O Δρόμος προς την Δόξα είναι μακρύς

Ιστορίες προχωρημένου επιπέδου
Post Reply
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Οπως τα λεει ο φιλος απο πανω ειναι,πας πολυ καλα και αρχιζεις και να μαθαινεις γι'αυτον τον βλακα :P
Words are meaningless...and forgettable.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τζαμπα βαθμοι σπαταληθηκαν στον αγωνα με τον πανθρακηκο
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίζει να 'ναι και ο Ρουφιανόπουλος...

Πάντως για να λέει Κωστάκη, δεν είναι ο Νου-Θου...
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η συνέχεια...

Τα κομμάτια του παζλ έμοιαζαν να μπαίνουν όλα σιγά σιγά στην θέση τους, κάνοντας με να έχω σχεδόν ξεκάθαρη εικόνα για τον μανιακό που με κυνηγούσε. Αρχίζοντας την ανασκόπηση που θα έκανα είχε βγάλει ήδη εκτός κάποια πρόσωπα.

Νου-Θου: Δεν ταίριαζαν οι φωνές στο τηλέφωνο, + το ότι πλέον είχε βρει μια σοβαρή δουλειά σε εφημερίδα και δεν φαινόταν άτομο που θα γυρνούσε άσκοπα στο παρελθόν.
Ρουφιανόπουλος: Έκανε καριέρα πλέον σε ομάδα της Αυστραλίας ως προπονήτης. Ποτέ δεν τον έκοψα για άνθρωπο που θα πλήρωνε τσάμπα λεφτά για τα υπεραστικά.
Όλοι οι Ισπανοί: Δεν ήξεραν ελληνικά το βασικότερο, και δεύτερον όσο θυμάμαι τον εαυτό μου στην Ισπανία δεν είχα εχθρούς παρά μόνο φίλους.
Άνθρωπος του Ψωμιάδη: Είπαμε έχθρα έχθρα αλλά ντάξει, δεν γίνεται μια ζωή να με κυνηγάει η Καβάλα επειδή δεν υπέγραψα εκείνη την ημέρα.
Κάποιος άλλος δημοσιογράφος: Πλην του Νου-Θου ποτέ άλλοτε δεν είχα κόντρες με δημοσιογράφους. Κάθε άλλο θα έλεγα.

Ο κύκλος περιορίζοταν συνεχώς, αν και μπορώ να ομολογήσω πως από την στιγμή που τον είπα Κωστάκη τα τηλεφωνήματά του αυξήθηκαν. Με ξυπνούσε τα μεσάνυχτα. Με έπαιρνε όταν προπονούσα την ομάδα.

Να πω την αλήθεια το όνομα Κώστας το είπα τυχαία. Και για να πω την αλήθεια το σημαντικότερο κομμάτι του παζλ που έλειπε ήταν αυτό. Το όνομά του. Όχι μόνο το επίθετο. Έστω και το μικρό του. Το Κώστας πραγματικά δεν ήξερα αν το δέχθηκε έτσι ή απλώς για να με παραπλανήσει.

Για να αφήσω λίγο αυτό το θέμα και να επικεντρωθώ στο ματς με τον Πανιώνιο μείωσα και άλλο τα άτομα που μπορούσαν να είναι. Η χρήση του γνωστού γρίφου του Αϊνστάιν βοηθάει πάντα σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις.

Και έτσι οι ''ύποπτοι'' ήταν κάποιοι από αυτούς:
-Συμπαίκτες μου όσο ήμουν στους νέους του Παναθηναϊκού. (φθόνος-ζήλεια-μίσος)
-Συμπαίκτες μου όταν υπέγραψα επαγγελματικό με τον Παναθηναϊκό (θυμάμαι πολλοί από τους νέους με συνεχάρηκαν αλλά ήταν και 3-4 άτομα που δεν τους άρεσε και τόσο)
-Προπονητές μου. (δεν ξέρω ποτέ δεν με έβλεπαν με καλό μάτι)
-Αντίπαλοι. (σε όλα τα θέματα).

Ξεχνώντας αυτά ήθελα οπωσδήποτε την νίκη με τον Πανιώνιο. Μετά την εκτός έδρας 4άρα ε μέσα έπρεπε να παίξουμε ισάξια.

Δύο ήταν οι πρωταγωνιστές στον αγώνα. Τόνι Κάλβο και Παναγιώτης Λαγός. Ο 2ός σκόραρε για 3ή φορά μπαίνοντας ως αλλαγής και ο πρώτος με 2 γκολ βοήθησε να έρθει το 2-2.

Image
Spoiler: show
Image
Παράπονα για πέναλτυ είχαμε πάλι, ευτυχώς την γλύτωσα την τιμωρία...

Image

Μέσα στην βδομάδα λύθηκε και το συμβόλαιο του Μπάμπη Μουρατίδη...

Image

Παράλληλα μετά το μέηλ του προέδρου για τα οικονομικά της ομάδας κατά τον Δεκέμβριο ας παρουσιάσω και των προηγούμεων μηνών που 'χα ξεχάσει να αναφέρω.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Το βράδυ της 22ής και ενώ ήμουν με τον Όστιν με πήρε τηλέφωνο.

Άγνωστος Χ: ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Εγώ: Τι γελάς ρε;
Άγνωστος Χ: Σου δίνω παράταση στην αγωνία αγόρι μου...
Εγώ: Α και έλεγα γιατί με τρώνε τα φρύδια μου...
Άγνωστος Χ: Την ώρα που όλος ο κόσμος θα γιορτάζει την γέννηση του Χριστού εσύ θα είσαι 2 μέτρα κάτω από το χώμα...
Εγώ: Δεν τα κάνουμε 3;
Άγνωστος Χ: Λέγε τα όσο μπορείς...
Εγώ: Δεν θα σταματήσω ποτέ...
Άγνωστος Χ: Άκου λιγάκι αγοράκι μου, εγώ δεν κάνω πλάκες. Ξέρεις ποιός είμαι.
Εγώ: Ο Κώστας...
Άγνωστος Χ: Δεν πρόκειται να σου δώσω το παραμιρκό στοιχείο για μένα. Για να σωθείς από τον θάνατο έχεις δύο επιλογές.
Εγώ: Δυό πόρτες έχει η ζωή άνοιξα μια και μπήκα.
Άγνωστος Χ: ---
Εγώ: Άντε κοπελιά λέγε...
Άγνωστος Χ: Ή παραιτείσαι από την Δόξα Δράμας και σταματάς για πάντα την προπονητική σου καριέρα... ή
Εγώ: Ή τι;
Άγνωστος Χ: Αν βρεις ποιός είμαι θα σ' αφήσω ήσυχο...
Εγώ: Παίζεις με την φλόγα και εγώ στο 'πα πως στο τέλος θα καείς...
Άγνωστος Χ: Έχεις δυωρία μέχρι αύριο στις 22.00
Εγώ: Τι μέρα είναι αύριο;
Άγνωστος Χ: Με ακούς που σου μιλάω ρε; 24.12.2010 και ώρα 22.00 ή θα έχω δει στα αθλητικά σάιτ την παραίτησή σου ή θα με πάρεις τηλέφωνο και θα μου πεις ποιός είμαι. Αν θες έλα και από το σπίτι μου. ΧΑΧΑΧΑ

''Όστιν κάτι βρώμικο παίζει αυτός. Είμαι πολύ κοντά στο να βρω ποιός είναι. Θέλω μόνο να επικοινωνήσω με τον προπονητή που 'χα στους νέους του Παναθηναϊκού... Θέλω να θυμηθώ όλους τους συμπαίκτες μου.''

''Γιού γκάτ ίτ Τζέηκ. Θα τον βρω εγώ τον κόουτς σου.''

Η αντίστροφη μέτρηση έχει ήδη αρχίσει...

to be continued...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αντε να τον βρουμε να τελειωνουμε και με αυτον
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η συνέχεια...

Το μυαλό μου βασανιζόταν συνεχώς από σκέψεις. Τα δευτερόλεπτα έμοιαζαν λεπτά, τα λεπτά ώρες, οι ώρες αιώνες...

Ο χρόνος δεν περνούσε, αν και νόμιζα πως ήταν για το καλύτερο. Είχαμε 23.12.2010, και φοβόμουν, φοβόμουν πολύ. Δεν ήταν όπως στο ματς με τον Πανθρακικό, όχι καμία σχέση. Όλα έμοιαζαν διαφορετικά. Ένιωθα να απειλούμαι πραγματικά. Ένας ρίγος διαπερνούσε συνεχώς το κορμί μου. Έτρεμα στην σκέψη να έλεγε αλήθεια.

Και εκεί που όλα μοιάζουν να 'ναι ήσυχα, ένα τηλεφώνημα σπάει την σιωπή.

Image

Όστιν: Έλα Τζέηκ, έρχομαι από 'κει.
Εγώ: Τι έγινε;
Όστιν: Βρήκα τον κόουτς σου, και τα ονόματα που έψαχνες.
Εγώ: Έρχεσαι μόνος ή με τον κόουτς;
Όστιν: Έρχομαι μαζί με τον κόουτς σου, ήθελε να σου μιλήσει κιόλας.
Εγώ: Ωραία, σε πόση ώρα θα 'στε εδώ;
Όστιν: Υπολογίζω σε κάνα τέταρτο. Περίμενε.
Εγώ: Θα περιμένω.

15 λεπτά είπε; Τόσα έκανε για να 'ρθει. Όμως πραγματικά πάνω στην πολυθρόνα μου έμοιαζαν σαν αιώνες...

Όταν χτύπησε το κουδούνι έτρεξα και άνοιξα την πόρτα.

Όστιν: Τζέηκ ήρθαμε.
Εγώ: Το βλέπω.
Κόουτς: Ιάκωβε παιδί μου... μεγάλωσες αρκετά από τότε που 'σουν στην ομάδα νέων..
Εγώ: Από ότι φαίνεται.... Καθίστε τέλος πάντων.
Κόουτς: Σε αυτόν τον φάκελο κρατάω τα ονόματα των συμπαικτών σου, μην τον ανοίξεις πριν φύγω.

Εκείνη την στιγμή μου έκανε νόημα με το κεφάλι του.
Εγώ: Όστιν δεν πας να δεις τι κάνουν τα παιδιά;
Όστιν: ΑΑ ΟΚ Τζέηκ.
Εγώ: Κόουτς σε ακούω.
Κόουτς: Ιάκωβε θα μιλήσω μόνο μια φορά, μετά θα φύγω. Για αυτό άκου με προσεκτικά. Πολύ προσεκτικά. Και μην διακόπτεις. Θυμάσαι λοιπόν όσο ήσουν στην ομάδα νέων ήσουν το παιδί της παρέας, αλλά είχες 3-4 στάνταρ ''εχθρούς.''
Εγώ: Ναι θυμάμαι.
Κόουτς: Ρε τι σου 'πα; Μην διακόπτεις δεν είπα;
Εγώ: Ουπς, σόρρυ, συνέχισε.
Κόουτς: Λοιπόν είχες κάποιους στάνταρ εχθρούς, οι οποίοι όσο σε παρακολουθούσα, δηλαδή ακόμη και όταν έφυγες από τον Παναθηναϊκό σε κυνηγούσαν. Με έναν έμμεσο τρόπο. Πάντα υποχθόνια προσπαθούσαν να σε σαμποτάρουν. Ειλικρινά σου μιλάω αυτά τα άτομα δεν θυμάμαι τα ονόματά τους. Σου έφερα τον φάκελο της ομάδας μήπως και τους θυμηθείς εσύ. Πρόσεξέ καλά αγόρι μου. Η όλη κατάσταση είναι πολύ σοβαρή. Δεν είναι αστείο. Αυτά τα άτομα που σε κυνηγούσαν θα έκαναν τα πάντα για να σου καταστρέψουν την καριέρα, και τολμώ να ρισκάρω λέγοντας πως το να σε σκοτώσουν για αυτούς δεν θα 'ταν έγκλημα.
Εγώ: Εντάξει κόουτς, ευχαριστώ πολύ. ΌΟΟΟΟΟΟΟστιν.

Όστιν:... έρχομαι έρχομαι.
Εγώ: Πήγαινε τον κόουτς σπίτι του, σε περιμένω αύριο το πρωί εδώ, εντάξει; Σας ευχαριστώ και τους δύο για όλα.
Όστιν: Εντάξει Τζέηκ, τα λέμε αύριο το πρωί, καληνύχτα.
Κόουτς: Καληνύχτα Ιάκωβε...και πρόσεχε...

Ο ήχος που έκανε η πόρτα καθώς έβγαιναν ήταν βαρύς. Βαρύτερος από ποτέ. Το βαρύτερο γντουπ που έχω ακούσει στην ζωή μου.

Έπιασα τον φάκελο. Δεν ήθελα να κάνω κάτι που θα μετανιώσω. Τον άνοιξα. Έβγαλα την φωτογραφία της ομάδας, μας είδα όλους μαζί, εν μέρη συγκινήθηκα.

Γύρισα την φωτογραφία από πίσω να δω τα ονόματα... ναι όλα ήταν ξεκάθαρα πλέον....

to be continued...
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτα ειναι! Περιμενουμε την...αποκαλυψη! :P
Words are meaningless...and forgettable.
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

περιμενουμε συνεχεια ...
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η συνέχεια...

Νταααν

Ακούστηκε η καμπάνα της εκκλησίας. Είχε πάει κιόλας 12 το μεσημέρι. 10 ώρες πριν το γεγονός που μου επιφύλλασε ο Άγνωστος Χ.

Περίμενα στο σαλόνι τον Όστιν. Του 'χα πει 12.15 να είναι εκεί. Αυτός ως γνωστός Άγγλος στα ραντεβού του δεν άργησε δευτερόλεπτο.

Όστιν: Σό, χίαρ άι έμ Τζέηκ. Βρήκες ποιός είναι...;

Εγώ: Είμαι 90% σίγουρος Όστιν, 90%....
Όστιν: Αλλά; λογικά θα υπάρχει ένα αλλά...
Εγώ: Υπάρχει την τύχη μου μέσα, υπάρχει.
Όστιν: Πες μου
Εγώ: Μωρέ θα σου πω, δεν πρόκειται να μην σου πω.
Όστιν: Ε τότε;
Εγώ: Ε κάτσε ρε μην διακόπτεις συνέχεια να σου πω.
Όστιν: ΑΑΑΑ, λέγε.
Εγώ: Ο κόουτς μου μίλησε χθες για μια κλίκα. Βλέποντας την φωτογραφία θυμήθηκα ποιοι με φθονούσαν. Και θυμήθηκα και τα ονόματά τους. Δηλαδή αυτά τα είδα αλλά εντάξει.
Όστιν: Ωραία άρα κατάλαβες ποιός σου τηλεφωνεί συνεχώς.
Εγώ: Και όμως. Δεν είμαι 100% σίγουρος. Είναι ένας από την 4άδα.
Όστιν: 4άδα;
Εγώ: Ε δεν έτυχε να σου μιλήσω ποτέ. Πρώτον μέσα στο γήπεδο εγώ και άλλα 2 παιδιά είμασταν το γνωστό τρίγωνο των Βερμούδων. 3 ταλέντα που ξεκίνησαν από τις ακαδημίες της ομάδας και έφτασαν ψηλά. Φυσιολογικό ήταν λοιπόν αφού τραβούσαμε όλη την προσοχή να έχουμε και κάποιους εχθρούς. Και οι 3 μας. Κυρίως ήταν μια 4άδα ανθρώπων οι οποίοι δεν μας πήγαιναν καθόλου. Ιδιαίτερα εμένα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά όταν έφυγα από τον Παναθηναϊκό για την Βαλένθια, αυτοί οι 4 δεν πάτησαν καν στο αποχαιρετιστήριο πάρτυ, αν και αυτό που σου λέω είναι το πιο χαζό παράδειγμα που θα μπορούσα να φέρω είναι από τα πράγματα που θυμάμαι χαρακτηριστικά. Έχω ήδη ,νομίζω, αποκλείσει τον έναν από τους τέσσερις.
Όστιν: Γιατί;
Εγώ: Ε το ένα παιδί με πήρε όταν τελείωσα την καριέρα μου τηλέφωνο, με σύγχαρε για όλη την πορεία μου στο χώρο του ποδοσφαίρου και μου ζήτησε συγγνώμη. Για μένα είναι αρκετό αυτό.
Όστιν: Οι άλλοι τρεις;
Εγώ: Εγώ τις αμφιβολίες μου και για τους 3. Ρε συ είναι πως να στο πω. Εκεί που λες να τελείωσα το παζλ, και πιάνεις με χαρά να βάλεις το τελευταίο κομμάτι, σκύβεις κάτω από το τραπέζι και βλέπεις άλλα 10 κομμάτια από άλλα παζλ να σου περιπλέκουν αυτό στο οποίο δουλεύεις πάνω. Τι να πω;
Όστιν: Τζέηκ πέρασε η ώρα.
Εγώ: Καλώς Όστιν, τα λέμε το αύριο. Ελπίζω.
Όστιν: Χαχα. Μην ανησυχείς ρε και αύριο εδώ θα 'μαστε.
Εγώ: Άντε ρε. Γεια.

Πραγματικά η κατάσταση με το μπερδεμένο παζλ με περιέγραφε πλήρως. Οι ώρες περνούσαν αλλά η λύση δεν ερχόταν στο μυαλό μου... Ποιός από τους 3 να 'ταν;

Είχε πια βραδυάσει. Ξαναπιάνω τον φάκελο του κόουτς. Βρίσκω άλλο ένα χαρτί μέσα.

''Μα φυσικά! Αυτός είναι.''

Παίρνω γρήγορα τηλέφωνο τον Όστιν και του κανονίζω ραντεβού στην κεντρική πλατεία της Δράμας σε μισή ώρα. Δηλαδή στους 22.00 ακριβώς...

Πιάνω γρήγορα τα κλειδιά της SLR και μπαίνω στο αμάξι.

Ώρα 21:45. Είμαι στο αμάξι κάνοντας δυνατές σκέψεις. Ώσπου αποφασίζω να πάρων τον Όστιν τηλέφωνο...

Εγώ: Όστιν ειλικρινά φοβάμαι... θα σου πω ποιός είναι τώρα στο τηλέφωνο. Έχεις φτάσει εσύ;
Όστιν: Ναι Τζέηκ. Είμαι στην πλατεία.
Εγώ: Λοιπόν άκου το πρωί σου μίλησα για 4 άτομα, που τελικά ήταν 3. Μετά από πολύωρη σκέψη επιβεβαίωσα τα ονόματα που σκεφτόμουν. Είμαι σίγουρος πλέον για το ποια είναι τα άτομα αυτά.
Όστιν: Ναι αλλά ποιός είναι τελικά;
Εγώ: Θα καταλήξω και σε αυτόν περίμενε. Λοιπόν θα ξεκινήσω από αυτόν που δεν είναι με τίποτα. Θυμάσαι τον Ρουφιανόπουλο;
Όστιν: Κάτι θυμάμαι. Για πες όμως.
Εγώ: Λοιπόν αυτός ήταν μέσα στους 3 συμπαίκτες μου. Τότε όμως τον έλεγαν Κώστα Ρουφίδη. Δεν ξέρω λογικά άλλαξε επίθετο, ή παρουσιάστηκε με άλλο επίθετο σε μένα. Αυτός λοιπόν πέρσυ ήταν βοηθός μου στην Δόξα Δράμας. Ήθελε να με βγάλει εκτός πάγκου για να πάρει την θέση μου. Και εδώ έρχεται το όνομα του Νου-Θου..
Όστιν: Τον θυμάμαι αυτόν. Για λέγε για λέγε...
Εγώ: Ο Νου-Θου πέρσυ μου πρίξε την ζωή ως δημοσιογράφος. Το Νου-Θου ήταν το καλλιτεχνικό του να το πω έτσι, το κανονικό του, μάλλον αυτό νόμιζα δηλαδή, ήταν το Νίκος Θαταμαθαίνεισολας. Το κανονικό του όνομα λοιπόν είναι Νίκος Θοστόπουλος.
Όστιν: Πολύ αλλαγή ονόματος βρε αδερφέ.
Εγώ: Ναι, αρκετά έξυπνο εκ μέρους τους. Αυτοί και οι δύο λοιπόν νομίζω πως συνεργάστηκαν με τον τρίτο. Τον αρχηγό της τότε 4άδας.
Όστιν: Με ποιό τρόπο;
Εγώ: Να έπαιρναν κάποια τηλέφωνα ξέρω 'γω, ή και ακόμη το περσυνό σκηνικό να ήταν στημένο. Να μην υπήρχε καν σκέψη από την ομάδα της Καβάλας για να με πάρει κόουτς.

Η ώρα ήταν 21:57 και η συζήτηση είχε φτάσει στην κορύφωσή της.
Όστιν: Τζέηκ δηλαδή έχεις το όνομά του;
Εγώ: Ναι Όστιν το έχω.
Εγώ: Ωχ, ωχ ωχ... τι ώρα είναι Όστιν;
Όστιν: 21:58
Εγώ: Τελικά δεν μπλοφάριζε ο τύπος....
Όστιν: Ε;
Εγώ: Όστιν πάρτο πιο ψύχραιμα από μένα σε παρακαλώ. Τα φρένα μου είναι χαλασμένα.
Όστιν: Τι;;;;;; Καλά θες να το πάρω ψύχραιμα; Πλάκα κάνεις έτσι;
Εγώ: Όχι καμία πλάκα. Τελικά ήταν γραφτό μου. Τα κατάφεραν να μου καταστρέψουν την καριέρα και την ζωή.
Όστιν: Ρε Τζέηκ έλα κόψε την πλάκα....
Εγώ: Όστιν σε λίγο πέφτω από έναν γκρεμό ξέρω 'γω, λες να κάνω πλάκα; Απλώς άκουσε το όνομα του τύπου και πάρε εκδίκηση για μένα...
Όστιν: Συγχαρητήρια γιατί είσαι ψύχραιμος. ΑΝΤΕ ΛΕΓΕ ΟΝΟΜΑ ΤΩΡΑ.
Εγώ: Πρώτα από όλα ήταν πραγματικά τρομερά σχεδιασμένο. Πανέξυπνος. Και δεν του το 'χα. Τι ώρα είναι ρε; Ας το κάνουμε πιο δραματικό.
Όστιν: 21:59
Εγώ: Ωραία το όνομα του είναι Γιάννης .......
Όστιν: Τζέηκ; Τζέηκ; Μίλα ρε γαμώτο μην το κάνεις αυτό. Μίλα ρε. Τι έγινε; Γιάννης τι;

Image

Μετά από λίγα λεπτά στις ειδήσεις...

''Νεκρός βρέθηκε ο προπονητής της Δόξα Δράμας Jake Kondaratos, από τροχαίο ατύχημα. Πολύ πιθανόν να έχασε τον έλεγχο του οχήματος του και έτσι να βρέθηκε εκτός δρόμου, στο ραντεβού με τον θάνατο.''

Η επίσημη ανακοίνωση από το σάιτ της ομάδας:
''Η Δράμα θρήνει. Ένας τεράστιος κόουτς χάθηκε , μα πάνω από όλα ένας τεράστιος άνθρωπος. Όλοι περιμένουμε να δούμε τι θα βγει από τις εξετάσεις στο σώμα του προπονητή μας. Όλοι περιμένουμε να δούμε τι θα βγει από το αμάξι. Τι έγινε χθες το βράδυ; Γιατί μας άφησε τόσο νωρίς;''

Παράλληλα ο Όστιν Πάουερς κάπου στον κόσμο είπε...
''Αυτός που το έκανε στον Τζέηκ αυτό θα την πατήσει άσχημα... ένα παιχνίδι τελειώνει αλλά αρχίζει ένα άλλο.... Δεν θα το αφήσω έτσι, δεν θα το άφηνα ποτέ έτσι....''

Image

Image

to be continued...

Off Topic:
Κάπου εδώ έρχεται το τέλος της ιστορίας μου. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους θερμά , όσους ποστάρετε, όσους παρακολουθούσατε στενά, όσους χαρήκατε για τις επιτυχίες της Δόξας, όσοι λυπηθήκατε με τις επιτυχίες της ομάδας (sic), τέλος πάντων όλους. Να 'στε καλά ίσως να τα ξαναπούμε. ΑΑ και να μην ξεχάσω πιο θερμά ευχαριστώ σε VIOLA & Stelmat, ακροατές από την αρχή μέχρι το τέλος. Βέβαια και σε ΟΛΟΥΣ όσους πόσταραν. Από την πρώτη γκαντέμικη μέρα στην δουλειά, μέχρι τον θάνατο. Thanks guys.

Υ.Γ ΊΣΩΣ , ίσως λέω, να αφήνω ένα παραθυράκι για μια νέα ιστορία. Γιατί και εγώ θέλω να μάθω ποιός με σκότωσε.
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλο τελος,δε μπορω να πω...:D

Να'σαι καλα εσυ φιλος,τη χαρηκα την ιστορια σου και την πορεια της ομαδας γενικα,ευχομαι και σε καινουρια ιστορια συντομα ;)
Words are meaningless...and forgettable.
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαρακι καταρχας χρονια πολλα, καλη χρονια να εχεις σε παρακολουθω απο την αρχη και πραγματικα η ιστορια ηταν υπεροχη
ωραιο τελος εδωσες αλλα καπως αποτομο (δεν το περιμενα) ελπιζω πως καποια στιγμη θα επιστρεψεις με νεα ιστορια

και να μας δωσεις και 1 απαντηση ποιος σε σκοτωσε ?

να σαι καλα...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τιποτα,να σαι καλα !
πολυ καλη η ιστορια σου & ελπιζουμε να εχουμε και καινουρια για να μα8ουμε ποιος σε εφαγε ....
User avatar
Tom7
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 727
Joined: Fri Apr 18, 2008 8:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και δεν πόσταρα, παρακολουθούσα από την αρχή μέχρι το τέλος. Πραγματικά η ιστορία σου ήταν πολύ ωραία και κρατούσε συνεχώσα το ενδιαφέρον. Μπράβο! =D> -diatakste

Φυσικά περιμένουμε να μάθουμε τον δολοφόνο... -ksilo :D
Image
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jake, την ιστορία δεν την παρακολούθησα ποτέ σοβαρά..Απλά της έριχνα καμια ματιά που και που..Χθες άρχισα να τη διαβάζω απο την αρχή και σήμερα που την τελείωσα, είδα πως τελείωσε η ιστορία, δυστυχώς..

Για μένα, η καλύτερη ιστορία που έχουμε στο φόρουμ..Καθώς συνδύαζε άψογα, το ποδοσφαιρικό κομμάτι , με το μυστήριο και την αγωνία..Ευγε Ιάκωβε..Εύγε..


Είναι λαική απαίτηση να επιστρέψεις με νέα ιστορία...



ΥΓ. Τελικά, για την ιστορία, με την Δόξα μέχρι που έφτασες?
Image
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτα από όλα ξανά ευχαριστώ για την στήριξή σας,

Δεύτερον δεν θα σας πω ποιός είναι ο δολοφόνος, γιατί έτσι θα κλείσω την δίοδο του Σίκουελ. :P

Με την Δόξα Δράμας από την άλλη τώρα τελειώνω την σεζόν 2010/2011 , βρίσκομαι στην 5ή θέση, παίζω με τον 6ό ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την θέση στα πλέι οφφ. Ήμουν για αρκετό καιρό 2ός αλλά διάφορα άσχημα αποτελέσματα με έριξαν βαθμολογικά. Έχω και αποκλειστεί από το κύπελλο άρα κυνηγάμε το θαύμα των πλέι οφφ. Όταν τελειώσω την σεζόν θα σας ποστάρω εικόνες.

Και πάλι ευχαριστώ παίδες. Δεν ήθελα να τελειώσω. Απλώς κάτι μέσα μου έλεγε πως έπρεπε.

Υ.Γ Ό,τι άλλο θέλετε να ρωτήσετε , πείτε το!
Post Reply

Return to “Advanced”