Returning Stars Vs Fantasy Players [Locked]

Locked
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με βάση τα σημερινά δεδομένα, σε ποιό είδος Gameworld θα κάνετε join μετά το reset; Εγώ πραγματικά δεν ξέρω αφού δεν με καλύπτει κανένας από τους δύο στο 100%. Σημαντικό ρόλο για την απόφασή μου θα παίξει το αν θα αποφασισθεί να πάμε κάπου όλοι μαζί σαν κοινότητα. Απλά θα ήθελα να δω στο παρόν στάδιο προς τα που κλίνουν οι περισσότεροι...
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ γουστάρω το concept των Fantasy 100% γιατί μιλάμε για το υπέρτατο challenge.

Αλλά η διαδικασίες του Returning Stars δίνουν αυτό που όλοι φωνάζουμε τόσους μήνες.. δηλαδή την ευκαιρία σε νέους χρήστες να μπουν σε προχωρημένους κόσμους.

Οπότε φαντάζομαι ότι μειώνεται η πιθανότητα να έχουμε πάλι τα ίδια in the long run.

Ασε που τελικά μπορεί και να χει πλάκα.
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εγώ είμαι υπερ των Fantasy players. Τονίζω δε οτι θα συνταχθώ και θα ακολουθήσω τη πλειοψηφία όταν τεθεί θέμα μαζικής παρουσίας Ελλήνων σε έναν GW, σε περίπτωση που δεν ανήκω σε αυτή.


ΥΓ: Αν είναι να πάμε σε fantasy players να έχουν ανάλογα ονόματα και οι GW και να ζητήσουμε να ονομαστεί ένας GW Karamitros or something...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Κλίνω προς Fantasy αλλά ειμαι υπο σκέψη.Σίγουρα θα παίξει ρόλο που θα πάει η πλειοψηφία
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

g-max, όλοι κάπως έτσι θα σκεφτούμε...η πλειοψηφία θα μας επηρεάσει διότι κακά τα ψέματα, η παρέα μετράει...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

+1 εννοείται και εγώ θα προτιμήσω να πάω με την Ελληνική παρέα σε όποιον κόσμο και αν αποφασίσουμε.
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Erellond
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 498
Joined: Tue Apr 29, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: Torino FC , Ross County
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool , PAOK , FC Bayern
Location: Αγ.Θεόδωροι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ψηφος πηγε προφανως στους fantasy servers,αλλα οπως εχει προαναφερθει οπου αποφασισουμε...
c0stas
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 23, 2009 10:02 am
Football Manager της ομάδας: Panatha13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά εγώ είμαι σχετικά καινούργιος (χτες μεταφέρθηκα στον Keane), παρακολουθώ την συζήτηση αλλά προφανώς δεν μπορώ να έχω ουσιαστική άποψη για το θέμα, λόγω μη εμπειρίας. Πάντως και εγώ θα πάω όπου πάνε οι περισσότεροι, για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω (ελληνική κοινότητα, παρέα κτλ.).
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως αν συντονιστούμε σωστά το RESET ειναι μια καλή ευκαιρία να μαζευτούμε όλοι οι Ελληνάρες μαζί σε έναν κόσμο.

Γιατί λόγω του μπάχαλου με τις ημερομηνίες πέρσι μοιραστήκαμε σε πάνω απο 10 κόσμους.

Τώρα στο σύνολο λένε ότι 8α είναι αρχικά απο 5 εώς 10 οπότε με σωστές ενέργειες θα κάνουμε τον έναν Ελληνική Παροικία.

(Να μην σου πω θα κάνουμε αίτημα να τον πούνε και "ΝΙΚΟΣΕΝΤΡΑ") :D
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
georgefar7
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Thu Oct 25, 2007 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: Remal Madrid F.C. -FML
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια μεσα και εγω.Εχουμε συνενοηθει με τα παιδια στον metgod να πηγαιναμε καπου ολοι μαζι αλλα αν ειναι και συντονιστουμε να μπουμε ολοι οι Ελληνες καπου ακολοιθω μετα χαρας.Τον keane τον ειχα χασει περισυ οποτε εξοριστηκα τοσο καιρο στη μοναξια του metgod.Παρτε αποφαση και η Remal Madrid ακολουθει...

Και εγω παντως απο τα concept τεινω προς fantasy.Aν μπορεις να το πεις μοιζει λιγο πιο "αληθοφανες" αφου θα ακολουθειτε μια φυσικη πορεια χωρις επανατοποθετηση παικτων...
ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ

12 ΣΤΑ 13 Ε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ....
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ προς fantasy players μάλλον θα τραβήξω. Το σενάριο των returning stars και του draft δεν μου αρέσει καθόλου. Όσο το ξανασκέφτομαι δεν με χαλά και τόσο η ιδέα της μη ύπαρξης κανονικών GWs, αφού μετά από 12-13 seasons θα παίζαμε και εκεί μόνο με regens. Ελπίζω όμως να φτιάξουμ τα προβλήματα που παρουσιάζουν οι regens, όπως για παράδειγμα χαμηλά marking στους DM, απουσία preffered moves κλπ...
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

O κόσμος από τον Cantona θα πάει Returning Stars όπως διαβάζω με έκπληξη στο lobby.Πρόκεται πραγματικά για Άγγλους επιστήμονες στο FML και πιστευω ότι αυτό που θα πρέπει να κοιτάξουμε είναι όχι μόνο τι μας αρέσει αλλά και που θα πάει η hardcore και που η casual.Προσωπικά αυτό που δεν αντέχω είναι το inactivity.Πρέπει να το σκεφτούμε διεξοδικά ως κοινότητα για το είδος του Gameworld που θα πάμε και κατόπιν να υπάρξει συντονισμός μέσω του site.Θα περιμένουμε βέβαια τα νέα απο την SI για το πόσους server από κάθε είδος θα ανοίξουν και που θα στραφεί η πλειοψηφία και άρα θα υπαρχει και μεγαλύτερος ανταγωνισμός.Πιστεύω ότι θα είναι δύσκολη η απόφαση αν και έχω μια προτίμηση προς newgen Gameworlds αλλά με προβλημάτισε ότι ο cantona που έχει πραγματικά μια εξαιρετική βάση παιχτών κλίνει προς rstars.Ίσως πρέπει ως κοινότητα να δώσουμε δύο εναλλακτικές επιλογές και από τους δύο τύπους Gameworld με έναν ως τον βασικό.Τουλάχιστον έτσι θα χωριστούμε στα 2 και όχι στα δέκα δημιουργώντας έτσι πιο ισχυρή ελληνική κοινότητα στο FML.'Εχουμε καιρό....
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
Sevek
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Wed Oct 18, 2006 5:29 am
Football Manager της ομάδας: Minotaurs Fc
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool, Panionios
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστεύω ότι οι Fantasy GWs λόγω του μεγαλύτερου βαθμού δυσκολίας θα μαζέψουν περισσότερους hardcore παίκτες τελικά.Κανένας "περιστασιακός" παίκτης ή "ξεμπαρκος" από το FM10 δεν θα θέλει να παίζει με παίκτες που δεν γνωρίζει.Είναι η φύση του gameworld τέτοια που θα μαζέψει τους καλύτερους. Τείνω και εγώ περισσότερο στον Regen GW αν και πρέπει να δηλώσω ότι παιζοντας στην Beta εκδοση του Returning Stars, οτι έχει και αυτό την πλάκα του...
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες, εγώ προσωπικά άρχισα να σκέφτομαι και την περίπτωση των returning stars. Άλλη φάση ρε γμτ να παίζεις με πραγματικούς παίχτες. Επίσης πολλά πράγματα δεν μου αρέσουν στους regens, όπως τα preferred moves, ορισμένα attributes (πχ πολύ χαμηλά Marking στους DM) αλλά και το γεγονός ότι πολλά attributes δεν είναι αντιπροσωπευτικά (πχ επιθετικός με 20 finishing, composure να χάνει τα κέρατά του).
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Πράγματι υπάρχει ένα θέμα με τα atts και PPM των Fantasy αλλά εντοπίστηκε και θα διορθωθεί.'Εχουμε ένα μήνα ακόμα να το μελετήσουμε για το που θα πάμε.Πάντως δεν μπορώ να πω ότι ψηφίζω fantasy απροβλημάτιστα
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
Locked

Return to “Προτάσεις / Απορίες”