Το όνειρο ενός 18χρονου...

Το πρώτο βήμα προς τη δόξα γίνεται εδώ
Post Reply
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


...Νέα Αρχή...



Εχώντας μια εμπείρια απο τα τοπικά πρωταθλήματα της Ρόδου παίζοντας μπάλα στους μικρους της Νήσως Ρόδου της Ρόδου(Ομάδα Γ εθνικής) και την μεγάλη αγάπη μου τον Διαγόρα Ρόδου,στα 18 μου αποφάσησα να κάνω μια νέα αρχή.Να ξεκινήσω να managaro μια ποδοσφαιρική ομάδα αυτο που απο τα 13 μου χρόνια έμαθα να κάνω μεσω ενός παιχνιδίου του Football Manager?Αλλα οι συνθήκες ηταν δύσκολες χωρις κάποιο χαρτι στα χέρια μου που να δηλώνει οτι μπορώ να managaro ανετα ποδοσφαιρικές ομάδες,δεν πήγαινα πουθένα...Ακόμα και τον παππού μου εβαλά σαν ?βίσμα? που έχει ενα σορό γνωστους αλλα τζίφος καμία τουλαχιστον ροδίτικη ομάδα δεν ηθέλε να μου δωσει μια ευκαιρία...

... Ο μονόλογος...


Έκανα εναν μονόλογο για να δω τι θα κανω,αν σπουδάσω η αν θα τρωω τα λεφτα των δικών μου...Η εν πάσει περιπτώση το όνειρο μου γίνει αληθινό...
-Τί βλάκας που είμαι ρε γάμωτο καλα μου έλεγαν να συνέχιζα την μπάλα,παρατησα και το αθλητικο σχολείο και τον Διαγόρα...Να(Μουτζα) [System Interruption: Μη βρίζεις!]...!!!
-Πρέπει να σκεπτώ τι να κάνω να γίνω ενα ρέμαλι η ενας ανέξαρτητος νέος...?
Οι ώρες περνούσαν και δέν ήξερα πως να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα...Για μια στιγμή σκέυτηκα να ξεσκάσω παίζοντας το αγαπημένο μου παιχνίδι το Football Manager αλλα λεω πάλι θα μπώ σε έναν κόσμο ψέυτικο,έπειτα σκέπτικα να πάω να βγάλω μια προπονιτική σχολη αλλα βαριόμουν...
-Τέλος πάντων καλύτερα να πάω να κοιμήθω και σκέπτομαι τι θα κάνω μετα το καλοκαίρι ετσι κι αλλιως χρονο θα εχω αφου τελειωσε το σχολειο...

Μέτα απο τρείς μηνες


-Πάει και αυτο το καλοκαίρι...Ώρα να δω τι θα κανω με το θέμα μου...Αφου στήν ελλάδα προκοπή δεν θα βρω καλυτερα΄να παω στο εξωτερικό αλλα πού?Σχεδον όλα τα πρωταθλήματα ξεκίνησαν οπότε θα είμαι και πάλι ανεργος,ΑΑ ναι ρε αυτό ειναι θα πάω στην Νορβηγία το πρωτάθλημα εκει αρχίζει μετα τον φεβρουαριο...
Χώρις να σκεφτω και πολλα πολλα πηγα αποχαιρετησα τους δικους μου και ξεκίνησα για Νορβηγία,πηρα όσα χρήματα είχα και εφυγα...


Στην Νορβηγία


-Πο ρε φίλε τι κρυο εχει εδω,γαμωτο και δεν εφερα πολλα ζεστα ρούχα...ΜΜΜ...Σε ποια πόλη ειμαι αραγε...?Τι εξυπνος ο πατεράς μου δεν μου ειπε που θα παω,τελος παντων παμε να βρούμε κανενα τοπικό γηπεδο,σιγουρα θα ανηκει σε καποια ομάδα κι αυτο,αρα θα ρωτησω για δουλεία...Να το γηπεδο...!Μικρό ειναι ισως να μην ειναι και καλη η ομαδα που της ανηκει...Κατσε να μπω...ΩΠ η ομαδα βρίσκεται μεσα αλλα δεν κάνουν προπόνησει απλα καθονται....Παράξενο...
Εγώ:Καλησπέρα...
Ομάδα:Γειά
Εγώ:Μηπως μπορώ να μιλήσω στον προπονητη σας...?
Ομάδα:Στον ποιόν...?χαχαχαχαχαχ
Εγω:Κανένας υπευθηνος της ομάδας σας δεν υπαρχει τελος παντων?
Προερδος:Εγω ειμαι ο προεδρος τι θελεις ξένε...?
Εγώ:γεία σας κυριε προεδρε ειμαι απο την ελλαδα και είμαι προπονητης ηρθα να μιλησω στον προπονητη αυτης της ομάδας και σε εσας μηπως και θέλετε κανεναν scouter η βοηθο η οτι αλλο χρειάζετε η ομάδα ξέρω να κανω τα πάντα...Προερδος: Μην πείς τιποτα αλλο ελα αυριο ξανα εδω...

Επόμενη Μέρα


Την επόμενη μέρα πήγα στο γήπεδο,ηταν εκει μονο ο πρόεδρος....
Πρεδρος:Λοιπον ξένε απο αυριο πίανεις δουλεία,παμε στο γραφείο μου να υπογράψεις...
Εγω:Μα πως,που ξέρετε οτι είμαι ικανός...?
Προεδρος:Δεν τον ξέρω απλα δεν βρίσκω προπονητη αν και μικρός δείχνεις πως εχεις τα προσώντα και τα κοτσια...
Χωρις πολλα πολλα πηγαμε στο γραφέιο του υπογράψα το συμβόλαιο και άρχισε η δουλεία μου.

Image

Image

H Mo il αγωνίζετε στην Image



[*]Για όσους δέν γνωρίζουν η Second Division οπου αγωνίζετε αποτελείται απο 4 Group με 14 ομαδές οπου μια απο καθε Group πηγένει στην Β εθνική Νορβηγίας και τρείς ομάδες απο κάθε Group υποβιζάζοντε[/u]



Δέν έχει μεγάλη ιστορία
Image
nickjour23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:58 am
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη τυχη εκει στα κρυα!!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλά κιλά cojones για να ξεκινήσεις εκεί πέρα μες στα κρύα σε τόσο χαμηλή κατηγορία. :thumbleft:

Καλή επιτυχία στη νέα σου καριέρα και πάρε δωράκι απο μένα για τα κρύα του χειμώνα.

Image

:D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία και καλά κουράγια...

Φοβερό το παλτό του αποπάνω πάντως :D :D :D
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8504
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Και εγώ που νομιζα θα ξεκινούσες με Διαγορα που σε βρηκαν οι νορβηγοι στη ροδο για τουρισμο πήγαν? :D Καλυτερα αν ελεγες οτι ηρθαν για τουρισμο παντως θα ειχε πιο πολυ πλακα
Spoiler: show
Καλή αρχή
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστω όλους παιδία μου δίνεται κινητρο για να συνεχίσω,Να προσθέσω πως ειναι και η πρώτη μου ιστορια...Και επίσης την εισαγωγη θα την ανεβάσω σε powerpoint και θα περιλαβμάνει και αφήγηση δική μου,για να ξεκινήσω μια νεα διάσταση στις ιστοριες...

Συνέχεια...


Έπειτα απο μια εβδομάδα με προπονήσεις και με την παγωνία στο πλευρο μου,ειδα πως η ομάδα δεν τραβάει,το budject μηδαμηνο,αναγκαστηκα έπρεπε να φέρω παικτες μήπως και καταφέρουμε και τερματήσουμε στην 7ή θέση που ζητάει η διοίκηση....Για αρχή έδιωξα πολλούς παίκτες που δεν είχαν καν συμβόλαιο...Έπειτα έδωσα διαταγή στον scouter της ομάδας να τρέξει να βρεί παίκτες με προσώντα και χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις στον μισθό τους...Στο μεταξύ ειχαι πει και στον βοηθό μου να μου φέρει την λίστα με τους ελευθερους παίκτες....

Οι μεταγραφές και οι Αποχωρισεις
Spoiler: show
Image
Alexandr Bakalidis
Spoiler: show
Image
Rogerinho
Spoiler: show
Image
Απέριψε προτάσεις απο μεγάλες ομάδες σχετικα με την δικη μου βέβαια...(θρασιβουλος,κι ομάδες απο α και β εθνικη πορτογαλιασ...Του έριξα στάχτη στα μάτια λέγοντας του οτι τον θέλω και τον χρειάζομαι)
Michael Hoiby
Spoiler: show
Image
Τα φιλικά
Image

Οι ενδεκάδα και το Συστημα
Spoiler: show
Image
Έχω τον Μπακαλιδι σαν κρυφο επιθέτικο για να χωνετε μπροστα και να βοήθαει τους επιθετικους...
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε στην ιστορια σου
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:καλη αρχη φιλε στην ιστορια σου
Σε ευχαριστω φιλε...
mouxritsa
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Oxford United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή κ απο μένα!!!!! :D
Image
Image
Image
Image


Image
Caz
Banned
Banned
Posts: 3192
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια αρχη φιλε, πολυ ωραια παρουσιαση :-D

Καλη συνεχειααα :wink:
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πρωταθλημα

Άρχισε το πρωτάθλημα πάμε παιδία μου...!!!



1η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
2η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
3η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
4η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
5η Αγωνιστική
Spoiler: show
Image
Οι πρωτοι αγωνες μας άφησαν καλές εντυπώσεις αλλα και πολλους τραματισμούς,συνεχιζουμε για το καλυτερο δυνατο...

Μεταξύ μας παιδία νομίζω πως μπορώ να κατακτησω την πρώτη θέση άνετα,ηδη εκλεισα δυο ακομα παίκτες απο την δευτερη κατηγορια της κυπρου...

Η βαθμολογία
Image
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σπέρνεις τρόμο... -traino

Συνέχισε έτσι και η άνοδος είναι άνετα δικιά σου -mathima
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
th30
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Διαγορας Ροδου
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Διαγορας,Fc Ροδος
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sapsalomenos wrote:Σπέρνεις τρόμο... -traino

Συνέχισε έτσι και η άνοδος είναι άνετα δικιά σου -mathima
Το ελπιζω,αλλα εχω πολλους τραυματισμους ισως μου την στερισουν κι ολας...Εχω ισα ισα 5 αναπλιρωματικους...
nickjour23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:58 am
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλο ξεκινημα!!δεν νομιζω οτι θα δυσκολευτεις! -traino -traino
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αρκετα καλο ξκηνημα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Mildly addicted”