(Προβλημα) XML parsing error

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2009
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
User avatar
stamatiouleo
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Mon Dec 03, 2007 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: E.A.Π
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σας.Ρε παιδια τι ειναι αυτο που μου βγαζει συνεχεια και μου εχει σπασει τα νευρα not well-formed(invalid token)at line 1 of sound_cache_mode.xml???
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Χρησιμοποιείς το sound pack; Αν ναι, τσέκαρε εδώ viewtopic.php?f=198&t=27387

Αν όχι, χρησιμοποιείς κάποιο σκιν; Πρέπει να μας πεις περισσότερα σχετικά με τα αρχεία που έχεις προσθέσει στο παιχνίδι.
User avatar
stamatiouleo
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Mon Dec 03, 2007 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: E.A.Π
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω κανει εγκατασταση μεσω steam και εχω το patch τιποτα αλλο ουτε skin ουτε sound pack. . .
Mouf
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Oct 22, 2007 9:09 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οποτε παταω να δω οποιοαδηποτε ομαδα μου βγαζει το εξης : "XML parsing error! not well-formed (invalid token) at line 1 of views-v1-s10-id1886155874.xml" και μου σπαει τα νευρα πραγματικα.... Δεν εχω κατεβασει καποιο αλλο skin η sound pack... Το προβλημα εμφανιστηκε εντελως ξαφνικα... Απεγκατεστησα το παιχνιδι 2 φορες, προσπαθησα και μεσω steam αλλα απλα δεν θελει να δουλεψει!!! Οποιος μπορει να βοηθησει, παρακαλω ας το κανει....
cuper
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Mon Dec 14, 2009 9:56 pm
Football Manager της ομάδας: pacos de ferreira
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mouf wrote:Οποτε παταω να δω οποιοαδηποτε ομαδα μου βγαζει το εξης : "XML parsing error! not well-formed (invalid token) at line 1 of views-v1-s10-id1886155874.xml" και μου σπαει τα νευρα πραγματικα.... Δεν εχω κατεβασει καποιο αλλο skin η sound pack... Το προβλημα εμφανιστηκε εντελως ξαφνικα... Απεγκατεστησα το παιχνιδι 2 φορες, προσπαθησα και μεσω steam αλλα απλα δεν θελει να δουλεψει!!! Οποιος μπορει να βοηθησει, παρακαλω ας το κανει....


μαγκες καλησπερα εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα "XML parsing error! not well-formed (invalid token) at line 1 of views-v1-s10-id1886155874.xml". Μηπως βρηκε κανεις καμια λυση για αυτο?ειναι πολυ σπαστικο...
User avatar
stamatiouleo
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Mon Dec 03, 2007 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: E.A.Π
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα.Εντελως ξαφνικα μου το κανει και εμενα,ειναι πολυ εκνευριστικο καθε φορα που πατας back βγαζει αυτο το μηνυματακι.Υπαρχει καποια λυση please???? -meaculpa -meaculpa -titanikos
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρέπει να είναι κάποιο λάθος σε config αρχείο από facepack. Εγκαταστήσατε κανένα face pack τελευταία?
Μηχανολόγος Μηχανικός
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μολις αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα κ η λυση δωθηκε με μια συντομη αναζητηση!

If you have a shortcut on your desktop you can do the following:

* Right-click on the FM shortcut.
* Choose "Properties" from the pop-up menu.
* In the "Target" field, add the --reset_preferences command line option after "fm.exe", so it should look like this:
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
* Press OK and then try to run the game as normal, using the shortcut.

You'll want to remove the command after you run the game, as otherwise it will continue to reset your preferences every time you launch.

Cheers!!

Δυστυχως, δε μπορεσα να φορτωσω το τελευταιο παιχνιδι που επαιζα, αλλα τα πιο παλια save games που ειχα λειτουργουν κανονικοτατα, με επαναφορα των αρχικων ρυθμισεων του παιχνιδιου.
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Μολις αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα κ η λυση δωθηκε με μια συντομη αναζητηση!

If you have a shortcut on your desktop you can do the following:

* Right-click on the FM shortcut.
* Choose "Properties" from the pop-up menu.
* In the "Target" field, add the --reset_preferences command line option after "fm.exe", so it should look like this:
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
* Press OK and then try to run the game as normal, using the shortcut.

You'll want to remove the command after you run the game, as otherwise it will continue to reset your preferences every time you launch.

Cheers!!

Δυστυχως, δε μπορεσα να φορτωσω το τελευταιο παιχνιδι που επαιζα, αλλα τα πιο παλια save games που ειχα λειτουργουν κανονικοτατα, με επαναφορα των αρχικων ρυθμισεων του παιχνιδιου.


ευτυχως σε διαβασα και..σωθηκα βραδιατικα απο unistall... -diatakste


τι μαλακια παθαινουμε με τα πισι και τα προγραμματα ωρες ωρες...

πηγε να μου χαλασει ολο το Σκ... -suicide

-meaculpa


μπορει να μου εξηγησεις ομως γιατι δεν φορτωνει το παλιο σειβ!... -thymwmenos -ksilo


entit επισης δεν μου κραταει τις ρυθμισεις που βαζω στα preference..
δηλαδη σκιν,ηχου κλπ...

οταν το ανοιγω απο την συντομευση στην επιφανεια εργασιας!
:roll:
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Δεν σου κρατάει τις ρυθμίσεις γιατί το reset_preferences είναι να χρησιμοποιηθεί μια φορά και μετά το βγάζουμε από την συντόμευση γιατί αλλιώς κάθε φορά σου κάνει reset, το λέει και μόνο του :D


Τώρα για το save, μάλλον πας για new game :|
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με προλαβε το αφεντικο αποπανω, θα πρεπει να σβησεις τη συντομευση κ να φτιαξεις καινουργια. Τωρα για το σεηβ, τι να σου πω, κ γω εχασα το καλυτερο μου σεηβ που ειχα φτασει στο 2018 απο παοκ σε γιουβεντους κ απεκει στη λιβερπουλ, με 5 πρωταθληματα (1 παοκ-2 γιουβε-3 λιβερπουλ), 2 τσου (κ τα 2 με γιουβε), κ τωρα αντε παλι απτην αρχη... Να πω παντως οτι παλιοτερα σεηβς μου επαιζαν κανονικα. Μονο αυτο που επαιζα οταν εγινε η ζημια χαλασε.
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Έχω παρόμοιο πρόβλημα...Εγώ ανοίγω κανονικότατα ο παιχνίδι,κάνω new game,φορτώνει και προτού επιλέξω ποια ομάδα θα πάρω μου βγάζει και μένα ένα error που λέει ''not well-formed(invalid token)at line 1 of profil0.xml...Ή κάτι τέτοιο....Η λύση είναι παρόμοια;


edit:Ακολούτθησα τις εντολές,αλλά όταν πατάω το ΟΚ μου βγάζει μήνυμα''Το όνομα "C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" που καθορίστηκε στο πλαίσιο ''Προορισμός'' δεν είανι έγκυρο.Βεβαιωθείτε ότι η διαδρομή και το όνομα του αρχείου είναι σωστά''

Έχω απελπιστεί...Πλζ,χέλπ μιιιιι :D
User avatar
smash
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Mon Feb 19, 2007 12:10 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις έλησα το πρόβλημα για το FM 2010. Την λύση την είπαν αρκετα παιδιά πιο πάνω:

* Right-click on the FM shortcut.
* Choose "Properties" from the pop-up menu.
* In the "Target" field, add the --reset_preferences command line option after "fm.exe", so it should look like this:
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2010\fm.exe" --reset_preferences
* Press OK and then try to run the game as normal, using the shortcut.

Thanx!
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”