[Bug] Kάθε χρονιά εξαφανιζεται το transfer budjet

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Locked
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν παιδιά παίζω με τη Corinthians στη Βραζιλια. Με το που ξεκινω το παιχνιδι ο προεδρος μου δινει ενα budjet για μεταγραφες και ενα για μισθούς. Συγκεκριμενα εχω 40Κ transfer + 9M wages. Στην επομενη χρονια εχω πουλησει παιχτες το transfer το εχω στο 4Μ. Μηνα Δεκεμβριο οπου μολις εχει τελειωσει το πρωταθλημα. 3/1 με ρωτα ο προεδρος τους στοχους της ομαδας και μου δινει 7Μ για wage και 1Μ για transfer αν παρω το πρωταθλημα. Πριν πατησω αccept εχω 9Μ wage + 4M transfer. Οπως ειναι λογικο περιμενω να εχω ενα αθροισμα στο transfer (δηλ.4+1=5Μ). Εδω ειναι το παραδοξο...μειωνεται το wage apo 9M--> 7M (-2M δηλαδη), καθως και το transfer εχει παει απο 4Μ--> 1Μ (-3Μ). Με αλλα λογια το παιχνιδι μου τρωει λεφτα τα οποια δε πανε στο budjet και βλεπω οτι απλα εξαφανιζονται. Αυτο μου γινεται καθε χρονο και δε βλεπω που πανε τα λεφτα. Η ομαδα εχει Balance 16M και τα λεφτα μολις πατησω accept καθε νεα χρονια χανω οτι εχω μεχρι τοτε. Ελπιζω να καταλαβατε το προβλημα και καποιος να μπορει να βοηθησει. Ευχαριστω εκ των προτέρων
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το budget που σου δίνει είναι το συνολικό. Κάθε αρχή της σαιζόν βάζουν κάτω τα αναμενόμενα έσοδα και έξοδα και αποφασίζουν τι θα επενδύσουν, άσχετα αν την προηγούμενη χρονιά σκόπευαν να επενδύσουν περισσότερα ή αν είχαν κέρδη/ζημιές. Δεν είναι bug, είναι πάγια πρακτική όλων των εταιρειών. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ζητήσεις αύξηση μετά που θα έχεις πάρει το budget για τη νέα σαιζόν.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Locked

Return to “Bugs”