4-2-3-1 ptoma22

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
User avatar
avtzis-valberde
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sat Dec 20, 2008 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: man city , osfp ,QPR
Αγαπημένη Ομάδα: QPR ή ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι δεν κανει σε θρυλο ρε
την εβαλα εγω στον αγωνα με την τριπολη και στο ημιχρονο ημουν μπροστα με 3-0
καιο ημουν η μονη ομαδα που τον νικησε μεσα εκει
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά, δέχομαι τα συγχαρητήρια σας...Το έργο μου αναγνωρίστηκε...( χα χα χα)
Αλήθεια, πως σου φάνηκε avtzi-valberde?
:DJ:
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
User avatar
avtzis-valberde
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sat Dec 20, 2008 12:15 pm
Football Manager της ομάδας: man city , osfp ,QPR
Αγαπημένη Ομάδα: QPR ή ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τζαμι πηρα χθες 2πλο απο την λιβερπουλ 1-3
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και το ευρωπαϊκό Super Cup στην τροπαιοθήκη.1-0 με Μίλαν. -gioupi
Image
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
asterikios7
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 16, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου το συστημα αυτο περιπου εφαρμοζω και εγω αλλα οχι με τοση μεγαλη επιτυχια. Σκεφτομαι μηπως φταινε καποια settings.Aπο πλευρας παικτων νομιζω εχω πολυ καλο ροστερ αλλα δεν μου παει πολυ καλα.μηπως μπορεις να αναφερθεις αναλυτικότερα στα settings των παικτων;;;

καλα παιχνιδια
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή ειναι διαφορετικά τα settings σχεδόν για κάθε παίκτη είναι καλύτερο να κατεβάσεις το σύστημα και να το συγκρίνεις με το δικό σου.Περιληπτικά σου αναφέρω ότι οι centre defenders είναι τέρμα στην άμυνα και προωθούνται μόνο στα στημένα, τα full backs έχουν mentality κάτω απο normal,forward runs και cross ball often.Από τους δύο στο κέντρο ο ένας έχει το ρόλο του DMC ενώ ο άλλος είναι πιο δημιουργικός με run with ball και through balls.Οι wingers με επιθετικούς προσανατολισμούς και cross ball,forward runs,run with ball στο often,ο amc έχει σχεδόν τα ίδια με τον ένα MC και τέλος ο ST έχει τέρμα επιθετικό mentality και hold ball.Ελπίζω να σε βοήθησα και όχι να σε μπέρδεψα.Ρίξε και μια ματιά στα team settings πιο κάτω.Καλό κάψιμο.
-toixos2
Image
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
asterikios7
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 16, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μου σ' ευχαριστω. οντως βοηθησες πολυ.ειμαι στη δευτερη χρονια(την πρωτη πηρα πρωταθλημα).ο θειος μου πουλησε galetti & dudu!!! πηρα keirison - tettey - zairi.- williams santana..!!!
εχω μεγαλο ροστερ και πρεπει να το μειωσω οπωσδηποτε.το πρωταθλημα χαθηκε αλλα παμε για το κυπελο..
παντως η μαγεια του παιχνιδιου ειναι οτι ο καθενας πρεπει να προσαρμοζει το συστημα με τα παιχτρονια που εχει...
-tsekouri το συστημα ομως τα σπαει!!!!!!!! -tsekouri
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εγω προς το παρον την εβαλα σε ενα ματς ενω για 1 χρονο και κατι επαιζα τελειως διαφορετικο συστημα και νικησα μια εκ των 5 κορυφαιων της Serie C2 1-0, οχι ιδιαιτερα δυσκολα και ενω η ομαδα ειναι φτιαγμενη για 3-5-2 επομενως δεν εχω κανεναν που να παιζει AMR και ο AML που εχω να ειναι ο πλεον αμπαλος.

Εντυπωση μου κανουν τα πολλα Clear cut chances που εχεις. Αληθεια ποιος χανει κατα κυριο λογο αυτες τις ευκαιριες? Ο επιθετικος φανταζομαι...ετσι εγινε και στο ματς που επαιξα, αρα φαντασου να παρεις εναν επιθετικο που το μονο που θα ξερει θα ειναι να εκτελει....παρτι θα γινεται.
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε αστερίκιε χαίρομαι που σε βοήθησα.Εμένα ο θείος επειδή του πήγα την κούπα του cl μου έδωσε το 22 μυριάκια γιούρος (ναι ναι,κι όμως) να ξοδέψω αλλα δεν θέλω να το ξεφτιλίσω και να αλλάξω όλη την ομάδα.Εξάλλου καλό το 4231 αλλά το βαρέθηκα και λέω να δουλέψω κανά καινούργιο που δεν έχω ξαναδοκιμάσει π.χ 343 αλλά βλέπω να τρώω α μούτρα μου.
Δεν πειράζει.Γέλιο θα έχει.
-papas
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ballas38 wrote:Εγω προς το παρον την εβαλα σε ενα ματς ενω για 1 χρονο και κατι επαιζα τελειως διαφορετικο συστημα και νικησα μια εκ των 5 κορυφαιων της Serie C2 1-0, οχι ιδιαιτερα δυσκολα και ενω η ομαδα ειναι φτιαγμενη για 3-5-2 επομενως δεν εχω κανεναν που να παιζει AMR και ο AML που εχω να ειναι ο πλεον αμπαλος.

Εντυπωση μου κανουν τα πολλα Clear cut chances που εχεις. Αληθεια ποιος χανει κατα κυριο λογο αυτες τις ευκαιριες? Ο επιθετικος φανταζομαι...ετσι εγινε και στο ματς που επαιξα, αρα φαντασου να παρεις εναν επιθετικο που το μονο που θα ξερει θα ειναι να εκτελει....παρτι θα γινεται.

Όντως balla χάνω πολλές κλασσικές ευκαιρίες με τον Pogrebnyak αλλά και τον Diogo αλλα κυρίως με τον Belluschi που βγαίνει κρυφός από πίσω.Βάζω όμως κι εύκολα γκολ απο στημένα και ειδικά κόρνερ που παίζω near post με τους δύο αμυντικούς (Gioda και Papadopoulo) με τον ένα near post flick on και τον άλλο attack near post.Τώρα πήρα Willians Santana για μελλοντικό amc αλλά δεν πήρα για μπροστά.Έχεις κανέναν εύστοχο αλλά και να αντέχει το ξύλο?
:werecomingforyou:
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
asterikios7
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 16, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η χρονια τελειωσε με τον καλυτερο δυνατο τροπο. κυπελο και εκτος εδρας τον πρωταθλητη παο 1-2, σχετικα ανετα.Η νεα ξεκινησε θριαμβευτικα με 7-0 την ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ(ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ!) ΚΑΙ 0-2 ΕΚΤΟΣ!!
ΚΑΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ....
ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ. -kavala
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asterikios7 wrote:Η χρονια τελειωσε με τον καλυτερο δυνατο τροπο. κυπελο και εκτος εδρας τον πρωταθλητη παο 1-2, σχετικα ανετα.Η νεα ξεκινησε θριαμβευτικα με 7-0 την ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ(ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ!) ΚΑΙ 0-2 ΕΚΤΟΣ!!
ΚΑΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ....
ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ. -kavala
:wav:
Βάλε κανά screenshot να γουστάρουμε με το 7-0.
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
ptoma22
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Mon Nov 15, 2004 9:45 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε αστερίκιε σου αφιερώνω το Διηπειρωτικό. 2-1 με τη Λίγκα ντε Κίτο που την λυπήθηκαν οι παίκτες μου και δεν την ξεφτίλισαν.Ρίξε μια ματιά στα stats και θα καταλάβεις.
-traino
Image
Image
Τα πάντα όλα, ξέρω 'γω τι, το να τ' άλλο, πέστο και έτσι...μάθε μπαλίτσα!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1o ματς που την δοκίμασα σε εντος εδρας με την Ξάνθη.
Παρόλο που νίκησα η Ξάνθη μου έκανε πλάκα στο 1ο ημίχρονο και όλες τις οι ευκαιρίες έγιναν τότε.

:|

Image

2o ματς και έκανα πολλές ευκαιρίες αλλά δέχθηκα γκολ με λίγα σουτ!
Επίσης παρατήρησα οτι οι παίκτες δεν "πέφτουν" στους αντιπάλους αλλά περιμένουν. :|

Image
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
asterikios7
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Mar 16, 2008 11:10 am
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυστυχως το θεμα με τα screenshots δεν το κατεχω. Παντως φιλοι μου εχω μερικες σημειωσεις για το συστημα.

α. βαζω αρκετα γκολ, και ιδιαιτερα εκτος εδρας. 3 τεμαχια minimum!
b. τα ντερμπι τα καθαριζω σχετικα ευκολα.
γ.μοναδικο προβλημα ειναι τα παιχνιδια με μικρες ομαδες εντος εδρας που κλεινονται υπερβολικα. σε αυτη την περιπτωση φτιαχνω φασεις αλλα λογω του κλειστου παιχνιδιου του αντιπαλου, σε θεση βολης -pappous βρισκονται κυριως τα αμυντκα χαφ, οι wingers και τελευταιος ο επιθετικος που εχει και το καλυτερο τελειωμα.
δ. βγαζουν πολλα γκολ ο κρυφος επιθετικος και οι wingers.

καλες μου μεταγραφες: williams santana(φοβηθηκα πως ο θειος θα μου πουλησει και τον belluschi και τον πηρα για back up. τελειος γκολτζης
zairi :αρκετα καλος
keirisson: πολυ καλος
contreras:ελευθερο απο παοκ, λιρα εκατο!

πρεπει να βρουμε μια μικρη παραλλαγη για τα εντος εδρας................
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”