Ο Ιβάν της Μασσαλίας

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2 ματσακια ακομη και συμπληρωνεις 100 ματσ
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μου εφαγε 2 μερες απο τη ζωη μου το αδιακοπο διαβασμα, αλλα ιδου... επιστροφη στις αγαπημενες συνηθειες...

diant wrote:Ιβαν εμένα πάντως μου αρεσαν οι μεταγραφές που έκανες!

Όλες ουσίας και για να βαθύνεις το ρόστερ σου που είναι ήδη αρκετά καλό!

Δεν έχω ερωτηση να σου καταθέσω

μονο καλη συνέχεια!!
Ευχαριστω φιλε, επιτοπου κανω διπλο κλικ στο FM και μπαινω με τρελα στην τριτη σεζον.. Να δουμε και τι λαβρακια ψαρεψαμε...

xks wrote:2 ματσακια ακομη και συμπληρωνεις 100 ματσ
Ετσι... γραφουμε ιστορια σε 2 ματς...

-----------

Οι ερωτησεις για τη συνεντευξη τυπου θα απαντηθουν ολες μαζι το βραδυ, οταν και ληγει η προθεσμια... Φτιαχτηκα που ειδα ερωτησεις απο δημοσιογραφους τοσων διαφορετικων χωρων, αναμεσα τους ηταν βεβαιως βεβαιως και ο διεθνους φημης Πουρουπουπου... Το βραδυ λοιπον κυριοι θα λυσω πασης φυσεως απορια...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

???? ???amag?f ????? ??????

Γιάννης Καραμαζώφ από την Πράβντα


????? ????? ?????-?????????, ? ??? ???? ??????????? ?????? ???? ??????? ???????? ????????? ???? ????? ???????. ?????? ?? ?? ??????????????

Φήμες θέλουν τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, να σας έχει καταθέσει πρόταση για να πάρετε τη θέση του προπονητή που έμεινε πριν από λίγες μέρες κενή. Μπορείτε να την επιβεβαιώσετε;
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ
I.G: Καλησπέρα σας κύριοι, σας ευχαριστώ που παρευρίσκεστε σ'αυτην την -εφ'όλης της ύλης- συνέντευξη τύπου. Επειτα απο 2 χρονια στην πρωτη ομάδα της Τουλούζης και την ομολογουμένως σπάνια επαφή μου με τα μίντια, αποφάσισα να οργανώσουμε αυτην τη press conference.. Παρακαλώ σερβιριστείτε απο το μπουφέ, καθίστε στις θέσεις σας και μπορουμε να ξεκινησουμε..

ΕΡΩΤΗΣΗ 1Η

Η πρώτη ερώτηση υποβάλλεται απο το δημοσιογράφο της διεθνούς εμβάλειας εφημερίδας L' Equipe

Image
GIANNIS511 wrote:Jean Pa...... par journal L' Equip.

En deux ans, vous ?tes dans le groupe a r?ussi ? convertir ? partir d'une r?trogradation ? l'?pouvantail favori pour chaque ?quipe et le championnat challenger. Si vous avez fait une proposition de Marseille pour prendre les r?nes de L equip, vous voulez accepter sa ?

Στα δύο χρόνια που είστε στην ομάδα καταφέρατε να την μετατρέψετε από φαβορί για υποβιβασμό σε φόβητρο για κάθε ομάδα και διεκδικητή του πρωταθλήματος. Αν σας έκανε τώρα πρόταση η Marseille να πάρετε τα ηνία της ομάδος θα τη δεχόσασταν;
I.G.: La v?rit? est que dans ces deux ans, la pr?vision initiale de rester dans la cat?gorie, a ete transformee en espoir pour le titre .. Cela, c'est un grand succ?s pour l'?quipe et les gens qui la composent. On doit aussi se souvenir que cette annee, on joue en le Champions League, une vraie fete pour tous les amis du foot. Alors, tout va bien en TFC... En ce qui concerne Marseille.. Je ne vais pas pretendre que je suis indiff?rent pour l'equipe de ma patrie(..rires)! Je l'ai dit ? maintes reprises que Marseille est l'equipe de mon coer-je crois que vous avez vu que je ne
celebre jamais notre buts contre Marseille(..rires). Mais premierement, je veux etre 100% coh?rent avec TFC, avec mon contrat, les joueurs et les fans de ce grand club. Certainement je voudrais devenir l'entraineur de Marseill a l'avenir, c'est mon reve, mais certainement pas a ce moment. On a quelques objectifs a reussir ici...

Η αληθεια ειναι πως μεσα σε δυο χρονια, η αρχικη προσδοκια για παραμονη στην κατηγορία, εχει μετατραπει σε ελπιδα για τιτλο.. Αν μην τι αλλο, αυτο ειναι ενα σπουδαιο επιτευγμα της ομαδας και των ανθρώπων που την απαρτίζουν. Οφείλουμε να εχουμε κατα νου επισης, οτι αυτην τη χρονια, θα παιξουμε στο Champions League, μια πραγματική γιορτή για κάθε φίλαθλο του ποδοσφαίρου. Λοιπόν, όλα βαίνουν καλώς εδώ στην Τουλούζ.. Σε ότι αφορα τη Μαρσέιγ.. Δε θα προσποιηθώ πως ειμαι αδιαφορος απεναντι στην ομάδα της πατρίδας μου(..γέλια)! Εχω δηλώσει επανειλλημένως οτι η Μαρσέιγ ειναι η ομάδα της καρδιάς μου -πιστεύω το βλέπετε οτι δεν πανηγυριζω ποτε τα γκολ εναντιον της Μαρσειγ(..γελια). Αλλα πρώτα απ'όλα, θέλω να ειμαι 100% συνεπής με την Τουλούζ, το συμβόλαιο μου, τους παιχτες και τους φιλαθλους αυτου του μεγαλου συλλογου. Σιγουρα θα ηθελα να αναλαβω τα ηνια της Μαρσειγ στο μελλον, αυτο ειναι το ονειρο μου, αλλα σιγουρα οχι αυτην τη στιγμη. Εχουμε πρωτα καποιους στοχους να επιτυχουμε εδω...


ΕΡΩΤΗΣΗ 2Η

Η δεύτερη ερώτηση υποβάλλεται από ένα δημοσιογράφο που έκανε τα πρώτα του βήματα στη δημοσιογραφία το 1990', λίγο πριν φυγω απο το Βελιγραδι..τωρα πλέον έχει κεντρική στήλη στη μεγάλης κυκλοφορίας εφημερίδα, τη Republika.. Παλιοι γνωστοι μετα απο πολλα χρονια..
Special BarkaOne wrote:Nemanja Radovanovic από εφημερίδα Republika...Καταρχήν συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα εντυπωσιακή πορεία σας με την ομάδα της Toulouse και την κατάκτηση της 2ης θέσης που οδηγεί απ' ευθείας στους ομίλους του Ch. League.Μέσω της πορείας σας γεμίζετε υπερηφάνεια και το λαό της Σερβίας,την οποία έχετε επανειλημένως δηλώσει πως θεωρείτε πατρίδα σας.Φημολογείται έντονα ότι η Παρτιζάν η οποία προσπαθεί να ανεβάσει τον πήχη περισσότερο φέτος σας προσφέρει χρυσοφόρο τριετές συμβόλαιο με 4πλάσιες απολαβές.Μπορείτε να επιβεβαιώσετε της φήμες και επίσης πώς σας φαίνεται η προοπτική να εργαστείτε κάποια στιγμή στη Σερβία?
I.G.: Σε ευχαριστώ πολύ Νεμάνια για τα καλα σου λογια.. Ειμαι πολυ χαρουμενος που παρευρισκεται εδω δημοσιογραφος απο τη Σερβία.. Φυσικα και ειναι πατριδα μου η Σερβια,ολη την τοτε Γιουγκοσλαβια νιωθω σαν πατριδα μου.. Για να μην ξεχνιομαστε γενετειρα μου ειναι το Βελιγράδι.. Σε οτι αφορά αυτά που φημολογούνται για την Παρτιζάν... Ακριβώς όπως το ειπες, φημολογουνται.. Ξερουμε ολοι μας πως ειναι αυτα τα πραγματα και πως βγαινουν οι φημες, καμια απολυτως κρουση δεν υπαρχει.. Αν υπαρχει καποια διαθεση απο τους ανθρωπους της Παρτιζαν για προσεγγιση, σπεύδω να επαναλάβω και την απαντηση μου στον κυριο Jean Pa, οτι εχω δουλεια ακομα στην Τουλουζη..
Αφηστε που ως παιχτης των ακαδημιων του Ερυθρου Αστερα θα ειχα και "ιδεολογικο προβλημα"(..γελια). Σε ο,τι αφορα την προοπτικη εργασιας στη Σερβια, θα πω οτι θα ηθελα οσο τιποτα αλλο να αναλαβω την εθνικη ομαδα της Σερβιας καποια στιγμη, ισως οταν θα εχουν περασει λιγο τα χρονια και δε θα εχω αρκετα γερη κραση για το καθημερινο κοουτσαρισμα ομαδας.. Για συλλογο.. ουτε κατα διανοια... Δες τις διαφορες -ακομα και στο ποδοσφαιρο- πριν το 92', το μετα, μεχρι σημερα..



ΕΡΩΤΗΣΗ 3Η

Ακολουθως πηρε το μικροφωνο ο Μarcos Luiz de Oliveira απο τη μακρινη Βραζιλια..
netshaft wrote:Μarcos Luiz de Oliveira από Jornal Integra??o (S?o Paulo - Brazil)


Acha que a transcri??o de Marquinos vai render o esperado; Que posi??o voc? pretende utilizar o Ace Young;

Πιστεύετε ότι η μεταγραφή του Marquinos θα αποδώσει τα αναμενόμενα? Σε τι θέση σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε το νεαρό άσο?
I.G.: (Απευθειας μεταφραση, ο Ιβάν δεν ξερει πορτογαλικα και τον βοηθαει ο μεταφραστής του):
Το καλο που του θελω ειναι να αποδωσει(...γελια). Ενταξει, σοβαρα τωρα, δαπανηθηκε ενα πολυ μεγαλο ποσο για τον εν λογω παιχτη, αλλα θα προσπαθησω να τον αποφορτισω απο το αγχος των προσδοκιων. Τον παρακολουθησαμε εκτενώς πριν αποφασισουμε να τον αποκτησουμε, προκειται για εξαιρετικο παιχτη και αργα η γρηγορα θα προσδωσει μεγαλη ποιοτητα στην ομαδα.. Τώρα για τη θεση που θα χρησιμοποιηθει.. δε με βοηθαει και ο ιδιος.. Μου λεει οτι παιζει παντου στην επιθεση.. Τι να πω? Νομιζω παντως οτι θα αξιοποιηθει καλυτερα αν κινειται ελευθερα, σε εναν επιτελικο ρολο μεταξυ της μεσαιας γραμμης και της επιθεσης.. Μην ανησυχειτε εκει στο Σαο Πάολο, θα σας τον φροντισουμε..


ΕΡΩΤΗΣΗ 4Η

Ακολουθεί ερώτηση απο τον Ελληνα δημοσιογράφο Π. Παπαδημητριου
antonis93 wrote:Παύλος Παπαδημητρίου απο Xavalesports...Είμαι γνωστός και ως Πουρουπουπου......


1.Ποιοί είναι οι στόχοι σας για τη νέα χρονιά;

2.Οι στόχοι σας στην Ευρώπη ;

3. Αν σας έκανε πρόταση η ομάδα της καρδιάς σας ο Ολυμπιακος ...εεε συγγνώμη αυτή είναι της δικιάς μου καρδιάς
εεεεεε η Μαρσέιγ στη μέση της χρνιάς θα δεχόσασταν...????



Ευχαριστώ και το Ch.League παίζει μπάλα στη νετ.....
I.G.: Εκπλησσομαι με την παρουσια δημοσιογραφων απο την ομορφη Ελλαδα. Να σας πω λοιπον.. Στοχος μας για φετος ειναι να ανεβασουμε επιπεδο την ομαδα στην υποληψη του Ευρωπαικου φιλαθλου κοινου.. Δεν ξερω αν αυτο σημαινει μεγαλη πορεια στα ευρωπαικα κυπελλα, δεν ξερω αν σημαινει κατακτηση πρωταθληματος η κυπελλου/κυπελλων, αλλα θελουμε να ακουστουμε στην Ευρωπη.. Εχουμε ενισχυθει σε σχεση με περσι, λιγη ενισχυση και στην τυχη θελουμε-χορτασαμε απο αποκλεισμους στη διαδικασια των πεναλτι. Στα εγχωρια δρωμενα παντως πρεπει να κανουμε σκληρη προσπαθεια για να καλυψουμε το χαντικαπ απο τη Λιον. Το Σουπερ Καπ Γαλλιας (επρεπε καποιος να παιξει απεναντι στη Λιον που τα σαρωσε ολα, ετυχε να ειμαστε οι δευτεροι στη λιγκα) θα ειναι ενα πρωτο τεστ για μας φετος απεναντι στην καλυτερη γαλλικη ομαδα της δεκαετιας.. Να επιστρεψουμε και στο θεμα Μαρσειγ.. Οπως ανεφερα και στην πρωτη ερωτηση που εγινε, οσο δε θα εχει κλεισει ο κυκλος μου σε καποια ομαδα, δεν προκειται να σηκωθω και να φυγω.. Ποσο μαλλον στα μισα μιας σεζον, οπως διευκρινιζει και η ερωτηση σας.. Καθε πραγμα στον καιρο του...


ΕΡΩΤΗΣΗ 5Η

Ερώτηση από το Νησί και τον James Beevers
the_showstopper wrote:James Beevers απο Northern Echo.

Do you believe that your team,after doing some amazing transfers,can achieve the ultimate gold this year and win the championship?
I.G.: Certainly we have faith in our abilities.. We also understand that our fans hope that a "mad course" to the title could be achieved this year.. Though, I would like to declare that, if this kind of "hope" is going straight to harm the morale or the determination of the players and staff, I would prefer the fans estimate us as underdogs.. So, to answer in your question, if the players and staff stay focused and pressure-free in the whole season, then yes, we have a chance to mount a title challenge.

Σιγουρα εχουμε εμπιστοσυνη στις δυνατοτητες μας. Αντιλαμβανομαστε επισης οτι οι οπαδοι μας ελπιζουν πως μια "τρελη κουρσα" προς τον τιτλο θα μπορουσε να γινει φετος. Ωστοσο, θα ηθελα να δηλωσω, πως αν αυτο το ειδος "ελπίδας" στοχεύει απευθείας στο ηθικο ή την αφοσιωση των παιχτων και του επιτελειου, θα προτιμουσα οι οπαδοι να μας αξιολογησουν ως αουτσάιντερ. Ετσι, για να απαντησω και στην ερωτηση σας, αν οι παιχτες και το επιτελειο ειναι συγκεντρωμενοι και απαλλαγμενοι απο πιεση στη διαρκεια ολοκληρης της σεζον, τοτε ναι, εχουμε πιθανοτητες να κανουμε πρωταθλητισμο.


ΕΡΩΤΗΣΗ 6Η

Επεται ερωτηση απο το F1
pavlos55 wrote:Paul Leroy de France1

Si une plus grande ?quipe comme Olympique Lyonnais vous approche, que est ce que vous aller faire?

Εάν μια πιο μεγάλη ομάδα όπως η Λυών σας πλησίαζε, τι θα κάνατε;
I.G.: Je voudrais vous assurer que la decision de changer l'equipe pour laquelle je travaille, ne depende pas de son status et le status de l'equipe qui s'interesse a me signer. Ca se depende de mon desir de changer d'environement et d'avoir des nouveaux objectifs quand un circle precedent se ferme... Je crois que vous comprenez alors que une proposition d'une equipe "plus grande" n'a pas des chances, si cette proposition n'est pas ensemblee d'un objectif attrayant devant mes yeux..

Θα ηθελα να σας διαβεβαιωσω πως η αποφαση να αλλαξω την ομαδα στην οποια εργαζομαι, δεν εξαρταται απο το στάτους της ενδιαφερομενης ομαδας που θελει να με υπογραψει.. Εξαρταται απο την επιθυμια μου να αλλαξω περιβαλλον και απο την προοπτικη νεων προκλησεων, οταν ομως ενας προηγουμενος κυκλος εχει κλεισει. Πιστευω λοιπον να αντιλαμβανεστε οτι μια προταση απο μια ''πιο μεγαλη ομαδα'' δεν εχει προοπτικη για μενα, αν αυτη η προταση δε συνοδευεται απο ενα στοχο ελκυστικο στα ματια μου...


ΕΡΩΤΗΣΗ 7Η

Η τελευταια ερώτηση προέρχεται απο Ρώσο δημοσιογράφο..
GIANNIS511 wrote:???? ???amag?f ????? ??????

Γιάννης Καραμαζώφ από την Πράβντα


????? ????? ?????-?????????, ? ??? ???? ??????????? ?????? ???? ??????? ???????? ????????? ???? ????? ???????. ?????? ?? ?? ??????????????

Φήμες θέλουν τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, να σας έχει καταθέσει πρόταση για να πάρετε τη θέση του προπονητή που έμεινε πριν από λίγες μέρες κενή. Μπορείτε να την επιβεβαιώσετε;
I.G.: Χαιρομαι ιδιαιτερως για την παρουσια της Πράβντα στη συνέντευξη! Ακουστε...Η Αγια Πετρουπολη ειναι μια υπεροχη πολη και χαιρεται η ψυχη σου να βλεπεις αυτο το αρχιτεκτονικο αριστουργημα σε καθε σου βολτα.. Το μονο της μειονεκτημα ειναι το κρυο... και το γεγονος οτι δεν υπαρχει καμια απολυτως προταση απο τη Ζενιτ(..γελια). Οπως προειπα, αυτη τη στιγμη ειμαι απολυτα αφοσιωμενος στην Τουλουζ..


--------------
Σας ευχαριστώ ολους που παρευρεθήκατε εδώ, θα ανανεώσουμε λίαν συντόμως το ραντεβού μας..


-Αφου ολοι οι ενδιαφερομενοι δημοσιογραφοι υπεβαλαν τις ερωτησεις τους, σημανε η ληξη της συνεντευξης τυπου, και θα πρεπει να γυρισουν στις χωρες τους για να ενημερωσουν τα εντυπα τους...

Off Topic:
Το διασκεδασα ιδιαιτερως το ολο σκηνικο, ελπιζω κι εσεις...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραιος...αντε καλη χρονια να εχουμε
the_showstopper
Indispensible
Indispensible
Posts: 1839
Joined: Sun Nov 16, 2008 12:40 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενω αυριο που θα ξυπνησω,να δω νεο ποστ με αγωνες...[μην ανησυχεις μεσημερι ξυπναω :D ]
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

netshaft wrote:Ωραιος...αντε καλη χρονια να εχουμε
κι εγω το ιδιο περιμενω...
the_showstopper wrote:Περιμενω αυριο που θα ξυπνησω,να δω νεο ποστ με αγωνες...[μην ανησυχεις μεσημερι ξυπναω :D ]
θα ανεβασω... προς το παρον σας δινω την πρωταθλητρια κοσμου Ιταλια για δευτερη σερι φορα...

Image

... και τις φετινες αποδοσεις για τον πρωταθλητη...

Image
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:


Off Topic:
Γιατι δεν αλλαζεις απο τα options τις πιθανοτητες ωστε να στα βγαζει σαν decimal. Ειναι πιο κατανοητα ετσι.
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

netshaft wrote:
Off Topic:
Γιατι δεν αλλαζεις απο τα options τις πιθανοτητες ωστε να στα βγαζει σαν decimal. Ειναι πιο κατανοητα ετσι.
Δεν το ειχα παρατηρησει οτι μπορουσα να τα βγαζω σε δεκαδικα, το εφτιαξα...

υ.γ. Το Microsoft image manager που μου ειχες πει δεν πρεπει να το εχω στο pc

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ

Σκληρες οι προπονησεις και φετος...

Image

ΦΙΛΙΚΟ 1
Εκτος εδρας με την κατωτερου επιπεδου Σερκλ Μπριζ

Image

Η εμεις εχουμε ανεβει επιπεδο, ή οι αντιπαλοι μας ειναι χειροτεροι απο οτι νομιζα.. Εξαιρετικο ντεμπουτο απο τον Μαρκινιος και 40 τελικες προσπαθειες για την ομαδα...


ΦΙΛΙΚΟ 2
Παμε στη γενετειρα μου για να παιξουμε με την αλλη μου αγαπη,τον Ερυθρο Αστερα. Θα χρησιμοποιηθουν αναπληρωματικοι λογω της μεγαλης καταπονησης των βασικων απο το προηγουμενο ματς και τη σκληρη προπονηση

Image

Μετριο παιχνιδι, οι αντιπαλοι ηταν λιγο καλυτεροι αλλα πολυ πιο αποτελεσματικοι. Περιμενω περισσοτερα απο τα φετινα μας μπακ-απς..


ΦΙΛΙΚΟ 3
Φερνουμε στην Τουλουζη τη μεγαλη Λιβερπουλ και θελουμε να μετρησουμε τις δυναμεις της περσινης μας ενδεκαδας(Μαρκινιος τραυματιας)

Image

Οι αντιπαλοι ηταν πολυ καλυτεροι μεχρι ενος σημειου και πηραν προβαδισμα 2 τερματων, οταν κερδισαμε μετρα στο γηπεδο και καναμε ευκαιριες απλα δε βρισκαμε στοχο. Προβληματισμος για την αποτελεσματικοτητα, αντιλαμβανομαστε ωστοσο οτι παιζαμε εναντι ενος ανωτερου αντιπαλου..


ΦΙΛΙΚΟ 4
Τελευταιο φιλικο πριν το σουπερ καπ με τη Λιον, εναντιον μιας τοπικης ομαδας που περσι τη διαλυσαμε στο αντιστοιχο φιλικο

Image

Ουδεν σχολιον. Ξεμουδιασμα και ανοδος ψυχολογιας επετευχθησαν...

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΤΡΟΦΙ (ΓΑΛΛΙΚΟ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ)
Δεν ξερω για ποιο λογο το ματς διεξαγεται στην εδρα μου. Η Λιον περσι ηταν νταμπλουχος και εμεις παιζουμε ως δευτεραθλητες. Προφανως προκειται για bug του παιχνιδιου, καθως βαζει γηπεδουχο την ομαδα απο το πρωταθλημα, και αφου εμεις παιζουμε λογω της θεσης μας στη λιγκα, μας δινει την εδρα... Λαθος του παιχνιδιου, ειναι σα να θεωρει τη Λιον απλως κυπελλουχο... Το ματς το αντιμετωπιζουμε περισσοτερο ως ματς προετοιμασιας, ωστοσο μια κουπα, οσο ασημαντη κι αν ειναι, δεν παυει να ειναι κουπα(ποσο μαλλον οταν λειπει απο την τροπαιοθηκη του συλλογου). Τη θελουμε..

Image

Παιξαμε ενα παρα πολυ καλο επιθετικο παιχνιδι και δεν κινδυνευσαμε καθολου να μεινουμε πισω. Φοβερο παιχνιδι απο τον Μαρκινιος που αρχιζω να καταλαβαινω τι μπορει να κανει. Κερδισε το πεναλτι, το εβαλε, και τους ταλαιπωρησε απιστευτα σ'ολο το ματς.. ΠΡΩΤΗ ΚΟΥΠΑ ΣΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΜΟΥ, αν και δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου οταν ελεγα οτι θελω να παρω τιτλους με την Τουλουζ. Εννοω τα μεγαλύτερα ψάρια... Πανηγυρια απο παιχτες και φιλαθλους...

Image

Image

ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ: Πραγματικα, τα φετινα φιλικα παιχνιδια δε με οδηγησαν σε κανενα συμπερασμα.. Στο πρωτο ειδα τον Μαρκι να κανει παπαδες, αλλα εναντι ενος πολυ χειροτερου αντιπαλου. Στο δευτερο οι ρεζερβες μου ειχαν υπεροχη, οχι ομως και συγκεντρωση και εχασαν απο εναν αξιομαχο αντιπαλο. Στο τριτο ματς με τη Λιβερπουλ ελειπε το νεο μου αποκτημα και η περσινη εντεκαδα αποδειχθηκε κατωτερη απο τη Λιβερπουλ, ενω στο διαστημα κυριαρχιας μας 60-90' ημασταν παλι αναποτελεσματικοι. Για το τεταρτο παιχνιδι δεν εχει νοημα να μιλαμε.. Να μιλησουμε ομως για το σουπερ καπ. Φοβερη εμφάνιση, νικη γοητρου, πρωτη κουπα, επιθετικο ποδοσφαιρο, εξαιρετικη τριαδα Ζινιακ- Πογκρεμπνιακ- Μαρκινιος, μηνυμα αμφισβητησης στη Λιον... Δεν ειναι και λιγα... Ωστοσο, δεν πρεπει να ξεχναμε οτι παιξαμε απο λαθος του ΦΜ στην εδρα μας... ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΣΑΜΠΙΟΝΑ!
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μερικές φορές τα φιλικά δεν παίζουν και πολύ ρόλο, όσο τα επίσημα παιχνίδια. Π.χ. σε ένα σέιβ μου με τον Άρη στα φιλικά είμασταν άθλιοι, αλλά στο τέλος πήραμ το νταμπλ και περάσαμε μέχρι τους 8 του Ουέφα.
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GIANNIS511 wrote:Μερικές φορές τα φιλικά δεν παίζουν και πολύ ρόλο, όσο τα επίσημα παιχνίδια. Π.χ. σε ένα σέιβ μου με τον Άρη στα φιλικά είμασταν άθλιοι, αλλά στο τέλος πήραμ το νταμπλ και περάσαμε μέχρι τους 8 του Ουέφα.
Το ξερω Τζον, μου εχει συμβει απειρες φορες, οπως και το αντιθετο.. Να πεταμε στα φιλικα και να σερνομαστε στα επισημα.. Οπως και να εχει, το σουπερ καπ επι της Λιον κλεινει με τον καλυτερο τροπο αυτην την ενοτητα αγωνων και μας γεμιζει αυτοπεποιθηση...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
User avatar
Tom7
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 727
Joined: Fri Apr 18, 2008 8:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω ότι φέτος θα είναι η χρονιά σου και θα πάρεις τα πάντα όλα! :P Καλή συνέχεια!
Image
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιβάν ωραία η συνέντευξη σου! καλη αρχή και απο μένα!

Off Topic:
Τις φοτο μπορείς να τις κάνεις crop και με την ζωγραφική των Windows!
Εγώ αυτό χρησιμοποιώ :wink:
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tom7 wrote:Νομίζω ότι φέτος θα είναι η χρονιά σου και θα πάρεις τα πάντα όλα! :P Καλή συνέχεια!
Μακαρι φιλε... αντε γιατι η ελλειψη τιτλων παει πισω την ωρα που θα αλλαξω σελιδα στην καριερα μου..
diant wrote:Ιβάν ωραία η συνέντευξη σου! καλη αρχή και απο μένα!

Off Topic:
Τις φοτο μπορείς να τις κάνεις crop και με την ζωγραφική των Windows!
Εγώ αυτό χρησιμοποιώ :wink:
Χαιρομαι που σου αρεσε η συνεντευξη! Θα ψαξω και τη ζωγραφικη να βρω το crop, γενικα με τους υπολογιστες δεν τα παω καλα, ΦΜ να παιζει και τιποτα αλλο δε με νοιαζει...
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος...ήρθε η πρώτη κούπα και ελπίζουμε να έρθουν και οι επόμενες!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”