patch 9.1.0 και Ελληνικό πρωτάθλημα

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Locked
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνάδελφοι προπονητές, μου συνέβη το εξής παίζοντας με τον Εθνικό Πειραιώς στο 9.1.0:

Πρώτη χρονιά παίρνει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟ βγαινει 2ος απο τα πλει-οφ(3 και όχι τεσσαρων ομάδων οπως θα έπρεπε- αλλα αυτό είναι το λιγότερο) και ο ΟΣΦΠ παίζει προκριματικά με τις ομάδες των ισχυρών πρωταθλημάτων και ο ΠΑΟ με τις πρωταθλήτριες των αδύναμων χωρών(δηλαδή ανάποδα απ'ότι θα έπρεπε). 2η χρονιά ίδια κατάταξη και ο ΟΣΦΠ παλι παίζει με τις δυνατές και ο ΠΑΟ, αν και 2ος, μπαίνει κατευθείαν ομίλους!!! Θα μου πείτε τι με πειράζει αφου δεν είχα κάποιον απ'τους 2??? είμαι λάτρης του ρεαλισμού στο FM και δε μπορω να βλέπω κάτι τέτοια. κάποια στιγμη θα μου συνέβαινε κι εμένα εξάλλου... Διορθώνεται αυτό με κάποιον τρόπο??? Αν η λύση είναι το 9.3.0 πείτε μου αν εμπεριέχονται οι χειμερινές μεταγραφές στις ομάδες, δε θα μου άρεσε να ξεκινάω χρονιά και να έχω τους παίχτες του χειμώνα απο την αρχή της χρονιάς- το θεωρώ μη ρεαλιστικό..... σε τέτοια περίπτωση δεν έχει νοημα να κατεβάσω το εν λόγω patch.


Υ.Γ. Διάβασα για την huge database οτι δημιουργεί προβλήματα με την εξαγωγή υπερβολικά καλων νέων ταλέντων και εν γένει το έχω παρατηρήσει- κάτι που επίσης δε μου αρέσει... Υπάρχει λύση σ'αυτό????
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

H λύση είναι το 9.3, αλλά δεν χρειάζεται να ξεκινήσεις με τη database του 9.3

Δηλαδή το βάζεις αλλά κάνεις new game με τη db του 9.1 πχ

Όσον αφορά το άλλο σου ερώτημα, όχι, δεν γίνεται να αλλάξει αυτό
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψάξε τον τομέα bugs και θα τη βρεις τη λύση..
Spoiler: show
Η οποία είναι να βάλει το 9.3 patch!!! :D
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
Ivan Terrible
Amateur
Amateur
Posts: 155
Joined: Wed Jun 10, 2009 12:24 am
Football Manager της ομάδας: Toulouse FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ παίδες!!! Και κάτι ακόμα: για να κατεβάσω το 9.3.0 χρειαζεται να εχω το 9.2.0 η δεν παίζει ρόλο???
Η Ιστορία μου: Ο Ιβάν της Μασσαλίας viewtopic.php?f=164&t=26035

"Στο ποδόσφαιρο ξαναβρίσκω τον κόσμο, τους ανθρώπους με την έννοια της ανθρωπότητας, μέσα σε μιαν αγνότητα που δεν τη σταματάει τίποτα και με συγκινεί βαθύτατα" Μαργκερίτ Ντυράς


"Το ποδόσφαιρο είναι όπλο για την επανάσταση" Ερνέστο Τσε Γκεβάρα
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

βαλτο κατευεθειαν το 9,3 . Δεν παιζει ρολο
Locked

Return to “Bugs”