A.C Milan @ FM 2010

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1η σαιζον

Μου βγηκε επιθετικο διδυμο Pato-Borriello με στατιστικα:
Pato (FC - Trequartista) εμφ:45(1) γκολ:31 ασιστ:16 MoM:13 rating:7.30
Borriello (FC - Advanced Forward) εμφ:37(7) γκολ:28 ασιστ:10 MoM:7 rating:7.23
Τα μπακ ηταν χαλια μαυρα και χρειαζοταν ενας αριστερος εξτρεμ

Στις μισες τιμες απο αυτες που λετε οι περισσοτεροι...
Image


2η σαιζον
Το κεντρο και τα τερματα γερασαν και εδιωξα τα παππουδια μαζι με τον Pirlo που εβγαλε περσι αποδοση 6.88(!) ενω εκανα 2 εσωτερικες μεταγραφαρες
Pato σε θεση δεξιου εξτρεμ (AMR - Inside Forward) εμφ:44(2) γκολ:23 ασιστ:7 MoM:7 rating 7:07
Ronaldinho στο κεντρο (MC - Advanced Playmaker) εμφ:29(10) γκολ:13 ασιστ:10 MoM:4 rating:7.19

Image

3η σαιζον
Μετα τον κατακλυσμο παικτων τη δευτερη σαιζον χρειαστηκε να παρω μονο 3 παικτες ενα για καθε γερακο που αρχισε να περπαταει μεσα στο γηπεδο και οχι να παιζει...
Otamendi για Nesta, Henessey για Abbiati και το χειμωνα τον παικταρο Montolivo για Ronaldinho που αρχισε να πεεεεεφτειιιι με 6.96 αποδοση πλεον...
Η πιο πατατα μεταγραφη ηταν του Suarez που τον πηρα 20μυρια περυσι και εκανε τα καταπληκτικα εμφ:18(9) γκολ:1(και μαλιστα το εβαλε στο τελευταιο ματς της σαιζον!) ασιστ:2 MoM:0 rating:6.76(!!!) και τον πουλησα συνολικα 11μυρια (4.5 απο co-own με το Palermo και μετα αλλα 7 για να τον παρουν)

Image

Ο Antonini για αλλαγη ειναι οτι πρεπει αφου παιζει αριστερα-δεξια και βγαζει καλες αποδοσεις
Ο Abbiati κανει μαματη πρωτη-δευτερη/μιση σαιζον αλλα μεχρι εκει
Ο Seedorf μου σερνοταν πιο πολυ κ απο τον Pirlo αλλα τον κρατησα μεχρι την συνταξη κ βγηκε καλος προπονητης (το ιδιο ευελπιστω και με Riquelme-Ambrosini-Gattuso)
Ο Onyewu ειναι ολο λαθη και ειναι απο τους πρωτους για φουντο. Μιλαν με Onyewu δν βγαινει ουτε δευτερη...
Αυτα απο μενα και προτεινω τους: Bocchetti-Otamendi-Bale-Pazzini

Συνεχιζω 4η σαιζον δυναμικα..!
Image
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή ανάλυση! Δεν μας λές όμως και τι τίτλους πήρες;
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1η σαιζον:Πρωταθλημα-Κυπελλο
2η σαιζον:Πρωταθλημα-Πρωταθλημα Κατω των 20-Champions League-Eu. Super Cup-Club World Ch.
3η σαιζον:Πρωταθλημα-I. Super Cup-Champions League-Eu. Super Cup-Club World Ch.
4η σαιζον:Πρωταθλημα-Κυπελλο-I. Super Cup

Τωρα πλεον 5η σαιζον...
Image
martosion
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Thu Aug 20, 2009 9:51 am
Football Manager της ομάδας: real madrid
Αγαπημένη Ομάδα: MAN U
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χαίρεται...ξεκίνησα πρόσφατα το 2010 (έπαιζα το 2009 με μαντσεστερ κ εφτασα να κάνω ομαδάρα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) με μίλαν και με το update των νέων μεταγραφών..οπότε έχω ιμπρα και ρομπινιο και σωκρατη. η ομαδα απο οτι βλέπω χρειάζεται πλάγια μπακ και καλό κέντρο γιατί είναι λίγο παππούδια...έχετε να προτέινετε κάποιες λύσεις γιατί από παίχτες δε ξέω καθόλου τι παίζει στο 2010 κ προσπαθώ να βρω μια άκρη...πάιζω σύστημα 4-3-1-2 και ο pato απλά τα σπάει στα φιλικά...επίσημα δεν έχω αρχίσει το καθυστερώ γιατί δε θέλω να περάσω άπρακτος την μεταγραφική περίοδο...έχω μπάτζετ 29.000.000 Ε μετά apo adjust...
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

martosion wrote:χαίρεται...ξεκίνησα πρόσφατα το 2010 (έπαιζα το 2009 με μαντσεστερ κ εφτασα να κάνω ομαδάρα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) με μίλαν και με το update των νέων μεταγραφών..οπότε έχω ιμπρα και ρομπινιο και σωκρατη. η ομαδα απο οτι βλέπω χρειάζεται πλάγια μπακ και καλό κέντρο γιατί είναι λίγο παππούδια...έχετε να προτέινετε κάποιες λύσεις γιατί από παίχτες δε ξέω καθόλου τι παίζει στο 2010 κ προσπαθώ να βρω μια άκρη...πάιζω σύστημα 4-3-1-2 και ο pato απλά τα σπάει στα φιλικά...επίσημα δεν έχω αρχίσει το καθυστερώ γιατί δε θέλω να περάσω άπρακτος την μεταγραφική περίοδο...έχω μπάτζετ 29.000.000 Ε μετά apo adjust...

Εγω θα σου προτεινω αυτους που χρησιμοποιω στη Μιλαν εδω και καιρο...
Gareth Bale βασικος αριστερος μπακ-χαφ εδω και 7 χρονια...
Darijo Srna βασικος δεξιος μπακ-χαφ τα πρωτα 4 χρονια και αντικαταστατης του τα τελευταια 3.5 ο επισης βασικοτατος Lorenzo De Silvestri...
Image
martosion
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Thu Aug 20, 2009 9:51 am
Football Manager της ομάδας: real madrid
Αγαπημένη Ομάδα: MAN U
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o salvatore bocchetti καλός για DL?
βέβαια τον δίνει ως φυσικό κεντρικό αμυντικό αλλα αν του κάνεις retrain δεν γίνεται κάπως καλύτερος?
επίσης πούλησα χθες τον φλαμινι για 17.250.000 euros στην chelsea οπότε ψάχνω και DMC και μάλλον θα καταλήξω στον montolivo εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο...ο veloso δεν έρχεται για με to update έχει πάει ήδη στη genoa και ζητάνε τα μαλλιοκέφαλά τους...όσο για bale kai srna δε λέω πολύ καλοί αλλα με budget 30.000.000 διαθέσιμο πλεόν δεν είναι λίγο ακριβοί?
ο verratti έχει δώσει καλά δείγματα?
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ο Bocchetti ειναι πολυ καλος για DC μονο εμενα οταν τον εβαζα καμια φορα DL εκανε αρκετα λαθη...για Verratti δεν ξερω δεν τον πηρα ποτε σε καμια ομαδα...τωρα για DMC πολυ καλος ειναι ο Palombo αμα θες να τον κοιταξεις...ο Montolivo πολυ πιο ακριβος θα σου βγει...


για να μην σε παιρνω και στο λαιμο μου ομως...εγω παιζω χωρις updates οποτε εσενα μπορει να σου βγουν αλλιως οι παικτες...
Image
martosion
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Thu Aug 20, 2009 9:51 am
Football Manager της ομάδας: real madrid
Αγαπημένη Ομάδα: MAN U
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπόν βάσει των χρημάτων που έχω για μεταγραφές μπορώ να πάρω μόνο έναν εκ των παλόμπο ή σρνα...
δεδομένου ότι έχω δώσει τον φλαμινί δεν ειναι καλύτερα να πάρω τον παλόμπο κ να αφήσω τον σρνα για του χρόνου???
palombo:28m E
srna:24m E
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οπως νομιζεις...εσυ εισαι ο μανατζερ...παντως 28μυρια ειναι πολλα για τον Παλομπο δες και για κανα Φελαϊνι...
Image
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”