Μανατζαρεοι του site βοηθειστε!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
gody
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:07 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forest
Αγαπημένη Ομάδα: Nottingham Forest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω ποσοι εχετε μανατζαρη την hoffenheim ,αλλα το υλικο της κατα την γνωμη μου ειναι καλουτσικο σιγουρα καλυτερο απο τις μισες και κατω ομαδες της bundes liga . Εγω ομως καταφερα να την μετατρεψω κυριολεκτικα σε -titanikos .Οποτε φυσικη συνεπεια να μου ερχονται τετοιου ειδου μυνηματα
Image
και αν συνεχισω ετσι παμε κατευθειαν για german 2
Δειτε και το υλικο μου
Image
πιστευα οτι πονουσε στο κεντρο για αυτο ερικσα αρκετα χρηματα εκει και πηρα τον sissoko (συμπαθητικη λυση την πρωτη χρονια ,σκυλη απο την δευτερη για του στοχους που εθεσα στο board ) απο τουλουζ εχω κλεισει και zuculini απο δεκεμβρη και τελος εχω gioda kai rivas για κεντρο
Αν καποιος που ειχε παρει την hoffe ή οποιος αλλως πιστευει οτι μπορει να βοηθεισ να ξεφυγω απο τα χαμηλα ,ειτε να μου προτεινει καποιο συστημα ,ισως μεταγραφη θα ειμουν χαρουμενος ,οχι τιτοτα εχω επενδυση σε παικτακια μικρης ηλικια για το μελλον κριμα ειναι να μην τα δω να γινοται αντρες -nerd

Υ.Γ δειτε και σουπερ αποτελεσματα μου Image
stavrosanole
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sun Dec 23, 2007 10:16 am
Football Manager της ομάδας: Pao, Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosi,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασε να ανεβάσεις τους mr και ml και να τους κάνεις amr και aml.
Σε ένα από τους 2 σου dc κατά προτίμηση στον gioda στα κόρνερ βάλε του Challenge Gk για να βάζει αρκετά γκολ από κόρνερ.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1911
Η ιστορία μου με την Ανόρθωση μόνο στο fmgreece.gr
viewtopic.php?f=222&t=30010
Byzas Megara City_4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Wed Dec 12, 2007 11:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

+1 στον αποπανω!

Παρε και καλυτερα ακρα στην αμυνα κατα τη γνωμη μου...Ειδικα ο αριστερος μπακ δεν κανει για την ομαδα που θες να φτιαξεις...
Παρε Schafer απο Βολφσμπουργκ....
ΒΥΖΑΝΤΑΡΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ...-4-


Image
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Βλεποντας προχειρα και γρηγορα το ποστ σου,πρεπει και οι 2 επιθετικοι που παιζουν να ειναι περιφεριακοι ετσι?Και παιζεις και με ενα αμυντικο χαφ μονο,που ετσι δεν παιζει ουτε η Μπαρτελονα.Βαρυ φορ παρε,και αν θες να εχεις δεκαρι μεσα,βγαλε τον δευτερο επιθετικο αντι να μην βαζεις δευτερο αμυντικο χαφ ή "8αρι".
User avatar
captain9421
Amateur
Amateur
Posts: 219
Joined: Sun Oct 28, 2007 4:29 pm
Football Manager της ομάδας: αεργος
Αγαπημένη Ομάδα: aek
Status: φοιτητικη ζωη
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω θα σου προτεινα να παιξεις με ρομβο και να αλλαξεις το επιθετικο διδυμο βαλε καλυτερα lewandowski μεσα γιατι σκοραρει συνεχεια αλλαξε τα ακρα τησ αμυνασ σου θα σου προτεινα apam και monzon και μειωσε το closing down.
User avatar
gody
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:07 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forest
Αγαπημένη Ομάδα: Nottingham Forest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stavrosanole wrote:Δοκίμασε να ανεβάσεις τους mr και ml και να τους κάνεις amr και aml.
Σε ένα από τους 2 σου dc κατά προτίμηση στον gioda στα κόρνερ βάλε του Challenge Gk για να βάζει αρκετά γκολ από κόρνερ.

μακαρι να εχεις δικιο , θα το δοκιμασω με wingers , αυτο με το κορνερ το εχω κανει ειδη αλλοστε με αυτο το κολπακι ειναι το ενα μου διπλο

Byzas Megara City_4 wrote:+1 στον αποπανω!

Παρε και καλυτερα ακρα στην αμυνα κατα τη γνωμη μου...Ειδικα ο αριστερος μπακ δεν κανει για την ομαδα που θες να φτιαξεις...
Παρε Schafer απο Βολφσμπουργκ....
προσπαθησα να παρω τον mathieu jeremy αλλα για καποιο λογο η τουλουζ εκανε reject μεχρι και 4 μυρια προταση τελικα δεχθηκε στα 4,8 ανδεν κανω λαθος αλλα τοτε ηταν αργα ελπιζω ο sugar daddy να μου δωσει τιποτα το γεναρη θα δω τον κυριο schafer ελπιζω να ειναι πιο φθηνος απο το ν mathieu
mitsosvd wrote:Βλεποντας προχειρα και γρηγορα το ποστ σου,πρεπει και οι 2 επιθετικοι που παιζουν να ειναι περιφεριακοι ετσι?Και παιζεις και με ενα αμυντικο χαφ μονο,που ετσι δεν παιζει ουτε η Μπαρτελονα.Βαρυ φορ παρε,και αν θες να εχεις δεκαρι μεσα,βγαλε τον δευτερο επιθετικο αντι να μην βαζεις δευτερο αμυντικο χαφ ή "8αρι".


οντως και οι δυο επιθετικοι μου ειναι κυριως περιφεριακοι ,αλλα υπαρχει και ο βοσνιος ο ibisevic Νομιζω ετσι λεγετε που ειναι νταμαρι αλλα @@ τιποτα και αυτοσ απο σκοραρισμα ,μοναχα ξυλο, lewadowski τον πηρα για του χρονου κυριος μαλλον θα παρει τις ευκαιριες του , γιατι ολοι επιθετικοι μου ειναι unhappy !
captain9421 wrote:εγω θα σου προτεινα να παιξεις με ρομβο και να αλλαξεις το επιθετικο διδυμο βαλε καλυτερα lewandowski μεσα γιατι σκοραρει συνεχεια αλλαξε τα ακρα τησ αμυνασ σου θα σου προτεινα apam και monzon και μειωσε το closing down.

Ο apam ωραιο παιχτακι αλλα αλμυρος για φετος τουλαχιστον an o mongon ειναι ο αργεντινος της betis ,δεν τον εχω και σε εκτημιση σε οσα save τον πηρα εχει μετριες εμφανισεις ! γιατα αριστερα προσπαθω για insua για οικονομια !
User avatar
lom-g
Amateur
Amateur
Posts: 187
Joined: Wed Jan 02, 2008 9:42 pm
Location: Αθήνα, Χανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον.....εγω ειχα παρει καποτε την χοφενχαιμ για λιγο καιρο..... πιστευω πρεπει να αλλαξεισ τις θεσεις ριβασ-χιοδα.....
δηλαδη να παιζει απο τα δεξια ο ριβας που ειναι γρηγορος και απο αριστερα ο χιοδα που ειναι γομαρακι...
επισης μπορεις να τσεκαρεις καλες τακτικες του siouta στον τομεα τακτικες του φορουμ καθως και προπονησεις .....
καλο θα ηταν να ψαξεις για κεντρικο χαφ και εναν γκολτζη στραικερ.....αν εχεις μπατζετ 6m παρε τον gignac....
παντως και με λιγη τυχη ισως αναιβει η ομαδα.... :-D αν δν διαθετεις πολλα χρηματα παρε δανεικους παικτες απο την bundesliga που ξερουν καλα το πρωταθλημα και ισως βοηθησουν...
c9horsy
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Sun May 25, 2008 6:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: osfp-juventus
Location: χαιδαρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν την εχω παρει ποτε αλλα θα προτεινα να επαιζες με dm και 2 mc κατι σε 4-5-1 .
τωρα τους ml-mr κι εκει που τους εχεις καλα ειναι πιστευω γιατι δεν ειναι και αρκετα καλοι.
βρες ενα δυνατο dm.
στην επιθεση θα βοηθουσε πιστευω πολυ ο Gignac και κρατα οπωςδηποτε τον obasi και τον lewa.
ριξε μια ματια στους N?Koulou , Antonio Valencia , Kolodziecziak (κι εναν ισπανο dl της liverpool αν δεν
κανω λαθος , ενσουα νομιζω λεγεται η καπως ετσι) αν δε τους εχεις ηδη δει .
Η ΓΡΙΠΗ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ FMGREECE.GR :

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE% ... E%B5%CF%81

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΣΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ !!!
BigBoss
Trialist
Trialist
Posts: 86
Joined: Fri Jul 04, 2008 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: manchester United-Olympiakos
Status: 30 οκτομβριου και φυγαμεεεεεε!!!
Location: Ρόδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα σου προτεινα το 4-1-2-2-1
ενα DM 2MC 2 winges 1 FC και να τροφοδοτεις τον ΜC απο τους wingers με FC φυσικα τον ημιθεο Ibisevic μην προωθεις πολυ τα μπακ γιατι θα εχεις μεγαλη ζημια απο εκεινες τις πλευρες...
Όταν γεννήθηκα έπαθα τέτοια λαχτάρα, που δεν μπορούσα να μιλήσω για ενάμισυ χρόνο. :P
User avatar
gody
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:07 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forest
Αγαπημένη Ομάδα: Nottingham Forest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τελικα φιλοι μου η χρονια τελειωσε ανελπιστα απο την προτελευταια θεση που ειμουν μεχρι το νεομβριο εκανα ενα φανταστικο δευτερο γυρο αηττητος και σκαρφαλωσα στην 4 θεση ... με της συμβουλες σας βεβαιως..Σας ευχαριστω ολους.ΔευτερΗ χρονια ,ακριβως στο μισο βρισκομαι 2 βα8μους πισω απο μπαγερν και περασα πρωτος στην ισοβαθμια με πορτο στο ουεφα καπ

παμε φουλ για πρωταθλημα !
User avatar
lom-g
Amateur
Amateur
Posts: 187
Joined: Wed Jan 02, 2008 9:42 pm
Location: Αθήνα, Χανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος.....!!!!
MadBoy13
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Sun Apr 12, 2009 6:09 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Man United
Location: Αμερικη - Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλαρακι, μολις ξεκινησα με την Χοφενχαιμ.... εχω καλες εντυπωσεις... αρκετο χρημα (18Μ μπατζετ!!!!!!)... εχει ικανοποιητικο μεχρι καλο υλικο!!! στα αριστερα δοκιμασε να παρεις τον Razvan Rat απο Σαχταρ
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”