Η ομαδα δε "ρολλαρει"...

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
User avatar
luna
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Fri May 01, 2009 11:40 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos/Gladbach/Lille
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προπωνω newcastle και ειμαι δευτερη χρονια(2010). Απο διοργανωσεις ειμαι 4 uefa κ 8α τελειωσω σιγουρα 3ος , μπορει και 2ος στην Premier.

Αυτο ομως που συμβαινει ειναι οτι η ομαδα με την εννοια της λεξης δεν υπαρχει... Τα γκολ μου προερχονται απο στημενα (συγκεκριμενα κορνερ και απευθειας φαουλ κυριως λογω υπαρξης beckham) προσωπικες ενεργειες παιχτων , μακρινα σουτ και γενικα ακυροτητες που καθονται ανα αγωνα πχ. 4 γκολ το DC μου σε εναν αγωνα , χατ τρικ απο MR σε εναν αγωνα κτλπ. Πολυ σπανια τα γκολ μου προερχονται απο σοβαρη αναπτυξη της ομαδας ... Συγκεκριμενα απ το κεντρο δεν θυμαμαι την τελευταια φορα που ειδα ωραια αναπτυξη. Οταν ομως οι κυριοι παιχτες που μου βγαζουν τις προσωπικες ενεργειες και τα στημενα ειτε δεν ειναι στη μερα τους ειτε ειναι τραυματιες εχω καταληξει να τρωω 3 γκολ το ημιχρονο απο την ουραγο που εβγαλε 12 ποντους συνολο σε ολη την πρεμιερ και να μην κανω δειγμα φασης η σε ενα αλλο παραδειγμα η ομαδα μου να παιζει χαλια σε ολο το παιχνιδι και με το που τρωει γκολ ξυπναει κ γυριζει το 1-0 σε 1-4. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο κ θελω βοηθεια...
Χρησιμοποιω 442 normal κυριως αλλα και 442 attacking αναλογα τον αγωνα κ την εκβαση απο siouta αλλα με παραλλαγες κυριως στα personal διοτι καποιοι παιχτες μου δεν ταιριαζαν με τα ετοιμα. Επισης Θελω να ρωτησω , επειδη ειμαι ψιλοκαινουργιος στο μανατζερ , μηπως ειναι βλακεια να πειραζω τα personal μιας ετοιμης τακτικης; Δηλαδη να εφαρμοζω τα personal instructions των παιχτων μου σε μια ετοιμη τακτικη η καλυτερο ειναι να αλλαξω τακτικη αμα οι παικτες μου δεν πολυταιριαζουν με αυτη;

Δινω και το ροστερ μου μηπως τελικα φταιει αυτο και οχι η τακτικη :-P
GK Steve Harper
DR Habib Beye / Torossidis (rotation)
DL X.Castillo / Vitale (rotation)
DC S.Taylor / Gioda με Samuel backup
ΜR R.Taylor / Beckham με Gunthrie backup
ML Arda Turan με Lovenkrands backup
MCd Stephen Appiah με Geremi/Butt backup
MCa Adrien/Douglas Costa (rotation) με Gunthrie backup
FCd Lewandoski με Owen backup -- 21 γκολ 8 ασσιστ ο 1ος , 4 γκολ 3 ασσιστ ο 2ος
FCa Gigniac(μου εχει βγει απιστευτο παλτο) με εναν πιτσιρικα που σπανια παιζει backup -- 14 γκολ 7 ασσιστ ο 1ος , 1 γκολ 3 ασσιστ ο 2ος
Υπαρχουν και μερικοι αλλοι παιχτες αλλα σπανια παιζουν συνηθως 3η αλλαγη η πιτσιρικαδες κτλπ...
someone
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Fri Jan 23, 2009 11:54 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δες αυτη την τακτικη :viewtopic.php?f=188&t=22392

τωρα για το τι θα πρεπει να βελτιωσεις στο παιχνιδι σου με την τακτικη που χρησιμοποεις τωρα δεν ξερω γιατι δεν βλεπω κανενα ματς σου. Just play with the other tactic. :D :D :D
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”