La signora ? indietro - Lady is Back

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλοκαίρι, αρχές Ιουνίου 2008 και μόλις λίγες μέρες πρίν όντας άνεργος αποφάσισα να πάω στην δεύτερη πατρίδα μου στο Torino της Ιταλίας με τον κολλητό μου...
Spoiler: show
Image
Ενα πρωί λοιπόν πήρα μια εφημερίδα να διαβάσω κανένα νέο απο τον ποδοσφαιρικό κόσμο και με το που την ξεδιπλώνω βλέπω το εξώφυλλο:
Spoiler: show
Image
Για όσους δεν ξέρουν ιταλικά (σαν εμένα δλδ) το δημοσίευμα λέει:
Ο ρανιέρι απολύθηκε απο την Γιουβεντους και φήμες θέλουν την κυρία κοντά σε έναν νέο Ελληνο-Ιταλό προπονητή...
Αμέσως αρπάζω το τηλέφωνο και καλώ έναν γνωστό-φίλο μανατζερ ο οποίος είχε κάνει κάποιες δουλειές με την Γιουβέντους με παίχτες...


-Παρακαλώ..
-Ελα Giorgio, ο Σάββας είμαι...Καλημέρα
-Γειά σου φίλε μου, καλημέρα, που βρίσκεσε;
-Στο πατρικό της μητέρας μου, στο τορίνο είμαι...
-Αρα θα διάβασες Gazzeta υποθέτω...
-Ναι, γιαυτό σε πήρα, ξέρεις τίποτα;
-Θα σε έπερνα τηλέφωνο, αλλα με πρόλαβες... Εφόσον τους μίλησα για σένα, μου ζητήθηκε απο την ομάδα να κανονίσω μια συνάντηση με σένα και τον πρόεδρο κ.Giovanni Cobolli Gigli...
-Σοβαρά, για πότε μιλάμε;
-Οποτε μπορείς..
-Ωραία, κανόνισέ το, εγώ δεν έχω υποχρεώσεις μπορώ κάθε μέρα...
-ΟΚ.Θα σε πάρω να σου πω...
-Ευχαριστώ φίλε...
-Τιποτα... Να περιμένεις τηλέφωνο.

Τελικα κανονίστηκε η συνάντηση για 19 Ιουνίου...

19 Ιουνίου 2008, Στα γραφεία της Juventus:

Γραμματέας -georgeous: Κυριε Πρόεδρε ήρθε ο κύριος Scallio.
(Εγω: :shock: )
Spoiler: show
Image
G.C.Gigli: Πες του να περάσει...
Spoiler: show
Image
Γραμματέας: Μπορείτε να περάσετε στο γραφείο του κ. Gigli :-)
(Εγώ: Απο το σπίτι σου μπορώ; -meaculpa )
S.Scallio: Ευχαριστώ, δεσποινίς..

G.C.G: Καλημέρα κυριε Scallio! Kαλως Ηρθατε στα γραφεία της ομάδας μας..
S.S:Χερομαι που είμαι εδω κ.Gigli..
G.C.G: Eλπίζω να φύγουμε και οι δύο πιο χαρούμενοι απο δω..
S.S: Λοιπόν, να μπούμε στο θέμα της συνάντησης;
G.C.G: Bεβαίως, οπως θα κατάλαβες Σάββα, πρόκειτε για τη θέση του προπονητή η οποία είναι άδεια εδω και μερικές μέρες, ο Giorgio μου μίλησε για σένα εδώ και καιρό, και επειδή τον έχω εμπιστοσύνη και σε έχω παρακολουθήσει και γώ λίγο, είπα να κάνουμε το βήμα σαν ομάδα να σε προσελκύσουμε για να συνεργαστούμε, εμείς μπορούμε να σου προσφέρουμε μέχρι 21.500 ? / εβδομάδα για ένα χρόνο και απαιτήσεις για τη σεζόν να είμαστε στις πρώτες θέσεις και να κυνηγίσουμε το πρωτάθλημα και θα έχετε 12εκ.? για μεταγραφές και 1,1εκ? / βδομάδα για μισθούς...
S.S: Μάλιστα, συμφωνούμε σε όλα, θα προσπαθήσω να σας βγάλω ασπροπρόσωπους...
G.C.G: Λοιπόν είμαστε σύμφωνοι;
S.S: Nαι..

Image

Τα οικονομικά της ομάδας:
Image

Οι παίχτες της ομάδας:
Image

Το τεχνικό Team της ομάδας:
Image

Πρεπει να προχωρήσω σε κάποιες μεταγραφές γιατι έχω για 3 μηνες εξω τους: Chiellini, Zanneti, Marchionni. Και για 12(!!!) μήνες εξω ο Adrade... -wall Aκομα "Continue" δεν εχω πατήσει και έχω 4 προβλήματα :P



ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ...
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με τη Γιούβε είσαι καταδικασμένος για επιτυχίες. Δύο το πολύ τρείς προσθήκες και τα σαρώνεις όλα! Αλλά και χωρίς μεταγραφές πάλι έχεις μεγάλο ποσοστό επιτυχίας. Καλή τύχη!!!
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπα φίλε, πολύ down τη βλέπω την ομάδα, αλλα θα προσπαθήσω, απο μεταγραφές εκανα μεγάλες βλακείες θα δείς στο επομενο ποστ, αλλα τι να κάνεις με 12μυρια για μεταγραφες και με αρνητικη διαφορα στους μισθους... τεσπα θα δείξει η νεκροψία :P
Ευχαριστω για τις ευχες btw :-D
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Signora... Continuit?!

Προχωρησαμε σε κάποιες μεταγραφές που όπως προβλέπεται θα πιασουν παρτ-ταιμ τζομπ στα εκχιονιστικα εδω στις βάσεις των άλπεων κατα το χειμώνα αλλα ας μην είμαστε απαισιόδοξοι...

Πήρα:

Εsmir Sabic, Free
Matias Lequi, Free
Jesus Datolo, 2,6M Boca
Rafael Forster, Internacional 775K
Petri Pasanen, 10M (6 τωρα 4 σε 18 μήνες -toixos2 )
Συνολο 13,5Μ

Image

Φιλικά παιχνίδια
Το πρόγραμμα των Φιλικών:
Image


Salamanca vs Juventus
Image



South China vs Juventus
Image



Mantova vs Juventus
Image



Ferrol vs Juventus
Image


Γενικα δεν ειμαι και πολύ ικανοποιημένος με τις αποδώσεις των παιχτων μου, αν και είναι αρχή ακομα, αλλα δεν έχω δυνατό πάγκο...

ΥΓ1: Τα εβαλα λιγο βιαστικά γιατι πρεπει να σηκωθω να κάνω κατι δουλειές εδω στο σπιτι και μου εχουν πρήξει το κεφάλι... σε λιγες ώρες be back με τη συνέχεια... ΑΝΤΕ ΜΩΡΗ SIGNORA!!!
hurricane
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Wed Sep 05, 2007 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: όπου με καλεί το καθήκον
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mhn mασας φιλαρακι μια χαρα θατα πας.
αυτη η ομαδα με παιχτες ή χωρις ειναι καταδικασμενη για επιτυχιες.
αλλα βλεπω -kavouras -kavouras στις τσεπες./..
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-kavouras -kavouras Δεν λες τίποτα... Αρχισε να μου θυμίζει ο Gigli τον τζίγγερ απο την ιστορία ενος παιδιού για το 2008...
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ααααααααααααχ γιουβε..Τι θυμιζεις?? :D Μεγαλος ερωτας..Να προσεχεις την ομαδα σαν τα ματια σου.
Image
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γραφεία FC Juventus Κυριακή, 10 Αυγούστου 11:00 πμ
-Καλημέρα κύριε Gigli
-Καλημέρα Κοουτς, πως πάει η ομάδα;
-Η ομάδα πάει καλά, αλλα πρέπει να δώσετε ένα επιπλέον κονδύλιο για μισθούς! Πρέπει να γινουν μερικές προσθήκες ακόμα..
-#$&#*#($*.. Κυριε Scallio τα βλέπετε αυτά;
(Μου δείχνει κατι -kavouras -kavouras -kavouras μέσα στην τσέπη)
- :shock: :shock:
-Νομίζεις με το να δίνω επιπλέον κονδύλια για μισθούς σε έναν προπονητή ο οποίος είναι 40 μέρες περίπου στην ομάδα έχω αυτους τους βοηθούς χρηματοφυλακής στην τσέπη;
-Καλά οτι πείτε, πάντως να θυμάστε οτι σας το είπα!
-Εσυ να θυμάσε οτι η δουλειά σου είναι μέσα στο γήπεδο

(Εφυγα φουρτουνιασμένος και πήγα αμέσως στα αποδυτήρια να συσκευθώ με τον εαυτό μου για την εντεκάδα που θα παρατάξω στο τελευταίο και δυνατότερο φιλικό της προετοιμασίας μας)

10 Αυγούστου, Κυριακή, 14:30
Milan Vs Juventus
Image

-Λοιπον παληκάρια, τελευταίο και καλύτερο φιλικό.. Θέλω να δείξετε στον κόσμο τι αξίζουμε, γιατί αξίζουμε και πάνω απόλα σε αυτον τον
γεροσπαγκοραμ.. εεε τον αξιοσέβαστο πρόεδρο G.C. Gigli... Είμαστε έτοιμοι;

-Ναι!
-Δεν σας ακούω ρε... Κοριτσάκια είσται;
-Πάμε να @#$!#$@#$@ -^&$&#*$#&#* -&#*#($#*#*$
-Ετσι σας θέλω... -tsekouri -tsekouri

Stats:
Image


Τελικό αποτέλεσμα:
Image

Αρκετά καλό αποτέλεσμα, μέτρια εώς καλή εμφάνιση. Αμυντικά κενά..


Και τώρα τα πρώτα επίσημα παιχνίδια...
Προκριμάτικά για το Champions League με την Βελγική Standar:

Image

13 Αυγούστου, Τετάρτη
Standar Vs Juventus
Image

Πρέπει να νικήσουμε!


Stats και Αποτέλεσμα/Scorers:
Image


Μπράβο στα παληκάρια, καλά πήγαμε, είχαμε μερικά δοκάρια με τον Datolo κυρίως απο εκτελέσεις φάουλ αλλα τελικά ο Αmauri στο 41' και στη συνέχεια, συγκεκριμένα στο 44' ο Salihamidzic με εκτέλεση πέναλτυ ανεβάσαν το σκόρ στο 2-0 και πήραμε μια εύκολη μπορώ να πώ νίκη αν κ μπορούσαμε κ καλύτερα...

Βαθμολογία παιχτών και τελική 11αδα μετα απο 3 αλλαγές στο 69':
Image

Κρατάω στα θετικά μαζι με μερικά ακόμα, την καλή εμφάνιση του Μολινάρο που και στο προηγούμενο ματς με την Μιλαν εβγαλε ασιστ 50 μέτρων στον Grygera και ο τελευταίος σκόραρε...



27 Αυγούστου, Τετάρτη 19:00
Juventus Vs Standar
Image

Η προκριση είναι στα χέρια μας!

Αποτέλεσμα και Στατιστικά:
Image



Μπράβο παιχτούρες μου! Καλή εμφάνιση, καλό αποτέλεσμα, και το καλύτερο, λίγα λάθη, λιγότερα απο τα προηγούμενα ματς, ήμασταν 100% κυρίαρχοι του αγώνα!! Keep Going!!



Τις επόμενες μέρες έγινε και η κλήρωση για τους ομίλους του Champions League και μπήκαμε σε εναν αρκετά ανταγωνιστικό όμιλο..

Image


Και το πρόγραμμα έως την 1η Νοεμβρίου 2008:

Image


Συνεχίζετε...

ΥΓ: Sorry για τα προηγούμενα screenshot που κατάλαβα πως ήταν μεγάλα, ελπίζω τωρα που τα κάνω μικρότερα να είναι οκ!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά, αυτή η γραμματέας πρέπει να σκοτώνεται στη δουλειά...την έχω πετύχει πολλές φορές σε διάφορες ιστορίες..


Οn topic τώρα, Juve είσαι, το πεπρωμένο σε καλεί και δνε μπορείς να το αρνηθείς...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:| :| :| :| :| :shock: :shock: :shock: 12 μυρια ειναι λιγα τι να πω κι εγω που πηρα 30 χιλιαρικα!!! :shock: :shock: :shock: καλα 10μυρια μονο για πασανεν τρελαθηκε ο κοσμος (στα οικονομικα δεν τα πας καλα εγω θα πουλαγα κανενα και θα αυξανα το budget παιρνωντας μετα παιχτουρια) :drinking: :drinking: :drinking:
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DrGonzo wrote:Καλά, αυτή η γραμματέας πρέπει να σκοτώνεται στη δουλειά...την έχω πετύχει πολλές φορές σε διάφορες ιστορίες..


Οn topic τώρα, Juve είσαι, το πεπρωμένο σε καλεί και δνε μπορείς να το αρνηθείς...

Είναι απο τα πρώτα αποτελέσματα στο "secretary", γιαυτο μάλλον :P το τατου στο β!ζ! το είδες; -gioupi

Θα προσπαθήσω, αν και πήγα χάλια στις μεταγραφές...!
VIOLA wrote::| :| :| :| :| :shock: :shock: :shock: 12 μυρια ειναι λιγα τι να πω κι εγω που πηρα 30 χιλιαρικα!!! :shock: :shock: :shock: καλα 10μυρια μονο για πασανεν τρελαθηκε ο κοσμος (στα οικονομικα δεν τα πας καλα εγω θα πουλαγα κανενα και θα αυξανα το budget παιρνωντας μετα παιχτουρια) :drinking: :drinking: :drinking:

Αδερφέ για να πεις οτι θα μπεις δυνατα στο παζαρι για μια ομάδα βελενικους Juve 12μ είναι λίγα, βέβαια υπάρχουν και πολύ πιο καλοί manager απο μένα εδω μέσα δεν είπα οτι είμαι ο ferguson.. :wink:
6μ έδωσα κ τα υπολοιπα θα τα πάρουν σε 18 μήνες, το ξέρω οτι είναι πολλά, αλλα δεν έβρισκα κάτι καλύτερο και φθηνότερο και όπως είπα δεν είμαι κ πολύ καλος, οσο το να πουλήσω, απο αυτους που θα πουλήσεις κ θα πάρεις φράγκα δεν ήθελα να πουλήσω κανεναν, μόνο αν δίναν πανω απο 20μ για τον τρεζεγκιε θα τον έδινα...

Οπως είπα ακόμα 2 φορές, δεν είμαι τόσο καλός, γιαυτό δέχομε ανοιχτά κάθε άποψη για να μπορέσω να γίνω καλύτερος,ευχαριστώ για τις απαντήσεις :-)

ΥΓ: πήρα 4,4μ για την είσοδο στους ομίλους, γιατί δεν μπήκαν καθόλου λευτα στο tr.budget η στο wage budget? είναι θέμα ομάδας-προέδρου ή αυτα πάνε μόνο στο balance?
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω δεν θελω να το παιξω αφθεντια απλα ειπα την γνωμη μου γιατι μου φανηκαν πολλα τα λεφτα για πασανεν,ειχα και γω καποτε τη γιουβε και πανω κατω ξερω πως ειναι,καλη συνεχεια φιλικα παντα :wink:
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eυχαριστώ!

Off Topic:
Λειπω σ/κ και δεν πήρα ο φαφαρας το λαπτοπ μαζι μου να παίξω λίγο κ ψιλοβαρέθηκα χωρίς FM -suicide
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Καλη συνεχεια
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σάββατο 30 Αυγούστου περίπου 8 και μισή το πρωί και είμαι στο σπίτι άυπνος με μάτι κόκκινο και προσπαθώ να στρώσω τα σχέδια μου για το ματς της επόμενης μέρας, άγχος, ιδρώτας, βρωμιά εχω να κοιμηθώ πολλές ώρες γιατί ασχολιόμουν με τις σημειώσεις τις δικές μου και του φελού γάλλου βοηθού μου απο τις προπονήσεις. Μα αυτός ο άνθρωπος γράφει ακριβώς όπως σκέφτετε, ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ... Όλα με ενοχλούν, κάτι πρέπει να κάνω. Μήπως να κοιμηθώ; Μπά οχι, 2:30 πετάμε για Σικελία και εγω αν κοιμηθώ θα ξυπνήσω τον μάρτη...

-Σάββα, δεν ακους το τηλέφωνο; φωνάζει νευριασμένη η κοπέλα μου..
-Εσυ τι κάνεις εκει κάτω και δεν μπορείς να το σηκώσεις; Τραχανά απλώνεις;
-Τραχα...τι; Ωχχχ ετοιμάζομε για βόλτα, ασε με...
(Αν είχες για μυαλλό τη μισή σιλικόνη απο το σώμα σου θα με βοηθούσες αρκετά)


-Παρακαλώ...
-Γιατι δεν το σηκώνεις τόση ώρα; (Στο τηλέφωνο είναι ο Gianluca Pessoto, ενας απο τους διευθυντές της ομάδας)
-Μελετούσα κάτι σημειώσεις του Diamano απο τις προπονήσεις, πιστεύεις οτι αν ζητήσω να μου προσλάβει η ομάδα ενα ατομο να αποκωδικοποιει αυτο που λέει και γράφει ο damiano θα γίνει;
-Ασε το χιούμορ τώρα, σε 1 ώρα έχεις συνέντευξη τύπου στα γραφεία, μας πιέσαν πολύ οι δημοσιογράφοι πριν φύγει η ομάδα να δώσεις συνέντευξη, ζητάν κ έναν παίχτη, διάλεξε εσύ..
-Συνεντευξη τυπου; Σε 1 ώρα; Δεν πάμε καλά...
-Θέλεις μήπως να πάει ο Damiano; Εγώ δεν έχω πρόβλημα...
-Οχι Οχι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Προτιμώ να πάω εγώ... Ποιος δέχτηκε την Σ.Τυπου;
-Ο πρόεδρος έδωσε το λόγο του..
-Να βγεί και να μιλήσει αν έδωσε τον λόγο του, εγώ τι φταίω; Τελος πάντων, ειδοποίησε τον Αlessandro, αυτός θα βγεί μαζί μου μιας και είναι ο αρχηγός..
-...Και αυτος που έταξες μαζι με αλλους 3 μπουζούκια στην Ελλάδα τα χριστούγεννα..Και...
-Είναι ώρα να το συζητήσουμε αυτό; Αλλωστε Del Piero = Juventus, οπότε δεν πιστεύω να έχω καλύτερη επιλογή..
-Σε πειράζω μην αρπάζεσε, σε 45 λεπτά στα γραφεία;
-Ναι.
-ΟΚ. Τα λέμε εκεί...


Αυτος ο άνθρωπος δεν είναι στα καλά του, κανονίζει Σ.Τυπου λίγες ώρες πριν φύγουμε για το πρώτο ματς της σεζόν... Πρέπει να ετοιμαστώ, δεν προλαβαίνω να κάνω ουτε μπάνιο ΓΑ@#$! και μυρίζω σαν σταχτοδοχείο με πούρα.. :drinking: :drinking: -wall


Είμαι στην αίθουσα τύπου έτοιμος να πέσω κάτω απο την κούραση και περιμένω να τακτοποιηθούν οι "δημοσιογράφοι"...
Η Σ.Τ. ξεκινάει..



-Κύριε Scallio, πρώτα απόλα καλή επιτυχία στην νέα σας δουλειά ως Προπονητής της Γιουβέντους. Η ερώτηση μου, έχετε καθόλου άγχος πριν απο το πρώτο σας ματς στο μεγαλύτερο πρωτάθλημα της ιταλίας και ένα απο καλύτερα της ευρώπης;

-Ευχαριστώ. Εχω άγχος, πολύ μάλιστα, αλλά προσπαθώ να το ξεπεράσω γιατί θέλω να μπώ στο γήπεδο ή καλύτερα στα αποδυτήρια με καθαρό μυαλλό και να μπορέσω να ενθαρύνω τους παίκτες μου.

-Μιας και αντιμετωπίζετε μια ομάδα φαινομενικά μικρότερη απο σας, είστε αισιόδοξος για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα;

-Η εμπειρία μου, μου έχει μάθει να μην υποτιμώ κανέναν και να μην είμαι σίγουρος για τίποτα στο ποδόσφαιρο, σαφώς και η ομάδα μας έχει τις περισσότερες πιθανότητες αλλά η στρογγυλή θεά δεν νομίζω να ξέρει απο πιθανότητες και δεν σου κάνει πάντα το χατίρι, πέραν τούτου θέλω να πώ οτι είμαι αισιόδοξος για την παρουσία της ομάδος μας γιατί πιστεύω σε αυτά τα παιδιά και νομίζω οτι πιστεύουν και αυτοί σε μένα...

-Κυριε Del Piero, ποιό το κλίμα στα αποδυτήρια απο τότε που ήρθε ο κ. Scallio στην ομάδα και ποιά η άποψη των παιχτών για την παρουσια του..

-Παίζω περίπου 20-21 χρόνια επαγγελματικό ποδόσφαιρο και τα 15 απο αυτά στη Juventus, τέτοιο κλίμα έχω να δώ στην ομάδα πολλά χρόνια, πιστεύω οτι ίσως είναι η καλύτερη περίοδος απο άποψη προσωπικών σχέσεων στην ομάδα, ο Savvas, οπως μας προτρέπει να τον αποκαλούμε πρώτα απ'όλα μας έκανε φίλους και μετά μας έδειξε την μπάλα που θέλει να παίζουμε, βέβαια δεν μπορούμε ολοι να είμαστε κολλητοί με όλους, αλλά δεν υπάρχει ουτε καν μέτρια σχέση ανάμεσα στους παίχτες και αυτό μας αρέσει όλους και μας δίνει κίνητρο να παίζουμε καλύτερα, τωρα αν με ρωτήσετε που οφείλετε αυτό, θα σας απαντήσω οτι δεν ξέρω απολυτα απλά πιστεύω επειδή είναι νέος ο προπονητής μας και πάνω απόλα κοινονικός χαρακτήρας τον βοηθάει να μας πειθαρχεί..


-Πολλοί θα λέγαν το οτι επειδή είναι νέος, και νεότερος απο μερικους παίχτες θα γινόταν το αντίθετο, δηλαδη ελειψη πειθαρχείας, εσείς τι λέτε κυριε Del Piero, θα ήθελα και μια απάντηση απο τον κ.Scallio.

-Oποιος θέλει μπορεί να έρθει μια μέρα σε μια προπόνηση η μετα-πριν απο ένα ματς να δεί τι επικρατεί στα αποδυτήρια, και πιστέψτε με θα καταλάβει απόλυτα οτι δεν λέω φανφαρολογίες για να γλείψω ή να "ανεβάσω" τον coach..

-Με κάλυψε ο Alessandro,το μόνο που θέλω να προσθέσω είναι οτι το κλίμα δεν οφείλετε μόνο σε μένα και στις ικανότητες μου αλλα και στον ατόφιο χαρακτήρα ΟΛΩΝ των παικτών.

-Κυριε Scallio, πως θα παρατάξετε την ομάδα σήμερα, έχετε καταλήξει;

-Συνήθως δεν απαντώ σε ερωτήσεις που αφορούν την τακτική και το σύστημα πριν το μάτς αλλα σημερα θα κάνω μια εξαίρεση. Θα δοκιμάσω ενα σύστημα που έχω ξαναδοκιμάσει, με το οποίο θα αναπτυσόμαστε απο τα πλάγια αλλα θα έχουμε και δυνατό άξονα, θα δώσω έμφαση στα στημένα γιατι έχουμε τρομερές ικανότητες και θα ποντάρω στα δυνατά ποδια των επιθετικογεννών παιχτών και στην αντοχή των πλαγίων. θα διαλέξω συστημα 4-4-2 ή πιο ειδικευμένα 4-1-2-1-2 με 4 αμυντικους στην ίδια ευθεία με τα πλαγια μπακ να προοθούντε συχνα, ενα αμυντικο χάφ 2 πλάγιους μεσους οι οποίοι θα γίνοντε εξτρεμ 1 κεντρικο επιθετικο χαφ/κρυφο επιθετικο και 2 σεντερ φορ. Ελπίζω να σας κάλυψα, τωρα να μας επιτρέψετε γιατί σε λίγες ώρες πετάμε και έχουμε πολλά να κάνουμε. Σας ευχαριστώ και μας συγχωρείτε.



Το Be (or Not To Koubi) Continued
Post Reply

Return to “Retire / Resign”