Φτάνει να γυρίσεις...

Οι "καμμένοι" τραγουδάνε ακόμα
Post Reply
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια απο τις καλυτερες και πιο πρωτοτυπες ιστοριες του τομεα!Συγχαρητηρια Τσακ που καταφερες με την μοναδικη σου εμπνευση να μας καθηλωσεις μπροστα στις οθονες μας για να μην χασουμε αγωνα του ΠΑΟΚ, ατακα του Θοδωρη η ανατροπη των γεγονοτων.Πολυ πρωτοτυπο σεναριο μιας και δεν νομιζω να εχω ξαναδει οπαδο της ομαδας στη θεση του πρωταγωνιστη.Σιγουρα ανοιξες τον δρομο και θα σε ακολουθησουν πολλοι.Σε αντιθεση με τους αλλους εγω σε καταλαβαινω απολυτα που σταματας την ιστορια μιας και ενας πολυ μεγαλος στοχος επετευχθη και καλο θα ηταν η ιστορια να τελειωσει με μια ωραια αναμνηση.Σιγουρα οι περισσοτεροι απο εμας δεν ηθελαν να δουν στη συνεχεια της ιστοριας εναν ΠΑΟΚ να διαλυεται στην Ευρωπη και να χανει μεμεγαλη διαφορα το πρωταθλημα απο τον Αρη (ΑΚΡΑΙΟ ΣΕΝΑΡΙΟ! :-D :-D :-D ).Σε ευχαριστουμε Τσακ για τις ομορφες στιγμες που μας χαρισες με την ιστορια σου.


Off Topic:
Ηταν καποια πραγματα που ηθελα να πω απο καιρο και απλα τωρα με το τελος της ιστοριας βρηκα την ευκαιρια.Νομιζω οτι πολλοι ειστε συμφωνοι μαζι μου.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Aντωνη...

Ενα μεγαλο συγχαρητηρια.Οχι για το πρωταθλημα τοσο αφου καλος μανατζερ εισαι και ηξερα και μαλλον και εσυ ηξερες πως αργα ή γρηγορα θα τα καταφερνες.Ενα μεγαλο συγχαρητηρια οπως προειπα για την ευχαριστιση και την αγωνια που μας εδινες μετα απο καθε ποστ.Το γελιο απο τις ατακες και τις ωραιες στιγμες.Προσωπικα οταν διαβαζα την ιστορια και δεν ημουν καλα αμεσως με εκανες με αυτα που εγραφες να γελαω και να χαιρομαι με την νικη.Μπηκες στην θεση του οπαδου μιας ομαδας και πως αυτος ζει και σκεφτεται,εζησες τα παιχνιδια μεσω της ιστοριας και μαζι σου τα ζησαμε και εμεις.Και τις λυπες και τις χαρες που ειχε ο Θοδωρης και τα παντα.Αυτο σημαινει ιστορια για εμενα.Ολοι οι θεατες να γινονται μερος.Ενα τεραστιο μπραβο σου αξιζει πραγματικα...Ισως αυτο ειναι οντως το καλυτερο σημειο να τελειωσει...

Περιμενω και δευτερη τωρα...

Τσακ ευχαριστουμε...
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Τι τέλος ρε Τσακ; Αρνούμαι -thymwmenos
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τελος ? :o
κριμα πολυ καλη ιστορια ...αλλα λα τα ωραια εχουν καποτε ενα τελος 8)
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πιστευω οτι ειναι μακραν η καλυτερη ιστορια φετος....καταφερες να μας καθηλωσεις να διαβασουμε το στορυ..εγω προσωπικα θα την διαβασω αλλη μια φορα απο την αρχη....


ελπιζω-ουμε να αρχισεις οταν μπορεσεις μια νεα ιστορια
User avatar
mastoras_3
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5259
Joined: Fri Mar 25, 2005 5:57 pm
Football Manager της ομάδας: Aris Salonika
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ λέω να αγοράσει κάποιος τα δικαιώματα και να συνεχίσει αυτός την ιστορία. Μπορεί να μην είναι το ίδιο καλή, αλλά θα συνεχίσουμε να την παρακολουθούμε (:

good job Antonis. Περιμένουμε την κυριακή για κανένα αυτόγραφο
presor
Indispensible
Indispensible
Posts: 1887
Joined: Sat Oct 31, 2009 2:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο τις καλυτερες ιστοριες που εχω διαβασει...τα συγχαρητηρια μου :notworthy:

Σε περιμενουμε με την καινουργια σου ιστορια να μας καθηλωσεις και παλι μπροστα απο τις οθονες -diatakste
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο τις ιστορίες που διαβάζεις οτι τελειώνουν και μελαγχολείς. Μπράβο ρε Τσακ οτι και να πω λίγο θα είναι.

Προς Θωδωρή: Αφου κατακτήσαμε το πρωτάθλημα πως και δεν το γιορτάσατε μετά με την Φένια; Ακούς διπλωμένα ρούχα... :D

Προς Τιμαλά: Ποιος πιστεύεται οτι ήταν ο σημαντικότερος παράγοντας για την κατακτηση του πρωταθλήματος; Δηλαδή τι ήταν αυτο το παραπάνω που είχατε απο τους υπόλοιπους;

Προς Πέτζα: Συνεχίζεις να θεωρείς την Φένια γκαντέμω;

Off Topic:
Θα ήθελα να σου προτείνω σαν ιδέα να κάνεις ένα τελευταίο post που θα αναφέρεις κάτι απο την μελλοντική ζωή των ηρώων να πάρουμε μια ιδέα για το που κατέληξαν
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τελείωσες ψηλά...Αποσύρθηκες στην κορυφή...Να σε θυμόμαστε σαν 1ο...Μπράβο ΤΣΑΚ...
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χίλια μπράβο.. Για όλα :wink:

Να σου πω την αλήθεια όταν είδα τον τίτλο της ιστορίας με έπιασε μια μελαγχολία...

Η μανία ανεξαρτησίας του μικρού που δεν λογάριαζε τίποτα έπιασε όλο το κοινό της ιστορίας γιατί τα περάσαμε και τα περνάμε όλοι αυτά.
Η ανησυχία της μητέρας όμως δεν περνάει ποτέ και πάντα ο νους της θα είναι στα παιδιά της. Να το ξέρετε πάντα όλοι αυτό γιατί υπάρχουν παιδιά που έφυγαν νωρίς απο κοντά μας και αν όλοι πόνεσαν πολύ, της μητέρας πάντα θα της έχει φύγει ένα κομμάτι απο μέσα της. Γι αυτό αν ακούτε μια κουβέντα παραπάνω μην νευριάζετε, περνάνε πολλά μέχρι να σας ακούσουν να γυρνάτε σπίτι ή να σας ακούσουν στο τηλέφωνο.

Τέλοσπάντων, happy end σε όλα απο τους καλύτερους ιστοριογράφους του site που κλείνει στο καλύτερο σημείο την ιστορία. Είναι όλοι με ψηλά το κεφάλι και που ξέρεις, ίσως στην συνέχεια να το έχουν ακόμη ψηλότερα! :-D
Image
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η συνέντευξη Τύπου των πρωταγωνιστικών του "Φτάνει να γυρίσεις"







DrGonzo wrote:Η απορία μου είναι γιατί τελειώνει η ιστορία... :(

Θα σου πως ευθύς αμέσως DrGonzo το γιατί τελειώνει η ιστορία. Για μένα, το FM είναι ιστορία. Τα τελευταία τέσσερα χρόνια δεν έχω τρέξει κανένα save χωρίς να το κάνω ιστορία. Για μένα η ιστορία είναι όπως ακριβώς μια σχέση μου με μια γυναίκα. Και επειδή μερικές φορές δεν έκανα αυτό που έπρεπε με τις γυναίκες, το κάνω με τις ιστορίες. Με τις γυναίκες λοιπόν, όπως είμαι σίγουρος ότι ξέρεις καλά, από μια σχέση φεύγεις μόλις καταλάβεις ότι τα ?χεις δώσει όλα και δεν σε τραβάει. Εγω λοιπόν που λες πολλές φορές έμενα με για γκόμενα ακόμα και όταν δεν ένιωθα τίποτα. Απλά περίμενα πότε θα φάω το σουτ από εκείνη. Τραγικό, δε νομίζεις; Θα μπορούσα να κάνω το ίδιο και με την ιστορία αυτή. Να τη τραβήξω μέχρι να βαρεθώ. Επειδή λοιπόν την ιστορία αυτή, όπως και κάθε ιστορία τη σέβομαι. Βάζω ένα τέλος εγω. Διότι όπως είχε τραγουδήσει και ο παμέγιστος Τριαντάφυλλος «Στη προσευχή σου να μη ξεχάσεις στο Θεό να εξηγήσεις γιατί σε άφησα εσύ πριν με αφήσεις. Στη προσευχή σου να μη ξεχάσεις να ζητάς απ? τη ψυχή να σ? αγαπήσει κι? άλλος έτσι στη ζωή σου» - > http://www.youtube.com/watch?v=DqWJn3UAIuM

stelmat wrote:Μπραβο ρε μαν! Καταφερες αυτο που σου αξιζε,ακομα και απο περισυ θα ελεγα...Παναξια δικο σου -ypoklinomai

Οντως και γω απορω γιατι τελειωνει η ιστορια εδω,ωστοσο,σου αξιζει ενα μεγαλο μπραβο για το ολο στησιμο,τους διαλογους και γενικως ολο το θεμα στο οποιο αφοσιωθηκες και δε μας αφησες να περιμενουμε.Για αλλη μια φορα μπραβο και το μονο που θα ηθελα να ρωτησω,θα υπαρξει τιποτα εξελιξη με τη ζωη του Θοδωρη? :P
Ο Θοδωρής πλέον έχει ολοκληρωθεί. Έχει μόλις κλείσει τα 20 του χρόνια και έχει δυο υπέροχους γονείς, μια πανέμορφη κοπέλα και είδε την αγαπημένη του ομάδα να σηκώνει μέσα σε δυο χρόνια αρχικά κύπελλο Ελλάδος και στη συνέχεια πρωτάθλημα Ελλάδος. Είναι ήδη φοιτητής, και διαβαστερός μαλιστα?.Νομίζω ότι τον αφήνω με τις καλύτερες προϋποθέσεις για να πετύχει κάτι?

chelseafan wrote:Προς Τιμάλα Κασίμε: Ποιό ήταν το σύστημα(θέσεις, roles κλπ.)που οδήγησε τον ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα;;;
Προς Μπαμπά Θοδωρή:Είδαμε πολλές φορές να καταλάβαινετε τον Θοδωρή και να τον καλύπτετε στην μάνα του;;; Είναι επειδή σας θύμιζε τον εαυτό σας στα νιάτα του;;;
Προς Μαμά Θοδωρή: Αν μπορούσατε να αλλάξετε ένα χαρακτηριστικό στον Θοδωρή, ποιό θα ήταν αυτό;;;
Προς Θοδωρή: Ρε μάγκα, μέχρι που θα έφτανες για τον ΠΑΟΚ;;;
Προς Πέτζα: Καταρχάς, να σε πω ότι είσαι υπερμεγιστότεράστιο αλάνι... Αν κάποια μέρα ο Θοδωρής σε έλεγε ότι μισεί τον ΠΑΟΚ(και να το εννοεί, λέμε τώρα), τι θα έκανες;;;
Προς Φένια: Τι θα φορεθεί το καλοκαίρι;;; (Αν δεν πεις φανέλα του ΠΑΟΚ, είσαι εμπαθής)...


Μπαμπάς Θοδωρή: Ίσως να είναι έτσι. Ξέρεις, η μητέρα μου με μεγάλωσε με κάποια γνωμικά. Το ένα ήταν «να μην έχω απωθημένα στη ζωή μου» και το άλλο ήταν «παντα να φοβάσαι αυτόν που έχει άδειο στομάχι και «άδειο» μάτι. Είναι ικανός για τα πάντα». Έβλεπα ότι ο Θοδωρής είχε κάποια κολλήματα στα οποία έπρεπε να του βάζω εγω φρένο. Όμως εκείνος έδειχνε πως ότι και να κάνω, αυτό που θέλει θα το κάνει. Είτε με το καλό είτε με το κακό. Και εκτίμησα ότι πάντα το πετύχαινε με το καλό.

Μαμα Θοδωρή: Τη ξεροκεφαλιά του. Αυτή που εκθειάζει ο πατέρας του. Αλλα ίδιος είναι, τι περιμένεις; Αγύριστο κεφάλι. Δεν περίμενα ότι θα με καταλάβει. Εύχομαι όταν και εκείνος γίνει πατέρας και εγω θα έχω φύγει από τη ζωή, να με καταλάβει?

Θοδωρής: Δε ξέρω. Μπορεί να είναι κοινότυπο αλλά θα σου το πω. Για μένα ο ΠΑΟΚ δεν είναι απλά μια ομάδα που παίζει κάθε Κυριακή. Είναι η παρέα που θα βγω κάθε μέρα, είναι η αγωνία για το αποτέλεσμα, είναι η προσμονή για έναν αγώνα. Είναι πολλά. Λατρεύω, τρελαίνομαι και δεν μπορώ να φανταστώ εμένα να πηγαίνω στο γήπεδο και να μη τραγουδάω για την ομάδα. Έχεις ερωτευτεί ποτέ ρε συ chelseafan? Δεν υπάρχουν φορές που για την αγάπη σου τραγουδάς; Ε, αυτό είναι για μένα ο ΠΑΟΚ Θέλω λοιπόν για την μεγάλη μου αγάπη να τραγουδάω. Συνέχεια. Όλη την ώρα?.

Πέτζα: Θα τον πήγαινα να τον διαβάσει ένας παπάς. Αν δεν γινόταν τίποτα, θα πηγαίναμε στην Αμερική και συγκεκριμένα στο Τέξας και θα κλέβαμε βουβάλια. Εκεί, η κλοπή βουβαλιού τιμωρείται με ηλεκτροσοκ. Αν και πάλι δεν γινόταν τίποτα, θα τον πήγαινα στον Δαλαϊ Λάμα, να του μιλήσει. Θα το πάλευα πάντως να ξαναγίνει όπως και πριν. Δε θα το άφηνα έτσι. Αν τελικά δεν γινόταν τίποτα και αφού θα είχα σιγουρευτεί γι? αυτό, θα συνέχιζε να είναι φίλος μου.

Φένια: Πιστεύω πως στη μόδα θα έρθουν πάλι τα πέδιλα και η ράντα. Και να προσέξουν τα κορίτσια διότι με τη ράντα, θα είναι τρέντι να φοράνε σουτιέν που να φαίνεται το ραντάκι και να μην είναι από σιλικόνη. Σε μαγιό θα φορεθεί αρκετά το ολόσωμο διότι οι άντρες αρχίζουν και θέλουν λίγο μυστήριο, δε θα τα θέλουν όλα να φαίνονται.


SiNgLe wrote:ΦΟβερή ιστορία.

Πρός Τεο: Ποιά ήταν η εκδρομή που ποτέ δεν θα ξεχάσεις;
Προς Τιμάλα: Ποιό αποτέλεσμα δεν θα ξεχάσεις ποτέ;
Προς Φένια: Αφού ο Θοδωρής ήταν άπειρος και ξενέρωτος με τις γυναίκες, γιατί τα έφτιαξες μαζί του;
Προς Μαμά Τεο: Εκτός από τα γεμιστά, ποιό άλλο φαγητό λατρεύει ο Θοδωρής;
Προς Μπαμπά Τεο: Πόσα χρόνια είστε παντρεμένος με την γυναίκα σας και ποια εκδρομή θυμάστε από μικρός που σας έχει μείνει στο μυαλό για ένα γεγονός και ποιό ήταν αυτό;
Προς Πετζα: Θα πλακωνόσουν ποτέ με τον Τεο άμα σου έλεγε πως έγινε Άρης;


Και προς Τσακ: Θα κάνεις καινούρια ιστορία;


Σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου γι αυτή την συναρπαστική ιστορία! Να 'σαι καλά man 8)

Τέο: Η εκδρομή που δε θα ξεχάσω ποτέ είναι η εκδρομή που έκανα με τον πατέρα μου και τον Πέτζα μετά το διπλό στις Σέρρες. Όταν μου είπε πως θα πάμε Σέρρες μόνο και μόνο για να συνοδέψουμε την αποστολή μέχρι τη Θεσσαλονίκη τρελάθηκα. Σκέφτηκα ότι δεν μπορεί το παιδί να είναι τρελό και ο μπαμπάς ακόμα πιο τρελός. Στο σπίτι μου είχε πει ότι θα μου εξηγήσει τι εννοεί ότι αυτή η κίνηση είναι οικογενειακή παράδοση. Αυτή η συνοδεία αποστολής. Όταν ο ΠΑΟΚ είχε πάρει το τελευταίο του πρωτάθλημα, το πανηγύρισε στη Νέα Σμύρνη. Τότε, ο παππούς μου είχε πάρει το πατέρα μου και πήγανε στο αεροδρόμιο. Όχι για τα πανηγύρια αλλα για να συνοδέψουν την αποστολή.

Τιμάλα:Το διπλό στα Γιάννινα. Εκεί το πίστεψα ότι δε θα το χάσουμε το πρωτάθλημα. Δυο ακόμα διπλά που θα κρατήσω είναι το διπλό στο ΟΑΚΑ κόντρα στην ΑΕΚ στο περσινό πρωτάθλημα και το διπλό στο Μεστάγια με τη Βαλένθια.

Φένια: Στο κάθε άνθρωπο υπάρχουν καλά στοιχεία που βλέπεις πως δύσκολα θα αλλάξουν και αρνητικά στοιχεία που ξέρεις ότι μπορούν να αλλάξουν. Τα καλά του Θοδωρή δε θα φύγουν από τον χαρακτήρα του ενώ αυτά τα αρνητικά που επεσήμανες ήδη έχουν αλλάξει σε μεγάλο βαθμό.

Μαμά Θοδωρή: Δεν έχω παράπονο. Και σπανακόριζο τρώει και φασολάκια τρώει. Του αρέσει όμως πολύ η μπιζόλα λαιμού με τηγανιτές πατάτες κομμένες στρόγγυλες και λεπτές. Μακάρι να έτρωγε και ψάρια αλλά δεν?Η καλύτερή του αντίδραση είναι όταν του λέω ότι θα κάνω συκώτι. Ο εγκέφαλός του λειτουργεί σαν να έχει το Τ9 που έχουν τα κινητά. Με το που θέλω «θα κάνω συ?» έχει φύγει σφαίρα στο κομοδίνο του τηλεφώνου να βρει τα φυλλάδια για να δει τι θα παραγγείλει.

Μπαμπάς Θοδωρή: Η εκδρομή που θυμάμαι όχι μόνο εγω αλλα και η γυναίκα μου είναι αυτή στο Βέλγιο στο παιχνίδι με τη Μαλλίν. Ήταν η τελευταία εκδρομή που πήγα οδικώς. Κερδίσαμε με 0-1 και περάσαμε, με γκολ προς το τέλος από τον Μπορμπόκη. Την επόμενη μέρα που γύρισα Θεσσαλονίκη πήγαμε στο γιατρό και μας είπε πως είναι έγκυος.

Πέτζα: Ο μόνος λόγος που θα τον πλάκωνα θα ήταν αν μάθαινα ότι έγινε Άρης για μια γυναίκα. Εκεί ναι, θα του άλλαζα τον αδόξαστο.

Τσακ: Και βέβαια, το ρωτάς;
Liakos 4 wrote:Μια απο τις καλυτερες και πιο πρωτοτυπες ιστοριες του τομεα!Συγχαρητηρια Τσακ που καταφερες με την μοναδικη σου εμπνευση να μας καθηλωσεις μπροστα στις οθονες μας για να μην χασουμε αγωνα του ΠΑΟΚ, ατακα του Θοδωρη η ανατροπη των γεγονοτων.Πολυ πρωτοτυπο σεναριο μιας και δεν νομιζω να εχω ξαναδει οπαδο της ομαδας στη θεση του πρωταγωνιστη.Σιγουρα ανοιξες τον δρομο και θα σε ακολουθησουν πολλοι.Σε αντιθεση με τους αλλους εγω σε καταλαβαινω απολυτα που σταματας την ιστορια μιας και ενας πολυ μεγαλος στοχος επετευχθη και καλο θα ηταν η ιστορια να τελειωσει με μια ωραια αναμνηση.Σιγουρα οι περισσοτεροι απο εμας δεν ηθελαν να δουν στη συνεχεια της ιστοριας εναν ΠΑΟΚ να διαλυεται στην Ευρωπη και να χανει μεμεγαλη διαφορα το πρωταθλημα απο τον Αρη (ΑΚΡΑΙΟ ΣΕΝΑΡΙΟ! :-D :-D :-D ).Σε ευχαριστουμε Τσακ για τις ομορφες στιγμες που μας χαρισες με την ιστορια σου.


Off Topic:
Ηταν καποια πραγματα που ηθελα να πω απο καιρο και απλα τωρα με το τελος της ιστοριας βρηκα την ευκαιρια.Νομιζω οτι πολλοι ειστε συμφωνοι μαζι μου.

Μέσα από αυτή την ιστορία ήθελα να περάσω πράγματα που έζησα αλλα και πράγματα που θα ήθελα να ζήσω. Και καταγούσταρα που σας άρεσε η όλη φάση.
thanasis10 wrote:Aντωνη...

Ενα μεγαλο συγχαρητηρια.Οχι για το πρωταθλημα τοσο αφου καλος μανατζερ εισαι και ηξερα και μαλλον και εσυ ηξερες πως αργα ή γρηγορα θα τα καταφερνες.Ενα μεγαλο συγχαρητηρια οπως προειπα για την ευχαριστιση και την αγωνια που μας εδινες μετα απο καθε ποστ.Το γελιο απο τις ατακες και τις ωραιες στιγμες.Προσωπικα οταν διαβαζα την ιστορια και δεν ημουν καλα αμεσως με εκανες με αυτα που εγραφες να γελαω και να χαιρομαι με την νικη.Μπηκες στην θεση του οπαδου μιας ομαδας και πως αυτος ζει και σκεφτεται,εζησες τα παιχνιδια μεσω της ιστοριας και μαζι σου τα ζησαμε και εμεις.Και τις λυπες και τις χαρες που ειχε ο Θοδωρης και τα παντα.Αυτο σημαινει ιστορια για εμενα.Ολοι οι θεατες να γινονται μερος.Ενα τεραστιο μπραβο σου αξιζει πραγματικα...Ισως αυτο ειναι οντως το καλυτερο σημειο να τελειωσει...

Περιμενω και δευτερη τωρα...

Τσακ ευχαριστουμε...
Είπα νωρίτερα ότι καταγούσταρα που γουστάρατε και εσείς. Το ήλπιζα ότι θα συμβεί. Εκείνο όμως που δεν περίμενα είναι όχι μόνο να έχετε άποψη για το σενάριο αλλα να δίνετε και ιδέες. Μου έκανε εντύπωση ότι ανα τακτά χρονικά διαστήματα έπαιρνα πμ και μάλιστα αρκετά για το πώς θα ήθελαν κάποιοι να συνεχιστεί η ιστορία, σε ποια σχολή να περάσει ο Θοδωρής ακόμα ? ακόμα και το τι να κάνει με τη Φένια. Ρε, λες και ο Θοδωρής υπήρχε?.
TazZ wrote:Τι τέλος ρε Τσακ; Αρνούμαι -thymwmenos
Ακριβώς την ίδια αντίδραση είχε και εγω φίλε Ταζ όταν χώριζα με κάποιες γκόμενες. Αρνιόμουνα να το δεχτώ. Τι κέρδιζα με αυτό; Χαμένο χρόνο. Τεράστια απώλεια λέμε?

VIOLA wrote:τελος ? :o κριμα πολυ καλη ιστορια ...αλλα λα τα ωραια εχουν καποτε ενα τελος 8)

Μη νομίζεις. Δεν είναι μόνο τα ωραία που έχουν ένα τέλος.

GrKiller wrote:πιστευω οτι ειναι μακραν η καλυτερη ιστορια φετος....καταφερες να μας καθηλωσεις να διαβασουμε το στορυ..εγω προσωπικα θα την διαβασω αλλη μια φορα απο την αρχη....

ελπιζω-ουμε να αρχισεις οταν μπορεσεις μια νεα ιστορια

Τα όσα μου γράφεις είναι ένας μεγάλος λόγος να σταματήσω να γράφω ιστορίες, διότι πέτυχα κάτι που δύσκολα επαναλαμβάνεται. Βέβαια είναι και λόγος να συνεχίσω να γράφω για να δω αν μπορώ να το ξανακάνω?
mastoras_3 wrote:Εγώ λέω να αγοράσει κάποιος τα δικαιώματα και να συνεχίσει αυτός την ιστορία. Μπορεί να μην είναι το ίδιο καλή, αλλά θα συνεχίσουμε να την παρακολουθούμε (:

good job Antonis. Περιμένουμε την κυριακή για κανένα αυτόγραφο


Να 'σαι καλά ρε Μαστοράκο...

presor wrote:Απο τις καλυτερες ιστοριες που εχω διαβασει...τα συγχαρητηρια μου :notworthy:

Σε περιμενουμε με την καινουργια σου ιστορια να μας καθηλωσεις και παλι μπροστα απο τις οθονες -diatakste
Στις «ιστορίες» θα είμαι και πάλι σε λίγο καιρό?.Πάλι από το novice θα ξεκινήσουμε και μακάρι να φτάσουμε ως εδώ?

nikos4ever wrote:Απο τις ιστορίες που διαβάζεις οτι τελειώνουν και μελαγχολείς. Μπράβο ρε Τσακ οτι και να πω λίγο θα είναι.

Προς Θωδωρή: Αφου κατακτήσαμε το πρωτάθλημα πως και δεν το γιορτάσατε μετά με την Φένια; Ακούς διπλωμένα ρούχα... :D

Προς Τιμαλά: Ποιος πιστεύεται οτι ήταν ο σημαντικότερος παράγοντας για την κατακτηση του πρωταθλήματος; Δηλαδή τι ήταν αυτο το παραπάνω που είχατε απο τους υπόλοιπους;

Προς Πέτζα: Συνεχίζεις να θεωρείς την Φένια γκαντέμω;

Off Topic:
Θα ήθελα να σου προτείνω σαν ιδέα να κάνεις ένα τελευταίο post που θα αναφέρεις κάτι απο την μελλοντική ζωή των ηρώων να πάρουμε μια ιδέα για το που κατέληξαν
Θοδωρής: Δε ξέρω τι έγινε εκείνο το βράδυ. Ειλικρινά, ρώτα τη Φένια, αυτή ίσως να θυμάται.

Είχαμε τύχη διότι όταν τραυματίστηκε ο Ζιγκόνι και ήρθαν οι ισοπαλίες με Λεβαδειακό και Πανθρακικό οι αντίπαλοι έκανα και αυτοί γκέλες. Και όταν τους δώσαμε το δικαίωμα να πιστέψουν ότι δε θα αντέξουμε, βρήκαμε τη λύση. Είχαμε ένα αγωνιστικό πλάνο, μείναμε με αυτό και δικαιωθήκαμε.

Πέτζα: Η γκαντεμιά είναι σα τη τύχη. Την έχεις και απλά κάποιες στιγμές εξαφανίζεται αλλά επανέρχεται. Όλο και κάποιο αγώνα που δε θα κερδίσουμε θα ξαναδει και πάλι θα τα ακούσει ο Θοδωρής που θα την έχει φέρει?
jimis21 wrote:Τελείωσες ψηλά...Αποσύρθηκες στην κορυφή...Να σε θυμόμαστε σαν 1ο...Μπράβο ΤΣΑΚ...

Να σαι καλά ρε συ. Μεγάλη υπόθεση να σε θυμούνται.
Hippocratis wrote:Χίλια μπράβο.. Για όλα :wink:

Να σου πω την αλήθεια όταν είδα τον τίτλο της ιστορίας με έπιασε μια μελαγχολία...

Η μανία ανεξαρτησίας του μικρού που δεν λογάριαζε τίποτα έπιασε όλο το κοινό της ιστορίας γιατί τα περάσαμε και τα περνάμε όλοι αυτά.
Η ανησυχία της μητέρας όμως δεν περνάει ποτέ και πάντα ο νους της θα είναι στα παιδιά της. Να το ξέρετε πάντα όλοι αυτό γιατί υπάρχουν παιδιά που έφυγαν νωρίς απο κοντά μας και αν όλοι πόνεσαν πολύ, της μητέρας πάντα θα της έχει φύγει ένα κομμάτι απο μέσα της. Γι αυτό αν ακούτε μια κουβέντα παραπάνω μην νευριάζετε, περνάνε πολλά μέχρι να σας ακούσουν να γυρνάτε σπίτι ή να σας ακούσουν στο τηλέφωνο.

Τέλοσπάντων, happy end σε όλα απο τους καλύτερους ιστοριογράφους του site που κλείνει στο καλύτερο σημείο την ιστορία. Είναι όλοι με ψηλά το κεφάλι και που ξέρεις, ίσως στην συνέχεια να το έχουν ακόμη ψηλότερα! :-D

Ξέρεις ποιος είναι ο λόγος που έγινε αυτή η ιστορία; Πριν από κάποια χρόνια πήγα εκδρομή στο εξωτερικό. Δέκα μέρες μετά έτυχε να βρεθώ στο Βόλο. Έβλεπα τηλεόραση με τη μάνα μου και της λέω «έλα μαμα να με δεις, θα με δείξουν»?Χαίρεται η μάνα μου και στήνεται στη τηλεόραση. Μπαίνει το γκολ και δείνουν τη κερκίδα που είμαστε όλοι. Κάνει ένα κοντινό σε καμία 500αρια άτομα και στη μέση είμαι εγώ που πανηγυρίζω σε έξαλλη κατάσταση? «Να μαμα, αυτός είμαι, αυτός με το τζιν μπουφαν». Και η μάνα μου το βλέπει και λέει «Καλά βρε αγόρι μου?.όλοι οι άλλοι φοράνε χοντρά μπουφαν, εσύ με το τζιν; Δε κρύωνες;»?.Ε, αυτή την άλλη διάσταση της κατάστασης που εγω ζούσα ήθελα να τη περάσω εδώ.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

δεν προλαβα την συνεντευξη αλλα προλαβαινω σιγουρα να σου δωσω συγχαρητήρια για αυτη τη φοβερή και πρωτότυπη ιστορία. -ypoklinomai -ypoklinomai
:liverpool:
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Μια από τα ίδια και γω. Έλειπα και έχασα την συνέντευξη.

Τσακ, αν θες κάνε μου μια καλή και στείλε μου το σέηβ. Να δω πως θα τα πήγαινε στην Ευρώπη ο ΠΑΟΚ του χρόνου..

Ο Τιμάλα τι θα κάνει πλέον; Τώρα που τελείωσε το στόρι;
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όλα καλά πηγαίνουν πάντως στη ζωή των ηρώων μας.

Ο Πέτζα έχει βρει κοπέλα και είναι....χειρότερη απο τη Φένια. Του 'χει βάλει τα δυο πόδια σε ένα παιδικό παπούτσι!

Ο Θοδωρής αφού κατάφερε να τα βγάλει πέρα οικονομικά και να πάει έξι μέρες διακοπές με τη Φένια στη Ρόδο και ένα πενταήμερο με τον Πέτζα στη Βουρβουρού, προσπαθεί να διαλέξει σε ποια εκτός έδρας παιχνίδια του ομίλου του Champions League να πάει...Η κλήρωση έφερε τον ΠΑΟΚ στον ίδιο όμιλο με τις Μπαρτσελόνα, Άγιαξ και Σταντάρ Λιέγης.

Ο Τιμάκα Κασίμε έχει ακούσει τα εξ' αμάξης απο τους οπαδούς του ΠΑΟΚ. Δεν έκανε ούτε μια μεταγραφή το καλοκαίρι....Καταλαβαίνετε λοιπόν τι έγινε. Και στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος πήγε στον Ατρόμητο και πέρασε σα σίφουνας με 0-4...

Η μάνα του Θοδωρή έπεσε απο τα σύννεφα όταν έμαθε οτι ο γιος της πέρασε τα τέσσερα απο τα έξι μαθήματα που έδωσε, διότι τον θεωρούσε κοπρόσκυλο ολκής.

Και ο πατέρας του βέβαια θέλει να πάει και στα τρια παιχνίδια εκτός για το C.L. αλλα δε θέλει να το μάθει ο Τεό διότι θα έχουμε άλλα....

Όσο για τη Φένια; Έχει τα δικά της καθώς οι γονείς της χωρίζουν και τραβάει γκαϊλέ μεγάλο. Όσο και να θέλει, αυτό περνάει στη σχέση της διότι αυτό που εισπράττει απο τους γονείς της είναι οτι τώρα στο διαζύγιο τη βλέπουν σαν αντικείμενο και όχι σα παιδί τους. Αντέχει πάντως...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Sovjohn
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Thu Nov 08, 2007 4:03 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I don't play FM anymore. I read stories!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsak,

Θέλω να σου πω 2 πράγματα:

1) Είμαι πολύ light FM player. Παίζω ένα FM κάθε 1-2 χρόνια, μέχρι να το...βαρεθώ. Στο 2010 έκανα ας πούμε τον Αστέρα Τρίπολης νταμπλούχο και με πορεία στο CH.L. μέσα σε 1 βδομάδα (πολλές, πολλές ώρες) και όταν...έκανα format το PC, δεν το ξαναέκανα install.

2) Παρ' όλα αυτά, από το 2008 και μετά, νομίζω, παρακολουθώ το fmgreece, και ειδικά τον τομέα Ιστορίες όπου η φαντασία μερικών-μερικών δίνει ρέστα.

Ξεχωρίζω την ιστορία με την Καβάλα του Dr.Gonzo, γιατί "έπιασε" ακριβώς το νόημα του να έχεις τον Μάκη πρόεδρο :D ...και από τις δικές σου, αν και όλες είναι πολύ καλές (αν θυμάμαι καλά μέχρι και στα βάθη της Ασίας έπαιξες!), αυτήν εδώ. Δείχνει τη νοοτροπία του (καλοπροαίρετου) Έλληνα φιλάθλου / οπαδού στο φουλ.

Να σε ευχαριστήσω για την υπέροχη ιστορία (που διάβαζα και στη δουλειά και στο σπίτι, με ένα tab στο firefox στην ιστορία σου μόνιμα, και μερικά refresh τη μέρα), να ευχηθώ "ό,τι καλύτερο" στους φανταστικούς μας ήρωες, και...περιμένω το επόμενο έργο τέχνης σου :-D !

//Γιάννης
Post Reply

Return to “Burned”