Ποιό ήταν το 1ο FM πού έπαιξες ποτέ;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω το CM 03/04 δέν είμαι σίγουρος...
Το έπαιζα σε νέτ και αγόραζα όποιον παίκτη μου έβαζε γκόλ στα φιλικά -doublekiss
Σοβαρά άρχισα να ασχολούμε απο το Fm 07 και το πρώτο που αγόρασα είναι η λατρεία μου το fm 08 :snif:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Believe it or not το πρώτο μου μάνατζερ ήταν το fm 2007 :-)

Αν και πάντα είχα την περιέργεια να δω πως είναι, πάντα κατέληγα στο προ :P

Το προ αναβαθμίστηκε, ο υπολογιστής όχι :P , δεν το σήκωνε πλέον και το γύρισα στο μανατζερ :D

Είδα όμως ότι κ το μανατζερ είχε την δική του μαγεία -falaina Κόλλησα και τα τελευταία 3 χρόνια παίζω κατ'επανάληψη :D

Το 2007 ήταν και το αγαπημένο μου :-)
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
nemo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5829
Joined: Sun Dec 09, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: Braga
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Run Theo Run
Location: Εδώ κι εκεί και παραπέρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωτόπαιξα το CM 00/01.

Πρώτο μάνατζερ γενικά ήταν το FIFA Soccer Manager 96(αν λεγόταν έτσι γιατί πάνε πολλά χρόνια και έχω χάσει και το σι ντι πια)
Dilbert wrote:Never argue with an idiot, they will drag you down to their level, and defeat you with experience!
http://dendurent.com/Humor/dilb.htm
sindarta wrote:Ψάξε πως «εμείς» θα σώσουμε την Ελλάδα και όχι πως θα την σώσουν οι «άλλοι».
ArK''ass''
Backup
Backup
Posts: 919
Joined: Sun Jul 13, 2008 11:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εψαχνα ενα παιχνιδι με την ΠΑΟΚαρα και βρηκα το fm 08 σε ενα βιντεοκλαμπ (διαφημιση δεν κανουμε :D )
Ελεγε λοιπον ποσα πρωταθληματα εχει, και λεω δεν μπορει, εχει και ελλαδα
:evil: Vegeta prince of all saiyans!!!
hookah
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3618
Joined: Mon Aug 08, 2005 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Siena
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: What the f*ck did I do?
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Championship manager 2 (95-96 Update) με Middlesbrough τελικο Uefa

Nick Barmby, Juninho (Ο αυθεντικος), Southgate, Ravanelli και τα μυαλα στα καγκελα...

Το ειχα παρει σε Kixxaki (δεν ξερω ποσοι τα ξερετε) 2000 δρχ.

Οι γονεις μου κλειδωσαν τον υπολογιστη στο παταρι γιατι ελιωνα 12 ωρες την ημερα...
TazZ wrote: Η πρώτη λέξη του Hookah όταν βγήκε από την κοιλιά της μάνας του ήταν : Μήλο ροδάκινο καρβουνάκι :D
Kastroman wrote:Πραγματικά οι ρυθμοί της ζωής σου μόνο με τους Motley Crue συγκρίνονται :P
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ βασικά αρχισα με το fifa manager 2008 αφου ενας φιλος μου , μου ειχε μιλήσει για ενα μανατζερ (το fm εννοούσε). Θελοντας να δω πως ειναι αγορασα κατα λάθος το fifa manager. Ωραίο παιχνιδι δε λεω, αλλα την επόμενη χρονιά διορθωσα το λάθος μου και πήρα το football manager 2009.
Ουσιαστικα fm αρχισα φετος να παιζω. Η αληθεια ειναι οτι εχω καει , αν και δεν εχω καταφερει να παρω ευρωπαϊκό με την Πανάθα. Γι αυτο εχω παιξει γυρω στα 15 save με τον ΠΑΟ :D , με αποκορύφωμα τον ημιτελικο του ουεφα 2 συνεχόμενες χρονιες.
Image
Image
User avatar
Tom7
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 727
Joined: Fri Apr 18, 2008 8:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FM 2006 που το είχα ακούσει από εκπομπή στο sportime (όχι δεν καταλαβατε ποιά είναι (: ). Θυμάμαι μάλιστα όταν το πρωτοεγκατέστησα είδα τα μπαλάκια, ενώ περίμενα κανονικούς παίκτες (3D) και σκέφτηκα "κοίτα τι μ@λ@κί@ αγόρασα." Τελικά τρία χρόνια μετά συνεχίζω να καίγομαι! :firestarter:
Image
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά απο καμποσο καιρό (ουτε ξέρω πόσο...) να ποστάρω και γω σε αυτη την ερώτηση που κάνετε ... ετσι για να δειξω και την ηλικία μου :P (αμα δεν εχει δουλειά στο γραφείο τι κανει ο ανθρωπος :-D )

Πρωτόπαιξα football managers σε amiga και spectrum...μη ρωτήσετε ονοματα (σιγουρα το ένα λεγόταν football manager) και απο αποψη γραφικών... ο εθισμος ομως ηταν τελειως :D

Και φυσικά επειδή η επαφή με την αγγλια ηταν συνηθης επεσε και στα χερια μου το ακολουθο :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/Championship_Manager

σε 5 1/4 παρακαλω.... ναι ξερω... μερικοι (η και οι περισσοτεροι δεν ειχατε δει ποτε τετοιο μεγεθος δισκετας στη ζωη σας...)

και φυσικα απο τοτε... τελος τα παντα... η ζωη υπαρχει μονο για τα καλουδια των αδερφων Collyer -papas

και ελπιζω οσο μπορω.. και οταν μου δίνεται η δυνατότητα να συνεχίσω να τους ακολουθω πιστα
-foumarw
αυτα... και καλη μας συνέχεια
someone
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Fri Jan 23, 2009 11:54 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

football manager 2005,2006,2007,2008,2009 και συνεχιζω σταθερα με 2010. :D :D
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

t_dalis wrote:σε 5 1/4 παρακαλω....
Πωω, οδηγό για τέτοιες δισκέτες είχα στο πρώτο μου PC. Δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά θυμάμαι ακόμα την απορία μου όταν είδα τόσο μεγάλη υποδοχή για δισκέτες.

Εγώ το πρώτο manager που έπαιξα ήταν το 2005, όμως κάηκα από το 2006 και μετά.
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sindarta wrote:
t_dalis wrote:σε 5 1/4 παρακαλω....
Πωω, οδηγό για τέτοιες δισκέτες είχα στο πρώτο μου PC. Δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά θυμάμαι ακόμα την απορία μου όταν είδα τόσο μεγάλη υποδοχή για δισκέτες.

Εγώ το πρώτο manager που έπαιξα ήταν το 2005, όμως κάηκα από το 2006 και μετά.
Παλι καλα που κρατησε μόλις 1 χρονο το pc αυτο... Και που να δεις την μετατροπη τους απο 5 1/4 σε 3,5" δισκετα στο 2ο manager κατευθειαν απο αγγλια... Αλλωστε ηταν και ο λογος που αλλαξα pc :-D

ΙΒΜ με 2 οδηγους 1 και 1 (3.5" και 5 1/4) και σκληρο δίσκο 20 ΜΒ :-D 200.000 δραχμων -toixos2
μια περιουσια την εποχη εκεινη... απιστευτα χρονια
timour14
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 589
Joined: Wed Oct 17, 2007 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CM03/04. Μιλάμε για το παιχνίδι που δεν θα ξεχάσω ποτέ. Το είδαμε με ένα φίλο μου στο κατάστημα μας άρεσε και το πήραμε μαζί. Τελικά αναγκαστήκαμε να αγοράσουμε και δεύτερο αφού το θέλαμε και οι δύο κάθε μέρα :snif:

Ωραίες εποχές
Image
Image
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CM 01-02, CM4,(το cm2003-2004 ηταν το μονο που δν επαιξα) ΦΜ2005,ΦΜ2006, ΦΜ2007, ΦΜ2008, ΦΜ2009
και...συνεχιζουμε :D
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
skif_31
Backup
Backup
Posts: 976
Joined: Fri Apr 17, 2009 7:45 pm
Football Manager της ομάδας: -
Status: Ριλέντλες
Location: Hrakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Petross wrote:το φμ05 αλλα ολο αρχιζα απο την αρχη επειδη δεν ηξερα να κανω save!!!
το παρατισα και μετα αρχισα να ξαναπεζω πριν 3μισι χρονια περιπου με το φμ07..με τον θρυλικο adu kai kaboul!!! :-P

:oops: :oops: και γω το ιδιο παθενα ρε γμτο :P
φμ 2005..
Off Topic:
σε ξερω καπου? :D
Stonecity3 wrote:Λευτεριά στον Σκιφ ρε.
:protest:


Θ.Π.Τ.Π.Μ.Ρ

:forthosewhothinkyoung:
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17748
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Αν θυμάμαι καλά ήταν το Championship Manager 01/02.Μεγάλες εποχές.Μεγάλα τα load και create game. :D

Από τότε έγινε και Σεβίλλη στην Ισπανία γιατί την είχα πάρει από β κατηγορία που ήταν.Τζιοβάνι θεός τότε και ακόμα θυμάμαι ότι προσπαθούσα να καταλάβω πως δουλεύει.Θυμάμαι χαρακτηριστικά τι πρώτο γκολ που μπ'ηκε ποτέ να μου λέει ο αδερφός μου βάλαμε γκολ και να του λέω που το ξέρεις.Το γράφει εδώ. -rofl -rofl
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”