Cinema

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

μουσική διαφωνώ, δεν υπάρχει κάποιο κομμάτι που να μου έχει μείνει, ειδικά αν τα συγκρίνεις με τα κομμάτια του Zimmer στις ταινίες bale-affleck. αλλά προφανώς μιλάμε για άλλο στυλ ταινίας που δεν ταίριαζαν τέτοια κομμάτια. επίσης κακές χορογραφίες στις μάχες, περισσότερο για μπράβος έμοιαζε που ρίχνει ψηλές και τρώει κάμποσες κι όλας, παρά για martial arts expert. το "καθόλου stealth" είναι κάτι που προσωπικά εγώ δεν μπορώ να το συγχωρήσω. μου φαίνεται τελείως ξένο για τον χαρακτήρα να μην τον ενδιαφέρει αν έχουν αυτόματα οι άλλοι και να του αδειάζουν γεμιστηρες πάνω του και όλα οκ, είναι κάτι που είχα σχολιάσει όταν είχε βγει και το trailer.

Υ.Γ κοίτα να δεις που όσο περνάνε οι μέρες μου αρέσει όλο και λιγότερο και βγάζω γκρίνια!! it is what it is όμως, τριλογία θα γίνει και θα μας απασχολήσει αυτή η version για κάμποσα χρονάκια. απόλυτα φυσιολογικό και σεβαστό να υπάρχουν fans αυτής της version και δεν είναι και λίγοι. έρχεται και η σειρά για τον penguin και αποκαλύφθηκε με την κυκλοφορία της ταινίας ότι η δεύτερη σειρά που θα είναι στο συγκεκριμένο σύμπαν, θα αφορά το arkham asylum.
Spoiler: show
Image
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το όλο στυλ του δείχνει το πόσο restless είναι λόγω ηλικίας ....εγώ έτσι το εισπράττω . Είναι συνεχώς απερίσκεπτος για αυτό πάει έτσι χύμα . Στο year one που η πλειοψηφία εκθειάζει ( εμένα με είχε σοκάρει όταν τον όταν το διάβασα ποσό μακριά ήταν από τον Μπάτμαν που ήξερα ) είναι ακόμα χειρότερος πχ

Θεωρώ αρκετά πιστή την απεικόνιση του .

Και το ξύλο το λάτρεψα στην ταινία . Αλλά καταλαβαίνω τι λες , δεν χρησιμοποιεί πόδια πουθενά, δεκτό εν μέρει αυτό που λες

Πάντως θα ήθελα στη επόμενη ταινία να είναι πιο ώριμος και πιο κοντά στον κλασικό Μπάτμαν. Η συγκεκριμένη ταινία δεν εστίασε εκεί , δείχνει έναν Μπάτμαν που δεν τον ενδιαφέρει καν ο άνθρωπος Μπρους Γουέιν έχει ακόμα φουλ ψυχολογικά ( ωραία ερμηνεία Πάτινσον που σε 3 ώρες δεν βλέπεις ούτε μειδίαμα ) , δεν έχει βρει τα πατήματα του και οι προθέσεις του ακόμα στηρίζονται σε μίσος θυμό ψυχολογικά . Στο τέλος αλλάζει αυτό (από το Αρκαμ και μετά )

Είναι ένα take του Μπάτμαν love it or hate it. Εγώ το λάτρεψα

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk







User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

δεν είναι year one αποσο έχουν πει, year two είναι γιατί έχει ήδη μια πολύ καλή σχέση με τον Gordon και μπαίνει άνετα σε crime scenes κλπ για ντετεκτιβιλικι. στο year one αν θυμάμαι καλά δεν συνεργαζόταν καν με αστυνομία. τώρα για το restless που λες, καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά ήταν too much ο τρόπος που το έδειξαν, οκ είναι νεαρός και δεν τα πάει καλά ακόμα με την τακτική αλλά πήγαμε στο άλλο άκρο και αναγκαστικά επιστρατευτηκε το plot armor. θεωρείς ότι θα δούμε μεγάλη αλλαγή στην απεικόνιση του χαρακτήρα στο επόμενο? θα με εκπλήξει ευχάριστα κάτι τέτοιο. αν δούμε γενικά σε κάθε μέρος της τριλογίας και διαφορετικό χαρακτήρα τότε θα του βγάλω το καπέλο του reeves.
Spoiler: show
Image
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Ναι προσωπικά έτσι πιστεύω γιατί φαίνεται ότι αλλάζει οπτική στα τελειώματα της ταινίας

Γενικά είμαι τρέλα αισιόδοξος, επειδή όλη η αισθητική και η ατμόσφαιρα με οδηγεί προς court of owls . Αν έχουν τέτοιους σκοπούς φυσικά

Έχεις δίκιο ότι δεν είναι year one, το ξέραμε κιόλας το λέει και η ταινία . Είναι όμως αρκετά επηρεασμένος ο χαρακτήρας από εκεί . Γι'αυτό έγραψα "τύπου" year one

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Πολύ καλό το Μπάτμαν. Matt Reeves εγγύηση.
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
george-4
Coach
Coach
Posts: 2730
Joined: Mon May 18, 2009 1:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρά πολύ καλό
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

the batman deleted scene!!πλέον επιβεβαίωσαν επίσημα ποιος ήταν ο χαρακτήρας στο τέλος!! Image
Spoiler: show
Image
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Ηταν προφανές πάντως.
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3313
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Ο Γουιλ Σμιθ, λοιπον, σηκωνεται και χτυπαει τον Κρις Ροκ και 15 λεπτα μετα παιρνει αταραχος το οσκαρ του. Νομιζω μετα απο αυτο δεν υπαρχει λογος να ξαναασχοληθουμε με αυτη την κωλοτελετη..
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

εγώ άλλο θέλω να σχολιάσω. θεωρείτε οκ πλέον να κάνουμε χιούμορ με την υγεία κάποιου? λάθος η αντίδραση του Smith αλλά μένω έκπληκτος με το πόσο οκ είναι πολύς κόσμος με το "αστείο".
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Καλά αλωπεκία δεν είναι τόσο θέμα υγείας(?)(καλαισθησίας ΙΣΩΣ ζήτημα θα το έλεγα???). Ψυχολογικά καταλαβαίνω ότι ίσως επηρεάστηκε/τραυματίστηκε η γυναίκα αλλά νομίζω ότι ο Γουίλ Σμιθ έχει βρεθεί σε σταντ απ κομεντι. Όταν για τον χοντρό δίπλα του λένε αστεία και γελάει ε οκ. Στη τελική όταν κάνουν αστεία δύο μέρες πριν ότι μάγκα έχετε συμφωνήσει να μπιπ άλλους συντρόφους είναι οκ επειδή δεν επηρεάζεται;?

Όχι ότι γενικά μου κάνουν αίσθηση τα σταντ απ αστεία απλά και κάπου να μπαίνει ένα φρένο στο τι μπορείς να πράξεις ξαφνικά απέναντι σε έναν συνάνθρωπό...που στη τελική τη δουλειά του κάνει γι'αυτό πληρώνεται.

Το να κάνει κάποιος ένα χοντροκομμένο αστείο πας και τον πιάνεις σε μια στιγμή και του εξηγείς η τεσπά είναι άλλο να φωνάζεις και άλλο να χειροδικεις.

Γενικά αν δεν ήταν σκηνοθεσία νομίζω κακό αστείο και κάκιστη αντίδραση.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Αφού τον Ροκ δεν τον πείραξε τόσο πολύ, πάμε παρακάτω.
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16071
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Τι να τον πειράξει, του έφτιαξε το κείμενο για τα επόμενα 3 special.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3014
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Δηλαδή δεν το θεωρείτε scripted αυτό που έγινε;; Εμένα μου κανει πάντως λίγο ετοιματζιδικο..
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8418
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το Uncharted έπρεπε να κυκλοφορήσει απευθείας Κυριακή μεσημέρι στην τηλεόραση
Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”