Η Οδύσσεια ενός ξεριζωμένου

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:μεγαλη νικη απεναντι στην βερντερ
μπορεις για πρωτια στην ευρωπη
Θα δούμε στην πορεία..
DrGonzo wrote:ΟΥΦ!!!! Τρελό πόστ....Τεσσάρες από εδώ, τριάρες από εκεί, ισοπαλίες, νίκες, ανατροπές...Κουράστηκα(ευχάριστα, εννοείται) μόνο που το διάβασα!!! :D

Αν δεν είχες τον Σίμουλεκ, τι θα ήσουν στη γη;;; Ένας αλήτης θα ήσουνα θα χες απολυθεί!!!!!!

Πέρα από την πλάκα, είναι φανερό ποιός θα είναι η νέα δύναμη στο πρωτάθλημα.

Η νίκη με τη Βέρντερ ήταν πολύ σημαντική.

Αλλά, περιμένω και τους Βαυαρούς....
Ναι κι εγώ πιστεύω από του χρόνου θα μαστε για πολλά... Φέτος έτσι με σκαμπανεβάσματα πιστεύω θα τελειώσει το πρωτάθλημα.. Ο Σίμουνεκ και ο Jael είναι στάνταρ σκόρερς στα τελευταία παιχνίδια... Όσο για την Bayern, μιλάμε για τεράστια διαφορά Gonzidi!!! Πέρσι μου καναν πλάκα...
Hippocratis wrote:Φοβερό ποστ!

Έχεις λίγη αστάθεια ακόμη αλλά τουλάχιστον έχεις ψυχή.. :knight:
Αυτό φάνηκε και στον αγώνα με την Χέρτα αλλά και με Βερντερ..
Να σαι καλά ρε Hip!! Ναι έχουμε up&down αλλά φτιάχνουμε χαρακτήρα σιγά σιγά...
Kwstas12345 wrote:Υπάρχει ένα προβληματάκι στην άμυνα αλλά αντιμετωπίζεται.Δεν περίμενε κανείς να κερδίζεις σε κάθε παιχνίδι.Είσαι σε πολυ καλό δρόμο και αυτό θα φανεί όταν κάνεις ταμείο στο τέλος...
Δεν είναι της άμυνας μόνο Κώστα... Είναι τα κενά σημεία που χει η ομάδα.. Σβήνει ο γενικός και τα αρπάζω από όλες τις μπάντες... Αλλά μην τα θέλω και όλα δικά μου.. Σταθερότητα θα ζητάω από του χρόνου περισσότερο!!!
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα καταλαβαίνω την ήπια κριτική σου φέτος .... τα ίδια προβλήματα διακρίνω πως έχεις και εσύ ... σκαμπανεβάσματα συνέχεια στην απόδοση, αρκετοί τραυματισμοί, αλλά και δικαίωμα στο όνειρο ... είμαι ψυχή και σώματι μαζί σου ... θα τα καταφέρουμε ... όταν αποκτήσουμε χαρακτήρα όπως λες θα είναι πιο απλά τα πράγματα ...
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@MaxKarapro: Όχι ρε Max.... Δε θυμάσαι καλά μου φαίνεται... Καιρό πριν αρχίσω ιστορία σου χα πει οτι αποφάσισα να μαι καλό παιδί με το πιάνο μου, την εκκλησία μου κλπ κλπ... :oops: Σύμπτωση οι πορείες μας... :P





Επόμενο παιχνίδι λοιπόν εκτός έδρας είναι με τους Βαυαρούς (Gon(t)zo δεν το χα δει οτι είναι κολλητά με Bayern, που χεις φαγωθεί!!)... Πέρσι με κορόιδευαν και στα 2 παιχνίδια... Αυτό που με νοιάζει φέτος είναι να κρατήσουμε την μπάλα στην κατοχή μας, να φάμε χρόνο και όποτε μπορέσουμε να αντεπιτεθούμε... Δε γίνεται ο οποιοσδήποτε μεγάλος αντίπαλος να μας κάνει 20-25 επιθέσεις... Για αυτό και προτίθεμαι να κάνω μια μικροαλλαγή στο σύστημα με σκοπό το κέντρο μας να ναι πιο συμπαγές...


Bundesliga: BAYERN Away

Οι παίχτες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο... Και ιδού και το σύστημα που θα παίξω με τη μικρή παραλλαγή στο κέντρο...
Image

Το παιχνίδι λοιπόν καταφέραμε και το φέραμε στα μέτρα μας....

Στο 23' ο Bernardo είναι έτοιμος να εκτελέσει ένα φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή:
Spoiler: show
Image Image

....Και η μπάλλα πάει προς την αριστερή γωνία του Rensing....

Spoiler: show
Image Image
GOAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL!!!! Το 0-1 είναι γεγονός.... το Bayern Arena πάγωσε!!!!!
To ημίχρονο τελείωσε χωρίς να αλλάξει κάτι... Η Bayern ήταν απλώς φλύαρη!!! Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όλα πήγαιναν ήρεμα και εμείς απλώς κοιτάγαμε να έχουμε την μπάλα στην κατοχή μας... Όμως στο 63' ο Ze Roberto έφερε το παιχνίδι στα ίσια, μετά από τραγικό λάθος του Sidibe...
Spoiler: show
Image
1-1 αλλά εμείς συνεχίζουμε στο πλάνο μας...
Στο 73' βγαίνουμε με αξιώσεις σε μια αντεπίθεση και ο Dante δέχεται την πάσα από τον Bernardo...
Spoiler: show
Image

Αυτός με τη μία στον ξεμαρκάριστο στα αριστερά Marin....
Image

O οποίος χωρίς να καταλάβω για ποιο λόγο κινείται προς το κέντρο και βγάζει μια κάθετη μπαλία στον Jael!!!!
Image

Image

O Τελευταίος με τη μία πλασάρει με το εξωτερικό......
Καιιιιιιιιιιιιιιιι.............
Spoiler: show
Image

Image
Οι παίχτες γίνονται ένα κουβάρι!!!!!!!! 1-2 και το μόνο που μένει είναι να παραμείνουμε ήρεμοι... Άλλο ένα τέταρτο μένει!!!
Το παιχνίδι λοιπόν τελείωσε χωρίς να γίνει κάτι άξιο αναφοράς και το αποτέλεσμα:
Spoiler: show
Image
Πολύ μεγάλη νίκη!!!! Οι αλλαγές στο σύστημα έπιασαν και οι παίχτες έχουν ρεπό για τη μεγάλη νίκη που πέτυχαν!!! Ο Bernardo είναι ο εγκέφαλος της ομάδας παρά το νεαρό της ηλικίας του...



Επόμενο παιχνίδι με την Stuttgart στο γήπεδο μας και έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω το ίδιο σύστημα...

Bundesliga: STUTTGART Home
Image
Δεν μπορώ να πω οτι πέτυχα το σκοπό μου μιας και η Στουτγκάρδη έπαιξε καλύτερα... Όμως αν είσαι τυχερός οι 2 από τις 3 αλλαγές που κάνεις χρίζονται σκόρερς και κλέβεις τους 3 βαθμούς!!!! 1ο γκολ για τον Brozek και ο Jordan Loties όποτε παίζει με βγάζει ασπροπρόσωπο (rating: 7,2)... Μήπως έφτασε η ώρα που ο "στη θεωρία" παιχταράς Dante θα πάει προς πάγκο μεριά και το καλοκαίρι στην ευχή του Θεού????




Τα μέσα αναφέρθηκαν στα τελευταία καλά μας αποτελέσματα...

Image




Επόμενο παιχνίδι είναι για το κύπελλο Ουέφα, απέναντι στην αδύναμη Timisoara, στο γήπεδο της... Πρέπει να πάρουμε οπωσδήπωτε τη νίκη αν θέλουμε να έχουμε βλέψεις για τη συνέχεια!!!

UEFA Groups: ΤΙMISOARA Away
Image
Εύκολη νίκη και σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση... Ένα Χ με το γαύρο στην έδρα μας αρκει... Το σερί μας συνεχίζεται και μετά από καιρό δεν τρώμε γκολ περιορίζοντας αισθητά τον αντίπαλο, ακόμα και αν αυτός είναι η Timisoara...




Μετά το παιχνίδι στον Parejo αναφέρθηκε και μια σφηνόφουτσα, με κολακευτικά λόγια... ΡΕ ΟΥΣΤ!! :D
Image





Bundesliga: FRANKFURT Away
Image
Και άντε πάλι από την αρχή... Ξεχάσαμε να μπούμε στο γήπεδο και μας πάτησαν στην αρχή... Στο 2ο κάτι έγινε με τις αλλαγές, αλλά ήταν πολύ αργά!!! Κρίμα...




Bundesliga: SCHALKE Away
Image
Απλά κοιτάξτε το αποτέλεσμα και τις πληροφορίες από το Screenshot και πείτε μου εσείς... Δεν υπάρχει λογική!! Τα κοιτάω και δεν μπορώ να βγάλω καμία εξήγηση.... Ολοκληρωτικό blackout!! Φάγαμε 4 ενώ κάναμε ίδιες επιθέσεις... Α ΡΕ ΤΡΑΓΕΛΑΦΟΙ!!!! Τα καταστρέψαμε όλα σε 2 παιχνίδια, χωρίς λόγο!!!




Τα ακούσανε μετά από αυτό το παιχνίδι... Ε δεν άντεξα!!!!&^(*)&()*)_(&!@%^ Pantelic!!!
Image




H Βαθμολογία στο τέλος του 1ου γύρου:
Image




Και η απόδοση των παιχτών:
Image






Off Topic:
Μάγκες, Καλή Ανάσταση και Καλές γιορτές... Η συνέχεια μετά το Πάσχα!!! -ksaplwstra
User avatar
Kostas1993
Banned
Banned
Posts: 1757
Joined: Sat Aug 09, 2008 12:05 pm
Football Manager της ομάδας: Ντεν παιζω μανατζερ
Αγαπημένη Ομάδα: Sunderland,Bayern Munchen,QPR
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά τα καλά αποτελέσματα με Μπάγερν κ Στουτγγάρδη ήρθαν οι γκέλες :?
Τουλάχιστον παραμένεις ακόμα ψηλά στη βαθμολογία
Υ.Γ.Δεν είναι Μπάγερν Αρίνα αλλά Allianz Arena :P
Image

Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδή, ρε μαν, αν είχες κερδίσει ένα από τα δύο τελευταία παιχνίδια θα ήσουν πρώτος!!!!!!

Μπράβο για το μπάνιο στους Βαυαροί!!!!!!

Απλά, μάλλον μετά, η ομάδα πετούσε στα σύννεφα και δεν ήταν συγκεντρωμένη...

Είσαι μέσα στο πρωτάθλημα, ειδικά όταν μπροστά σου είναι η Leverkuzen, γνωστή και ως Neverkuzen αφού όλο τα σκατώνει την τελευταία στιγμή...

A! και καλό Πάσχατο ρε μαααανννν!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά το άρχισες αλλά μετά μας ξενέρωσες λίγο. :D

Το καλό είναι πως κάνεις πρωταθλητισμό, το κόβω να σηκώνουμε και κούπα φέτος.. :wink:
Είσαι μέσα στους στόχους σου οπότε μην ανησυχείς..

Jael, Simunek και Bernardo όλα τα λεφτά..


Καλές διακοπές και καλό Πάσχα!!
Image
Image
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν..


Σπουδαίο διπλό στο αλλιανζ με τον παιδικό σου σταθμό να καθαρίζει τις πριμαντόνες....Πρώτος μάγκας...


Δυστυχώς, ενώ είχαμε την πρωτιά η @@σάλκε μας έθιξε ερωτικά και ακομα χειρότερα έριξε στα τάρταρα...


Ζαέλ και Μπερνάρδο απίστευτοι..Ρισπέκτ μαν μόνο και μόνο που τους βρήκες( πόσο ωραίο μπορεί να είναι το να ρισκάρεις για ένα παίχτη που ούτε τον ξέρεις και έχεις σπάσει τα @@ σου να τον βρείς και τελικά να σε βγάζουν ασπροπρόσωπο και με το πραπάνω???αα ρε φμ τι μας χαρίζεις)



Καλό Πάσχα μαν και
Καλή συνέχεια ...
Image
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλα....μπορεις να ξεπερασεις την Μπαγερν
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρα πολη καλη πορεια μεχρι σιγμης
παμε για τσου λου
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ κρίμα για τις 2 κολλητές ήττες...Μπορούσες να είσαι και πρώτος τώρα.Αλλά εντάξει,η Λεβερκούζεν είναι μπροστά...

Καλή Ανάσταση!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατ'αρχας να επισημάνω ότι το φινάλε του πρώτου γύρου σε φέρνει σε μία καταπληκτική θέση,που δε φαντάζομαι καν να την περίμενες.
Το σίγουρο είναι πως δε χάνεται η Ευρώπη και πως η ομάδα δείχνει χαρακτήρα σε δύσκολα ματσάκια (βλ.διπλό στο Αλιάνζ Αρίνα).Πρέπει να βρεις την απαιτούμενη σταθερότητα και μετά πας φουλ για έξοδο στο Τσου Λου....
Ο Μπερνάντο είναι μεγάλο κεφάλαιο για την ομάδα.
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ σημαντική η νίκη επί της Μπάγερν ... είμαστε σε τροχιά τίτλου που λενε και οι επιστήμονες ... νομίζω ότι στον δεύτερο γύρο θα φέρει η ομαδα καλύτερα αποτελέσματα αφού θα έχει στρώσει και οι δύο βαθμοί διαφοράς δεν είναι τίποτα ... αυτή η ήττα από την Σάλκε να μην υπήρχε ....
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kostas1993 wrote:Μετά τα καλά αποτελέσματα με Μπάγερν κ Στουτγγάρδη ήρθαν οι γκέλες :?
Τουλάχιστον παραμένεις ακόμα ψηλά στη βαθμολογία
Υ.Γ.Δεν είναι Μπάγερν Αρίνα αλλά Allianz Arena :P
Τhanx για τη διόρθωση!! :oops: Πόσταρα με το ένα χέρι και με το άλλο ετοίμαζα βαλίτσα για να φύγω... :P Πιστεύω οτι οι γκέλες δε θα μας αφήσουν για φέτος... Οπότε στόχος η 4άδα και από του χρόνου κάτι παραπάνω, αφού σταθεροποιηθούμε πρώτα!!
DrGonzo wrote:Δηλαδή, ρε μαν, αν είχες κερδίσει ένα από τα δύο τελευταία παιχνίδια θα ήσουν πρώτος!!!!!!

Μπράβο για το μπάνιο στους Βαυαροί!!!!!!

Απλά, μάλλον μετά, η ομάδα πετούσε στα σύννεφα και δεν ήταν συγκεντρωμένη...

Είσαι μέσα στο πρωτάθλημα, ειδικά όταν μπροστά σου είναι η Leverkuzen, γνωστή και ως Neverkuzen αφού όλο τα σκατώνει την τελευταία στιγμή...

A! και καλό Πάσχατο ρε μαααανννν!!!!
Το θέμα είναι οτι εγώ δεν είμαι έτοιμος ακόμα... Όπως φαίνεται, η ομάδα είναι ικανή για το καλύτερο, αλλά και για το χειρότερο!!! Άντε να δούμε...
Hippocratis wrote:Καλά το άρχισες αλλά μετά μας ξενέρωσες λίγο. :D

Το καλό είναι πως κάνεις πρωταθλητισμό, το κόβω να σηκώνουμε και κούπα φέτος.. :wink:
Είσαι μέσα στους στόχους σου οπότε μην ανησυχείς..

Jael, Simunek και Bernardo όλα τα λεφτά..


Καλές διακοπές και καλό Πάσχα!!
Δεν έχω παράπονο να σου πω την αλήθεια και ας ξενέρωσα στο τέλος!! Για κούπα χλωμό το κόβω, αλλά εδώ που φτάσαμε ναι είμαστε διεκδικητές!! Όσο για τους 3 είναι οι παίχτες στους οποίους στηρίζεται και θα στηριχτεί και στη συνέχεια η ομάδα... Και είμαι περήφανος γιατί οι 2 Βραζιλιάνοι ήταν ρίσκο!!
nirearas wrote:Λοιπόν..


Σπουδαίο διπλό στο αλλιανζ με τον παιδικό σου σταθμό να καθαρίζει τις πριμαντόνες....Πρώτος μάγκας...


Δυστυχώς, ενώ είχαμε την πρωτιά η @@σάλκε μας έθιξε ερωτικά και ακομα χειρότερα έριξε στα τάρταρα...


Ζαέλ και Μπερνάρδο απίστευτοι..Ρισπέκτ μαν μόνο και μόνο που τους βρήκες( πόσο ωραίο μπορεί να είναι το να ρισκάρεις για ένα παίχτη που ούτε τον ξέρεις και έχεις σπάσει τα @@ σου να τον βρείς και τελικά να σε βγάζουν ασπροπρόσωπο και με το πραπάνω???αα ρε φμ τι μας χαρίζεις)



Καλό Πάσχα μαν και
Καλή συνέχεια ...
Θα σταθώ σε αυτό που πες για τους παίχτες που βρίσκεις... Αυτό είναι που με φτιάχνει περισσότερο ρε φίλος!! Να βρίσκω άσχετους παίχτες που δεν έχω ξανακούσει κάτι για αυτούς!! Εκεί είναι η όλη γλύκα!! Όσο για την πορεία.. απλά δεν πιστεύω οτι είμαστε έτοιμοι ακόμα... Ευτυχώς έχει τη διακοπή τώρα, γιατί αν πηγαίναμε με αυτή την ψυχολογία στο επόμενο παιχνίδι, βλέπω να καταστρέφαμε οτι κάναμε σε ένα γύρο!!
Sir_Vaggos wrote:Πολυ καλα....μπορεις να ξεπερασεις την Μπαγερν
xks wrote:παρα πολη καλη πορεια μεχρι σιγμης
παμε για τσου λου
Μακάρι να τα καταφέρουμε στο τέλος.. Δεν είναι απίθανο, αλλά ούτε και δύσκολο μιας και ενώ έχουμε τα φόντα, δεν έχουμε εμπειρία και σταθερότητα!!
ismael blanco wrote:Πολύ κρίμα για τις 2 κολλητές ήττες...Μπορούσες να είσαι και πρώτος τώρα.Αλλά εντάξει,η Λεβερκούζεν είναι μπροστά...

Καλή Ανάσταση!
Δε με αγχώνει η NEVERkusen... Έχουμε δείξει οτι μπορούμε να κερδίσουμε οποιονδήποτε!! Έλα όμως που μπορούμε να φάμε και 4 από οποιονδήποτε!!
Kwstas12345 wrote:Κατ'αρχας να επισημάνω ότι το φινάλε του πρώτου γύρου σε φέρνει σε μία καταπληκτική θέση,που δε φαντάζομαι καν να την περίμενες.
Το σίγουρο είναι πως δε χάνεται η Ευρώπη και πως η ομάδα δείχνει χαρακτήρα σε δύσκολα ματσάκια (βλ.διπλό στο Αλιάνζ Αρίνα).Πρέπει να βρεις την απαιτούμενη σταθερότητα και μετά πας φουλ για έξοδο στο Τσου Λου....
Ο Μπερνάντο είναι μεγάλο κεφάλαιο για την ομάδα.
Χαιρομαι για τις μεταγραφές.. γιατί είναι και προσωπική δικαίωση (ειδικά όσων αφορά τον Bernardo)!! Πλήρωσα αρκετά χωρίς να ξέρω τους παίχτες σε 2 περιπτώσεις και δικαιώνομαι.. Ευρώπη πιστεύω άνετα.. Τώρα για ΤσουΛου τι να σου πω? Το χουμε, αλλά μπορεί και να χάσουμε το τρένο λόγω έλλειψης σταθερότητας!!
MaxKarapro wrote:Πολύ σημαντική η νίκη επί της Μπάγερν ... είμαστε σε τροχιά τίτλου που λενε και οι επιστήμονες ... νομίζω ότι στον δεύτερο γύρο θα φέρει η ομαδα καλύτερα αποτελέσματα αφού θα έχει στρώσει και οι δύο βαθμοί διαφοράς δεν είναι τίποτα ... αυτή η ήττα από την Σάλκε να μην υπήρχε ....
Αυτό ρε Max!! Αυτό ακριβώς... Να γίνουμε πιο σταθεροί και μετά τα άλλα θα ρθουν... Αλλιώς τη βλέπω φιάσκο τη χρονιά!! Μη μου θυμίζεις τη Σάλκε... Ειλικρινά δεν υπήρχε το συγκεκριμένο παιχνίδι!!!
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επόμενο παιχνίδι είναι για το κύπελλο UEFA με το γάυρο στο γήπεδο μας... Θέλουμε οπωσδήπωτε να μη χάσουμε!!!
UEFA Groups: ΟLYMPIAKOS Away


Οι ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο:
Image

Και το αποτέλεσμα:
Image
2 γρήγορα γκολ και ενώ στη συνέχεια ήμασταν καλύτεροι δεν καταφέραμε να το πάρουμε... Η ομάδα δείχνει επηρρεασμένη από τα τελευταία αποτελέσματα και κάτι πρέπει να γίνει... Ο Pantelic έχει αρχίσει και μου σπάει τα νεύρα!!




Η βαθμολογία στον όμιλο διαμορφώθηκε ως εξής:
Image



Και η κλήρωση για την επόμενη φάση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί εύκολη, αλλά ούτε και ακατόρθωτη:
Image



-Θείο μάντεψε γιατί σε παίρνω...

-Τι ήταν αυτά τα τελευταία αποτελέσματα ρε παπάρα?? Πάλι καλά που πέρασες στο UEFA!!

- Πρώτα θα σε κράξω εγώ και μετά εσύ... Αυτός ο Pantelic έχει αρχίσει να μου τη δίνει στα νεύρα... Τον πήρα για σχίστη στην επίθεση και αυτός δε λερώνει ούτε τις κάλτσες!! Άσε που δείχνει οτι όσο μεγαλώνει τόσο πέφτουν και αρκετά καλά του στοιχέια..

- Ε, και γιατί δεν τον πουλάς?? Και γιατί να με κράξεις?? Σάμπως τον πλήρωσες ρε ζώο? Ρε για πάρτε έναν μάγκα... Κοίτα να στρώσεις την ομάδα μη σε πάρει ο διάλος!! Κλείνω γιατί έχω δουλειά....

- (Σιγή)




Η κουβέντα με τον μπάρμπα ήταν απλά η αφορμή... Το είχα σχεδόν αποφασίσει και απλά περίμενα κάποιον να μου ανοίξει την πόρτα... Έτσι λοιπόν βγάλαμε και λεφτά από παίχτη που είχαμε πάρει ελεύθερο, ενώ πουλήσαμε και τον 4ο DC ο οποίος με είχε ζαλίσει από την κρεβατομουρμούρα!!
Image




Οι 2 παίχτες που έφυγαν:
Spoiler: show
Image

Image



Η περίοδος των χειμερινών διακοπών έκατσε την κατάλληλη στιγμή μπας και καταφέρουμε να διορθώσουμε κάποια πράγματα και ανεβάσουμε και την ψυχολογία!! Αλλιώς έτσι όπως ήμασταν στις τελευταίες αγωνιστικές μέχρι και κατηγορία πέφταμε



Τα φιλικά που παίξαμε μας βοήθησαν αρκετά στο να ξαναπιάσουμε ρυθμό, να επανέλθουν ομαλά κάποιοι τραυματίες και να πάρουν ευκαιρίες παίχτες που δεν έπαιζαν πολύ στα επίσημα παιχνίδια!! Ένας από αυτούς που έβγαλαν μάτια ήταν ο Brozek, που με τη φυγή του Pantelic σαφώς και θα παίξει περισσότερο!!
Image




Και εκεί που δεν είχα σκοπό να κάνω κάποια μεταγραφή, ήρθε στα γραφεία μας ο Γάλλος Scouter που μας είχε προτείνει πέρσι τον Audel και μου πρότεινε ένα Σέρβο επιθετικό που αγωνίζεται στη Lens!! H ηλικία του ήταν το 1ο στοιχείο που με ψάρωσε... Ε το 2ο για να λέω την αλήθεια μιας και τα σωματικά του προσόντα θυμίζουν πιο πολύ παίχτη μπάσκετ!! Τελικά δεν χρειάστηκαμε πολύ διάστημα για να τον κάνουμε δικό μας... Οι διαπραγματεύσεις κράτησαν μονάχα 3 μέρες μιας και ο παίχτης δεν ήταν βασικός και έτσι έγινε δικός μας για 5,5 μύρια!!!!
Image
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νταξ, δεν έγινε και τίποτα. Αφού περάσαμε στην επόμενη φάση χαλαρά.
Τώρα απο κει και πέρα έχει ο Θεός :D

Τα παλτά να φέυγουν και να έρθει κανένας της προκοπής.
Το μπασκετόπαιδο θα κάνει θραύση, όχι σαν την αποτυχία της χρονιάς τον Pantelic.!

Καλή συνέχεια! :wink:
Image
Image
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”