Κάποτε στην Ιταλία ...

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
eukarpioths wrote:καλα τα πας στο προταθλημα
μεγαλη νικη με την γιουβε

Είμαστε σε πτώση αλλά σιγά - σιγά πιστεύω θα σταθεροποιηθούμε.
Η νίκη με την Juve μπορούσε να ήταν άνετα 2-0 ή και παραπάνω αλλά γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος...

DrGonzo wrote:όσο πλησιάζει ο καιρός, δυσκολεύουν τα πράγματα...
πιστεύω ότι θα περάσεις την Λυών...Το γκολ εκτός έδρας είναι μεγάλη καβάτζα...
Για το πρωτάθλημα, είναι σημαντικό να παραμείνεις στην 1η 4αδα αλλά εύκολα ή δύσκολα (μάλλον εύκολα) θα τα καταφέρεις.
το κύπελο...το κύπελο είναι anything goes αλλά νομίζω ότι και αυτό το χεις!!!!

Αυτο ξαναπέστο δόκτωρα.. Παλεύουμε σε 3 μέτωπα και έχουμε και ψιλοτραυματισμούς. Να θυμήσω πως ο Anyukov έχει μείνει 7 μήνες εκτός αλλά ο Santon τον καλύπτει επάξια. Αριστερά ο Sakho ήρθε την κατάλληλη στιγμή ενώ στην επίθεση όλο και κάποιος θα είναι στην φόρμα του για να σκοράρει.
Τσου - λου πιστεύω πως θα περάσουμε γιατί έχουμε σχετικά εύκολα παιχνίδια πριν και μετά τον αγώνα οπότε θα κάνουμε ένα Mini-rotation :wink:
Οσο για το κύπελλο είναι όλα ανοιχτά. Αυτό το ρημάδι το γκολ να μην έμπενε στο 88' και ΄θα πηγαίναμε με άλλο αέρα στο Τορίνο. Shit happens :D


the_showstopper wrote:Δεν μασαμε τιποτα παμε να τους λιωσουμε κανενας δεν θα μεινει! :P
Χεχε.. Εσύ είσαι ο καλύτερος απ' όλους!! :D Μακάρι να ήταν τόσο εύκολα αλλά θα το παλέψουμε...! :wink:

p@ok@r@s wrote:τα πας πολύ καλά. στο τσου λου νομιζω πως μπορεις να περασεις. το εκτος εδρας γκολ ειναι οντως μεγαλη υποθεση. στο πρωταθλημα εισαι καπως μακρια απο την κορυφη αλλα μ ενα καλο σερι μπορεις να πλησιασεις. ουτως η αλλως την τετραδα την εχεις.
Ευχαριστώ. Είμαστε με το μισό πόδι στον επόμενο γύρο. Θέλει προσοχή ο 2ος αγώνας με την Λυών αλλα και παράλληλα πίεση. Αυτός ο Benzema είναι φωτιά ο φούστης..!
Πρωτάθλημα κι εγώ πιστεύω κουτσά - στραβά θα βγούμε τσου-λου και του χρόνου.


philip21 wrote:Σε βοηθάει το γεγονός ότι έχεις πολλούς παίχτες που μπορούν να σκοράρουν...
Θα περάσεις από την Λυόν! :wink:

Είσαι απόλυτα σωστός. Αυτό ακριβώς γίνεται. Εχουμε μόνιμο σκόρερ μεν τον Νιλμαρ αλλα παράλληλα σκοράρει όποιος γουστάρει. Πάντως ο Pogrebnyak μπορεί να μην βάζει πολλά γκολ αλλα κάνει καλά παιχνίδια. Η ψιλοαποτυχία της σεζόν ειναι ο Cassano. Μπορεί περσι να έσπερνε αλλα φετος είναι πολύ ήσυχος, είναι ανάλογα την μέρα του. Απο την άλλη ο Lewandowski ή που θα βάζει 4 γκολ ή που δεν θα κάνει τίποτα.
Κι εγώ έτσι πιστεύω για το Τσου-λου. Είναι κρίμα να σταματήσει το ταξίδι μας απο τώρα.. :-)



Off Topic:
Λόγω ενισχυμένου φόρτου εργασίας κάνω ότι μπορώ να ανανεώνεται η ιστορία συχνά. Η ιστορία εξελίσεται σε πολύ ενδιαφέρουσα και δεν θέλω να σταματήσω. Απλα θα σας κρατώ σε αγωνία.. :D

Image
Image
Image
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να 'σαι καλά που μας σκέφτεσαι :D
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lyon?
Ποια ειναι αυτη?
Περνας με 3-0 αερα. 8)
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

paixtaras wrote:Να 'σαι καλά που μας σκέφτεσαι :D
Αν δεν σας σκεφτόμουν δεν θα καθόμουν 2 μήνες μετά το τελευταίο ποστ να συνεχίσω την ιστορία... :D
mitsakoc wrote:Lyon?
Ποια ειναι αυτη?
Περνας με 3-0 αερα. 8)
Προφήτη μου εσύ!! :-D


Image


Image


- Έχουν αλλάξει τα πράγματα Massimo. Δεν είναι όπως παλιά. Πλέον η τεχνολογία μας έχει γονατίσει και δεν μπορούμε να την παρακολουθήσουμε. Η φαμίλια πλέον οδεύει προς την καταστροφή της και δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό. Άλλωστε τα ηνία τα έχω παραδώσει στον ανιψιό μου και εκείνος κάνει κουμάντο.
- Καταλαβαίνω απόλυτα Don Corleone. Όμως από σένα θέλω μόνο κάποιες πληροφορίες.
- Έχουμε αρκετές διασυνδέσεις αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω πρακτικά πλέον.
- Ξέρεις, πλέον είμαι προπονητής στην Sampdoria. Η ομάδα τα πάει πολύ καλά, πέρσι πήραμε το Ουέφα και φτάσαμε στον τελικό του Copa Italia. Φέτος παίζουμε στους 16 του Champions League, είμαστε στην 4η θέση του πρωταθλήματος και στο κύπελλο τα πάμε πολύ καλά.
- Τέλεια! Τότε ποιο είναι το πρόβλημα Massimo; Θέλεις να λαδώσουμε κανένα διαιτητή;
- Όχι, όχι προς Θεού. Αν και έχω τις υποψίες μου πως έχει γίνει ήδη κάτι τέτοιο κατά μας. Όχι από αντίπαλες ομάδες, αλλά από τον ίδιο μας τον πρόεδρο.
- Αυτό είναι πολύ σοβαρό που λες αλλά πρέπει να καταλάβεις πως δεν είναι όλα ρόδινα στις μπίζνες. Ο πρόεδρός σου μπορεί να κρατάει την ομάδα του μόνο και μόνο για καθρέπτη και να έχει άλλες ασχολίες από πίσω. Άλλωστε είδες τι έγινε πρόσφατα με το Calciopoli. Παίζονται πολλά παιχνίδια Massimo και πρέπει να το καταλάβεις.
- Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω. Από την μία είμαι στην αγαπημένη μου ομάδα και όλα πάνε κατ? ευχήν και από την άλλη ο ίδιος μας ο πρόεδρος βάζει τρικλοποδιές στην ομάδα ενώ μπορούμε να τα πάμε πολύ καλύτερα.
- Θα πω στον ανιψιό μου να το ερευνήσουν Massimo και θα σε ενημερώσω.
- Σ? ευχαριστώ πολύ Don Corleone, κι από μένα θα έχεις ότι περνάει από το χέρι μου για να σου ανταποδώσω την χάρη.




6-3-2010
Image


27η Αγωνιστική Serie A, Luigi Ferraris ? Genova
Sampdoria ? Palermo


Image

Αν κάτι δεν αξίζαμε σήμερα αυτό ήταν η νίκη που ανέλπιστα πήραμε. Η Palermo ήταν ανώτερη, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν παίξαμε καλά. Ο κόσμος μας έδωσε ώθηση και η τύχη μας βοήθησε (γκολάρα Cassano) και έτσι πήραμε τους πολύτιμους 3 βαθμούς.


Στα άλλα ματς ευκολα η δύσκολα οι αντίπαλοί μας κέρδισαν και η βαθμολογία παραμένει ως έχει..

Image




10-3-2010
Image

Είμαστε με το ένα πόδι στην επόμενη φάση.. Εχουμε μπλέξει τα πράγματα με το μέρος μας με το γκολ που πετύχαμε στην Γαλλία και τώρα θέλουμε τουλάχιστον ένα γκολ για να περάσουμε?

Οι 11άδες είναι οι εξής:

Κλασσικό 3-5-2 εμείς, με επιθετικό δίδυμο τον Cassano και Pogrebnyak και στυλοβάτες της άμυνας τον Coloccini, Radoi και Campagnaro. Από κει και περα στην μεσαία γραμμή έχουμε 2 αμυντικογενείς παίχτες (Torrado και Mattos) και έναν πιο επιθετικογενή (Rakitic).

Image

Η Lyon επιλέγει ένα 4-2-3-1 με σαφής επιθετικούς προορισμούς για να πάρει αυτό που θέλει εδώ μεσα. Η επιθετική 4άδα των Kallstrom, Pjanic, Govou και Keita είναι πολύ επικίνδυνη και πρέπει να έχουμε το νου μας και στα μετόπισθεν. Από την άλλη ο Pozio είναι ο παίχτης κλειδί για την μεσαία γραμμή των αντιπάλων και η άμυνα αποτελείται από μια τετράδα που θα προσπαθήσει να κόψει τους ανασταλτικούς μας ακραίους.


Το παιχνίδι αρχίσει μέσα στις ιαχές των τρελαμένων οπαδών μας, που ζητάνε επιτακτικά την νίκη- πρόκριση.

Image

Το παιχνίδι αρχίζει με κατοχή της μπάλας και αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις 2 ομάδες. Στην συνέχεια αρχίζουμε και πιέζουμε και κατακτάμε κατοχή και μεσαία γραμμή από τους αντιπάλους.


Οι πρώτες ευκαιρίες έρχονται στο 23? και στο 27? ενώ σε μια φάση διαρκείας στα καρέ των Γάλλων ο Cassano πετυχαίνει το πρώτο γκολ μέσα σε πανζουρλισμο!


Η πλάστιγγα γέρνει προς το μέρος μας, οι επιτελικοί της Lyon μαρκάρουν στο κέντρο και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τα σκληρά τάκλιν από τα οποία ο Pjanic δέχεται την κόκκινη κάρτα και οδεύει προς τα αποδυτήρια.. Τέλεια!


Οι ομάδες βγαίνουν από τα αποδυτήρια και ο στόχος μας είναι άλλο ένα γκολ για να είμαστε ασφαλής. Σουτ από τα 40 μέτρα από τον Mattos και το 2-0 είναι γεγονός.. Οι παίχτες τρέχουν προς τον πάγκο και γινόμαστε όλοι ένα κουβάρι.. Ηδονή!


Τα λεπτά περνούσαν, η Lyon προσπαθούσε και μας ανησύχησε λίγο με ένα δοκάρι του Keita. Μόνο αυτό, τίποτα άλλο.. Μετά τους κάναμε πλάκα, η κούραση τους είχε καταβάλει και οι παίχτες με τα μπλε υπήρχαν μόνοι τους στο γήπεδο. Οι οπαδοί τραγουδούσαν ύμνους και σαν να μην έφταναν όλα αυτά ο Νίνης κλείνει την βραδιά με ακόμη ένα γκολ.. Θρίαμβος !!!


Image


Το ξέραμε πως η κλήρωση θα ήταν πολύ δύσκολη, αλλα τώρα που μπήκαμε στον χορό θα χορέψουμε.. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλα η ομάδα που καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε είναι πελάτες και από τους καλούς μάλιστα.. Κυρίες και κύριοι:
Spoiler: show
Image


Image


14-3-2010
Image


28η Αγωνιστική Serie A, Enio Tardinni ? Parma
Parma ? Sampdoria


Image


Βάλαμε τα χεράκια μας και βγάλαμε τα ματάκια μας. Μηδενικό πρώτο ημίχρονο, σαν να μην βγήκαμε καθόλου. Χαμένοι στο διάστημα, φάγαμε και ένα γελοίο γκολ για να σιγουρευτώ πως πρέπει να πέσει βρισίδι στα αποδυτήρια. Βγήκαμε πολύ δυνατά με 3 επιθετικούς να πάρουμε το παιχνίδι. Καταφέραμε να κάνουμε ευκαιρίες και να ισοφαρίσουμε στο 70? και ενώ είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού το γκολ δεν έμπενε με τίποτα. Και αφού δεν μπορούσαμε να το βάλουμε στο δικό τους τέρμα ο Santon είχε την φαεινή ιδέα να το βάλει στο δικό μας. Τόσο απλά..


Στα άλλα ματς στραβοπάτησε μόνο η Ιντερ και η Juve με την Roma έχουν από ένα ματς λιγότερο..

Image




27-3-2010
Image

29η Αγωνιστική Serie A, Olimpico ? Rome
Roma ? Sampdoria


Image

Είναι μεγάλη αμαρτία να μπαίνεις μέσα στο φλογισμένο Olimpico, να βάζεις 2 γκολ και τελικά να ηττείσαι.. Ήθελε η επίθεση σήμερα και η άμυνα δεν μπορούσε. Είχαμε πιο κλασσικές ευκαιρίες από την Ρόμα κι όμως δεχθήκαμε 4 γκολ, τα δυο με μακρινά σουτ και τα άλλα 2 από λάθη της άμυνας. Το πάθημα μάθημα και προχωράμε?


Στα άλλα ματς η Μιλαν με την Juve έμειναν στην ισοπαλία ενώ η Ιντερ στραβοπάτησε στο Παλέρμο.

Image




3-4-2010
Image


30η Αγωνιστική Serie A, San Siro ? Milan
Milan ? Sampdoria

Image

Σήμερα μπήκαμε για το Χ και ίσως και για την νίκη. Ευτυχώς παίξαμε καλά και καταφέραμε να φύγουμε με ψηλά το κεφάλι για την δύσκολη συνέχεια. Ξεκινήσαμε πολύ άσχημα και δεχθήκαμε νωρίς γκολ. Η Μιλαν ήταν καταιγιστική και έκανε πολλές ευκαιρίες αλλα κρατήσαμε το σκορ. Στην συνέχεια Ανεβήκαμε σιγά ? σιγά και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε μετα από μια γκολάρα του Torrado. Στην συνέχεια είχαμε κι εμείς φάσεις αλλά και η Μιλαν όμως το σκορ παρέμεινε στο 1-1.




Βαθμολογία

Image

Δυστυχώς έχουμε μείνει στην 5η θέση. Η Ρόμα είναι στους ίδιους βαθμούς αλλα έχει 1 αγώνα λιγότερο. Οι υπόλοιπες ομάδες έχουν ξεφύγει οπότε επικεντρωνόμαστε στο Τσου-λου και στο κύπελλο.


Δείτε στο επόμενο ποστ:

Image

Image

Ακολουθεί ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με την Μίλαν για τους 8 του Τσου-λου. Θα προκριθούμε ή θα υποκύψουμε στην ανωτερότητα του αντιπάλου;

Image

Εχουμε μείνει αρκετά πίσω στο πρωτάθλημα. Θα καταφέρουμε να τερματίσουμε στην 4η θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League?


Image

Θα μπορέσουμε να υπερασπιστούμε το προβάδισμα που έχουμε για να προχωρήσουμε προς τον τελικό του κυπέλλου;



Image
Last edited by Hippocratis on Sun Aug 23, 2009 12:47 pm, edited 1 time in total.
Image
Image
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εστω 4 θεση για τσου λου
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορείς την Μίλαν!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σου τα λέγαμε για τη Λυων κι όλα καλά...
Μίλαν, δύσκολα αλλά μπορείς...
Στο πρωτάθλημα πέσαμε λίγο, αλλά έχει ακόμα δρόμο, αρκεί να είναι προς τα επάνω κι όχι προς τα κάτω...
Κύπελο, θα θέλαμε, παρακαλώ πολύ... :D
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

xks wrote:εστω 4 θεση για τσου λου
Μιλαν μαν...
Ή θα φάμε 4 ξεγυρισμένα ή δεν θα ξέρουν απο που τους έρχονται...

pavlos55 wrote:Μπορείς την Μίλαν!
Μακάρι! :-D
DrGonzo wrote:Σου τα λέγαμε για τη Λυων κι όλα καλά...
Μίλαν, δύσκολα αλλά μπορείς...
Στο πρωτάθλημα πέσαμε λίγο, αλλά έχει ακόμα δρόμο, αρκεί να είναι προς τα επάνω κι όχι προς τα κάτω...
Κύπελο, θα θέλαμε, παρακαλώ πολύ... :D
Είχα αγχωθεί λίγο με το 2-1 αλλά τελικά πήγαν όλα καλά. Απο τα παιχνίδια που δεν θες να τελειώσουν ποτέ αυτο το 3-0.
Στο πρωτάθλημα σερνόμαστε. Αυτό οφείλεται στην ασταθή άμυνα γιατί ο Κολοτσίνι, ο Ανιουκόφ και ο Λουιζάο είχαν μεγάλους τραυματισμούς και μπήκαν απ' ευθείας στην αρένα χωρίς την κατάλληλη προετοιμασία. Ο Σακχό μου λέει τώρα πως είναι με σπασμένη μύτη :shock: ( σε κανα καυγά θα μπλέχτηκε :twisted: ) και δεν θα παίξει με την Μίλαν στο πρώτο παιχνίδι.
Στο κύπελλο έχουμε το υπέρ μας 2-1 και θα πάμε στο Τορίνο για να πάρουμε την πρόκριση. Το θέλω πολύ το κύπελλο γιατί είναι εφικτός στόχος :wink:




Image
Image
Image
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις και στο CL και στο Campionato

Εχεις κάνει καλή ομάδα!!

Εχεις και τις πλάτες του Michael :wink:

:D :D :D


Καλη συνέχεια !!!
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
ArxaioS_
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sat Apr 25, 2009 2:04 am
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK-Asteras Tr
Status: Bet_MaNiaC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σαμπτορια η βαζελο εχεις ? -puppie (: :D
   Μια ιστορια για την παοκαρα...    Απο το μικρόφωνο στα αποδυτήρια
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο προφήτης θα προφητεύσει ξανά.

Code: Select all

Sampdoria-Milan 2-0
8)
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

diant wrote:Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις και στο CL και στο Campionato

Εχεις κάνει καλή ομάδα!!

Εχεις και τις πλάτες του Michael :wink:

:D :D :D


Καλη συνέχεια !!!
Με έχει χαλάσει πολύ η άμυνα. Μπορούσα να βγάλω πολλά καλά αποτελέσματα και έχω φάει τα κέρατά μου. Ελπίζω τώρα να μην έχω άλλους τραυματισμούς στα δύσκολα παιχνίδια. Του χρόνου αν μπορέσω να κρατήσω τους περισσότερους παίχτες θα έχουμε πολύ καλό σύνολο.. :wink:

ArxaioS_ wrote:σαμπτορια η βαζελο εχεις ? -puppie (: :D
Αν υπονοείς κάτι για την πορεία μου στο πρωτάθλημα και τα γκολ που τρώω, δεν το πας καλά. -ksilo :D

mitsakoc wrote:Ο προφήτης θα προφητεύσει ξανά.

Code: Select all

Sampdoria-Milan 2-0
8)
-ypoklinomai -papas :D



Image
Image
Image
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρά τα πας... Συνέχισε έτσι!
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pavlos55 wrote:Μια χαρά τα πας... Συνέχισε έτσι!
Σε μερσιώ! :wink:



Image



6-4-2010
Image


Uefa Champions League Qtr Final Leg 1, Luigi Ferraris ? Genova
Sampdoria ? Milan


Image

Δεν ήμασταν το φαβορί αλλά το παλέψαμε. Μπήκαμε πολύ δυνατά στο ματς και προηγηθήκαμε με μια γκολάρα του Cassano. Στην συνέχεια ισοφαριστήκαμε νωρίς από μια ασυνεννοησία της άμυνας και μετά η Μίλαν μπήκε μπροστά στο σκορ από ένα τραγικό λάθος του Luisao. Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με καταιγισμό της εστία τους με αποτέλεσμα την ισοφάριση στο 51?. Από κει και πέρα προσπαθήσαμε να πετύχουμε ένα γκολ για να παμε με αβανταζ στο Μιλάνο αλλα δεν το καταφέραμε.


Στα άλλα ματς η Άρσεναλ πήρε μεγάλη νίκη μέσα στο old Trafford, η Bayern ήρθε ισόπαλη με την Villareal και η Ιντερ νίκησε 1-0 την Ρεαλ.

Image




10-4-2010
Image

31η Αγωνιστική Serie A, Luigi Ferraris ? Genova
Sampdoria ? Catania


Image

Ξέσπασμα στην αδύναμη Catania σήμερα, με τον Lewa να κάνει τα ? γνωστά του και να βάζει 2 γκολ. Πάλι φάγαμε γκολ και αυτό με ανησυχεί πολύ.




Image


Uefa Champions League Qtr Final Leg 2, San Siro - Milan
Milan ? Sampdoria



Μπαίνουμε πάνοπλοι στην αρένα και ό,τι γίνει. Η Μίλαν έχει πολλές απουσίες και αυτό πρέπει να το εκμεταλλευτούμε. Ο κόσμος της είναι συγκλονιστικός και θα είναι ένα επιπλέον βάρος.

Image

Εμείς ξεκινάμε με το κλασσικό μας 5-3-2. Coloccini, Sakho, Luisao στυλοβάτες της άμυνας με τον Coloccini man to man στον Obasi, Pieri ? Santon στα δύο άκρα για να έχουν man to man τον Kaka και Guardado αντίστοιχα και μεσαία γραμμή με Mattos, Torrado και Rakitic για προωθήσεις. Ο Φορμαρισμένος Lewandowski και ο Cassano θα είναι μπροστά για το γκολ που οπωσδήποτε πρέπει να πετύχουμε.

Image

Η Μίλαν ξεκινάει με Abbiati κάτω από τα δοκάρια, Filipe ? Garay ? Nesta ? Zambrotta στην άμυνα, Pirlo λίγο πιο μπροστα και Kuzmanovic και Gatusso στο κέντρο. Από κει και πέρα Kaka στα δεξιά και Guardado ακραίους επιτελικούς και τον Obasi στην επίθεση.





Αναμείνατε στην θέση σας? Το παιχνίδι αρχίζει?


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MK0NWMwQ ... re=related[/youtube]

Image



Spoiler: show
Image

ΠΕΛΑΑΑΑΑΤΕΣ ΜΟΥ!!! Καταφέραμε το ακατόρθωτο .. Είμαστε στους 4 του Champions League!!! Μετά από τόσο καιρό και τόσα παιχνίδια τελικά παραδέχομαι πως μας πάει πολύ η Ευρώπη?
Στα του παιχνιδιού τώρα, κλείσαμε πολύ καλά την Μίλαν και απειλούμασταν μόνο από μακρινά σουτ στο πρώτο ημίχρονο. Καταφέραμε και πήγαμε με το 0-0 στα αποδυτήρια και από κει και πέρα περάσαμε στο plan B, το γκολ. Ο Lewa βγήκε αφού είχε ένα πολύ κακό παιχνίδι και μπήκε ένας ψυχρός Ρώσος εκτελεστής (Pogrebnyak). You can win this game και πάμε για το διπλό? Δειλά ? δειλά αρχίσαμε και βγαίναμε μπροστά ενώ προσέχαμε και την άμυνα, σε μία αντεπίθεση λοιπόν η μπάλα πάει στον Pavel και με ένα ξερό σουτ αφήνει ξερό όλο το γήπεδο? ΔΕΝ χάνεται αυτή η πρόκριση λέω από μέσα μου και χαμηλώνω την μπάρα στο Defensive. Έγινε ένας καταιγισμός πυρών από τους Μιλανέζους άλλο πράμα.. Obasi, Pirlo, Kuzmanovic μας τάραξαν στις ευκαιρίες. Ο τελευταίος δε, κόντεψε να σπάσει το δοκάρι με ένα σουτ του. Τα λεπτά κύλαγαν και η τρύπια άμυνά μας γινόταν γρανίτης. Σε μια αντεπίθεση ο Cassano φλυάρησε και δεν καταφέραμε να κάνουμε το 0-2 αλλα τελικά κρατήσαμε το υπερπολύτιμο 0-1 που μας έδωσε και την (πανάξια) πρόκριση?!!!

Στα υπόλοιπα παιχνίδια πέρασαν η Arsenal η Real Μαδρίτης και η Villareal. Δύσκολες ομάδες και οι τρεις αλλά εδώ που είμαστε δεν υπάρχει γυρισμός. Το πρωτάθλημα έχει χαθεί και πάμε για το ακατόρθωτο!!

Image



Η κλήρωση μας έφερε μια πολύ ιστορική ομάδα στον δρόμο μας?
Spoiler: show
Image

Image

18-4-2010
Image


32η Αγωνιστική Serie A, Luigi Ferraris ? Genova
Sampdoria ? Genoa


Image

Πήραμε πανεύκολα το τοπικό ντέρμπυ και με ένα σωρό αλλαγές μάλιστα. Ο Pogrenbyak είναι σε φόρμα και αυτό θα μας βοηθήσει στην συνέχεια?



21-4-2010
Image

Copa Italia Semi Final Leg 2, Olimpico ? Turin
Juventus ? Sampdoria


Image

Τα πάντα σήμερα πήγαν στραβά. Ξεκούρασα τους παίχτες γι αυτόν τον αγώνα κι όμως δεν έδειξαν το ζήλο να πάρουν την πρόκριση. Ήμασταν τυχεροί που δεν φάγαμε γκολ μέχρι το 39? αλλά κάποια στιγμή θα ερχόταν. Λιγο πριν το ημίχρονο γίνεται το 1-0 και εμείς τώρα προσπαθούμε να επιτεθούμε. Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά και δείξαμε τα δόντια μας με 2 μεγάλες ευκαιρίες. Από κει και πέρα δεν κουνήθηκε φύλλο? 0-2 και πάμε σπιτάκια μας?



Βαθμολογία Serie A:

Image

Το πρωτάθλημα έχει μπει στην τελική του ευθεία και η Μίλαν που τώρα πια δεν έχει άλλες υποχρεώσεις είναι το ακλόνητο φαβορί. Ακολουθεί η Juve με 67 βαθμούς και η Ιντερ με 65. Μετά υπάρχει ισοβαθμία μεταξύ Ρόμα και εμάς στους 64 βαθμούς (και ένα αγώνα λιγότερο έκαστος) και στην 6η θέση βρίσκεται η Napoli.



Δείτε στο επόμενο ποστ:

Image

Image

Η Ευρώπη μας πάει? Θα φτάσουμε τόσο μακριά όσο μπορούμε;


Image

Η 4η θέση που οδηγεί στο Champions League μας περιμένει.. Θα καταφέρουμε να κερδίσουμε όσα ματς μας απομένουν;



Image
Image
Image
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

περνας την αρσεναλ και το πηρες
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”