουμε. Ευτυχως τρεξαμε και στο 71’ με μα βολιδα 15 μετρα εξω απο την περιοχη o thiago εκανε το 2-1 αι εβαλε την καρδια στην θεση της. Νικη και διαφορα 3 βαθμων 3 αγωνες πριν το τελος.

Image

liverpool - bristol



Δυσκολο εκτος εδρας σε μια εδρα που ελαχιστοι περνανε, το μπριτανια ηταν φρουριο και οι δικες μας ελπιδες για τιτλο περνουσαν απο εκει.

Image

Μπηκαμε καλα και χασαμε καποιες ευκαιριες σκοραραμε στο 27’ και κλεισαμε το ημιχρονο με εμφανη υπεροχη. Για ενα ακομα ματς ομως μετα το 60’ πεσαμε, επιτρεψαμε στον αντιπαλο να κανει φασεις και τελικα να ισοφαρισει στο 84’. Χαμμενοι 2 βαθμοι που μας φερνουν στον ενα ποντο διαφορα.

Image

stoke - liverpool




Βαζαμε στην ακρη το πρωταθλημα και την αγγλια και περναμε το αεροπλανο για ελλαδα οχι δεν παραιτηθηκα απο την ομαδα. Ολη η ομαδα ηρθε στην αθηνα για τον τελικο του γιουροπα λιγκ στο σταδιο Γεωργιος Καραισκακης.

Image

Γνωριμα εδαφη για μενα, εχω πετυχει σπουδαια αποτελεσματα σε αυτο το γηπεδο στο παρελθον. Γνωριμος ομως και ο αντιπαλος μια ομαδα που την εχω αντιμετωπιση πολλες φορες και σε τελικους και σε ευρωπαικα παιχνιδια.

Image

Ολιμπικ μαρσειγ πολυ καλη ομαδα με εξαιρετικη επιθεση και μεσαια γραμμη. Δεν ειμαι φαβορι αλλα σιγουρα δεν φοβαμαι δεν θα μπορουσα αλλωστε. Λιβερπουλ ειμαστε. Το παιχνιδι ηταν κομμενο ακριβως στην μεση. Ελαχιστες καλες στιγμες και στις 2 εστιες ολα εδειχναν οτι ημιχρονο θα εβγενε με 0-0. Το αυτογκολ ομως που δεχτηκαμε αλλαξε την ιστορια του αγωνα, ατυχη στιγμη αλλα ειμαστε μ 1-0 πισω στο σκορ και εχουμε 45’ λεπτα να το ανατρεψουμε.
Συνδειτοπιησαμε που ειμαστε και τι πρεπει να κανουμε και μπηκαμε δυνατα. Τοσο δυνατα οσο επρεπε για να κανουμε το 1-1 στο 61’. Μετα και οι 2 ομαδες μαζευτηκαμε δεν ειναι οποιο οποιο ματς ειναι τελικος ευρωπαικου κυπελλου. Το 1-1 εμεινε για το υπολοιπο και πηγαμε στην παραταση. Εκει παραδοξως εμφανιστηκαμε πιο φρεσκοι. Βρηκαμε ενα γκολ σε μια καλη αντεπιθεση στο 105’ με τον τζειμς. Ταμπυρωθηκαμε και το κρατησαμε το τελικο σφυριγμα μας βρηκε με σαμπανιες και πουρα στα χερια.

Image

om- liverpool



Η ΠΡΩΤΗ ΗΡΘΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ μεταξυ μας μεσα στην εδρα μου δεν το εχανα με τιποτα.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕ..... -foumarw :D :D :D :D -falaina -puppie
Spoiler: show
Ο Σάντα δεν σκόραρε σήμερα...Τον γκαντέμιασα.. -meaculpa
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εεεελα, να στοιβάζονται οι κούπες!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
mixalis1994
Amateur
Amateur
Posts: 189
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:11 pm
Football Manager της ομάδας: southampton
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,man utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τιτανομέγιστος ΑΜΔς!Όπου πάει σαρώνει κούπες λέμε!!
GLORY GLORY MAN UNITED
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ χαρηκαμε πανηγυρισαμε δεν ειναι και λιγο πραγμα να περνεις ευρωπαικη κουπα οι τιτλοι κανουν τις ομαδες πιο μεγαλες. Μεχρι εδω ομως ειχαμε ραντεβου με την ιστορια. Μονο νικη απεναντι στις μαυρες γατες για να εχουμε το πανω χερι.

Image

Στο 32’ παθαμε ανακοπη 0-1 απο την σαντερλαντ κινδυνεουμε να αυτοκτονησουμε μονοι μας. Δεν ειναι δυνατον αυτο πρεπει να ξυπνησουμε. Μπηκαμε στο 2ο ημιχρονο με ενα στοχο, ενα σκοπο να γυρισουμε το ματς, να παρουμε την νικη. Οταν στο 53’ χασαμε πεναλντι απογοητευτικα πιστευα οτι σημερα ειναι η κακη μας μερα. Οι παιχτες ομως δεν το εβαλαν κατω εστω και με τα χιλια ζορια καναμε το 1-1 στο 70’. Ολοι μπροστα μετα να πετυχουμε το 2ο πραγμα που δεν εγινε δυστυχως για εμας. Το τελικο 1-1 μας αφηνε απογοητευμενους στο κεντρο του γηπεδου.

Image

liverpool - sunderland

Τελευταιο παινχιδι 2 μερες μετα στην εδρα μας παιχνιδι οροσημο, παιχνιδι που αλλαζει την ιστορια, αντιπαλος η πεσμενη μπιρμινγχαμ.

Image

Οταν κατι το θελες πολυ θα το παρεις και εμεις οχι απλα το θελαμε πολυ το επιζητουσαμε μανιασμενα μια ολοκληρη χρονια, δεν θα αφηναμε τιποτα να μας το στερησει. Γκολ στο 5’ για το 1-0 και εξαλλα πανηγυρια. Γκολ στο 21’ για το 2-0 και οι σαμπανιες αρχιζουν να ανοιγουν.

Image

liverpool - birmingham


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 31 ΧΡΟΝΙΑ πολλα χρονια για την σπουδαιοτερη ομαδα του νησιου. ΕΣΠΑΣΕ Η ΚΑΤΑΡΑ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΚΟΥΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Παρελαβα ενα συνολο με πολυ καλους παιχτες και μηδενικη ομαδικη δουλεια και μεσα σε 7 μηνες φτιαξαμε μια καλοδουλεμενη μηχανη.



Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι λέει ρε κύριος;
Κάθε ποστ και κούπα;
Έτσι πάει δηλαδής;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΝΑ ΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑΑΑΑΑ...ΤΑ ΣΑΡΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...
:D :D :D -gioupi :D :D :D
-foumarw
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
mixalis1994
Amateur
Amateur
Posts: 189
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:11 pm
Football Manager της ομάδας: southampton
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,man utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εσύ έχεις γινει καλύτερος και απο τον Μουρίνιο!!Μήπως είναι καιρός να αναλάβεις και καμία εθνική ομάδα??
GLORY GLORY MAN UNITED
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η χρονια δεν ειχε τελειωσει ακομα και για να τελειωσει επρεπε να κανουμε την παρελαση μας απο το γουεμπλει αυτον τον επιβλητικο ναο του ποδοσφαιρου, εκει οπου εχουν γραφει μερικες απο τις πιο ιστορικες στιγμες του αγγλικου και οχι μονο ποδοσφαιρου.

Image

Αντιπαλος οι μισητοι κανονιερηδες η ομαδα που παλεψε μεχρι τελους για το πρωταθλημα βρισκεται αντιμετωπη και στο κυπελλο. Φυσικα μοναδικος στοχος ειναι η κατακτηση ενα ιστορικο τρεμπλ που η ομαδα δεν εχει πετυχει ποτε.

Image

Ηξερα τι να περιμενω και εστησα την ομαδα για να παιξει σφιχτα και να χτυπησουμε στην κοντρα,
ηξερα οτι τα ατου της αρσεναλ βρισκοντουσαν απο το κεντρο και μπροστα.
Το παιχνιδι εξεληχτηκε οπως εγω ηθελα ημουν πολυ σφιχτος πισω ουσιαστικα εκμηδενισαμε τα επιθετικα οπλα της αρσεναλ και βγηκαμε 2-3 φορες στην κοντρα.
Σε μια απο αυτες το νορβηγικο πολυβολο δεν εχασε την ευκαιρια με ωρια φαλτσαριστη κεφαλια εκανε το 0-1 και μας εστειλε ολους στα ουρανια.
Στα 17’ λεπτα που απεμεναν δεν γινοταν να αλλαξει κατι δεν γινοταν γιατι δεν τους αφησαμε.
Τελος η ομαδα καταφερε ενα αξιοθαυμαστο τρεμπλ γιατι


Image

arsenal - liverpool


ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ 3 ΣΤΑ 3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΕΜΑΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
nemo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5829
Joined: Sun Dec 09, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: Braga
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Run Theo Run
Location: Εδώ κι εκεί και παραπέρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια.

Τώρα πάμε για κανονικό τρεμπλ, με Κύπελλο, Πρωτάθλημα και ΤσΛ.

Μετά νομίζω ότι θα είναι καιρός για κάποια Εθνική, την Ελλάδα ίσως; Κι ύστερα...ποιος ξέρει ύστερα, ίσως ΑΕΚ, ίσως Έδεσσα ξανά...
Dilbert wrote:Never argue with an idiot, they will drag you down to their level, and defeat you with experience!
http://dendurent.com/Humor/dilb.htm
sindarta wrote:Ψάξε πως «εμείς» θα σώσουμε την Ελλάδα και όχι πως θα την σώσουν οι «άλλοι».
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΑ ΣΑΡΩΣΕΣ ΟΛΑ...ΔΕΝ ΑΦΗΣΕΣ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ... -falaina
:D :D :D :D
-foumarw
-diatakste -diatakste -diatakste
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το μενου θα εχει σιγουρα εθνικη μεσα

ελπιζω ελλαδος αλλα ειδωμεν
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα πήρες όλα... -traino
Post Reply

Return to “Expert”