Τακτική για ΠΑΟ! Έχω δοκιμάσει τα πάντα

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
modaristis
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Thu Apr 02, 2009 4:46 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Καλαμάτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά θέλω μια βοήθεια για τον ΠΑΟ. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν δούλεψε τίποτα...Έχω φέρει εκτός 0-0 με τη real και χάνω εντός με την Ξάνθη! ΕΛΕΟΣ!
Οι παίχτες μου:
Image
Προτείνετε μου κάτι...Έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν καταφέρνω τίποτα...Pls help!
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα σου προτεινα ενα συστημα 4-2-3-1 με τον Diogo μοναδικο επιθετικο απο πισω τον bruins ως amc, ivanschitz ως aml και τον νινη ως amr. Τους eduardo costa και zilberto silva ως mc αλλα με τον silva πιο επιθετικο (αυξημενο mentality, creative freedom, forwrad runs,through balls) και τον eduardo costa να μενει συνεχως πισω με κυριως αμυντικες βλεψεις (χαμηλο mentality και forward runs).
Aπο κει και περα, πιστευω πως χρειαζεσαι τουλαχιστον εναν κεντρικο αμυντικο για παρτενερ του Παπασταθοπουλου(κοιταξε Gioda, gustavo gabral,leandro fernandez δες και το τοπικ για τους αμυντικους) καθως ο Lequi ειναι καλος μεν αλλα μονο για μικρομεσαιες ομαδες. Ψαξε και για ενα DR γιατι ο gabriel με tackling 9, marking 9 και positioning 8 δε την παλευει.

Για width βαλε 3 κλικ πριν απο το νορμαλ ετσι ωστε να μη γινονται λαθη στις πασες καθως θα ειναι σχετικα κοντα οι γραμμες, και tempo βαλτο ακριβως στο νορμαλ η και λιγο πιο κατω καθως δεν πιστευω οτι εχεις την ομαδαρα που θα παιξει γρηγορο, ελκυστικο ποδοσφαιρο.. Ασε τη Barca και την Arsenal να παιξουν γρηγορο ποδοσφαιρο, εσυ προσπαθησε να παιξεις με υπομονη... Στο passing style βαλε σε ολους 4 κλικ πριν απο το νορμαλ, για σιγουρες μεταβιβασεις.

Επισης, ριξε μια ματια στα tactical theorems viewtopic.php?f=190&t=23147, εμενα τουλαχιστον με βοθηθησαν να καταλαβω πολλα πραγματα οσον αφορα τις τακτικες.
Τελος, προσπαθησε να κατασταλαξεις σε ενα συστημα γιατι μονο ετσι η ομαδα θα βρει το ρυθμο της.
Merry crisis and a happy new fear!
modaristis
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Thu Apr 02, 2009 4:46 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Καλαμάτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ φίλε μου θα το δοκιμάσω και θα σου πω αποτελέσματα...Έχω ήδη κλείσει τον Inzaghi και περιμένω την επόμενη μεταγραφική περίοδο για να έρθει...
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”