Ξυπόλητος στ' αγκάθια

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά τετοιες κατηγορίες ειναι αρκετα ''κυκλοθυμικες'', εχω παρατηρησει οτι δυσκολα κανεις σερι νικών η καλων εμφανισεων ακομα και πρώτος αν βγεις...
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

5η αγωνιστική
Στο πρωτάθλημα όλα τα βλέμματα είναι συγκεντρωμένα στα Λουκίσια. Εκεί η τοπική ομάδα αντιμετωπίζει τον ΑΟ Χαλκίδας, ένα ματς που χαρακτηρίζεται Ευβοιώτικο ντέρμπυ, με τις δύο πόλεις να απέχουν 5χλμ και τις δύο ομάδες 5 βαθμολογικές θέσεις.
Spoiler: show
Image

1-3! Τρομερή εμφάνιση από την ομάδα μας. Σε ένα μάτς που μεχρι το 87 χαρακτηριζοταν σαν ντέρμπυ, κολλημένο από νωρίς στο 1-1, ο νεαρός Βλάχος με βολέ εβαλε μπροστά την ομάδα. Σαν να μην εφτανε αυτό ο Μάνεσης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο μια λαθος μπαλιά των αμυντικων της αντιπάλου και ολοκλήρωσε το θρίαμβο!
6η αγωνιστική

Άλλο ένα ντέρμπυ στην καμπούρα μας και μάλιστα σε συνεχόμενη αγωνιστική. Αυτή τη φορά υποδεχόμαστε τον Ηρακλή Ψαχνών στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας. Με νίκη διευρύνουμε το σερί και βλέπουμε ακόμα πιο ψηλά (εχω την αίσθηση ότι μπορούμε)
Spoiler: show
Image

Σούπα! Αν εξαιρεσουμε το πρώτο δεκάλεπτο οπου ο Βεζυρτζόγλου είχε δοκάρι και καποια σούτ από πλευράς Ηρακλή, το υπολοιπο μάτς ηταν άθλιο. Εβαλα τις φωνές στα παιδιά, όχι για την ισοπαλία, που στο κάτω κάτω μια χαρά μας πήγε αλλα για την εν γενει εμφάνιση?
7η αγωνιστική

Με ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων, ταξιδεύουμε στο Ναύπλιο. Εφίστυσα την προσοχή στα παιδία να μη γίνει αναψυχής αλλα ταξίδι νίκης. Το Ναύπλιο πάει καλά φέτος και εχει δυνατά ακρα? Πάμε λοιπόν
Spoiler: show
Image

Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος νωρίτερα του αναμενομένου. Στο 23ο λεπτο ήμασταν μπροστά με δύο γκόλ και από κει και έπειτα κρατούσαμε δυνάμεις. Τολμώ να πω ότι εχω αναθαρρήσει μετα τα τελευταια αποτελεσματα και βλεποντας και την αποφασιστικοτητα που δειχνουν στο χορτάρι τα παιδια δικαιωνομαι να κοιταζω ψηλότερα
8η αγωνιστική

Εντός έδρας ξανά με αναπτερωμένο ηθικό. Στα συν της αναμετρησης με το Χιλιομόδι είναι πως εχουμε καλη παραδοση με τις ομαδες που προερχονται από την Πελοπόνησσο!
Spoiler: show
Image

Απλά και άνετα η ομάδα διανύει περίοδο φόρμας και σκαρφαλώνει στη βαθμολογία όλο και ψηλότερα! Οι νερατζούρι στη Θύρα 3 μετα το τρίτο γκόλ μας εκαναν χαρακτηριστικά τον ήχο του τρένου (Τσαφ τσούφ). H πελατειακή σχέση με τους Πελοπονήσσιους συνεχίζεται! -falaina
Η Βαθμολογία?

Image
Το εκπληκτικό ντεμαράζ μας, μας φέρνει πολύ κοντα στην πρώτη θέση με την Ελευσίνα να μας νιώθει πολύ καυτή την ανάσα μας
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
nickjour23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:58 am
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρά μέχρι στιγμής!
Ο βεζυτρζόγλου σκίζει!!
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eδω να κανουμε μια μικρή παρενθεσούλα...


IRL ο ΑΟΧ βρισκεται στο Α' Τοπικο του Νομού Ευβοίας. Σε 13 αγωνιστικές βρίσκεται στην 1η θέση με 34 βαθμους εναντι 30 του δευτερου Λήλα. Ο Βεζυρτζόγλου σε 13 μάτς έχει 12 γκόλ...

Η σελίδα του ΑΟΧ ---> http://www.aoxalkisfc.gr/
To site των φιλάθλων ----> http://chalkidafans3.blogspot.com/

Ο Βεζυρτζόγλου εν ώρα δράσης
Image
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανέβηκες...όσο λιγότερα στραβοπατήματα τόσο καλύτερα...
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

philip21 wrote:Ανέβηκες...όσο λιγότερα στραβοπατήματα τόσο καλύτερα...
Οπως είπα και στο παραπάνω κίνηση μάτ ηταν η μετατροπή του συστήματος. Στα 3 τελευταία μάνατζερ επαιζα με 4-2-3-1. Στο φετινό είδα οτι με αυτο το σύστημα σπάνια επαιρνα μπρός. Το γύρισα στο αγαπημενο μου πριν το fm06 4-4-2 ρόμβο και είδα προκοπή...
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nickjour23 wrote:Μια χαρά μέχρι στιγμής!
Ο βεζυτρζόγλου σκίζει!!

Να σαι καλά αδερφέ...
Ναι ο Μήτσος είναι παικτούρι...
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ όσους ακολουθούν την πορεία του ΑΟΧ μεχρι στιγμής και όσους στηρίζουν την ιστορία! :-D
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

9η αγωνιστική

Ταξιδι στις Βρασιές. Είναι η πιο αδυναμη ομάδα της κατηγορίας και μπορούμε να παρουμε μια εύκολη νίκη αρκει να μην υποτιμησουμε τον αντίπαλο
Spoiler: show
Image
Βεζυρτζόγλου σοου. Σκόραρε με όλους τους τρόπους και εδραιωσε την ομαδα στο κυνηγι της πρώτης θέσης. Μετα από αυτή την εμφανιση και κυρίως τη νίκη οι στόχοι είναι φανερο πως αλλάζουνε και αντι για ένα καλό πλασάρισμα, κυνηγάμε την πρωτιά. Μελανό σημείο της αναμέτρησης ο τραυματισμός του βασικού μας τερματοφύλακα που θα μείνει αρκετό καιρό έξω
10η αγωνιστική

Επιστροφή στη Χαλκίδα για το επικειμενο παιχνίδι με το Κρανίδι το οποιο τα πάει αρκετά καλα και μπορεί να μας δημιουργήσει κινδύνους.
Spoiler: show
Image
Ο Μάνεσης μας λύτρωσε και μας έδωσε τη νίκη. Αυτό το μάτς είχε γραμμένο το ?Χ- απάνω του και, για να χρησιμοποιήσω μια φράση κλισέ, οποιος ανοιγε πρώτος το σκόρ θα κρατούσε και τη νίκη. Ευτυχήσαμε να είμαστε εμείς και προσθέσαμε άλλο ένα τρίποντο στο σακούλι μας
11η αγωνιστική

Επικίνδυνη εξόρμηση στο Δήλεσι για την 11η αγωνιστική. Μια ομάδα που εμφανίζεται κατώτερη του αναμενομένου αλλα μια εκτός εδρας αναμέτρηση παντα κρύβει κινδύνους και είμαι λίγο ανήσυχος για το μάτς παρόλη την ξέφρενη πορεία μας
Spoiler: show
Image
Το σκόρ δεν αντικατοπτρίζει την τελική εικόνα μας. Ο Μητσάρας σκόραρε (ξανά) και μας οδήγησε σε μια νίκη που αποδεικνύεται πολύ πιο εύκολη εν αντιθεσει του σκόρ. Πλέον ατενίζουμε με περισση αισιοδοξία το μέλλον
12η αγωνιστική

Η επόμενη αγωνιστική προτάσσει να αγωνιστούμε απέναντι στο Λουτράκι στο γήπεδο μας. Μια ομάδα που είναι κατώτερη από εμάς στα χαρτιά όμως εχει στην επιθεση τον γιο του Κριστοφ Βαζέχα, Αρκάδιο
Spoiler: show
Image
Πολύ ανησυχία από μέρος μου για το τίποτα. Το ματσακι το καθαρίσαμε σχετικά νωρίς χωρίς να δεχθούμε την παραμικρή πίεση από τους φιλοξενούμενους. Και μη ξεχνάμε, πελατεία οι Πελοπονήσσιοι
Βαθμολογία

Image

Μετα το πέρας 12 αγώνων, κανουμε πορεία πρωταθλητισμού, εχουμε 10 νίκες σε 12 μάτς και την καλύτερη επίθεση του ομίλου. Μανεσης και Βεζυρτζόγλου σκοράρουν κατά ριπάς και με τα τωρινα δεδομένα εχουμε ξεφύγει και πάμε για Γ? Εθνική? Κρατάμε μια πισινή γιατι ποτέ δεν ξέρεις!
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε συνάντηση με τον πρόεδρο στα γραφεία του αποφασιστηκαν να γίνουν κάποιες κινήσεις για τη χειμερινή ενίσχυση της ομάδας. Έτσι με ομόφωνη απόφαση εμού και του κ. Ταρνανά, μέλη της ομάδας απο δω και πέρα θα είναι οι εξής:

Ο γνωστός Τσιφλίδης απο τις ακαδημίες του Παναθηναικού, αναμένεται να αποτελέσει τον αριστερό μας μέσο η τον 2ο επιθετικο σε περιπτωση τραυματισμου του Μανεση η του Βεζυρτζόγλου.

Image

Μεγάλη μεταγγραφική επιτυχία. Ο γνωστός απο τις εμφανίσεις του στον Ηρακλή, Ερρίκος Δράμπης, ερχεται να ενισχύσει τη δεξιά πλευρά της ομάδας μας και μας διευκολύνει αφανταστα το γεγονός οτι παίζει και στην επίθεση. Παίρνει φανέλα βασικού

Image

Εισήγηση του σκάουτ μας. Πολύ καλή περίπτωση για τη θέση του playmaker και κάτω των 20 χρονών. Οι αγωνες θα δείξουν αν θα παιξει βασικός

Image

Αλλη μια επιτυχία. Ο Πετρος Φιλιππάκος, πρώην φερελπις παικτης του Ολυμπιακου ηρθε να αποδειξει πολλα στον ΑΟΧ
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
nickjour23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:58 am
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές κινήσεις!!Ειδικά ο Δραμπής θα βοηθήσει πολύ!!
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για τη στήριξή σας παιδια, είναι πολύτιμη για να συνεχίσω την ιστορία! :-D
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
Chalkideos
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Χαλκίδας
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, ΑΟ Χαλκίς
Status: Christmas Elf...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

13η αγωνιστική

2ο σερί παιχνίδι εντός έδρας. Αντίπαλος ο αδύναμος Ηρακλής Ξυλοκάστρου. Ειμαστε στην έδρα μας και δεν πρέπει να αφήσουμε την ευκαιρία χαμένη τώρα που ανεβήκαμε στην 1η θέση. Νίκη πάση θυσία.
Spoiler: show
Image
Τελικά η νίκη ήρθε αλλα πολύ αγχωτικά. Ο Γιωργος Μάνεσης ανοιξε το σκόρ νωρίς στο 8ο λεπτό και βαση του καλού ξεκινήματος προμηνυόταν ένα εύκολο μάτς. Φεύ! Ο Ηρακλης, ανέβηκε και πίεσε αλλά ο Πούλος, ο αναπληρωματικός γκολκίπερ έβγαλε αρκετές επικίνδυνες φάσεις. Για να φύγει το άγχος έπρεπε να ξανασκοράρει ο Μάνεσης στο τέλος του αγώνα ξανά. Κρατάμε μόνο τη νίκη
14η αγωνιστική

Στο Κιάτο φιλοξενούμαστε για την 14η αγωνιστική. Ο Πελοπας είναι μια ομάδα που μέχρι στιγμής έχει εδραιωθεί στα μεσαία στρώματα της κατηγορίας.
Spoiler: show
Image
Τελικά η εμφάνιση στο μάτς με το Ξυλόκαστρο δεν ηταν εξαίρεση. Μονο που αυτή τη φορά το πληρώσαμε αν και το πρώτο μισάωρο του αγώνα είχαμε πρωτοβουλία των κινήσεων. Σκοράραμε πρώτοι από στημένη φάση αλλα η συνέχεια στο 2ο μέρος ανηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που ισοφάρισαν. Γκέλα μετά από καιρό
15η αγωνιστική

Ντέρμπυ πρωτοπόρων. Φιλοξενούμε στο Εθνικό Στάδιο Χαλκίδας τον 2ο Πανελευσινιακό και με νίκη αυξάνουμε τη μεταξύ μας διαφορά στο +7 και ξεφεύγουμε κατά πολύ. Ο κόσμος συρρέει από νωρίς στο γήπεδο και οι παίκτες μου μπαίνουν αποφασισμένοι για τη νίκη.
Spoiler: show
Image
Πληρώσαμε το κακό ξεκίνημα και το γκόλ που δεχθήκαμε στο πρώτο δεκάλεπτο. Με τη βοηθεια του κόσμου και τη σταδιακή άνοδο του κέντρου μας γυρίσαμε το μάτς με τους συνήθεις υπόπτους. Στο δεύτερο μέρος είχαμε τη μερίδα του λέοντος στις ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να κλειδώσουμε το μάτς. Τουναντίον, ισοφαριστήκαμε σε μια ανύποπτη φάση και χάσαμε μια μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγουμ
ε

16η αγωνιστική

Τα κουράγια μας, στη μέση του μαραθωνίου του πρωταθλήματος εχουν αρχίσει να μειώνονται. 16 αγωνιστικές μετα την έναρξη βρισκόμαστε στην πρώτη θέση και με διπλό στο ομορφο νησί του Πόρου διατηρούμαστε ψηλά.
Spoiler: show
Image
Πάλι δεν εμφανιστήκαμε καλοί αλλά δείξαμε χαρακτήρα και πήραμε το σημαντικό διπλό απέναντι σε μια ομάδα που αν ηταν πιο ευστοχη στην τελική προσπάθεια θα μας είχε κανει 3η απανωτή ζημιά. Δεν παίζουμε οσο καλα οσο στις προηγουμενες αγωνιστικές αλλα χαρη στην κλαση παικτων όπως ο Μανεσης, ο Βεζυρτζόγλου και ο Γκαλαμέλος παίρνουμε αυτά τα μάτς
Βαθμολογία.

Image

Χάσαμε τεράστια ευκαιρία να ξεφύγουμε από τον Πανελευσινιακό στο μεταξύ μας ντέρμπυ. Δεν πρεπει να τα θέλουμε όλα δικά μας όμως, ένα μάτς πρίν από τη λήξη του πρώτου γύρου είμαστε πρώτοι με μια καλη διαφορά ασφαλείας από τον 2ο (+4) ενώ εξακολουθούμε να είμαστε η πιο παραγωγική ομάδα επιθετικά
Οι γονείς μου μ' ήθελαν καλό γιατρό
δικηγόρο μπάτσο η στρατιωτικό
μα εγώ απο μικρός ημουνα όπαδος
και τρελός με τον Παναθηναικό
nickjour23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:58 am
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σταθερά πρώτος! -traino
Ekeinos21
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Mar 21, 2010 8:55 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πως μπορεις να διαλεξεις την Χαλκιδα(Αο χαλκιδας) αντι για την αε χαλκιδας που εχει στο Fm 10?
Post Reply

Return to “Retire”