Ποιό ήταν το 1ο FM πού έπαιξες ποτέ;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
skif_31
Backup
Backup
Posts: 976
Joined: Fri Apr 17, 2009 7:45 pm
Football Manager της ομάδας: -
Status: Ριλέντλες
Location: Hrakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vaggelis2005 wrote:Θυμάμαι χαρακτηριστικά τι πρώτο γκολ που μπ'ηκε ποτέ να μου λέει ο αδερφός μου βάλαμε γκολ και να του λέω που το ξέρεις.Το γράφει εδώ. -rofl -rofl
λιωωωωωωωωωωωωωωωωωνω -rofl -rofl -rofl -rofl
Stonecity3 wrote:Λευτεριά στον Σκιφ ρε.
:protest:


Θ.Π.Τ.Π.Μ.Ρ

:forthosewhothinkyoung:
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Το πρωτο ηταν το cm 03/04 επαιρνα καθε χρονο εναν ισλανδο και εβγαινε ολο πρωτο σκορερ στο Fm 2005 που ηταν λιγο μουφε γιατι καθε παιχτης με dribbling πανω απο 10 περνουσε ολη την ομαδα :drinking: Επαιρνες παιχτη με 20 dribbling και επαιρνες πρωταθλημα :drinking:
User avatar
koboud
Amateur
Amateur
Posts: 114
Joined: Fri Nov 21, 2008 9:23 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το πρωτο φμ ηταν το cm4 και το ειχα παρει ετσι απο περιεργεια να δω πως ηταν αυτο το παιχνιδι...

και απο τοτε δν ξεκολλησα ποτε............
bill7
Amateur
Amateur
Posts: 138
Joined: Mon Sep 01, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: St. Pauli
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CM 00/01 !!!!
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

chamionship manager 2002
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
OtiNaNAi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7424
Joined: Sun Jun 22, 2008 10:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-Real Madrid-Arsenal-Milan
facebook προφίλ: manolo.vasiliadoff
Location: Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε αυτο που ο οκκας στη παοκαρα ειχε 20αρι long shots, και εβγαζε μονιμως

okkas with the piledriver --- HE SCORES :D :D

πρεπει να ηταν το CΜ 01/02 (ισως το 00/01)

αλλοι αξιοπροσεκτικοι παιχτες

o 15χρονος ST ?herno samba (μεγαλο χαμενο ταλεντο, http://en.wikipedia.org/wiki/Cherno_Samba)
ενας πιτσιρικας dc της chelsea, o οποιος δν ερχοταν με τπτ στην αρσεναλ, νομιζω τον ελεγαν john terry :D
ενα ταλεντακι της psv που τον λεγαν ρομπεν


EDIT γενικα ομως το πρωτο μανατζερακι που επαιξα ηταν to PREMIERE MANAGER 98 με μπεργκαμπ κ ιαν ραιτ στην αρσεναλ, το οποιο μαλιστα ειχε και 3Δ , δεκα χρονι πριν το ΦΜ
Þ ★ ᾶ ★ ǿ ★ κ
User avatar
Man.l.g.o.t.z.y.02
Amateur
Amateur
Posts: 162
Joined: Mon Aug 10, 2009 10:38 am
Football Manager της ομάδας: Gateshead
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μπαγερν,Αγιαξ,Ρομα
Status: Αρρωστος για καλο και ποιοτικο ποδοσφαιρο και για πιπινια.....!!!!
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν λεμε Φουτμπολ μανατζερ εννοεις την σειρα που κυκλοφορει τωρα και μας εχει παρει τα μυαλα?

Γιατι αν εννοεις γενικα τοτε ειμαι πολλα χρονια αρρωστος με το μανατζαρισμα....

Το 1987 επαιζα το φουτμπολ μανατζερ στον αμστραντ 6128 σε πρασινο μονιτορ(αποχρωσεις του πρασινου ηταν τα χρωματα του ωσπου πηρα εγρωμο)
Ξεκινουσες με την Μπερι η την Εξετερ απο την 4η κατηγορια της Αγγλιας και ηταν φανταστικο καθως εκανες μεταγραφες,εκανες ρυθμισεις και μετα επαιζες βλεποντας τις καλυτερες φασεις του αγωνα οπως στην αθλητικη κυριακη...μιλαμε για ατελειωτα μερονυχτα..

Μετα επαιζα πολυ το θρυλικο πρεμιερ μανατζερ στην αμιγκα 500 απο το 89 μεχρι το 92 μιλαμε ηταν το αλφα και το ωμεγα...απιστευτο παιχνιδι,κυπελα ευρωπης και μεταγραφες και φοβερες πορειες με την αγαπημενη μου τοτε Τρανμιρ Ροβερς απο την 4η κατηγορια...

Καποια στιγμη βγηκε και το φοβερο μπουντεσλιγκα μανατζερ χαττρικ που ηταν κατι φοβερο για την εποχη αλλα ειχε μονο 2 κατηγοριες αλλα εντυπωσιακα γραφικα...

Και τοτε καποια στιγμη βγηκε το θρυλικο τσαμπιονσιπ μανατζερ το 92 και απο τοτε μπηκε το νερο στο αυλακι.....μεχρι σημερα...


Οριστε και ενα σαιτ με καποια απο τα φοβερα παιχνιδια ποδοσφαιρου της εποχης 1987-1992 που κυριαρχησαν τοτε απλα για να θυμομαστε εμεις και να μαθαινουν οι νεοι....τι τραβηξαμε με κασετες(σπεκτρουμ),δισκετες 3,5" δισκετες 3 και 1/4,παραδισκετες και τοσα αλλα.....

http://www.twenga.co.uk/dir-Video-gamin ... PC-Mac-742
Γκειτσχεντ......!!!.Η ωρα της μεγαλης επιστροφης.!!!!
Code_Red
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Thu May 15, 2008 1:56 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Barcelona, Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tα πρωτα δυο ηταν το CΜ 01/02 και το Premier Manager 2002
Image
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ντρεπομαι που το λεω αλλα παρα τα 16 μου χρονια... αυτο ειναι το 1ο μου Football Manager και μαλιστα κατα λαθως...

Επαιζα Fifa Football απο οταν πηγαινα 1η δημοτικου (ωραια χρονια , θυμαμαι ειχα βαλει με τον ανελκα τουλαχιστον 140 γκολ σε ενα μουντιαλ :shock: :shock: :shock: :shock: !!!! επαιζα στο πιο ευκολο 90' αγωνα...
και μια αλλη φορα...Αρσεναλ - Σικαγο Φαηρσ 107-3 ή 107-4. Τα χρονια περασαν...τους τσακιζα ολους σε ολα τα Φιφα μεχρι και φετος που ηρθε ο κορεσμος... Ειχα ακουσει για το Μανατζερ αλλα δεν ημουν φαν των πι-σι γκεημς... Ενας φιλος μου ομως το αγορασε και δεν του αρεσε... και μου το "πασαρε".
Ε, μετα απο 2 φαπες... λογω της αθλιας νοοτροπιας των (πολυαγαπητων παρολα αυτα) Φιφα Φουτμπολ , και 2 καριερες με Λιβερπουλ και Ρεαλ (σεηβ & λοουντ απο 3 χρονια για να κατανοησω το παιχνιδι).
Ηρθε η ωρα... αφου ειχα γεμισει εμπειριες... ξεκινησα μια καριερα με τον Πανιωνιο χωρις κανενα cheat , και τα παω πολυ καλα νομιζω... σε 3 χρονιες εχω 3 doubles και 2 europa leagues και την 4η χρονια παει τρενο και πηρα το διπλο στη Νεα Κατασκηνωση...
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
giannis1031977
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 634
Joined: Tue Jul 14, 2009 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Ασπρα Χωματα,Ανω Κοκκινια
Status: Living the rest of my days in peace...
Location: Στη κοσμαρα μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CM 01-02
Image

:snif:
The hand has five fingers, capable and powerful, with the ability to destroy as well as create. We have the power to stop and reverse the tides of time by making our awareness of abuse known to the powers of industry and their uncouth political arms. Only by raising this awareness and promoting personal peace within today's self-defeatist society, can we allow the planet a chance to avoid self-destruction! Open your eyes, open your mouths, close your hands and make a fist.
Dirk#41#
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 573
Joined: Sun Mar 02, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
Status: Tη ζωούλα μας
Location: Toche Supporter
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To CM 04.... :-D :-D

Δ.
Image
Image
Image
tiziano wrote: Αξίζει ένα δαχτυλίδι ο παικταράς ο Ντιρκ...
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:


Off Topic:
Παράαποπάνε είσαι ημίθεος. -ypoklinomai

Δε ξέρεις πόσο καιρό έψαχνα αυτή την φωτογραφία!

Thanks.
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

giannis1031977 wrote:CM 01-02
Image

:snif:
και μιας και ξεκινησε το οφφ-τοπικ: Η δεσποινιδα ειναι διασημη ?
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
the_showstopper
Indispensible
Indispensible
Posts: 1839
Joined: Sun Nov 16, 2008 12:40 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτο μου manager ηταν το...

Image

Να φτάνω την Betis να παίρνει πρωτάθλημα πραγματικά ιστορικές εποχές!!![το παιχνίδι αν και βγήκε το 2000,εγώ πρωτοέπαιξα manager το 2002,τότε το ανακάλυψα,από κάτι προσπέκτους στη fifa 2000 :D ]

Στη συνέχεια από το 2004-2007,έπαιζα φανατικά lma manager,και μπορώ να πω οτι το lma manager 2006,ήταν το μανατζερ που ευχαριστήθηκα περισσότερο απ'όλα τα μανατζερ που έχω παίξει μέχρι και σήμερα...

Και το Νοέμβρη του 2006,αν θυμάμαι καλά μετά από προτροπή του κολλητού μου δοκίμασα το fm και κατάλαβα πόσο <<μεγαλύτερο>> ήταν από το lma..Πήρα τα και τα επόμενα 2 fm[2008 και 2009],αλλά με το φετινό με όλαααα αυτά τα προβλήματα που είχε ξενέρωσα πολύ,ελπίζω να δω κάτι καλύτερο φέτος! :-D
nikosd
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Mon Oct 09, 2006 12:06 am
Football Manager της ομάδας: Sporting Lisbon
Αγαπημένη Ομάδα: Peterborough
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το πρωτο ηταν το Cm 97/98 σε demo. Μπαρτσα επαιρναμε Αντερον και διπλα του ποιον??Δε θυμαμαι καλος παικτης παντως. Ειχε και Αμουνικε αν θυμαμαι καλα..
Spoiler: show
Αμεσως μετα premier Manager 99. Ευκολο και γρηγορο παιχνιδι,εκει αγαπησα την Peterborough. Με την οποια καταφερα να κανω πορεια στο φμ μολις περυσι στο Fm 08.

Απο το Cm3 και μετα ολα..αλλα παιχτηκαν πολυ,αλλα λιγο,αλλα συγκινησαν αλλα οχι..

Απο αλλα παιχνιδια αγαπηθηκε ενα fa premier league football manager,δε θυμαμαι ετος!

Βεβαια,εδ που τα λεμε, θυμαμαι σε ασπρομαυρο υπολογιστη ενα ελληνικο μανατζερ με απεικονιση(ας την πουμε 3d) με κατι ανθρωπακια. Στρακοσια στον Ολυμπιακο,Δοξα Δραμας στην Α Εθνικη και τετοια πραματα..Δε θυμαμαι ουτε ονομα ουτε ετος.

Και αλλο ενα με Αγγλικο πρωταθλημα με 3d ματς που δεν ειχα ιδεα πως το επαιζα και δε θυμαμια να περασα πανω απο 2 μηνες..Θυμαμαι οτι εξω απο τον αγωνα με μετεφερε στο γραφειο μου απο οπου εκανα ολες τις δουλειες.

Πρωτο ever λοιπον νομιζω πως ειναι το ελληνικο!!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”