"Arte et labore"

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ποια μπαγιερν και κυανα πεη? :D

θα το σηκωσουμε λεμε :drinking:
Ζαφείρης Μαρινίδης
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 627
Joined: Tue Mar 13, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πλέον κοιτάζεις στα ίσα, στα μάτια τις παραδοσιακές δυνάμεις...
Τώρα όλη η δόξα είναι στην Ευρώπη. Τα παιχνίδια με τους Γερμανούς αναμένονται συναρπαστικά. Έχεις δείξει ότι έχεις τις δυνατότητες και γενικά το ότι έχεις "τρομάξει" την Ευρώπη με εξάρες και πεντάρες, κάτι λέει.
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!( κυανά πέη-έλιωσα :D :D :D )
Ξέκλεψα λίγο χρόνο για την συνέχεια!




34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image



Παρά τις δύο αποβολές καταφέραμε να πάρουμε μια παλικαρήσια ισοπαλία!Γκολάρα και σούπερ εμφάνιση από τον Βελόσο!



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


Image
Image





35η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Σημαντική νίκη που μας κρατάει ψηλά...Taylor&Taylor οι κορυφαίοι :-)



36η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image




Image
Image



Με αρκετές ελλείψεις και αλλαγές...και πάλι καλά...Εξακολουθεί να είναι η μοναδική Αγγλική ομάδα που δεν έχουμε κερδίσει ούτε μια φορά!Να δούμε πόσο θα κρατήσει το ρεκόρ... :?



Ακολουθούν τα 2 δραματικά παιχνίδια με τους Γερμανούς...μάλλον αύριο!
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

UEFA CUP,SEMIFINALS 1st LEG




Image
Image




Φτάσαμε στη Γερμανία με 3 σημαντικές απουσίες...Samba λόγω καρτών, Veloso και Warnock λόγω τραυματισμών.Αυτό κάνει την αποστολή μας ακόμα πιο δύσκολη και γι'αυτό κόντρα στα πιστεύω μου να παίζω πάντα ανοιχτά,παρατάσσω ένα άκρως αμυντικό σχήμα...


Image
Image

Image
Image



Spoiler: show
Image
Image

Αντέξαμε!!!Και όχι μόνο αλλά είχαμε και 2 ευκαιρίες να κλέψουμε τη νίκη!Οι Γερμανοί είχαν φλύαρη υπεροχή και φρόντιζαν να σουτάρουν σε κάθε ευκαιρία,αλλά λίγες φορές κινδυνέψαμε ουσιαστικά...
Με τη λήξη έτριβα τα χέρια μου απο ικανοποίηση και ένα σατανικό χαμόγελο μου είχε κολλήσει για πολύ ώρα καθώς σκεφτόμουν τη ρεβάνς :D :!:



37η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Image
Image



Και το παιδικό αν μπορούσα θα έβαζα να παίξει σήμερα!Σχεδόν όλοι οι αναπληρωματικοί στην 11άδα αλλά ευτυχώς η Μπόλτον δεν έχει τα φόντα για κάποια έκπληξη...Mattock & Sturridge
οι καλύτεροι μας,με το μυαλό όλων να είναι στην ερχόμενη Τετάρτη...




UEFA CUP SEMIFINALS,2nd LEG



H μεγάλη μέρα έφτασε!40.000 κόσμος έχει καταφτάσει για να δεί την ομάδα του να φτάνει για πρώτη φορά στην ιστορία της σε ενα ευρωπαικό τελικό!Θα προσπαθήσουμε όλοι να μη τους χαλάσουμε το χατήρι...Αυτή τη φορά δεν έχουμε απουσίες καθώς καλωσορίζουμε την Μπάγιερν στο Ewood Park .

Image
Image


Φορώντας το τυχερό μου κοστούμι,πάιρνω την θέση μου στην άκρη του πάγκου και σκέφτομαι διάφορα τρικ σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά...


Spoiler: show
Image
Image

Πρώτα πήγαμε στον παράδεισο και μετά πέσαμε στην κόλαση!Μετά όμως αυτός ο μικροσκοπικός Χιλιανός ο Villanueva στο 77' μας ξανανέβασε στον παράδεισο!!!
Ξεκίνησαμε ονειρεμένα 3-0 στο 24' και 3-2 στο ημίχρονο!Το πληγωμένο θηρίο όμως είναι πάντα πιο επικίνδυνο... και ολική ανατροπή 3-3 στο 53...Η αλήθεια είναι οτι πανικοβλήθηκα...και έκανα μια κίνηση που μου βγήκε...Έξω ο Τέηλορ,μέσα ο γερό-Νέλσεν βεντούζα πάνω στον Τόνι που αλώνιζε...
Αυτό ήταν!Κλειδώσαμε την άμυνα και αρχίσαμε να κάνουμε ευκαιρίες!Και σε μια απο αυτές καταφέραμε να πετύχουμε το γκολ της νίκης και της πρόκρισης!Στην εκπνοή ο Κρούζ σε κενή εστία θα μπορούσε να έχει κάνει χατ-τρικ και το 5-3...αλλά τέλος καλό,όλα καλά!


''Ένα απο τα καλύτερα και πιο όμορφα παιχνίδια του θεσμού ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες'' χαρακτηρίστηκε απο τα ΜΜΕ ο ημιτελικος!
Αφού περάσαμε απο αυτό,πλέον ήμουν σίγουρος για το ποιός θα σηκώσει την κούπα στις 19 Μαίου...

(Αντίπαλος μας η ισπανική Sevilla που απέκλεισε δύσκολα την Άστον Βίλλα!)
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε γεραααα :drinking:
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειμαι σιγουρος οτι ηθελες κατι να σπασεις οταν πηγε 3-3! -glwssa
κουπα τωρα 8)
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικά τρελάθηκα!Έφαγα όλα μου τα νύχια απ΄την αγωνία :D
Το καλό ήταν ότι δεν περάσανε καθόλου μπροστά στο σκορ γιατί τότε θα θέλαμε 2 γκολ και θα μας έπνιγε το άγχος!

Για τον τελικό δεν φοβάμαι γιατί η Σεβίλλη έχει ξεπουλήσει αρκετά...
Α το μόνο κακό που δεν σας είπα...ο Fernandez συμπλήρωσε κάρτες και χάνει τον τελικό :(
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δν σε φοβαμαι...πιστευω τον εχεις τον τιτλο... :wink:
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κράτα μου εισιτήριο για τελικό!Προβλέπω απόβαση του φόρουμ!
Χαμός γίνεται φέτος στις ιστορίες με τους Ευρωπαικούς τελικούς.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλω ένα εισιτήριο στo πέταλλο παρακαλώ. Πληρώνω όσο όσο. :D
gtsit4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sun Nov 04, 2007 3:44 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚΑΡΑ
Location: Manchester
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμε γερα να σηκώσουμε το Ουεφακι ρε Μπλακμπερν. Πολυ καλη πορεια και στο πρωταθλημα η ομαδα εδραιώνεται για τα καλα στην κορυφη της Αγγλιας και δειχνει οτι δεν ηταν πυροτέχνημα η περσινή χρονια.

Καλη συνεχεια.
Ζαφείρης Μαρινίδης
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 627
Joined: Tue Mar 13, 2007 12:58 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester Utd.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την Πρόκριση στον Τελικό. Το ΟΥΕΦΑ είναι δύσκολος θεσμός και Ιστορικός επίσης. Είναι μεγάλη επιτυχία.
Θέλει προσοχή η Σεβίλλη, αλλά αφού υπέταξες το Γερμανικό θηρίο έχεις κάθε λόγο να ελπίζεις...

Καλή επιτυχία κύριε προπονητά...

Υ.Γ Πολύ "σικ" το κοστουμάκι στη φωτό...
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sir_Vaggos wrote:δν σε φοβαμαι...πιστευω τον εχεις τον τιτλο... :wink:
paixtaras wrote:Κράτα μου εισιτήριο για τελικό!Προβλέπω απόβαση του φόρουμ!
Χαμός γίνεται φέτος στις ιστορίες με τους Ευρωπαικούς τελικούς.
john123456 wrote:Θέλω ένα εισιτήριο στo πέταλλο παρακαλώ. Πληρώνω όσο όσο. :D
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη υποστήριξη!Τα εισιτήρια είναι κερασμένα απο'μένα :drinking:
gtsit4 wrote:Παμε γερα να σηκώσουμε το Ουεφακι ρε Μπλακμπερν. Πολυ καλη πορεια και στο πρωταθλημα η ομαδα εδραιώνεται για τα καλα στην κορυφη της Αγγλιας και δειχνει οτι δεν ηταν πυροτέχνημα η περσινή χρονια.
Καλη συνεχεια.
Να΄σαι καλά φίλε μου,αλλά μη το λές ΟΥΕΦΑΚΙ...με αποκαρδιώνεις! (πλάκα κάνω 8) )
Ζαφείρης Μαρινίδης wrote:Συγχαρητήρια για την Πρόκριση στον Τελικό. Το ΟΥΕΦΑ είναι δύσκολος θεσμός και Ιστορικός επίσης. Είναι μεγάλη επιτυχία.
Θέλει προσοχή η Σεβίλλη, αλλά αφού υπέταξες το Γερμανικό θηρίο έχεις κάθε λόγο να ελπίζεις...

Καλή επιτυχία κύριε προπονητά...

Υ.Γ Πολύ "σικ" το κοστουμάκι στη φωτό...
Ευχαριστώ πολύ Ζαφείρη!Όσο για τι κοστουμάκι,τι να πώ τον κάναμε άνθρωπο τον Άλαν...στα ευρωπαικά σαλόνια κάθε χρόνο -foumarw :D
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

38η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση απέναντι στην αδύναμη Wolves.Αδιάφορο παιχνίδι για'μας αφού με νίκη ή ισοπαλία βγαίνουμε 2οι ενώ με ήττα 3οι(μικρό το κακό).
Μοναδικό ενδιαφέρον στοιχείο,οτι με δική μας νίκη μάλλον σώνεται η Νιούκαστλ...


Image
Image




Φορτσάραμε λίγο στο τέλος και τα καταφέραμε...Κορυφαίοι μας οι Derbyshire&Sturridge!
Ιδού και η τελική κατάταξη:



Image
Image




Είχαμε την χειρότερη άμυνα απο τις ομάδες της πρώτης 6άδας,αλλά παίζαμε μακράν το πιο επιθετικό και όμορφο ποδόσφαιρο μέσα-έξω!Ίσως του χρόνου βάλουμε πιο πολύ την σκοπιμότητα στο παιχνίδι μας...

Όσο για την έταιρη αγαπημένη μου,σώθηκε τελικά στο τσάκ,με τον παρακάτω κύριο να είναι ο βασικός υπαίτιος γι'αυτό!(ήρθε Γενάρη!)

Image
Image





UEFA CUP FINAL

Image
Image




Image
Image




Ο φετινός τελικός γίνεται στο πανέμορφο Δουβλίνο στην Ιρλανδία!Γεωγραφικά μας βόλεψε πολύ και η προσέλευση των φιλάθλων μας ήταν η μέγιστη δυνατή!
Ιδού και το γήπεδο το οποίο κατα κύριο λόγο χρησιμοποιείται για αγώνες ράγκμπυ -jerk



Image
Image



Σήμερα δεν έχει κόλπα και αλχημείες...Κατεβάζω την ομάδα να παίξει το παιχνίδι που ξέρει και της αρέσει!
Το πρόβλημα πως θα μας κοντράρει ας το έχει ο αντίπαλος προπονητής...
Μοναδική μου ανησυχία η απουσία του Ματίας,ο οποίος περίλυπος θα παρακολουθήσει το ματς με πολιτικά ρούχα...κρίμα για τον φετινό μας MVP...

Spoiler: show
Image
Image


Μπήκαμε δυνατά απο την αρχή και δείξαμε ποιός είναι το αφεντικό!Η Σεβίλλη μου φάνηκε αδιάβαστη,απροετοίμαστη και κυρίως άτολμη αφού βρέθηκε να χάνει 2-0 νωρίς-νωρίς και απλά περίμενε να τελειώσει το παιχνίδι!Οι δύο επιθετικοί μας Κρουζ και Ντέρμπυ ήταν τρομερά αποτελεσματικοί,αλλά αυτός που έκλεψε την παράσταση ήταν ένας 19χρονος :!: ,ο Σαντόν που οργίασε απ΄τα δεξιά και ήταν και ο ΜΟΜ του τελικού!!!

19 Μαίου 2010 Μια ημερομηνία που θα χαραχτεί για πάντα στη μνήμη των φιλάθλων μας και που μπαίνει δίπλα(ίσως και πιο πάνω :-) ) στα 2 πρωταθλήματα της ομάδας!

Και ναί, ήρθε η στιγμή που ο μεγάλος αρχηγός ο Νέλσεν σηκώνει στα χέρια του το βαρύτιμο τρόπαιο!!!


Image
Image



''Μακάρι να είναι ένα απο τα πολλά που θα ακολουθήσουν''
Σκέφτηκα και ευχαρίστησα τον Θεό που μέσα μόλις σε δύο χρόνια κατάφερα να φτάσω σε δύο τόσο σημαντικούς τίτλους...Ένιωσα πραγματικά ευλογημένος και δικαιωμένος!


(Περιμένω ερωτήσεις,παρατηρήσεις καθώς και ιδέες ή προτάσεις για την πιθανή συνέχεια!)
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο τιτανοτεράστιε!Πήρες Ουέφα!Σκοπεύεις να πάρεις το Τσού Λού του χρόνου και μετά να παραιτηθείς? :drinking:
Last edited by paixtaras on Wed Mar 18, 2009 9:04 pm, edited 1 time in total.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”