προβλημα με τους επιθετικους

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
apostolis_13
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Dec 05, 2008 3:32 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας.δεν ξερω αμα γραφω σε λαθος σημειο αν το κανω συγγνωμη.παιζω 4-4-2 με ενα dm και ενα am αλλα στην ευθεια.η ομαδα παιζει πολυ καλα κανει ευκαιριες και γενικα παιρνει καλα αποτελεσματα.το προβλημα ειναι με τους επιθετικους.βαρανε 5αρια και δεν εχω τυχαιους( manicho,cruz,padelic). εχω διαβασει τις οδηγιες για τις τακτηκες και οπως λεει εβαλα στον ενα επιθετικο πιο χαμηλο mentality αλλα τιποτα sos τι να κανω?
User avatar
GLOP
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu May 01, 2008 12:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο υπαρχει γενικα στο 2009 φμ. εμενα το ιδιο. τα χαφ σκοραρουν πολυ
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ.. ΠΑΝΑΘΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟΟ
dimas
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Sat Dec 29, 2007 4:53 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί δεν βάζεις τον βαρύ φορ κεντρο μπροστά και να τον κάνεις target man στις σέντρες και τον άλλον μπροστά κι αριστερά όχι winger.
π.χ. juventus: Amauri & Del Piero
Lazaros1990
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Tue Aug 04, 2009 11:53 pm
Football Manager της ομάδας: Sparta Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

apostolis_13 wrote:γεια σας.δεν ξερω αμα γραφω σε λαθος σημειο αν το κανω συγγνωμη.παιζω 4-4-2 με ενα dm και ενα am αλλα στην ευθεια.η ομαδα παιζει πολυ καλα κανει ευκαιριες και γενικα παιρνει καλα αποτελεσματα.το προβλημα ειναι με τους επιθετικους.βαρανε 5αρια και δεν εχω τυχαιους( manicho,cruz,padelic). εχω διαβασει τις οδηγιες για τις τακτηκες και οπως λεει εβαλα στον ενα επιθετικο πιο χαμηλο mentality αλλα τιποτα sos τι να κανω?

κατεβασε το ενα παικτακι σου στο Normal Mentality,και βαλτονα να ριχνει τουβλα,δλδ long shots often....σε εμενα στην σπαρτα πραγας πιανει(palmiteri 23 goal,mitroglou 12)
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα (δωξασει ο Θεος) τα φορ βαραβε ασταματητα απο πανιωνιο μεχρι ρεαλ&λιβερπουκ αλλα, συνηθως παιζω με δυο φορ , ενα νταμαρι και ενα γρηγορο (π.χ. Βελα και Πογκρεμπνηακ, Καλινιτσ και Μαρκινιοσ) ή αν επαιζα με ενα φορ αυτο θα ηταν παντα ενα νταμαρι και και θα ειχα δυο εξτρεμακια παντα σαν τον μπουονανοττε , τον ισμαελ μπανγκουρα και το μαρκινιοσ, και παντα θα υπηρχε ενα δεκαρι-διαβητης ( λεγε με ματιας φερναντεσ, τονι κροος , αλμπιν εκδαλ, ντουσαν ντσουριτσ) , σε free role και παντα μα παντα θα υπηρχε παντου αριστη γεωμετρια (π.χ. με 3 χαφ, ενας θα σκουπιζε , ενας θα εφτιαχνε παιχνιδι και ο 3ος θα ηταν πιο ενδιαμεσος, φαντασου κατι σε στυλ εσσιεν/μαρκος σεννα-φαμπρεγκας/μιγκελ βελοσο/τσαβι-κακα/γ.σναηντερ) 2 φουλ μπακ να τρεχουν ως dl & dr ομως (σκεψου ζιρκοφ με σερχιο ραμος) και επιθετικη ψυχολογια 19 κλικ (!) , 20 κλικ closing down και να παιζουν με μεγαλο width, direct passing
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”