4-1-1-3-1 Attacking

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την χρησιμοποιω εδω και 2 μανατζερ και τα συμπερασματα που εχω βγαλει ειναι τα εξης:
-Η ομαδα παιζει επιθετικα, την προτεινω επομενως κυριως για ομαδες καλες. Οχι απαραιτητα τις κορυφαιες ομαδες. Στο φετινο την χρησιμοποιησα σε Μαντσεστερ Σιτυ (3ος την πρωτη χρονια, ημουν 2ος 10 βαθμους πανω απο Γιουναητεντ κι εκανα 4/4 ηττες στο τελος και 4/4 νικες η Γιουναητεντ, στους 8 του ΟΥΕΦΑ, 4-4 συνολικο σκορ με Μιλαν και αποκλεισμος στα εκτος εδρας γκολ) και Ατλετικο Μαδριτης (πρωτη χρονια ακομα, θα κανω απολογισμο αργοτερα) και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.
-Η ομαδα δημιουργει πολλες ευκαιριες. Πραγματικα πολλες ευκαιριες. Αν υπαρχουν οι καταλληλοι παικτες, τα γκολ ερχονται ευκολα.
-Η ομαδα παιζει φοβερο ποδοσφαιρο. Εχει κατοχη, εξαιρετικη κυκλοφορια, βγαινουν πολλοι παικτες σε θεση για γκολ και δεν εγκλωβιζεται αν κλεισει καποιος τον πρωτο της σκορερ.
-Μελανο σημειο η αμυνα. Χρειαζεστε πολυ καλους αμυντικους και αμυντικο χαφ καθως και αξιοπιστο τερματοφυλακα. Αν υπαρχει κι η αναλογη ταχυτητα πισω, τα πραγματα ειναι ακομα καλυτερα.
-Δευτερο μειονεκτημα ειναι η αναγκη να υπαρχουν πολυ καλοι αναπληρωματικοι, καθως η ομαδα κουραζεται πολυ. Το συστημα θελει πολυ τρεξιμο. Δεν χωρανε Τσιαρτες στην ομαδα μας.
-Τα πλαγια μπακ να μπορουν να κατεβουν, καθως με το συστημα αυτο φτανουν ως την αντιπαλη περιοχη. Ειναι καλο να ειναι φουλ μπακ, να αμυνονται και να επιτιθονται. Παικτες τυπου Srna, Σεϊταριδη, Wayne Bridge.
-Το amc καθως και ενα εξτρεμ (ή τα δυο εξτρεμ, αν οχι το amc) πρεπει να ειναι και FC/ST προκειμενου να το γυρναμε σε 4-3-3 στην ευθεια μολις τα πραγματα γινονται σκουρα, οπως αυτα τα γραμματα καλη ωρα. Παρολα αυτα, το amc πρεπει να εχει και στοιχεια 10αριου για να δημιουργει παιχνιδι. Π.χ. Aguero. Οχι απαραιτητα τετοιας κλασης, αλλα καταλαβαινετε.
-To mc να ειναι ολοκληρωμενος παικτης τυπου Μουτινιο, να μπορει δηλαδη να κυκλοφορει την μπαλα χωρις λαθη-ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ-αλλα να μην τα ξυνει στην αμυνα. Ας ειναι λιγο καλυτερος επιθετικα απ'οτι αμυντικα παντως.
-Ο επιθετικος μας πρεπει απαραιτητα να ειναι γομαρι. Οχι ζωο, κτηνος, Ζιγκιτς ή κατι τετοιο. Αλλα σιγουρα πανω απο 1,83, με καλο τελειωμα, κεφαλια και ντριμπλα. Ο Πογκρεμπνιακ στην Σιτυ εκανε οτι ηθελε, ο Μπαλοτελι στην Ατλετικο παιζει εξαιρετικα αν και δεν ειναι τοσο δυνατος στον αερα. Τουλαχιστον ειναι ψηλος και δυνατος. Με κοντους παικτες δεν το εχω δοκιμασει, αλλα οσες φορες χρειαστηκε να παιξω ετσι, υπηρχε προβλημα στον αερα.



Image




Image


Αν θυμηθω κατι ακομα, το προσθετω με αλλο ποστ. Οποιος ενδιαφερεται να μου πει πως να την ανεβασω. :-P
There are some who call me...Tim?
User avatar
Anathema
Amateur
Amateur
Posts: 177
Joined: Thu Sep 30, 2004 3:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Milan, Atletico Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

e anevase na doume!
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

led_zeppelin wrote: Οποιος ενδιαφερεται να μου πει πως να την ανεβασω. :-P
There are some who call me...Tim?
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την εβαλα. Για το 4-3-3 δεν εχω "δουλεψει" ακομα καλα, οταν το κανω την ανεβαζω κι αυτη για να την χρησιμοποιειτε οταν πρεπει να πιεσετε για γκολ με περισσοτερους φορ.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
There are some who call me...Tim?
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε φιλε αυτο που ανεβασες δεν μπορω να το ανοιξω.
και εγω at. madrid που βρηκες τοσο λεφτα για τους παιχτες?
αν μπορεις βαλε και player instructions
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλη η τακτικη για την επιθεση.
ψαζω 4 γκολ σε καθε παιχνιδι και τρωω 3.
τι μποροθμε να κανουμε για την αμυνα??
εχω διδυμο perea thiango silva.
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πουλησα Φορλαν, εβαλα δοσεις, μαζεψα καποια λεφτα. :-)

Για την αμυνα τα πραγματα ειναι ζορικα. Θες πολυ καλο τερματοφυλακα, πολυ καλη αμυντικη 4αδα και χαφ που μαρκαρουν. Για πρωτη χρονια εχεις καλο αμυντικο διδυμο. Τι αμυντικο χαφ εχεις? Καποιες φορες θελει man to man/closing down/show to weaker foot σε εξτρεμ και 10αρια απο τα πλαγια μπακ και το αμυντικο χαφ αντιστοιχα. Αν θελεις κατι αλλο, ρωτα με. :-)
There are some who call me...Tim?
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω veloso moutinho coupet τερμα(σκεφτομαι για καλοκαιρι akinfeev και zapata) τι λες?
το προβλημα μου ειναι κυριως οταν κερδιζω στο ημιχρονο.
βασικα το προβλημα μου ειναι οτι 3 φορες κερδιζα 3-0 ημιχρονο και το σκορ ηρθε 3-3.
προχωραω στο uefa αλλα πρωταθλημα ειμαι 12 βαθμους πισω και 3ος.εχω προβλημα με barca και real
θα σου πω στο τελος της χρονιας.
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cheekyboy wrote:εχω veloso moutinho coupet τερμα(σκεφτομαι για καλοκαιρι akinfeev και zapata) τι λες?
το προβλημα μου ειναι κυριως οταν κερδιζω στο ημιχρονο.
βασικα το προβλημα μου ειναι οτι 3 φορες κερδιζα 3-0 ημιχρονο και το σκορ ηρθε 3-3.
προχωραω στο uefa αλλα πρωταθλημα ειμαι 12 βαθμους πισω και 3ος.εχω προβλημα με barca και real
θα σου πω στο τελος της χρονιας.
Αν παρεις Ακινφεεφ και Ζαπατα νομιζω οτι θα εισαι μια χαρα. Με διδυμο Ζαπατα-Σακο δεν θα χεις κανενα προβλημα, αν βρεις δλδ κι αλλα λεφτα... Τωρα, τους 2 Πορτογαλους τους παιρνω παντου οπου μπορουν να ρθουν. Δε νομιζω να βρεις κατι πολυ καλυτερο.

Αν κερδιζεις στο ημιχρονο, παιξε καπως πιο συντηρητικα στο 2ο. Μπαρτσα και Ρεαλ πολυ δυσκολα παιζονται τις πρωτες χρονιες. Εμενα 1η σεζον η Μπαρτσα εκανε τρεμπλ νομιζω, εχοντας 1 ηττα στο πρωταθλημα και ξαναχασε την αλλη σεζον μετα απο 10 αγωνιστικες. Η Ρεαλ καθε χρονο επαιρνε 4 παικτες των 15-20 εκατομμυριων. Κανε υπομονη για να τις περασεις...
There are some who call me...Tim?
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σακο ποιος ειναι?paris saint germain??
βοηθησε με και σε κατι αλλο...αν και ειναι ασχετο με το θεμα
εχω το fmscout να παρω προπονητες με 7 αστερια??αν ναι να τους βαλω να προπονουν μονο μια κατηγορια??π.χ ενας για strength αλλος για tactics ktl...
eyxaristv re file
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cheekyboy wrote:Σακο ποιος ειναι?paris saint germain??
βοηθησε με και σε κατι αλλο...αν και ειναι ασχετο με το θεμα
εχω το fmscout να παρω προπονητες με 7 αστερια??αν ναι να τους βαλω να προπονουν μονο μια κατηγορια??π.χ ενας για strength αλλος για tactics ktl...
eyxaristv re file
Ναι, της Παρι. Παιχταρας, την 3η σεζον γινεται ισως το καλυτερο στοπερ. Απλα βαζε διπλα του εναν γρηγορο γιατι δεν ειναι τοσο ταχυ το Γαλλακι.
Επισης, προφανως και οι προπονητες ειναι καλο να απασχολουνται μονο σε μια κατηγορια. Προσεξε καπου μονο να μην τους πεφτει πολλη δουλεια. Σε τετοια περιπτωση παρε ακομα εναν για κεινη την κατηγορια. Αφου τελειωσεις μ'αυτα πηγαινε για παιδομαζωμα και περιμενε 2 χρονακια. Μετα θα μαζευεις τσαμπιονς λιγκ. :-P
There are some who call me...Tim?
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ποσους προπονητες μου προτεινεις να παρω?εφτα?
θα τον παρω τον σακο αλλα δεν πηρα ζαπατα.65 μυρια πολλα ειναι.
αντε να δουμε....
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cheekyboy wrote:ποσους προπονητες μου προτεινεις να παρω?εφτα?
θα τον παρω τον σακο αλλα δεν πηρα ζαπατα.65 μυρια πολλα ειναι.
αντε να δουμε....
Παρε οσους σου επιτρεπει η ομαδα και βλεπεις πως θα τους αξιοποιησεις.
There are some who call me...Tim?
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αδερφε πολυ καλυτερη δευτερη χρονια αν και ειχα πολλους τραυματισμους.αποκλειστικα απο bayern sto champions league me 4-4 συνολικο σκορ.εχασα 4-1 απο barca στο κυπελλο ενω ειχα κερδισει 2-0 στο 1ο.
θελω να μου πεις 2 καλα μπακ για την 3η χρονια.εχω σειταριδη και insua
cheekyboy
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 10, 2009 2:28 am
Football Manager της ομάδας: atletico madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και κατι αλλο ρε φιλε...
καθε 1 εβδομαδα ο veloso μου ζηταει μεταγραφη και ειναι unhappy.τι μπορω να κανω???
υπαρχει κανένας παιχτησ στα ιδια στατιστικα περιπου η δυσκολα???
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”