Φρανκ, ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

Παιχνίδια μέσω post μέσα στο forum μας...
Locked
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

tiziano crudeli wrote:Γενικοί Κανόνες
Spoiler: show
Το παιχνίδι παίζεται σε γύρους. Ο κάθε γύρος έχει δύο φάσεις.

Η πρώτη φάση είναι η Ημέρα. Τότε οι παίκτες αποφασίζουν κ ψηφίζουν ποιος είναι ο δολοφόνος ώστε να εκτελεστεί. Οι ψήφοι να γράφονται με κόκκινο χρώμα κειμένου. Όποιος έχει τις περισσότερες ψήφους, βγαίνει από το παιχνίδι.

Η επόμενη φάση είναι η Νύχτα. Τότε οι Δολοφόνοι αποφασίζουν ποιον θα σκοτώσουν και ενημερώνουν τον Αφηγητή.

Όταν γίνει και αυτό ο Αφηγητής δίνει το έναυσμα για την επόμενη Ημέρα. Και ούτω καθεξής...

Το παιχνίδι συνεχίζεται μέχρι
Α. Όλοι οι Δολοφόνοι πιαστούν/σκοτωθούν
Β.Οι Δολοφόνοι ελαττώσουν τον αριθμό των μη-Δολοφόνων ίσο με το δικό τους.
Ρόλοι
Spoiler: show
Πολίτης - Είσαι ένας απλός πολίτης. Δουλειά σου είναι να μείνεις ζωντανός. Και να μπορέσεις να βρεις τους Δολοφόνους.

Σπιούνος - Με το που πέφτει η νύχτα στέλνεις μήνυμα στον Αφηγητή. Μπορείς να ρωτήσεις τι είναι ένας συγκεκριμένος παίκτης. Η απάντηση είναι είτε Πολίτης είτε Δολοφόνος. Και να σπρώξεις τις έρευνες προς τα εκεί αν νομίζεις. Μπορείς να αποκαλύψεις την ταυτότητά σου αλλά μπορεί να θέσει σε κίνδυνο τη ζωή σου...

Δολοφόνος - Δουλειά σου είναι κατά την Ημέρα να ξεγελάς τους Πολίτες ώστε να μη σε ψηφίζουν Και κατά την Νυχτα να δολοφονείς. Αν υπάρχει πάνω από ένας Δολοφόνος, τότε μπορούνε να συννενοούνται με ΠΜ για τον ποιον θα "φάνε" τη Νύχτα

Διπλός Πράκτορας - Με το που πέφτει η νύχτα στέλνεις μήνυμα στον Αφηγητή. Μπορείς να ρωτήσεις τι είναι ένας συγκεκριμένος παίκτης. Η απάντηση είναι σωστή με πιθανότητα 70%. Τα κίνητρα σου είναι να μείνεις ζωντανός και μόνο αυτό. Μπορείς να προσεταιριστείς όποια πλευρά επιθυμείς, και να αλλάζεις στρατόπεδα κατά το συμφέρον σου.
Ειδικοί Κανόνες
Spoiler: show
- Αποφύγετε τα ΠΜ μεταξύ σας, αν δεν τα έχει ο ρόλος σας. Και χαλάνε το παιχνίδι και μπορεί να έχουν αντίστροφα και καταστροφικά αποτελέσματα.
- Χρειάζεται συμμετοχή. Χαρακτήρας που δε συμμετέχει με τουλάχιστον 2 ποστ/ημέρα κινδυνεύει να "εκτελεστεί" και ας μην τον έχουν ψηφίσει.
- ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ να έχει ψήφο με κόκκινα γράμματα [μόνο ένα όνομα]. Αποφύγετε τις λίστες...
tiziano crudeli wrote: Η εισαγωγή:
Κάθισα και ξεκίνησα να βάζω στον χαρτοφύλακα ό,τι έγγραφο βρήκα μπροστά μου. Στο γραφείο του πατέρα μου επικρατούσε πάντοτε ένα «οργανωμένο χάος»... Δεν έχω πολύ χρόνο, πρέπει να τα μαζέψω και να φύγω. Η ζωή μου κινδυνεύει.
Κοίταξα το ημερολόγιο στον τοίχο. 7 Σεπτεμβρίου. Αγία Κασσιανή, Άγιος Σώζων. Από κάτω έγραφε:


1833: Ο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης και ο Δημήτριος Πλαπούτας συλλαμβάνονται και φυλακίζονται με την κατηγορία της εσχάτης προδοσίας.
1882: Ο Τόμας Έντισον ηλεκτροφωτίζει μία ολόκληρη συνοικία της Ν.Υόρκης.
1909: Γεννιέται ο Ελία Καζάν.
1942: Ο Κόκκινος Στρατός υποχρεώνει τους Γερμανούς σε οπισθοχώρηση ΒΔ του Στάλνιγκραντ.
1978: Πεθαίνει ο Κιθ Μουν, ντράμερ των WHO.
1999: 700 νεκροί από σεισμό 5.9 Ρίχτερ στην Αθήνα.


Έπιασα την χρυσή πένα του πατέρα και συμπλήρωσα...:

2009: Δολοφονείται ο πρόεδρος του ΟΣΦΠ


Θα βρω τους δολοφόνους σου πατέρα, θα τους βρω και ας είναι το τελευταίο πράγμα που θα κάνω.

Χτύπησε το κινητό.



-Έλα.

-Πού είσαι? Ξεκίνησες?

-Είμαι ήδη στο γραφείο, μαζεύω τα πράγματα και φεύγω με τη λιμουζίνα για το ?safe place? που συμφωνήσαμε. Θα ήταν καταστροφικό να γίνω και εγώ στόχος. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ στην κηδεία του ίδιου μου του πατέρα...


-Το ξέρω, είναι κρίμα ρε Πέτρο...

-Αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.


-Μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι? Οτιδήποτε...

-Ναι, τώρα που το αναφέρεις μπορείς. Όπως πρέπει να άκουσες, συγκάλεσα έκτακτο Δ.Σ. Θέλω να πας και εσύ και να είσαι εκεί τα αυτιά και τα μάτια μου. Είσαι ο μόνος που εμπιστεύομαι αυτή τη στιγμή και είμαι σίγουρος ότι θέλεις το καλό του Ολυμπιακού. Διότι δυστυχώς υπάρχουν κάποια άτομα που προφανώς λειτουργούν εναντίον του συλλόγου μας, και το πιο τρομερό, είναι οι ηθικοί αυτουργοί της δολοφονίας του πατέρα μου. Μη με ρωτήσεις πώς το ξέρω γιατί δεν μπορώ να μιλήσω. Απλά θέλω να μου κάνεις την χάρη που σου ζήτησα.


-... Ναι, εννοείται Πέτρο, θα κάνω αυτό που πρέπει...

Κλικ.

Ελπίζω να τα καταφέρει. Δεν είναι εύκολη υπόθεση με όλα αυτά τα σημερινά τραγικά γεγονότα.



Λίγη ώρα μετά, στα γραφεία της ΠΑΕ ΟΣΦΠ ξεκίνησε το πιο κρίσιμο Δ.Σ. της ιστορίας του Ολυμπιακού με τους εξής συμμετέχοντες:
Spoiler: show
1. Antonisjk - Φράνκος Φράνκου
2. Coach Ventouza - Μανουσος Βεντουζομανωλακης
3. FM Maniac - Απόστολος Ισοσκελίδης
4. Kastroman - ΗΡΑΚΛΕΙΟ-7 - Η ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΕ ΚΟΚΙΝΟΙ
5. Spartacus - Αναξίμανδρος Μπαρμπής
6. Σπόνης - Αναξίμανδρος Φαλτσέτας
7. Mat - Δημήτρης Μουστακοχαλβαδομανωλάκης
8. Chelseafan - Ευτύχιος Μαρέγκας
9. Zidane72003 - Πεφος Λαρνακας
10. Pantias28 - Παντελεήμων Κρόισος
11. Sir___Alex - Sir Alex
12. Ταζζ - Ντίνος ο Μεζές
13. silver -----> Alexos? - Μάκης Ασημένιος
14. Stonecity3 - Tάκης Στόουνσιτης
15. zbutsam7 - Νίκος Κούκος
16.costasbalas - Κώστας Γαβρέας
17. pirovatis - Κορνέ-λιος
18. Dal- - Νίκος Κλάιν
19. Bilyk_13 - Επαμεινώνδας Κολομπούρδας
20. Bill_xanthi - Βασίλης Αναστόπουλος
21. Inzaghi - William Fox
22. Lord_Marks - Λόρδος
23. Geckham - ???
24. Manolo - Μανος Κιαμος
25. Kos - Χομεινής
26. Άις - Άρης Μελάς
27. Everest - Γιώργος Βουνός
28. Jordi - Γιώργος Καραπιάλης
29.John_Afras - Ιωάννης Αφριοτης

Το κλίμα βαρύ, η καχυποψία μεγάλη, και τα σημάδια πανικού εντονότατα, προς μεγάλη τέρψιν 7 ατόμων του συμβουλίου αλλά ίσως και του αινιγματικού «Φρανκ», ενός νεοεισελθόντα στο προσκήνιο γιάπη, με βαθειά γνώση της πιάτσας και αμφιλεγόμενα κίνητρα... Καιρόσκοπος σύμφωνα με τους εχθρούς του, Ιδιοφυία σύμφωνα με τους λιγοστούς φίλους του. Ο ίδιος χαρακτηρίζει τον εαυτό του ως winner, not a survivor?

Σε κάθε ποστ (πλην του πρώτου) ΨΗΦΟΣ με κόκκινα γράμματα!
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-7 - Η ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΕ ΚΟΚΙΝΟΙ [Kastroman]



Πάει ο Θείος...



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G04BEWcHXLE[/youtube]


...Αδέρφια μου!
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Αναξίμανδρος Φαλτσέτας [sponis]

ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ. ΤΟΝ ΦΑΓΑΝΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΑ ΟΙ ΛΟΥΚΙΕΣ...
ΚΑΙ ΤΩΡΑ;
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΘΡΥΛΑΡΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ;
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sir Alex


Απιστευτο.Χθες το πρωι ολα κυλουσαν ηρεμα,και σημερα εχουνε καταστραφει τα παντα.

Φημες συνδεουν την δολοφονια του -pappous με την ατυχη ηττα απο τον εργοτελη.

Και τωρα τι κανουμε αγαπητοι μετοχοι?
Last edited by Sir___Alex on Mon Sep 07, 2009 12:43 pm, edited 1 time in total.
Join the Universal Church of Truth
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάκης Ασημένιος - silver

Τον φάγανε τον Πρόεδρο ( με κεφαλαίο Π ναι)
Αλλά δεν θα τους περάσει

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΑΣ

:twisted:
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4368
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νίκος Κούκος [zbutsam7]

"Ο βασιλιάς πέθανε, ζήτω ο βασιλιάς!" -pappous

Εμπρός λοιπόν, ας το βροντοφωνάξουμε όλοι μαζί με ένα στόμα & να στρουθοκαμηλίσουμε άπαντες σε ρυθμό χορωδίας. :hiding:

Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας? κανέναν από μας δε χάλασε αυτή η εξέλιξη. Η ηγεμονική του παρουσία & ο συγκεντρωτικός χαρακτήρας των εξουσιών του δεν επέτρεπε ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα να διεκδικήσουμε συμμετοχή στο οικονομικό & διοικητικό σχήμα της ομάδας όσο βρισκόταν εν ζωή. Καθένας από μας θα μπορούσε ως εν δυνάμει ηθικός αυτουργός δολοφονίας να στείλει τους φουσκωτούς του να περάσουν ένα στεγνό καθάρισμα τον «θείο» προκειμένου να καρπωθεί μέρος της «διαθήκης» του.

Επειδή όμως αυτή η «διαθήκη» περιλαμβάνει έναν ζωντανό οργανισμό με ιδεολογικό υπόβαθρο, με παρελθόν, παρόν & μέλλον, ένα μαγαζί γωνία που ανήκει στην κατηγορία «άρτου & θεάματος», έναν λαό που ανεβοκατεβάζει κυβερνήσεις, δεν θ?αργήσουν να φανούν τις επόμενες ώρες/μέρες οι καιροσκόποι επιχειρηματίες που θα προδοθούν απ?το «take the money and run» business plan τους. Αυτοί που θα επιδιώξουν με λογιστικά μαγειρέματα να κάνουν την αρπαχτή τους σαν άλλοι αγαπούλες & να αφήσουν μελλοντικά τον σύλλογο χρεοκοπημένο ως τα μπούνια & έτοιμο για φούντο στη Γ? Εθνική. Αυτοί οι χαρτογιακάδες είχαν ένα κίνητρο παραπάνω να βγάλουν απ?τη μέση τον «θείο» & να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους αυτές τις μέρες!
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επαμεινώνδας Κολομπούρδας [Bilyk_13]


ΟΥΙΙΙΙΙΙΙ συμφορα...ο προεδρας παει...

συμφωνω μαλλον η ηττα απο τους κρητικους επαιξε ρολο...

τωρα πια μενει να κοιταξουμε μπροστα...πενθος για τον προεδρα και λυπαμε πολυ...αλλα η ομαδα ειχε καταντησει να ειναι ενα συνοθυλευμα τα τελευταια χρονια...πολλοι μας μισουν κα ξερουμε το γιατι...και δεν εχουν και αδικο ολοιμας κατηγορουν για παραγκες και τετοια...τωρα πια πρεπει να δειξουμε καλο προσωπο...να δειξουμε οτι ολα εχουν τελειωσει...και να δημιουργησουμε μια ομαδα μεγαλη και καθαρη...

οποιοι εχουν βρωμικα σχεδια για το μελλον τις ομαδας θα ξεσκεπαστουν...και τοτε...το κριμα στο λαιμο τους...
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απόστολος Ισοσκελίδης [FM_Mani@C]

''Αν αξίζει να επενδύσεις σε μία ελληνική ομάδα τα χρήματά σου, αυτή σίγουρα είναι ο Ολυμπιακός. Πρωταθλήματα, λαός και μπόλικη γκρίνια για τον τωρινό ιδιοκτήτη. Τι άλλο θέλεις για να σε αντιμετωπίζουν ξαφνικά οι μισοί έλληνες σαν μεσσία;'' . Στο άκουσμά της, αυτή η συμβουλή του πλοιοκτήτη φίλου μου φαινόταν αρκετά θελκτική, οφείλω να ομολογήσω. Θέλοντας από καιρό να επενδύσω σε μια μεγάλη ελληνική ομάδα, προετοιμαζόμουν να εκδηλώσω το ενδιαφέρον μου στον -αποκαλούμενο από την πιάτσα- ''Θείο'' και να προσπαθήσω να πετύχω εκεί που απέτυχε ο άλλος φίλος μου ο Βαγγέλης. Η παταγώδης αποτυχία, μάλιστα, της ομάδας στο μεταγραφικό παζάρι με έκανε αισιόδοξο, καθώς ο κόσμος της ομάδας ήταν ήδη νευριασμένος με τον πρόεδρο και θα έβλεπε με θετικό μάτι την εισοδό μου στην ΠΑΕ. Άρχισα να προετοιμάζομαι, λοιπόν, για μια προκαταρκτική συνάντηση με τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας για να του δηλώσω τις προθέσεις μου και να τις μεταφέρει στον πρόεδρο. -papas


Αυτό που συνάντησα με την αφιξή μου στο λιμάνι της καρδιάς μας δε συγκρίνεται με τίποτα, όμως! Ο πρόεδρος των τόσων πρωταθλημάτων μας, ο Σώκρατες, έπεσε θύμα δολοφονίας από κάποια καθάρματα που προφανώς δεν άντεξαν την ξηρασία των τελευταίων 13 χρόνων. Δεν θα τους περάσει, όμως! Έχοντας κάνει ήδη την αίτησή μου για να συμμετέχω στο σημερινό έκτακτο Δ.Σ. που συγκάλεσε ο γιος του προέδρου είμαι έτοιμος μαζί με τους υπόλοιπους αγνούς επιχειρηματίες να ανακαλύψω τους υπεύθυνους και να διασφαλίσω ότι η ομάδα μας θα παραμείνει σε καλά χέρια. -diatakste
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
Lord_Marks
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7151
Joined: Tue Apr 17, 2007 11:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GGMU
Status: Γεννήθηκα έτοιμος...
Location: Dubai, UAE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λόρδος

Έπινα το βαρύ ελληνικό μου στον καφενέ "Το ωραίο Αιγάλεω" και θαύμαζα τα κάλη της γειτόνισσας απέναντι που άπλωνε ρούχα...
Ο Μπάμπης ο υδραυλικός με είχε πρήξει με τις αγριοφωνάρες του και το χαζοκορόιδεμά του για τη χτεσινή πεντάρα...τον αντιμετώπισα σαν κύριος, πατώντας του ύπουλα με την καρέκλα το πόδι.
-Σταδιάλα πια...ρεζίλι των σκυλιών έχω γίνει....εγώ που στο Αιγάλεω είμαι φίρμα και μούρη, δεν έχω πια ΜΥΤΗ να κυκλοφορήσω με αυτά τα χάλια...και σαν να μην έφτανε αυτό, με βγάζουν και όλοι γραφικό και γκρίνια που λέω ότι πρέπει να φύγει ο παλιόγερος από την ηγεσία της ομάδας....είπα στον Βάγγο τον καφετζή που κοίταγε κάτι έκτακτες μπούρδες στην τηλεόραση να γράψει τον καφέ και έφυγα....και τσουπ, ακούγεται ο ύμνος του Ολυμπιακού από το πουθενά!
Μέχρι να καταλάβω τι ήταν, είχα βάλει το χέρι στην καρδιά και τραγουδούσα....τελικά ήταν ο ήχος κλήσης του κινητού μου...
Το σήκωσα....και άκουσα μία παγερή, θλιμμένη φωνή να μου λέει:
-O Θείος πέθανε...πρέπει να έρθεις στο συμβούλιο για την ανάδειξη του νέου επιχειρηματία....φέρε μαζί τη φαλτσέτα σου, περίσσιο κουράγιο και εκείνη την τσόντα που είχα ξεχάσει σπίτι σου προχτές....
Το τηλέφωνο έκλεισε και δεν κατάλαβα ποιος ήταν ο άγνωστος και ποια τσόντα ήθελε...
Δεν πίστευα στα αυτιά μου....οκ παραδέχομαι ότι ήθελα με κάθε τρόπο να φύγει ο Θείος, τόσο που η Θύρα 7 με είχε κάνει κόκκινο πανί και με κυνήγαγαν σε όλο το λεκανοπέδιο....αλλά εγώ δεν είμαι κανένας κουντλεντές....εγώ είμαι βέρος άντρας Αιγαλιώτης και την πονάω τη Θρυλούμπα...άλλο να φύγει από τον Ολυμπιακό και άλλο από τη ζωή...περίμενα απλά να πεί ένα αποχωρώ και δίνω τη θέση του προέδρου στο Λόρδο με τις ευλογίες μου....
Ο θάνατός του ήταν σίγουρα οργανωμένο σχέδιο κάποιου λόμπυ που θέλει να πνίξει τη λαική ομάδα της Ελλάδας....

Μα την πίστη μου αυτό δε θα περάσει έτσι...σταμάτησα το πρώτο λεοφορείο που βρήκα μπροστά μου και ξεκίνησα για τον τόπο συνάντησης....η αλήθεια θα λάμψει...και εγώ θα είμαι εκεί.
Spoiler: show
σχεδόν κ@βλωσα :D -gioupi
Last edited by Lord_Marks on Mon Sep 07, 2009 12:58 pm, edited 1 time in total.
“Art is not a mirror. Art is a hammer.”
AGAINST MODERN FMGREECE
Free Armyras, Free Morgoth
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62641
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Πεφος Λαρνακας-zidane72003

Ο Προεδρος ηταν ενας απο τους μεγαλυτερους επιχειρηματικους κολοσους.Εχοντας συνεργαστει εκατομμυρια φορες επαγγελματικα αλλα και μεσω του Ολυμπιακου μιας και μου ανηκουν τα τμηματα σκακιου,ταβλιου,πρεφας και μποξ ειχαμε αμεση συνεργασια...Και οποτε χρειαζοταν βοηθεια εστελνα και καποιο απο τα παιδια του τελευταιου τμηματος για προστασια.

Σαν χτες θυμαμαι που ηρθε στον Αγιο Στεφανο να με παρηγορησει για τα 20 στρεμματα που καηκαν.Κι ομως εχουν περασει 3 μερες.Και για να με κανει να χαρω μου ειχε πει ολα τα σχεδια του,αφου με ειχε προσκαλεσει στη Μυκονο:Για το Ροναλντινιο δανεικο το χειμωνα,για τον Φρεντ και τον Κουαρεσμα το αλλο καλοκαιρι και τον δανεισμο του Ασενχο για 1 χρονο.Ολα ηταν dealαρισμενα απο τον ιδιο με λεφτα που θα εβγαζε απο τη τσεπη του.Και τωρα ο Προεδρος...Ο προεδρος ειναι...

Δε θα κατσω με σταυρωμενα χερια.

Θα βρω αυτο το κερατωμενα βερνικομενο ρουφιανο που τον εφαγε...Και θα μετανιωσει για τη πραξη του...Το ορκιζομαι στο τμημα μποξ
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13697
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Αναξίμανδρος Μπαρμπής (Spartakus)


επέθανε ο πρόεδρος????ο ηγέτης????ο Θεός μας???

Δουλειά των τριφυλλοφόρων είναι να το δείτε....αλλά αυτό δεν θα περάσει έτσι..Θα συνεχίσουμε να έχουμε ψηλά τον Ολυμπιακό μας...

ΟΛΥΜΠΙ, ΟΛΥΜΠΙ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ..ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΟΥ.....

Α!να πάρουμε έναν αριστερό χαφ παιδιά......
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κώστας Γαβρέας (costasbalas)

Όχι, ρε παιδιά... Χάθηκε Ο ΥΠΕΡΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ. Αυτή είναι μία απώλεια που θα σημαδέψει τον 21ο αιώνα... Θα το πληρώσουν αυτοί που το έκαναν...
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δημήτρης Μουστακοχαλβαδομανωλάκης (aka mat :D )

Image

Ηντά ζινε ωρε κοπέλια;; Οψές μ' επήρε ένας γρόθος τελέφωνο, δεν γκατάλαβα ποιος εν, να ανέβω στην Αθήνα, γιάντα εφάγανε λέει τον πρόεδρο!! Ήντα να πρωτοθυμηθω απο τον Σωκράτη;; Τσι ρακές που πίναμε μαζί;; Τα μπρόβατα απου του δινα να μαγειρεύει η Κοκκάλαινα;; Ή μήπως το μικρό Πετράτσι να παίζει με τζι λάσπες όξω απ το μιτάτο;; ( :D :D )

Τώρα πρέπει να βοηθήσουμε το Πετράτσι, απου μεγάλωσε αλλά κάνει και τζι σκανδαλιές του, να βρεί τσι ντροπές του Ολυμπιακού μας! Να τσι βρούμε και νιώσουν όπως νιώθουμε επάε εμείς τώρα.
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευτύχιος Μαρέγκας(Chelseafan)
Ντριιιιιιιιιιν................Ντριιιιιιιιιιιιιινννν....
-Ναι;
-Έλα πουλάκι μου, τι κάνεις;
-Καλά ρε μάνα, τι θέλεις πάλι;;;
-Τα νέα σου πήρα να μάθω παιδί μου...
-Τα ίδια ρε μάνα, ραχάτι, στοίχημα και φαγητό... Όπως τα ξέρεις, εσύ;;;
-Να, εγώ μια χαρά... Δεν μου λες... Εφημερίδα πήρες;;;
-Όχι ρε μάνα, δεν πρόλαβα...
-Τηλεόραση άνοιξες;;;
-Μπα....
-Υπολογιστή;;;
-Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, όχι ακόμα...
-Άρα, θα το μάθεις απο μένα...
-Ποιο να μάθω ρε μάνα;;;
-Παιδί μου, θέλω να φανείς ψύχραιμος...
-Τι έγινε;;;
-Έφυγε, ο Θείος έφυγε... Ο αγαπημένος Σώκρατες έφυγε...
-Πάλι κάνα ταξιδάκι για μεταγραφή;;; Ρε, τον μπαγάσα, δεν κουράζεται ποτέ...
-Όχι αγόρι μου, έφυγε από τη ζωή... Τον φάγανε μπαμπέσικα...
------------
------------
------------
-Ευτύχιε, είσαι εκεί;;;
-Δεν μπορώ να το πιστέψω... Ο πρόεδρος, ο άνθρωπος με τον οποίο ο ΟΣΦΠ θα έπαιρνε ευρωπαϊκό τίτλο... Πέθανε... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!!! ΘΑ ΚΙΝΗΣΩ ΓΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟ, ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΜΑΚΡΙΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!!!
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
User avatar
Dal-
Banned
Banned
Posts: 4626
Joined: Mon Sep 08, 2008 11:45 pm
Status: I was born into the Christian persuasion, but when I got older I converted to narcissism.
Location: Moravia.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νίκος Κλάιν [Dal-]

O Χριστός και το Ιπτάμενο Μακαρόνι.
Δεν θα πω πόσο σπουδαίος ήταν ο "Θείος".
Τα είπατε όλα εσείς.
Δεν χάσαμε μόνο έναν πρόεδρο, έναν ευεργέτη, αλλά και ένα μέλος της οικογενείας.
Το σημαντικότερο μέλος της μέγαλης οικογένειας του Ολυμπιακού.

Πρώτο μέλημα μας πρέπει να είναι η εύρεση του δολοφονού.
Και στην συνέχεια ο βασανισμός και η θανάτωση του. :twisted:

Αδέρφια...
Πρέπει να πάρουμε εκδίκηση.
Black-and-white TV with the sound turned low.
Spoiler: show
Image
Locked

Return to “Play by Post Games”