Α' Εθνική έχω να σε δω από την Κατοχή...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
gtsit4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sun Nov 04, 2007 3:44 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚΑΡΑ
Location: Manchester
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη πορεια στην νεα σεζον. Η ομαδα ειναι κοντα στο να πετυχει τον στοχο της που ειναι η παραμονη και αν ερθει κατι καλυτερο γιατι οχι.

Καλη συνεχεια.
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sapsalomenos wrote:Kαλός χρυσός ο Νίνο αλλα αρκετά αργος :wink:

Off Topic:
Ο Παλάσιο στον ΟΦΗ :shock:
Όντως είναι πολύ αργός αλλά ήταν ότι καλύτερο μπορούσα να πάρω την δεδομένη χρονική περίοδο και τον εμπιστεύομαι.

Όσο για τον ΟΦΗ, στο save μου έγινε κάτι πολύ κουφό...Ο Βατσινάς πούλησε την ομάδα σε έναν Άραβα, που από ότι φαίνεται είναι ζάμπλουτος...Η ομάδα της Κρήτης κάνει σε κάθε μεταγραφική περίοδο 10Μ μεταγραφές...Αγόρασε τον Παλάσιο 10Μ και τον πούλησε τώρα τον Γενάρη στην Τσέλσυ έναντι 21Μ. Και τον Αλεξ ο ΟΦΗ τον είχε φέρει Ελλάδα με 7.5Μ και τον πούλησε στον ΠΑΟ για 10Μ.

Κάτι ξέρει το FM μου φαίνεται :D
john123456 wrote:Τον Καράμπελα γιατί τον πούλησες;
Γιατί δεν ήξερε να κάνει σέντρες :D Πέρα από την πλάκα, όταν είχε υπογράψει του είχα υποσχεθεί να παίζει...Αλλά με τις εμφανίσεις που κάνει ο Μελαμπιανάκης δεν υπήρχε περίπτωση...Έκανε και παράπονα...Μάλλον θα πρέπει να του μάθει κάποιος άλλος να σεντράρει. 8)
thanasis10 wrote:Μια χαρα τα πας μεχρι στιγμης φιλε
Και εγώ αυτό πιστεύω. Ευχαριστώ για την συμπαράσταση!
gtsit4 wrote:Πολυ καλη πορεια στην νεα σεζον. Η ομαδα ειναι κοντα στο να πετυχει τον στοχο της που ειναι η παραμονη και αν ερθει κατι καλυτερο γιατι οχι.

Καλη συνεχεια.
Ο στόχος προφανώς ήταν η παραμονή...Αλλά με την θέση που έχουμε στην βαθμολογία στο τέλος του πρώτου γύρου, επιβάλεται να κυνηγήσουμε το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα!
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Superleague, Match 19
Image
Επιστροφή στις νίκες. Πιεστήκαμε στο πρώτο 25λεπτο και η Καβάλα προηγήθηκε μετά από κούρσα ενός παλιού μας παίχτη(Ουατταρά), πάσα στον Σαπάνη και ωραίο πλασέ από τον τελευταίο. Μετά όμως άρχισε το σόου ο Μάρκο. Με τον Χέρες να είναι εκτός τόπου και χρόνου, ο Μάρκο έκανε δικια του την δεξιά πλευρά. Στην αρχή από τα δεξιά έκανε την ντρίμπλα και με σουτ έφερε το ματς στα ίσια...Στην συνέχεια με σουτάρα από το ημικύκλειο της περιοχής μας έβαλε μπροστά και στο τελος έκανε κούρσα και σέντρα και ο έταιρος Πορτογάλος ολοκλήρωσε το σκορ.

Οι αγώνες του Φεβρουαρίου:
Image

Superleague, Match 20
Image
Το δεύτερο μεγάλο ντέρμπυ του Ελληνικού(με ομάδα του Πρώην ΠΟΚ) και το γήπεδο διψούσε για μπάλα. Οι παίχτες τους το ανταπόδωσαν με μια καλή εμφάνιση και νίκη. Η ΑΕΚ πίεσε αλλά δεν έκανε την μεγάλη φάση...Εμείς προηγηθήκαμε με ένα σόλο του Χερες που πέρασε όλη την ΑΕΚ μαζί με τον Σορεντίνο και έστειλε την μπάλα στην κενή εστία. Ένα σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.


Superleague, Match 21
Image
Τρίτη συνεχόμενη νίκη. Στα θετικά το γκολ που σημείωσε ο πιτσιρικάς ο Λούκας και το καλό ντεμπούτο του έταιρου πιτσιρικά του Σαββίδη.

Superleague, Match 22
Image
Άδικη ισσοπαλία...Μπορούσαμε την νίκη αλλά μια στιγμή χαλάρωσης μας έκοψε βαθμούς για το κυνήγι του καλού πλασαρίσματος που θέλουμε...

Superleague, Match 24
Image
Περίεργο ματς...Ο ΠΑΣ είχε κατοχή, είχε σούτ εμείς όμως είχαμε γκολ, δοκάρια και δεν συμμαζεύεται...Οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια. Στα του αγώνα το γκολ μπήκε από κούρσα του Χέρες στα αριστερά και κεφαλιά του Ταραλίδη στο Γ.

Superleague, Match 25
Image
Μπορούσαμε την νίκη αλλά η βλακώδης αποβολή του Ζαπρόπουλου μας στοίχισε. Χάσαμε πέναλτυ παρόλα αυτά προηγηθήκαμε και από ένα λάθος του πολύ καλού κατά τα άλλα Πεκάνια ισοφαριστήκαμε....
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η ομαδα πεταει σπουδαια νικη απεναντι στην αεκ
σε βλεπω του χρονου ευρωπη αν ανεβαινεις συνεχως
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Superleague, Match 26
Image
Τρίτο παιχνίδι που δεν γευόμαστε την νίκη...Θα μου πείτε, "τουλάχιστον δεν χάνεις!" Ναι μεν αλλά...έχοντας στους επόμενους αγώνες τους ΟΣΦΠ(Η), ΠΑΟ(Α) και ΟΦΗ(Η), ναι μεν έχεις τους 3 από τους 4 στο Ελληνικό αλλά όλοι είναι παλούκια...Στα του αγώνα, ήταν παιχνίδι κέντρου χωρίς πολλές φάσεις...

Η κλήρωση του Κυπέλλου μας φέρνει αντιμέωπους με τον Λεβαδειακό...έναν αντίπαλο που θεωρητικά μπορούμε να τον περάσουμε...
Image

Superleague, Match 28
Image
Ματσάρα στο Ελληνικό...Στο πρώτο μέρος δεχθήκαμε μεγάλη πίεση και αν δεν ήταν ο Πεκάνια το σκορ αντί για 0-1 τα ήταν 0-4. Στο δεύτερο μέρος, φάγαμε γρήγορο γκολ, και ανοιχτήκαμε...Κάναμε φάσεις, πιέσαμε, ισσοφαρίσαμε αλλά σε μια αντεπίθεση ο Ντιόγκο μας το κάρφωσε...Καλή προσπάθεια!

Superleague, Match 29
Image
Φιέστα για τον ΠΑΟ αφού με νίκη του έπαιρνε και μαθηματικά το πρωτάθλημα...Πράγμα που έγινε. Σταθήκαμε αρκετά καλά αλλά δεν είμασταν καθόλου καλοί στην κυκλοφορία της μπάλας. Ετοιμαζόμαστε για τα δύο παιχνίδια του ημιτελικού και στην συνέχεια έχουμε τον ΟΦΗ σε μια αναμέτρηση που θα κρίνει την παρουσία μας στα πλέι-οφ!

Greek Cup, Semi-Final, Leg 1
Image
Κακό ματς και από τις δύο ομάδες...Η κούραση από το πρόγραμμα του πρωταθλήματος βγήκε στις προσπάθειες και των 22 ποδοσφαιριστών...Ακόμα και έτσι το αποτέλεσμα μας βολεύει αν και θα πρέπει να προσέξουμε στον επαναληπτικό.

Greek Cup, Semi-Final, Leg 2
Image
ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΟ! Ποιός θα το φανταζόταν; Το γκολ του Λίμα μας χάρισε την πρόκριση σε ένα ισσοροπημένο ματς. Θα είναι η δεύτερη φορά που θα παίξουμε σε τελικό κυπέλλου μετά από το μακρινό 1933. Στον δρόμο μας θα βρούμε τον ΠΑΟ που απέκλεισε τον άλλον ημιτελικό τον αιώνιο αντίπαλλο.
Spoiler: show
Και μια μικρή αναδρομή στατιστικών στην πιο μεγάλη στιγμή της ομάδας από το 1923 μέχρι και σήμερα:
ΤΕΛΙΚΟΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ 2-2. Γ. Χαριλάου 5/2/1933.
ΣΚΟΡΕΡ: Τσιριτάκης Ι. 30', Δεληγιώργης 47' - Αγγελάκης 25', Κίτσος 65'

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ 2-1. Γ. Λ. Αλεξάνδρας 25/3/1933.
ΣΚΟΡΕΡ: Τσιριτάκης Ι. 54', Αλεξόπουλος 55' - Καλτέκης 48'

ΕΘΝΙΚΟΣ: Ζαντιώτης, Ζουρντός, Κωσταντουδάκης, Χέλμης Ιωάν., Τσιριτάκης Ι., Χέλμης Ευάγγ., Δεληγιώργης, Αλεξόπουλος, Τσιριτάκης Π., Μπουρλετίδης, Λαπατός.
ΑΡΗΣ: Κουμπλής, Βικελίδης Κ., Πασχαλίδης, Γκικόπουλος, Κατσαούνης, Βικελίδης Νίκ., Βογδάνου, Ιετιών, Κίτσος, Καλτέκης, Αργυριάδης.

Superleague, Match 30
Image
Δεν τα καταφέραμε...Παίξαμε καλά αλλά δεν μπορέσαμε να εκμεταλευτούμε τις ευκαιρίες μας...Δεν πειράζει όμως...Ακόμα και έτσι η χρονιά είναι απολύτως επιτυχημένη...Του χρόνου στοχεύουμε για πολύ ψηλότερα και η ομάδα θα φτιαχτεί με αυτόν τον σκοπό.

Τελική Βαθμολογία Superleague 2009-2010
Image

Στατιστικά στοιχεία Superleague 2009-2010
Image


Greek Cup, Final
Image
Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε αλλά πέσαμε "πολεμόντας"...Ντάξει κανείς δεν είπε ότι ήταν εύκολο...Από την πρώτη στιγμή παίξαμε για την νίκη, χωρίς να κοιτάξουμε την άμυνα και παρασύραμε και τον ΠΑΟ στον ρυθμό μας...Βέβαια σαν μονάδες ο ΠΑΟ έχει καλύτερες από εμάς και αυτή ήταν η διαφορά. Εμείς από την πλευρά μας χαρήκαμε την πορεία μας και μαζέψαμε εμπειρίες για κάτι καλύτερο την επόμενη χρονιά.

Καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα 2009-2010
Image
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν πειραζει ψηλα το κεφαλι παμε για κατι καλητερο του χρονου και με μια πιο δυνατη ομαδα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΠΑΕ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΞΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ:
-ΓΕΩΡΓΙΟ ΤΖΑΒΕΛΛΑ
Spoiler: show
Image
-ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΙΑΛΜΑ
Spoiler: show
Image
-ΜΙΧΑΛΗ ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ
Spoiler: show
Image
-ΣΤΕΦΑΝΟ ΚΟΤΣΟΛΗ
-ΘΑΝΑΣΗ ΠΡΙΤΤΑ
Spoiler: show
Image
-ΚΩΣΤΑ ΚΑΠΕΤΑΝΟ
Spoiler: show
Image
-ΧΡΗΣΤΟ ΑΡΑΒΙΔΗ
Spoiler: show
Image
ΟΙ Συνολικές μεταγραφές για το Καλοκαίρι του 2010:
Image

Το ρόστερ που θα έχω στην διαθεσή μου, τουλάχιστον μέχρι τον Ιανουάριο:
Image
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολη καλες μεταγραφες περιμενουμε τα πρωτα δειγματα της ομαδας
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
xks wrote:πολη καλες μεταγραφες περιμενουμε τα πρωτα δειγματα της ομαδας
H Αλήθεια είναι ότι με τα λεφτά που είχα μπορούσα να πάρω καλύτερο τέρμα, αλλά βιάστηκα να πουλήσω τον Πεκάνια(ι πρόταση της Μπρέσια ήταν πολύ καλή αν αναλογιστεί κανείς την αξία του παίκτη-95.000?-). Και εγώ έχω μεγάλες απαιτήσεις για την ομάδα, φέτος. Ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Τα φιλικά προετοιμασίας της σεζόν 2010-2011:
Image

Superleague, Match 1
Image
Πρώτο ματς της σεζόν και παίζαμε με έναν αντίπαλο που πέρσυ δεν κερδίσαμε ποτέ(ούτε καν τον κοντράραμε). Είμαι ικανοποιήμενος απο την εμφάνιση αλλά όχι και από το αποτελεσμα. Προηγηθήκαμε με αυτόγκολ του Εστέβες έπειτα από κόρνερ του Χέρες. Ο Αστέρας ισοφάρισε έπειτα από γκολ-φάουλ του Λαζαρίδη. Πετάξαμε 2 βαθμούς από την πρώτη κιόλας αγωνιστική...

Superleague, Match 2
Image
Πρώτη νίκη για την χρονιά που έρχεται με πολύ καλή εμφάνιση. Ο Φερρέιρα έκανε ότι ήθελε τους αμυντικούς της Βέροιας και ο Σιαλμάς πέτυχε γκολ στο ντεμπούτο του με την Κυανόλευκη φανέλα!


Superleague, Match 3
Image
Καλή εμφάνιση ξανά και πρώτο τρίποντο στο ελληνικό...Το σκορ άνοιξε ο Φωτάκης με ωραία προσπάθεια και σουτ. Ο Λεβαδειακός δεν απείλησε αλλά ισσοφάρισε μετά από "εφεύρεση" του διαιτητή, που ούτε ο ίδιος ο Κομπότης δεν θα το έδινε στην ομάδα του. Ο Καζάκης όμως μετα από κλέψιμο της μπάλας και πλασέ μας έφερε μπρόστα στο σκορ στις αρχές του Β΄μέρους...

Οι αγώνες για τον Οκτώβριο:
Image


Superleague, Match 4
Image
Δύσκολο ματς αποδείχθηκε στο Περιστέρι...Απειλήσαμε, απειληθήκαμε αλλά οι δύο τερματατζήδες βρέθηκαν σε καλή μέρα και έτσι έμεινε το 0-0.


Superleague, Match 5
Image
ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΝΑΙ! Μεγάλη νίκη! ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΑ! Κερδίσαμε με χαρακτηριστική ευκολία τον νταμπλούχο Ελλάδας. Ε και τι έγινε; θα μου πεις...ΟΧΙ...Έγινε και παραέγινε...Ψυχολογίκα αλλά και βαθμολογικά. Μην ξεχνάμε ότι πάμε για Ευρώπη και ότι προκύψει...

Η Βαθμολογία μετά από 5 αγώνες:
Image
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27175
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Πολύ ενθαρυντικό το ξεκίνημα... Χάρηκα διπλά την νίκη επί του βάζελου!!! Πάντα τέτοια !!! Εξάλου τους το χρωστάγαμε από τον περσινό τελικό...

Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο... -nutkick
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:ribo -1 σον παο
τα πρωτα δειγματα της ομαδας ειναι πολη καλα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Kαλη συνεχεια φιλε.Πολυ καλα μεχρι εδω
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27175
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Tι έχουμε; Όλα καλά;;; -kitrinh
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

που εισαι ρε συ περιμενουμε!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδιά! Συγγνώμη ειλικρινά που χάθηκα έτσι ξαφνικά αλλά φαίνεται δεν με θέλει φέτος με το FM! Κάηκε το pc μου και μαζί όλος ο δίσκος μου! :cry: :cry: :cry: Και φυσικά και το save... Δεν είχα internet δεν είχα τίποτα... :cry: :cry: :cry:

Να δούμε τώρα μήπως αρχίσω μια νέα ιστορία, αλλά γενικά ξενέρωσα...Μπορεί να περιμένω το καινούργιο (αν και αργεί ακόμα 8) 8) 8) ) Εσείς τι λέτε να κάνω;
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
Locked

Return to “Retire / Resign”