ΠΑΟΚ @ FM2010

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
matrixxakos
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Mon Jul 07, 2008 11:02 pm
Football Manager της ομάδας: LiverpooL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι πρεπει να κανω για να σπαει ο κεντρικος st μου την μπαλα στους πλαγιους? πλζ
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Bασικα βαλε του ρολο Support.Μετα το Passing στο short.Και βαλε και τους πλαγιους να συγκλινουν περισσοτερο.

Εγω με τον Μουσλι Target Man και τις ιδιες οδηγιες τα πηγα καλα.Εβγαζε την μπαλα στο πλαι οταν επαιρνε την μπαλα στο κεντρο και ηταν παντα μεσα στην περιοχη στις σεντρες.Συν του οτι εβαζε και αρκετα γκολ εκτος περιοχης,κοντα στο ημικυκλιο παντα αλλα εβγαινε και σε τετ α τετ πολλες φορες.Αποτελεσμα,26 γκολ στο πρωταθλημα...
matrixxakos
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Mon Jul 07, 2008 11:02 pm
Football Manager της ομάδας: LiverpooL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν μου αρεσει να παιζω με τους παιχτες μου να εχουν ετιμες ρυρμισεις το μου μιαζει πολυ ψευτικο θελω οτι κανω να το κανω μονος μου απο οδιγιες. δλδ αν ειχαμε το περσινο manager τι θα πρεπει να εκανα?
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Ποιος ειπε οτι οι ρυθμισεις ειναι ετοιμες απο το παιχνιδι?Απλα και εγω οπως πολυς κοσμος πειραματιστηκα και βρηκα τι ταιριαζει και τι θελω για την ομαδα...

Κανε το και εσυ!Πειραματισου... :wink:
matrixxakos
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Mon Jul 07, 2008 11:02 pm
Football Manager της ομάδας: LiverpooL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βασικα πως συγκλινουν ta wingers?
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τους βαζεις ρολο inside forward, παλι βγαζουν σεντρες αλλα πιο λιγες απο τον winger, κυριως προσπαθουν να συγκλινουν μεσα...

Θαναση εβαλα τον μουσλιμοβιτς target man (depp lying forward τον ειχα πριν) και παει πολυ καλυτερα απο πριν -gioupi , πλεον μπαινει μεσα στις φασεις ενω πριν ηταν καπου χαμενος...

Νομιζω επισης οτι τον βιειρινια θα επρεπε να τον εχουν λιγο καλυτερο στα attributes, ελπιζω σε καποιο data update να γινει και αυτο :wink:
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Εχεις δικιο σε αυτο που λες φιλε Bravejohn για τον Αντελινο.Περιμεναν νομιζω οι σκαουτερ οτι μπορει να ξεφουσκωσει αλλα πλεον δεν νομιζω να χωραει αμφιβολια.Αντε Τσακ κανε τον παικτουρα με το 2ο πατς :P



Μatrixako βαλε και αντι για hug touchline,cut inside :wink:
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις ξεκίνησα και γω με ΠΑΟΚ. Σούταρα Γκαρσία γιατί ζητούσε τον ουρανό με τ' άστρα για ανανέωση και αναγκάστηκα να κατέβω στο πρώτο μου επίσημο με τον Βερόν. Για να πω την αλήθεια δεν μου ήρθε καθόλου άσχημα. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τον βάζω δίπλα στον Βιτόλο.

Στα αγωνιστικά τώρα.

Στα πρώτα 2 φιλικά έκανα πολλούς πειραματισμούς και δεν μπορώ να πω πως έβγαλα ασφαλή συμπεράσματα. Χρησιμοποίησα κυρίως το 4-2-3-1 (deep). Στο φιλικό-κρας τεστ με τον Πανιώνιο (έκλεισα με Πανιώνιο γιατί ήθελα να δω την ομάδα με αντίπαλο που παίζει αρκετά επιθετικά), έχασα τα αυγά και τα πασχάλια. Το 4-5-1 που κατέβασα δεν δούλεψε καθόλου. Σκορ 2-5 στην τούμπα και άντε να μαζέψω τα κομμάτια μου και να ανασυγκροτηθώ γιατί ακολουθούσε το πρώτο επίσημο παιχνίδι.

Προκριματικά Γιουρόπα Λίγκ με την Γιουνγκ Μπόυς. Πολύ δύσκολος αντίπαλος. Παίζει αμυντικό 3-4-3 με αντεπιθέσεις και έσπαγα το κεφάλι μου πως να τους αντιμετωπίσω.

Τελικά κατέληξα μετά από πολύ σκέψη στο 4-2-3-1.

Κοντρέρας-Μαλεζάς τα δύο DC (ο Τσιρίλο θα είναι αλλαγή γιατί τα πέναλτυ και τις κόκκινες τα έχει για πρωινό), Ριμπέιρο αριστερά, Σνάουτσνερ δεξιά.

Στα πλάγια μπακ κατέβασα λίγο το mentality για να κλείσω καλά τους αρκετά γρήγορους Ελβετούς.

Στο κέντρο έβαλα τον Βιτόλο DM με εντολή DEF και δίπλα του τον Βερόν ως DM αλλά support και με τέρμα τα γκάζια στο trough balls.

Αριστερά ξεκίνησε ο Σορλίν, ως AML με εντολή Inside Forward και τέρμα through balls & long shots. Δεξιά έβαλα Βιερίνια ως Winger και να βάζει σέντρες συνέχεια. Στην κορυφή, τι άλλο, Μουσλίμοβιτς με εντολή ΑΤΤ και sort pass. Αποτέλεσμα; Αν ήμουν λιγάκι πιο τυχερός, έπρεπε να τους έχω ξεφτυλίσει!

Τελικό σκορ 1-0 με φάουλ-κεραυνό του Ίβιτς από τα 45 μέτρα! Ο Μουσλίμοβιτς έχασε ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! Ο αντίπαλος δεν πήρε ανάσα για 85 λεπτά. Πίεσε στο τελευταίο 5λεπτο όταν εγώ γύρισα σε Counter μήπως και πετύχω κάτι καλύτερο από το 1-0.

Δεν ξέρω πως θα πάει στη συνέχεια. Πιστεύω όμως ότι είναι ένα σύστημα που ταιριάζει αρκετά στον ΠΑΟΚ. Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες για την πορεία μου και για το πως δουλεύει το σύστημα.
ovius
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Thu Nov 19, 2009 8:58 pm
Football Manager της ομάδας: paok milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οσοι ασχοληστε με παοκ και ειστε πρωτη χρονια, μην διωξετε τον κονσεισαο.....το παλληκαρι κανει παπαδες πισω απο τους επιθετικους σαν inside forward support με πολλα γκολ και ασσιστ.....(δειτε και την αναλογη τακτικη που εχω ποσταρει (ΠΑΟΚ-ΜΙΛΑΝ))
serifis4
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Aug 07, 2008 1:55 pm
Football Manager της ομάδας: QPS,PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για σας παιδια..ειναι το πρωτο μου ποστ μαλλον στο φορουμ..θα θελα να ρωτησω ποιους εχετε staff στον ΠΑΟΚ? ? ευχαριστω προκαταβολικα...
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Δες γενικοτερα στον τομεα των παικτων και στα staff.Εχω προτεινει εγω προσωπικα μερικους και ολους τους εχω φερει στον ΠΑΟΚ.
serifis4
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Aug 07, 2008 1:55 pm
Football Manager της ομάδας: QPS,PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορεις να μου τους στειλεις με Pm? ?

edit: σορρυ φιλε ειδε στο καταλληλο τοπικ ποιους εχεις προτεινει..αλλα δεν μ βρισκει ουτε εναν...επισης προγραμμα προπονησης χρησιμοποιω την fireblast basic...ειναι η καταλληλη? ?
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”