[Bug]Retire σε σχετικά μικρή(ποδοσφαιρικά)ηλικία

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει και αλλος.
Αλλα πολλοι ποδοσφαιριστες σταματανε αδικαιολογιτα σε ηλικιες 31-32,με full seazon πισω τους.
To save ξεκινησε με 10.1 και εγινε update οταν βγηκε το 10.2.
nickjour23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:58 am
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το χω παρατηρήσει και εγώ!!
Στο σέιβ μου σε τέτοια ηλικία σταμάτησε και ο Γκέκας ενώ τον είχα στον Πάο! :|
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Συχνοί τραυματισμοί; Γιατί απ' ότι θυμάμαι, έλεγαν πολλοί ότι οι παίκτες συνέχιζαν μέχρι τα 37 και με τα προηγούμενα πατς.. :?
kram
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 415
Joined: Sat Jan 02, 2010 5:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Αστερας Τριπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτι παρόμοιο που παρατήρησα. Ένας παίχτης μου αφού τελείωσε το συμβόλαιο και δεν ήθελε να ανανεώσει και ενώ δεν έκλεισε μετά σε κάποια άλλη ομάδα μετά από λίγο καιρό όταν έκανα search για να τον δω (του είχα αδυναμία!) δεν μου τον εμφάνιζε. Κάτι σαν να μην υπήρχε ποτέ αυτός ο παίχτης. Και ήταν σε καλή ηλικία (29). Γίνεται δηλαδή σε τέτοια ηλικία να εξαφανιστεί;

ΥΣ: Είναι το πρώτο μου post! Πολύ καλό site. Έχει βοηθήσει αφάνταστα!
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παραδειγμα:
Spoiler: show
Image
Επισης ο Toama στα 31 του με φουλ σεζον,αποσυρθηκε.Ο Κερλον της Ιντερ στα 24.Αλλα απο οτι ειδα ειχε τραυματισμους αρκετους και ισως χαρακτηριζεται ''Deisler'' περιπτωση.Το θεμα που θελω να εστιασω,δεν ειναι οτι αποσυρονται πιο νεοι.Ειναι οτι οταν μπαινουν transfer listed μετα απο λιγο καιρο βαζουν retirement date και ας ειναι 30-31.Αυτο ισως να ειναι το bug.Ας πουνε και αλλοι αν εχουν κατι παρομοιο και βλεπουμε. :P
kram
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 415
Joined: Sat Jan 02, 2010 5:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Αστερας Τριπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά ο παίχτης στον οποίο αναφέρομαι είναι ο Nicoise (με γαλλικό c-αυτό με την ουρίτσα-). Ο μόνος τραυματισμός πού είχε ήταν σοβαρός (4 μήνες). Οι άλλοι ήταν ψιλό-τραυματισμοί (2-3 εβδομάδες) και όχι συνέχεια



ΥΣ: χωρίς το patch 10.2. μόνο 10.1
User avatar
vangelis13
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Sat Nov 03, 2007 11:44 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos,River,Ergotelis
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Ajax, Man Utd
Location: Irakleio, Kritis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eίχα πάρει στα 31 τον Owen ελέυθερο στον Παναθηναικό, την πρώτη χρονιά έπαιξε βασικός χωρίς τραυματισμούς, την δέυτερη χρονιά (που έληγε το συμβολαιό του) τον έβαλα σε λίγα ματς και προς το τέλος της σεζόν μου ανακοίνωσε πως επειδή δεν έχει θέση βασικού, σταματάει....
OEE!!! ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ!! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!!! 100 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!!
ΝΑΙ! ΤΟΛΜΗΣΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!! A NEW CARRER BEGINS!!...

Image
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Bugs”