[Οδηγός] Πως αλλάζω το προεπιλεγμένο background.

Backrounds, δυχτια, μπάλες και ότι άλλο γραφικό μπορεί να γίνει edit στο νέο FM2009!
Post Reply
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

  1. 1ον βρίσκουμε την εικόνα που θέλουμε, σε ικανοποιητική ανάλυση (προτιμότερη πάνω από 1024x768), και της δίνουμε όνομα default (η εικόνα αποθηκευμένη ως .png η jpg)
  2. Αν θέλουμε να τη βάλουμε στο default skin (αν και δε θα φαίνεται), φτιάχνουμε στον user data φάκελο μας, έναν φάκελο graphics, έπειτα μέσα στο φάκελο graphics, ένα φάκελο background, και τέλος ρίχνουμε το background μας εκεί
  3. Αν θέλουμε να τη βάλουμε σε ένα άλλο skin, πηγαίνουμε στο φάκελο graphics/backgrounds του skin, και αντικαθιστούμε τη default.png ή default.jpg, με το δικό μας background.
  4. Για να δούμε τις αλλαγές στο παιχνίδι, στις Display Settings των Preferences, τικάρουμε το reload skin on confirm, και ξετικάρουμε το Use Skin Cache, έτσι ώστε να βλέπουμε τις αλλαγές με το πάτημα του confirm των Preferences, μέχρι να μείνουμε ευχαριστημένοι.
Ο παραπάνω οδηγός γράφτηκε από τον dforlan9.
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια,επειδη ειμαι ασχετος: τις διαστασεις μιας εικονας μπορω να τις αλλαξω???Και αν ναι πως?? :oops:
Image
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια,πως μπορω να βαλω ενα δικο μου μπακραουντ και να εμφανιζετε ας πουμε μονο πισω απο την καρτελα της τοτεναμ...
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
GreenHell13Salonica
Amateur
Amateur
Posts: 228
Joined: Wed May 07, 2008 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nirearas wrote:Παιδια,επειδη ειμαι ασχετος: τις διαστασεις μιας εικονας μπορω να τις αλλαξω???Και αν ναι πως?? :oops:
http://resizepic.com/
Εδώ είναι ο παράδεισος και η κόλαση εδώ

Ειμαστε ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΙ και οχι βαζελοι.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 wrote: [*]Αν θέλουμε να τη βάλουμε στο default skin (αν και δε θα φαίνεται), φτιάχνουμε στον user data φάκελο μας, έναν φάκελο graphics, έπειτα μέσα στο φάκελο graphics, ένα φάκελο background, και τέλος ρίχνουμε το background μας εκεί
Δεν θα φαινεται καθολου? Αν ναι τοτε ποιος ο λογος να την βαλουμε?

Ο φακελος που λες θα ειναι δλδ ετσι?

εγγραφα μου/user name/sports interactive/fm09/graphics/background

?
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Θα φαίνεται, αλλά λίγο.
Ο φάκελος σου θα είναι από προεπιλογή σε XP Ελληνικά ο Τα Έγγραφά Μου\Sports Interactive\Football Manager 2009\graphics\backgrounds, ούτε username, ούτε fm09.
User avatar
stamatiouleo
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Mon Dec 03, 2007 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: E.A.Π
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 wrote:
  1. 1ον βρίσκουμε την εικόνα που θέλουμε, σε ικανοποιητική ανάλυση (προτιμότερη πάνω από 1024x768), και της δίνουμε όνομα default (η εικόνα αποθηκευμένη ως .png η jpg)
  2. Αν θέλουμε να τη βάλουμε στο default skin (αν και δε θα φαίνεται), φτιάχνουμε στον user data φάκελο μας, έναν φάκελο graphics, έπειτα μέσα στο φάκελο graphics, ένα φάκελο background, και τέλος ρίχνουμε το background μας εκεί
  3. Αν θέλουμε να τη βάλουμε σε ένα άλλο skin, πηγαίνουμε στο φάκελο graphics/backgrounds του skin, και αντικαθιστούμε τη default.png ή default.jpg, με το δικό μας background.
  4. Για να δούμε τις αλλαγές στο παιχνίδι, στις Display Settings των Preferences, τικάρουμε το reload skin on confirm, και ξετικάρουμε το Use Skin Cache, έτσι ώστε να βλέπουμε τις αλλαγές με το πάτημα του confirm των Preferences, μέχρι να μείνουμε ευχαριστημένοι.
Ο παραπάνω οδηγός γράφτηκε από τον dforlan9.

Ωραια τα λες φιλε dforlan9 αλλα θελω μια μικρη βοηθεια.Μπορεις να μου πεις γιατι ενω εχω κατεβασει το πακετακι με τα backrounds απο ομαδες παιχτες και τα λοιπα αυτα δεν εναλλασσονται οταν πηγαινω στα εκαστοτε αλλα παιζει μονο το default?Ευχαριστω!
User avatar
stamatiouleo
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Mon Dec 03, 2007 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: E.A.Π
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακυρο το ελυσα το θεματακι μου με τη βοηθεια του snk. ευχαριστω
User avatar
liak0uras
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Sep 01, 2008 10:29 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="dforlan9"]Θα φαίνεται, αλλά λίγο.
Ο φάκελος σου θα είναι από προεπιλογή σε XP Ελληνικά ο Τα Έγγραφά Μου\Sports Interactive\Football Manager 2009\graphics\backgrounds φιλε μου το προσπαθησα το παραπανω δεν μου γίνεται τπτ μήπως μπωρεις να με βοηθήσεις? κατεβασα μια εικόνα png 1024χ768 το έκανα όπως αναφέρεις παραπάνω αλλα δεν βλέπω φώς αν μπωρείς!!!!
GREEN TEAM FOR EVER
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

stamatiouleo wrote: Ωραια τα λες φιλε dforlan9 αλλα θελω μια μικρη βοηθεια.Μπορεις να μου πεις γιατι ενω εχω κατεβασει το πακετακι με τα backrounds απο ομαδες παιχτες και τα λοιπα αυτα δεν εναλλασσονται οταν πηγαινω στα εκαστοτε αλλα παιζει μονο το default?Ευχαριστω!
Πειτε μας και μας πως γινεται αυτο :)
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
MeReNdA
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:57 am
Football Manager της ομάδας: Parma, Sao Paolo, Carlisle
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Βarca
Location: Μπραχάμες..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eiναι tickαρισμενο το show background pictures στα display preferences?
Image
Image
Image
Image
Image
becks
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Nov 17, 2008 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MeReNdA wrote:Eiναι tickαρισμενο το show background pictures στα display preferences?

yeap...:p
User avatar
haris07
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Jul 24, 2009 12:43 am
Football Manager της ομάδας: Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Gate 7 kai den eimai kala!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

re file ayto to "Αν θέλουμε να τη βάλουμε σε ένα άλλο skin, πηγαίνουμε στο φάκελο graphics/backgrounds του skin, και αντικαθιστούμε τη default.png ή default.jpg, με το δικό μας background" psaxnw pantou kai den vriskw ayton ton fakelo..... ti kanw??? apanta please..!!!!:)
Post Reply

Return to “Backgrounds κ.α.”