Από άνεργος στα μεγαλεία...

Το πρώτο βήμα προς τη δόξα γίνεται εδώ
Post Reply
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

30/8/2010

-Ποιον παίκτη σκέφτεσαι να αποκτήσεις;
-Δεν ξέρω. Σκέφτομαι τον Γιάνκγ της Βίλα, μετά από αυτό που μου είπες
-Τι δηλαδή;
-Καλά ρε τον Κινέζο κάνεις; Όταν μου είπες, την προηγούμενη εβδομάδα, ότι η ομάδα χρειάζεται έναν έξτρα μεσοεπιθετικό.
-Α, ναι. Γιατί δεν θα μπορείς να κοντράρεις Ρεάλ και Μπάρτσα αν δεν έχεις έναν καλό μεσοεπιθετικό για αλλαγή ή βασικό.
-Δεν έχω άλλη επιλογή απ' το να σε ακούσω. Ξέρεις πως είμαι μόνο ένα μήνα εδώ...

κάτι/6/2008 (όταν όλα ξεκίνησαν)

Στην εποχή μου ήμουν τρομερός ποδοσφαιριστής. Ναι είχα εξήντα-τόσες συμμετοχές με την Ελλάδα. Ναι ήμουν. Ναι ήμουν, ήμουν... Αλλά δεν είμαι πια. Τώρα είμαι άνεργος, 44 χρονών, παχύσαρκος, πάντα με μία σόδα στο χέρι και τα αντικαταθληπτικά μου. Δεν αντέχω να μένω αδρανής πια. Αποφάσισα να γίνω προπονητής. Δεν αντέχω άλλο την ανεργία. Όχι δεν αντέχω. Υπήρχαν κάποιες ομάδες χωρίς προπονητή αλλά δεν ξέρω αν θα με πάρουν στα σοβαρά. Πήρα τα απαραίτητσ τηλέφωνα και θα δούμε τι θα γίνει...

27/6/2008

Τρεις ομάδες απάντησαν με προτάσεις, εκ των οποίων η μία ήταν ο Ατρόμητος. Μου προσέφεραν 100.000 ευρώ το χρόνο έπειτα από σκληρές διαπραγματεύσεις. Ο Ατρόμητος καλή ομάδα, με σχετικά καλό ρόστερ. Το μπάτζετ για μισθούς ήταν γύρω στα 2 εκατομμύρια, ενώ το μπάτζετ για μεταγραφές ήταν περίπου 250 χιλιάδες. Εννοείται πως μετέφερα όλο το μπατζετ των μεταγραφών στα έξοδα. Η ομάδα δεν είχε την απαραίτητη οικονομική άνεση για μεταγραφές παικτών από άλλες ομάδες. Αναγκαστηκά θα πρέπει να ψάξω κανέναν ελεύθερο... Σκέφτομαι να ενισχύσω την άμυνα. Φεντόροφ, Σόλεϊ και Λέκι είναι πιθανές λύσεις.

Συνεχίζεται....
ArK''ass''
Backup
Backup
Posts: 919
Joined: Sun Jul 13, 2008 11:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη
:evil: Vegeta prince of all saiyans!!!
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι άλλη επιστροφή στις ιστορίες.Καλή αρχή!
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακολούθησε η Συνέντευξη Τύπου:

Δημοσιογράφος 1: Κάθεστε εδώ ως ο νέος προπονητής του Ατρόμητου. Είναι αυτή η δουλειά των ονείρων σας;

Είμαι ευχαριστημένος που έχω την ευκαιρία να δουλέψω εδώ, φίλε.

Δημοσιογράφος 2: Η Προηγούμενη σεζόν ήταν μία που σίγουρα οι φίλαθλοι του Ατρομήτου θα θέλουν να ξεχάσουν, αφού είδαν την ομάδα τους να υποβιβάζεται στην Β' Εθνική. Πως αξιολογείτε τις ευκαιρίες σας να ξαναανεβείτε στην μεγάλη κατηγορία;

Αυτό είναι αρκετά πιθανό, φίλε.

Δημοσιγράφος 3: Ποια θα είναι η προσέγγισή σας στο παιχνίδι;

Θα προτιμήσω ένα παιχνίδι επικεντρωμένο στην επίθεση. Ένα ελκυστικό και σέξι ποδόσφαιρο, φίλε.

Δημοσιογράφος 4: Χειρίζοντας του παίκτες σας σωστά είναι ένα πολύ σημαντικό μέρος της δουλειάς. Τι θα φέρετε στον τομέα της χείρησης των παικτών;

Θέλω να σιγουρέψω πως οι παίκτες σέβονται την παρουσία μου, φίλε.

Δημοσιογράφος 5: Πόσο σκοπεύετε να ασχολείστε με τα της ομάδας;

Θα αχολούμαι με όσο καιρό μου αφήνει ελεύθερος ο χρόνος μου να ασχολούμαι, φίλε

Δημοσιογράφος 6: Καινούργιοι προπονητές συχνά φέρνουν καινούργιες αξίες μαζί τους, με αποτέλσσμα κάποιοι άνθρωποι να φοβούνται για τις θέσεις τους. Τι αλλαγές σκοπεύετε να κάνετε;

Δεν νομίζω να κάνω καμιά μεγάλη αλλαγή, φίλε. Λοιπόν αυτά. Αποχωρώ, φίλοι

Τελικά αποφάσισα πως η ομάδα χρειάζεται μία ενίσχυση στην άμυνα, αν θέλουμνα χτυπήσουμε τον τίτλο.

Στις 1/7/2008 η επίσημη ιστοσελίδα του Ατρόμητου είχε μία ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον τριαντατριάχρονο διεθνή Ουκρανό κεντρικό αμυντικό, Σέργκεϊ Φεντόροφ, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την Δυναμό Κιέβου."

Στις 18/7/2008 η ίδια ιστοσελίδα είχε άλλη μία ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον εικοσιοκτάχρονο διεθνή αμυντικό της Γκάμπια, Σεϊφό Σόλεϊ, ο οποίος είχε μείνει ελεύθερος την σεζόν 2006-2007 από την Πρέστον."

Θέλω να πιστεύω πως με αυτές τις δύο μεταγραφές θα θωρακιστεί το κέντρο της άμυνας. Η ομάδα έδωσε τα παρακάτω φιλικά προετοιμασίας:

Κόρινθος - Ατρόμητος 1-2
(Kolliakos 35'- Perrone 39', Favalli 44')

Δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο για τον αγώνα. Πρωτο παιχνίδι ήταν. Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω είναι ότι το φιλικό είχαν το προνόμιο να παρακολουθήσουν 334 άνθρωποι...

Νίκη Βόλου - Ατρόμητος 2-0
(Cerepi 23', Kanellopoulos 90+1 - Kazakis injured 7')

Πολύ άσχημη εμφάνιση... Ευτυχώς που ήταν μόνο ένα φιλικό...

Ατρόμητος - Πανθρακικός 2-1
(35' Brito, 39' Perrone, Tatos injured 68' - Gittas 50', Riera injured 44')

Σχετικά καλή εμφάνιση. Αν εξαιρέσετε το γεγονός ότι μετά το πεντάλεπτο που μπήκαν τα δύο γκολ μας δεν έγινε άλλη φάση.

Ατρόμητος - Paris Saint Germain 2-0 :shock:
(Marinos 48', Perrone 81')

Πραγματικά κάτι τέτοιο δεν το περίμενα... Πίστευα πως θα χάναμε ή στην καλύτερη περίπτωση ένα Χ, αλλά αυτό ποτέ. Βέβαια έχασαν και αυτοί σπουδαίες ευκαιρίες. Είχαν και ένα δοκάρι...

Έπειτα κανόνισα φιλικά με την ΑΕΚ, τον Αστέρα Τρίπολης, τον Ηρακλή, τον Εργοτέλη και τον Πανινώνιο, για να δω πως θα τα καταφέρουμε ενάντια σε αυτές τις ομάδες.

Στο παρακάτω θέαμα απαγορεύεται η θέαση σε ανήλικους κάτω των 18 ετών...
Spoiler: show
Ατρόμητος - ΑΕΚ 1-4
(Brito 19' - Djebbour 15', Hetemaj 18', Lagos 27', Scocco 47')

Άγρια τσόντα
Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης 2-1
(Soley 43', Rovas 76' - Soley own goal 69')

Δεν χρειάζεται να πω ποιος βγήκε Man of the Match. Μπορείτε να το καταλάβετε και μόνοι σας. Άντε θα σας δώσω ένα στοιχείο: ήταν ο μοναδικός σκόρερ της αντίπαλης ομάδας.

Ατρόμητος - Ηρακλής 1-2
(Perrone 71' - Exouzidis 45+2', Vukovic 61')

Συγχαρητήρια στον Ηρακλή που εκμεταλεύτηκε τα 5 (πέντε) δοκάρια της ομάδας μας...

Εργοτέλης - Ατρόμητος 1-1
(Favalli 3' - Budimir 32', Rogerio injured 39')

Μα δεν υπάρχει αγώνας που να μην έχουμε χτυπήσει το δοκάρι... Μπορούσαμε να νικήσουμε...

Ατρόμητος - Πανιώνιος 1-1
(Favalli 45+1' - Lourenco 75')

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε αγκολία...

Από όλους τους παραπάνω αγώνες συμπαίρανα πως Brito, Favalli και Perrone μπορούν να παίξουν πολύ καλά. Ωστόσο υπάρχει ένας κανονισμός στην Β' Εθνική και δεν μπορώ να βάζω στην αρχική μου εντεκάδα παραπάνω από πέντε παίκτες που δεν είναι Έλληνες ή δεν έχουν την Ελληνική υπηκοότητα. Να δω τι θα κάνουμε τώρα. Διότι δεν έχω Έλληνα κεντρικό αμυντικό και αριστερό μπακ. Έτσι αναγκαστηκά βάζω Μασάρα αριστερά και Φεντόροφ με Σόλεϊ ή Μαρτσέλο Ολιβέιρα στο κέντρο της άμυνας. Θα δούμε, θα δούμε...

Συνεχίζεται...
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα είναι πλέον έτοιμη για την νέα σεζόν και τις προκλήσεις που μας περιμένουν. Στόχος μας; Πρωτάθλημα και μια πολύ καλή πορεία στο Κύπελλο. Σας παρουσιάζω και την τακτική που θα μας βοηθήσει να υλοποιήσουμε τους στόχους μας:

Image

Image

Ελληνικό Κύπελλο, Δεύτερος Γύρος(3/9/2008)

Εορδαϊκός - Ατρόμητος 0-2
(Soley 6', 15')

Καλή εμφάνιση. Ξεκινήσαμε με νίκη τη σεζόν. Θετικά δείγματα από τον Σόλεϊ, όμως γιατί η επίθεση δεν ήταν αποτελεσματική;

Πρώτη αγωνιστική(14/9/2008)

Καλληθέα - Ατρόμητος 0-2
(Favalli 45+2', Perrone 86')

Άλλη μία θετική εμφάνιση. Αυτή τη φορά η επίθεση δούλεψε. Όμως τα γκολ μπήκαν στην εκπνοή των δύο ημιχρόνων και ο αγώνας ήταν εξαιρετικά αμφίρροπος.

Δεύτερη αγωνιστική (17/9/2008)

Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1
(Brito 54' - Garc?a 73', Sylla injured 45+3')

Να και η πρώτη γκέλα του πρωταθλήματος... Εντάξει δύσκολος αντίπαλος ο ΠΑΣ αλλά παίζαμε στην έδρα μας και έπρεπε να νικήσουμε... Και η ομάδα του Ψωμιάδη έχει αρχίσει να με φοβίζει. Τα πάνε πολύ καλά και είναι πρώτοι. Βέβαια είναι μόνο οι πρώτοι δύο αγώνες. Μπορεί και να υπερβάλω...

Τρίτη αγωνιστική (21/9/2008)

Ατρόμητος - Καλαμάτα 2-0
(Melissas 22', Tatos 90', Korbos injured 65')

Καλή εμφάνιση. Τίποτα άλλο.
Εκείνο το βράδυ έλαβα ένα παράξενο τηλεφώνημα.

Ντριιιν... Ντριιιν... Ντριι...

-Ναι, παρακαλώ;
-Ναι, τη Νατάσα μου δίνετε;
-Ποιά;
-Τη Νατάσα.
-Την Νατάσα; Λυπάμαι κύριε κάνετε λάθος δεν υπάρχει καμιά Νατάσα εδώ.
-Ήμουν σίγουρος, αγαπούλα.
Ξαφνικά, στο άκουσμα αυτής της λέξης πάγωσα. Ένιωθα παγωμένες σταγώνες ιδρώτα να κυλούν στο μέτωπό μου. Αυτή η λέξη, αυτή η λέξη...
-Εσύ είσαι ρε Μά-Μα-Μαλ-Μάκη;;;
-Ο ίδιος.
-Περίμενε μέχρι την μεταξύ μας αναμέτρηση ρε! Αυτό μόνο σου λέω. Θα φάτε ένα π***σο όσο το πούρο που καπνίζεις! Άι στο δι**λο βραδιάτικα!
Και του έκλεισα το τηλέγωνο στα μούτρα.

Δεν κατάλαβα το λόγω του τηλεφωνήματος του. Αφού παίζουμε με την Καβάλα σε δύο μήνες. Τεσπα, τεσπα.

Τέταρτη αγωνιστική (28/9/2008)

Βέροια - Ατρόμητος 1-0
(Krivokapic 90+1')

Το πόσο χάλια παίξαμε εκείνη τη μέρα δεν περιγράφεται. Και το γκολ του Κριβοκάπιτς ήταν ένα σουτ από τα σαράντα μέτρα πάνω στον Μιχαηλίδη και αυτός δεν μπόρεσε να τη συγκρατήσει, ούτε καν να τη διώξει. Μα καλά μανταλάκια έχει για χέρια αυτός;;; Τώρα κατάλαβα για ποιο λόγο με πήρε τηλέφωνο ο Ψωμιάδης! Για να με γρουσουζέψει! Και η Καβάλα έκανε άλλη μία νίκη! Δεν ξέρω φοβάμαι, φοβάμαι πως μπορεί να κάνουν μία πολύ μεγάλη διαφορά μεταξύ μας. Ήδη είμαστε στο -5!

Συνεχίζεται...
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέμπτη αγωνιστική (5/10/2008)

Ατρόμητος - Εθνικός Αστέρας 4-0
(Marcelo Oliveira 14', 63', Perrone 26', Kalantzis 56')

Να και η πρώτη :ribo μας, και μάλιστα εναντίον του rival Εθνικού Αστέρα. Χάρηκα πολύ για τη νίκη αλλά πιο πολύ χάρηκαν οι οπαδοί.

Έκτη αγωνιστική (15/10/2008)

Διαγόρας - Ατρόμητος 0-2
(Fedorov 74', Rovas 90+4')

Έπρεπε να περιμένουμε μέχρι το τελευταίο 16λεπτο για να σκοράρουμε. Τεσπα, νικήσαμε και αυτό μετράει.

Έβδομη αγωνιστική (19/10/2008)

Ιονικός - Ατρόμητος 0-2
(Perrone 19', 60')

Άλλη μία νίκη, άλλο ένα βήμα πιο κοντά στην κορυφή... Ο Περόνε παίζει καλά...

Όγδοη αγωνιστική (22/10/2008)

Ατρόμητος - Πιερικός 0-0
(Favalli injuerd 65' - Pa?z missed penalty 41')

Γιατίιιιιιιιιιιιιιιιιιι...;;;; Τι είναι αυτό;;; Ούτε ένα γκολ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ;; Και έχασαν και πέναλτυ... Έλεος πια.

Ένατη αγωνιστική (26/10/2008)

Ατρόμητος - Ιονικός 2-1
(Kalantzis 31', Perrone 79' - Sialmas 89')

Πάλι καλά που νικήσαμε. Ψιλομέτρια ήταν η απόδωση...

Κύπελλο Ελλάδος, Τέταρτος γύρος (29/10/2008)

Ατρόμητος - Λεβαδειακός 1-1
(Perrone 45', Nebegleras injured 71' - Napoleoni 19')

Αφού έμεινε η ισοπαλία και μετά τη λήξη των ενενήντα λεπτών η ομάδα πήγε στην παράταση και από εκεί στα πέναλτυ. Στα πέναλτυ νικήσαμε 4-2. Από μας σούταραν οι Brito, Soley, Tatos, Κριπιντήρης και Perrone και ο μόνος που το έχασε ήταν ο Brito που είχε penalty taking 17... -toixosmesh
Από τον Λεβαδειακό βάρεσαν οι Bushi, Gonzalez, Ανδράλας και Machado, και μόνο ο Ανδράλας και ο Machado σκοράρανε. Προχωράμε στον επόμενο γύρω όπου αντιμετωπίζουμε την Ξάνθη.

Δέκατη αγωνιστική (2/11/2008)

Καστοριά - Ατρόμητος 1-2
(Brajkovic 39' - Kripintiris 56', Marcelo Oliveira 74')

Μπήκαμε πολύ χαλαροί στο πρώτο ημίχρονο και η Καστοριά μας έπαιζαν μονότερμα και κατάφεραν να σκοράρουν πρώτοι. Ωστόσο τα εεε... προτρεπτικά λόγια που είπα στους παίκτες στο ημίχρονο, φαίνεται να δούλεψε. Και έτσι με μια σουτέλα του Κριπιντήρη και μια κεφαλιά του Ολιβέιρα πήραμε τους πολίτιμους τρεις βαθμούς.

Συνεχίζεται...
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη συνεχεια φιλε! Φροντισε να εκδικηθεις τον Μακη και το -foumarw που σε ξυπνησε τετοια ωρα!
Merry crisis and a happy new fear!
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενδέκατη αγωνιστική (9/11/2008)

Ατρόμητος - Κέρκυρα 2-0
(Soley 40', 47')

Νικήσαμε αρκετά εύκολα την Κέρκυρα. Δεν έκαναν πολλές φάσεις και είχαμε το πάνω χέρι σε όλο τον αγώνα...

Δωδέκατη αγωνιστική (16/11/2008)

Καβάλα - Ατρόμητος 2-0
(Soultanidis 19', 45')

Όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι. Χάσαμε από την ομάδα του Ψωμιάδη... Τώρα όχι μόνο θα με κοροϊδεύει, αλλά και θα μας περάσουν βαθμολογικά. Γιατί; Προβληματίστικα έντονα με την εμφανισή μας. Μήπως έφταιγε το σχήμα. Μπα... ΜΠΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΦΤΑΙΓΕ;;;;; Τι να κάνω; Ο ασσίσταντ! Να αυτόν θα ρωτήσω.

-Δε μου λες ρε, πιστεύεις ότι το σχήμα είναι καλό;
-Ουκ εν τω πολλώ το ευ.
-Εεεε; Τι λες ρε; Η τακτική είναι καλή. Παίζουμε σωστά;
-Νους υγειει εν σωματι υγειει.
-Σίγουρα έχεις κάποιο δίκιο σε αυτό, αλλά δεν μου απάντησες σε αυτό που σε ρώτησα.
-Ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος
-Ε, άντε [System Inerruption: Μην βρίζεις!]!

Δέκατη-τρίτη αγωνιστική (23/11/2008)

Ατρόμητος - Ηλυσιακός 2-0
(Perrone 11', Marinos 18', Perrone injured 82')

Πάλι καλά που νικήσαμε! Όμως ο Perrone θα μείνει εκτός για 7 εβδομάδες! Ο μόνος σκορερ μας και θα μείνει εκτός για 7 εβδομάδες! Να δω τώρα πως θα φέρουμε αποτελέσματα...

Δέκατη-τέταρτη αγωνιστική (30/11/2008)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Ατρόμητος 1-0
(Selak 7')

Καλά, έριξα έναν ύπνο κατά τη διάρκεια του αγώνα, και όταν ξύπνησα τι να δω;;; Το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου είχε μείνει! Έλεος! Μόνο ένα σουτ κάναμε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα! Κι άλλη γκέλα. Η Καβάλα έχει αρχίσει να ξεφεύγει! Είναι εννέα βαθμούς μπροστά. Ελπίζω στον επόμενο αγώνα να νικήσουμε.

Δέκατη-πέμπτη αγωνιστική (7/12/2008)

Ατρόμητος - Ολυμπιακός Βόλου 1-1
(Melissas 76' - Outtara 56')

-nerd -nerd -nerd
Η απουσία του Perrone είναι εμφανής. Δεν έχω κανέναν αξιόλογο επιθετικό για αλλαγή...

Δέκατη-έκτη αγωνιστική (14/12/2008)

Αγροτικός Αστέρας - Ατρόμητος 1-2
(Vangelopoulos 42' - Brito 21', pen 65')

ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ που νικήσαμε, έστω και με το ζόρι. Αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας του 2008. Ελπίζω στο 2009 να καλυτερέψει η τύχη μας.

Συνεχίζεται...
User avatar
Commander Firefly
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Fri May 22, 2009 8:34 am
Football Manager της ομάδας: ???
Αγαπημένη Ομάδα: Ajax, Olympiakos
Location: Somewhere in Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα τα πας βαλε ομως και κανενα σκρινσοτ ωστε να γινει ακομα καλυτερη η ιστορια σου
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ

viewtopic.php?f=164&t=25652
User avatar
lee-tock
Indispensible
Indispensible
Posts: 1856
Joined: Sat Jun 06, 2009 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Status: Money n Pressure
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οντως οι φωτογραφιες ομορφαινουν την ιστορια . απο κειμενακια τα πας μια χαρα!
καλη αρχη!
ΟΣΟΙ ΕΚΡΑΖΑΝ ΡΕΧΑΓΚΕΛ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΝΕ
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Η ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών ανακοινώνει την απόκτηση του εικοσιεννιάχρονου Αργεντινού αριστερού μπακ, Κάρλος Αράνο, με ελεύθερη μεταγραφη."

"Η ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών ανακοινώνει την απόκτηση του τριαντατριάχρονου διεθνή Περουβιανού κεντρικού μπακ, Μιγκέλ Ρεμπόσιο, με ελεύθερη μεταγραφή."

Απέκτησα αυτούς τους παίκτες, γιατί καταρχάς, και κυρίως, έληγαν τα συμβόλαιά τους, και, κατά δεύτερον, επειδή του χρόνου θα χρειαζόμαστε μια πολύ καλή άμυνα.

Ελληνικό Κύπελλο, πέμπτος γύρος (7/1/2009)

Ξάνθη - Ατρόμητος 1-1
(Dosek 75' - Brito 24', Fedorov injured 90')
Spoiler: show
Image
Τέλεια. Κοντράραμε μία ομάδα της 'Α Εθνικής, και είχαμε σε όλο τον αγώνα περισσότερη κατοχή της μπαλας. Και το γκολ που σκοράραμε μας δείνει πλεονέκτημα στον επόμενο αγώνα.

Δέκατη-έβδομη αγωνιστική (11/1/2009)

Ατρόμητος - Απόλλων Καλαμαριάς 0-0
Spoiler: show
Image
:pare5:

Ελληνικό Κύπελλο, πέμπτος γύρος (14/1/2009)

Ατρόμητος - Ξάνθη 3-0
(Kostoulas own goal 37', Brito pen 50', 54' - Koutsianikoulis injured 66')
Spoiler: show
Image
Ο Κωστούλας αποτελεί ζωντανό παράδειγμα πως ο άνθρωπος δεν μπορεί να αποφύγει τη μοίρα του. Το επιβεβαίωσε αυτό με το αυτογκόλ του. ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΟ! Και θα αντιμετωπίσουμε τον Πανσερραϊκό. Εύκολα, εύκολα. Η νίκη μας μέθυσε τους οπαδούς.

Δέκατη-όγδοη αγωνιστική (18/1/2009)

Ατρόμητος - Καλληθέα 2-0
(Skondras 79', Perrone 90+2')
Spoiler: show
Image
Χαλαρή η επικράτηση επί της Καλληθέας. Τα δύο γκολ αυτού του αγώνα και τα δύο γκολ του πρώτου αγώνα με την Καλληθέα μας κάνει σύνολο :ribo

Δέκατη-έννατη αγωνιστική (25/1/2009)

ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος 1-5

(Luciano 68' - Perrone 15', 19', Melissas 34', Brito 74', Sikalias own goal 84')
Spoiler: show
Image
Έτσι πεντάρα. Η πρώτη πεντάρα της χρονιάς και μάλιστα στον ΠΑΣ. Παίρνει τα πάνω της η ομάδα!

Συνεχίζεται...
Last edited by costasbalas on Sun Jul 12, 2009 11:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

βλεπω οτι τα πας περιφιμα
μπραβο
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα Γιάννενα δεν ήταν και για 5, αλλά έτσι είναι η ζωή. Γενικά πάντως τα πας πολύ καλά.
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εικοστή αγωνιστική (1/2/2009)

Καλαμάτα - Ατρόμητος 0-3
(Ioannou pen 53', Tatos 79', Favalli 82')
Spoiler: show
Image
Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι. Τουλάχιστον για μας. Γιατί παίξαμε σκ@τ@ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο...

Εικοστή-πρώτη αγωνιστική (8/2/2009)

Ατρόμητος - Βέροια 1-0
(Kripintiris 21')
Spoiler: show
Image
Χάρηκα πολύ αυτόν τον αγώνα. Όχι τόσο για τη νίκη, όσο για το άκυρο γκολ του Κριπιντήρη. Ήταν ένα σουτ από τα 30 μέτρα, πάνω στο τερματοφύλακα. Ήταν ακριβώς όπως μας το είχαν βάλει την προηγούμενη φορά, που μας νίκησαν.

Είκοστη-δεύτερη αγωνιστική (22/2/2009)

Εθνικός Αστέρας - Ατρόμητος 2-3
(Avaridis 26', Beniskos 60', Aravidis injured 45' - Favalli 23', Perrone 47', Kripintiris 73')
Spoiler: show
Image
Δεύτερη νίκη επί του rival, Εθνικού Αστέρα. Πάντως ο Αραβίδης μας προξένησε μεγάλο πρόβλημα στην αμύνα. Είπα στον little-Soley να τον κανονίσει.

Κύπελλο Ελλάδας, Προημιτελικός (25/2/2009)

Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 1-2
(Perrone 48', Perrone injured 74' - Marcelo Oliveira own goal 25', Mutavdzic 87')
Spoiler: show
Image
Κρίμα... Κρίμα να χάσουμε τον αγώνα στο 87'. Τουλάχιστον με ισοπαλία κάτι θα γινόταν αλλά με ήττα δύσκολα. Πιο πολύ όμως σκέφθηκα τους οπαδούς. Σχεδόν 4000 φίλαθλοι παρακολούθησαν τον αγώνα, και τι είδαν, ΤΙ ΕΙΔΑΝ;;; Τίποτα....
drosatos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 479
Joined: Mon Jun 22, 2009 10:57 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Σμύρνης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Ατρόμητος,Ναπολι
Status: Μπροstatus :P
Location: Παντού
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τα πας πολυ καλα.Αν βαλεις και καμια εικονιτσα θα ομορφυνει πολυ η ιστορια -gioupi
Post Reply

Return to “Mildly addicted”