Υπάρχει ζωή στην εξορία ?

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε και Ρωσια.Για να ιδουμε.Δυσκολο για πρωταθλημα απο την 1η χρονια αλλα απο τη δευτερη...κατι μπορεις να κανεις.
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
pandelisgreen13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1344
Joined: Wed Dec 12, 2007 10:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Real Mad,Chelsea
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

καλή αρχή φίλε...
BRYANT Kobe(10) 2Pnt throw, blocked by DIAMANTIDIS Dimitrios(13)
Η ΠΡΑΣΙΝΗ ΘΥΡΑPandelisGreen13
O Coach wrote:«Φίλε,το όνομά μου είναι Ζέλικο Ομπράντοβιτς ».
-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν παιδιά μου..Σήμερα ξεκινάμε ..Στο χέρι μας, μάλλον στας πόδια σας είναι αν θα κάνουμε κάτι το ξεχωριστό φέτος.Πάμε δυνατά..;

Ναι πάμε..

-Καλά ντάξει μην βραχνιάσετε κιόλας.....
Image
Καλά έχουμε πολύ δουλειά να κάνουμε εδώ..Γίνεται να μην κάνεις έστω μία ευκαιρία στον αγώνα; Και όμως γίνεται..
Μεγάλη απογοήτευση δεν υπήρχαμε στο γήπεδο..


Δεν είπα τίποτα σε κανένα,ούτε φώναξα στους παίκτες αλλά είμαι πάρα πολύ απογοητευμένος.Ευτυχώς ο επόμενος μας αγώνας ήταν σε 15 μέρες λόγω Εθνικών ομάδων και έτσι ήλπιζα να διορθώσω κάπως τα πράγματα..Και τσαφ νάτο το πρόβλημα..Ο τερματοφύλακας μας Cech τραυματίζεται και μένει για δύο βδομάδες εκτός..Τωρα έιμαστε κομπλέ. -toixos2
Επόμενο ματς στη Μόσχα με τη Σπαρτάκ..Καλά πιο δύσκολο πρόγραμμα δε μπορούσαν να μας βάλουν σκέφτηκα..

Image
.....Είμασταν ελαφρώς καλύτεροι σε σχέση με τον πρώτο μας αγώνα αλλά και πάλι δεν είμαστε στην κατάσταση που θα
ήθελα..Πάλι δε φώναξα στους ποδοσφαιριστές ελπίζοντας να καταλάβουν ορισμένα πράγματα από μόνοι τους..


- Mladen επόμενος μας αγώνας λογικά θα είναι στην έδρα μας έτσι ;
-Yes coach παίζουμε με την Τομ Τομσκ.Είχε πολύ καλή πορεία στο περσινό πρωτάθλημα αλλά πιστεύω στο γήπεδο μας μπρούμε να πάρουμε βαθμό.
Καλά ρε..Στο γήπεδο μας παίζουμε και είσαι ευχαριστημένος με ένα βαθμό; Εσύ θα την πληρώσεις στο τέλος μου φαίνεται..
Image
Κάναμε πολύ καλή εμφάνιση σε ένα σχεδόν γεμάτο γήπεδο και νικήσαμε πιο εύκολα απ'ότι δείχνει το σκορ..
Ο Drasko Bojovic αρχίζει να κερδίζει μια θέση στα πουλέν μου και σίγουρα θα τον προτείνω στο forum του
http://www.FManager.ru..Ακολουθεί δεύτερος συνεχόμενος αγώνας στην έδρα μας τον οποίο θα πρέπει να εκμεταλλευτούμε..


Το γήπεδο πάλι γέμισε..Ο κόσμος της πόλης στηρίζει την ομάδα και τους παίκτες και εμείς πρέπει να τους το ανταποδώσουμε..Πάμε δυνατά!
Image
Μπαίνω στα αποδυτήρια της ομάδας..Επικρατεί βουβαμάρα αλλά η σιωπή μεγαλώνει,όπως και η έκπληξη των παικτών
μετά από τα λόγια μου..

-Συγχαρητήρια παίδες!Σήμερα παίξατε ακριβώς όπως ήθελα..Κάνατε την καλύτερη σας εμφάνιση μέχρι τώρα και θέλω να ξέρετε έιμαι ευχαριστημένος από σας.Μόνο η άμυνα να προσεχτεί λίγο ειδικά στις στημένες φάσεις..Άμα χάνεις στη στημένα .χάνεις και τον αγώνα..Συγχαρητήρια και πάλι και στον επόμενο μας αγώνα θέλω να παίξετε σαν λιοντάρια..Οι Μοσχοβίτες πολύ μας υποτιμούν και θέλω να αποδείξουμε πως μπορούμε να παίξουμε σημαντικό ρόλο στο πρωτάθλημα..Οκ;
-Coach να ζητήσω κάτι ;
Μίλα ρε Smirnov εξάλλου σαν αρχηγός εκπροσωπείς τους παίκτες.
-θα παίξουμε σαν τίγρεις,σαν σιβηρικές τίγρεις όλοι μας από δω και πέρα..

Κοίτα που κολλάνε ρε γμτ έλεος πλέον..


Δεύτερη επίσκεψη μας στη Μόσχα για να αντιμετωπίσουμε αυτή τη φορά την ομάδα του στρατού , τη Dinamo Μόσχας.
Ξέρω πως ανήκει στην ελίτ των ομάδων της χώρας και γι'αυτό θα κατέβουμε προσεχτικά στο γήπεδο..
Το σύστημα αλλάζει σε ένα περίεργο 3-6-1 για τις συνθήκες του αγώνα.
Image
Image
Τεράστια νίκη με μεγάλη προσπάθεια απ'όλους..Ο τερματοφύλακας Cech στην επιστροφή του σταθερότατος..Ο λιμπερο
Sheshukov βράχος και καθοδηγητής της άμυνας..Ο αρχηγός Smirnov στα χαφ έκοβε.έραβε, έπαιζε σαν λυσσασμένο λιοντάρι.Σόρι τίγρη!!Και ο σέντερ φορ μας Stojanovic ,αν και μόνος μπροστά ,έριξε ένα κεραυνό προς την εστία τη Dinamo.
Στα αποδυτήρια επικρατούν πανηγύρια και όλοι περιμένουμε την επιστροφή μας στο Βλαδιβοστόκ.


Τα νέα του Βλαδιβοστόκ
Η τίγρης βρυχάται.Τεράστια νίκη της Luch μεσα στη Μόσχα επί της Dinamo.
Image

Το κλίμα στην πόλη είναι πανηγυρικό και μ΄αυτή τη νίκη κέρδισα αρκετούς πόντους εμπιστοσύνης στις καρδιές των φιλάθλων..Είμαστε σχετικά πίσω στη βαθμολογία ,αλλά έχουμε παίξει μέχρι τώρα δύκολα παιχνίδια και γιαυτό η συνέχεια μας επιτρέπει να έχουμε συγκρατημένη αισιοδοξία..
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τρελο συστημα και απιθανο διπλο. θα ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα θα παλεψεις σαν τιγρης :wink:

Off Topic:
Το skin ειναι παρα πολυ καλο, ευγε
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η τεράστια νίκη μας μέσα στη Μόσχα επί της Dinamo , δε θα είχε αντίκρυσμα αν δεν παίρναμε τους τρεις βαθμούς
στον επόμενο εντός έδρας αγώνα μας με την θεωρητικά αδύναμη Spartak Nalchik..Το τόνισα στους παίκτες μου και
αυτοί δεν με απογοήτευσαν.
Image
Απλά και καθαρά! Οι αποβολές της αντίπαλης ομάδας δεν διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα καθώς είχαμε ήδη ρίξει τα γκολάκια.
Πω ρε νέυρα... :D

-Coach έβγαλες βίζα για τον επόμενο μας αγώνα;
-Τι λες ρε πας καλά; Πρωτάθλημα πάμε να παίξουμε.
-Nαι αλλά θα πάμε να παίξουμε στην έδρα της Rubin Kazan!
-Τι σχέση έχει αυτό;
-Ε ρε coach εκεί μέσα είναι η Δημοκρατία των Τατάρων,έτσι αυτοαποκαλούνται!
-Σαν τους Βάσκους στην Ισπανία δηλαδή;
-Yes indeed!
Ρε τι γίνεταιιιι... Ρε εσείς τι κάνετε;Πιό ήρεμα προπόνηση κάνουμε, μη χτυπήσετε..Ρε Alexandr σιγάαααααααα..

Στο ιατρείο της ομάδας δέκα λεπτά αργότερα..
Image

Μου λες τώρα τι κάνουμε:Χάνουμε για ένα μήνα τον βασικό μας αμυνικό..Άσχημα τα πράγματα, πολύ άσχημα..



Image
Χάσαμε δίκαια χωρίς να παίξουμε καλά,αν και θα μπορούσαμε να πάρουμε βαθμό άν αξιοποιούσαμε τις λίγες αλλά κλασσικές
ευκαιρίες που είχαμε..Δεν πειράζει να προσγειωθούμε λίγο.

Ακολουθεί ο εντός έδρας αγώνας με τη νεοφώτιστη Kuban.Απαραίτητοι οι τρεις βαθμοί.
Image

-Λοιπόν..ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ; ΜΗΔΕΝ ΣΕ ΟΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΑΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ;
Καλά coach μη θυμώνεις τόσο,θα νικήσουμε στα επόμενα ματς..
Τι μου λες ρε Dmitry θα νικήσουμε την FC Μόσχας και τη Ζενίτ; Tα'χεις χάσει;
-Θα προσπαθήσουμε τουλάχιστον.
-....................................

Image
Image
Δεν το πιστεύω.Χάσαμε τόσο άδικα σήμερα..Αν και δεχθήκαμε ψυχρολουσία νωρίς νωρίς, όλο το πρώτο ημίχρονο σφυροκοπούσαμε την εστία των Μοσχοβίτων ,δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα..Πραγματικά κρίμα σήμερα η τύχη δεν ήταν με το μέρος μας..Αφού μπορούν και κάνουν τέτοιες εμφανίσεις και μου δίνουν ελπίδες,γιατί δεν μπορούμε να νικήσουμε;


Ακολουθεί το πολυ δύσκολο ματς με τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη.Ξέρω πως είναι αρκετά δύσκολος αγώνας,
αλλά αφού τα καταφέραμε μια φορά σημαίνει μπορούμε, έχουμε τις δυνατότητες.Θα ακολουθήσουμε τη φόρμουλα Dinamo,
δηλαδή το σύστημα με το οποίο νικήσαμε μέσα στη Μόσχα.Φυσικά θα απουσιάζει ο Sheshukov που αποτελεί το μυαλό της άμυνας, αλλά πιστεύω πως μπορούμε να καλύψουμε το κενό του..Και ενώ είμαστε έτοιμοι για το 9ωρο αεροπορικό ταξίδι προς την πόλη του Μεγάλου Πέτρου, ένα άσχημο νέο μας προλαβαίνει..

-Coach άσχημα τα νέα..Θυμάσαι τις ενοχλήσεις που ένιωθε ο Marek σήμερα στην προπόνηση;
-Nαι....
-Πήγε σε ειδικό για να εξεταστεί και θα χρειαστεί να μείνει έξω δύο μήνες..
-Σιωπή ρε βλαμμένε δεν παίζουμε με τέτοια πράγματα..
-Αλήθεια σου λέω coach.
Ωχ....

Image


Φτάσαμε Αγία Πετρούπολη και όλοι μας είμασταν σιωπηλοί,φοβισμένοι θα έλεγα..Ξέραμε πως η απώλεια του τερματοφύλακα μας ήταν πολύ σοβαρή..Θα τον αντικαθιστούσε ο Chikhradze ο αναπληρωματικός πορτιέρο της ομάδας και ο θεός βοηθός..
Το σύστημα θα έμενε όπως το αποφάσισα και ζήτησα από τους παίκτες μου να απολαύσουν τον αγώνα ,μέσα σε ένα πανέμορφο στάδιο που βρίσκεται χτισμένο σ'ένα νησάκι μέσα στον ποταμό της πόλης..
To προσωρινό γήπεδο της Ζενίτ, το Στάδιο Πετρόφσκυ
Spoiler: show
Image
User avatar
netshaft
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2317
Joined: Sat Feb 04, 2006 11:12 pm
Football Manager της ομάδας: A.E.K.
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τι ομορφο γηπεδο...

Τι πακετο εφαγες με το τερματοφυλακα :?: Τι θα κανεις τωρα :?: Ο 2ος τερμας ειναι καλος :?:
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ορίστε ο δεύτερος τέρμας..Καλός είναι αλλά o Cech είναι άλλο πράμα..
ImageImage

Μεγάλη μ@λ@κία ,επειδή για το πρωτάθλημα δηλώνεις ,μια λίστα παικτών και μπορείς να δηλώσεις μόνο σε συγκεκριμένες ημερομηνίες...η επόμενη ημερομηνία είναι αρχές Αυγούστου..Τώρα έιμαι μέσα Μαιου ακόμη,ούτε ελεύθερους δεν μπορώ να δηλώσω! -toixos2
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Χάσαμε δίκαια από ένα καλύτερο αντίπαλο..Ο Τίμοσιουκ με δύο κεραυνούς έξω απ'την περιοχή διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.
Ο αναπληρωματικός μας τερματοφύλακας έδειξε κάποια καλά στοιχεία και συνέβαλε στη διατήρηση του σκορ αλλά πάλι δεν τον εμπιστεύομαι..


Ακολουθεί αγώνας στην έδρα μας με μια ομάδα που πάει για υποβιβασμό..Μόνο νίκη.
Image[/URL
Απλά και ωραία..Απόλυτα ευχαριστημένος..

Επισκεπτόμαστε και πάλι τη Μόσχα για να αγωνιστούμε αυτή τη φορά με τη Cska..H oμάδα του Gazaeev είναι πρώτη στη βαθμολογία και αήττητη στους έντεκα αγώνες του πρωταθλήματος..Πάμε χαλαρά με το μυαλό μας στον επόμενο εντός έδρας μας αγώνα με τη Saturn..
To δημόσιο στάδιο της Μόσχας όπου θα γίνει ο αγώνας.
[url=http://imageshack.us]Image

Image
Αν και απουσίαζε ο Vagner Love λόγω καρτών,εντούτοις χάσαμε εύκολα ένα ακόμα αγώνα..


Ο αγώνας με τη Saturn στην έδρα μας προσφέρεται για βαθμούς..Ελπίζω να μην με απογοητεύσουν..
Image
Επιθετικά καλά είμαστε.Δημιουργούμε και χάνουμε ευκαιρίες..Αλλά πίσω η ομάδα είναι χάλια..Κάθε αντεπίθεση τους μύριζε
τέρμα..Ο τερματοφύλακας μας δεν μπορεί και δε φταίει..Χρειαζόμαστε επειγόντως ενίσχυση..

Για ακόμη μία φορά κάνουμε το επτάωρο αεροπορικό ταξίδι στη Μόσχα για να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα στα μέτρα μας,αυτή τη φορά..Ξυπνήστε..
Image
Δε γίνεται αυτό..Όλες οι ομάδες κάθε δύο επιθέσεις που κάνουν σκοράρουν εναντίον μας και μεις δεν μπορούμε να ανταποδώσουμε..Πολύ άσχημη κοιλιά κάνει η ομάδα και είμαι πολύ απογοητευμένος..


Ο κόσμος στο Βλαδιβοστόκ έχει απογοητευτεί από την πορεία της ομάδα..Καθώς σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά διάφορα σενάρια και τι μπορώ να κάνω για να αλλάξει η κατάσταση μπαίνει ο Mladen με ένα μπουκάλι βότκα στο χέρι..
Image

-Τι έχεις coach; Γιατί δε μιλάς;
-Tι να πω ρε..Ούτε να σε βρίσω δεν μπορώ..Η ομάδα πάει χάλια..Είμαι εδώ μόνος μου στην άκρη του κόσμου.Ψυχή δεν έρχεται να με επισκεφτεί,με έχουν ξεχάσει όλοι,παίκτης δεν έρχεται να βοηθήσει λίγο την κατάσταση..Έχουμε Ιούλιο και όλος ο κόσμος είναι διακοπές σε παραλίες,ξενοδοχεία,vga και εγώ εδώ..Γενικά μια χαρά είμαι..
-Εντάξει έχει και χειρότερα.
-Σαν;
- Σαν ο επόμενος μας αγώνας με τη Lokomotiv Μόσαχας..Χεχε
....ΑΑΑ..Δε γίνεται να αναβληθεί, βρες καμμιά δικαιολογία,στείλε στην ομοσπονδία κάνα φαξ δεν αντέχω άλλο!
-Εμμ έχουμε καλλιστεία αυτές τις μέρες,μετράει σαν δικαιολογία;
-Kαλλιστεία; Πότε ρε; Μπορείς να μας βρεις θέση; :D
-Kάτι θα κανονίσω..
-Κοίτα θα πάμε όλοι η ομάδα,για να συσφίξουμε τις σχέσεις και να χαλαρώσουν λίγο οι παίκτες..Με τις φωνές και την πίεση δε γίνεται τίποτα..
-Καλή ιδέα coach..
- Σιγά μην έχανες λιγούρη.


Τελικά ήταν πολύ καλή ιδέα να πάμε στα καλλιστεία "ομαδικώς"..Χαλαρώσαμε,ξεχαστήκαμε και έφυγε το άγχος και το στρες
έστω και για λίγο..Είχε και καλά μωρά με potential τα οποία σκεφτήκαμε πως θα βοηθούσαν στην ομάδα με τον τρόπο τους.Η νικήτρια πάντως είχε τρομερή υποστήριξη από την ποδοσφαιρική μας ομάδα!
Spoiler: show
Image


-Αγαπητοί μου ποδοσφαιρισταί σήμερα θέλω να μπείτε στο γήπεδο και να παίξετε για να ευχαριστηθείτε..Η ομάδα δεν τα πάει καλά τελευταία και σήμερα,στο τελευταίο παιχνίδι του Ά γύρουελπίζω να το ευχαριστηθείτε και όχι να στηθείτε σκέτο!
-Coach;
-Tι;
Που θα πάμε το Σάββατο το βράδυ;Έχει ένα καλό μαγαζί,να πάμε ετσι να μας φύγει το άγχος , για το υπόλοιπο μισό του πρωταθλήματος.
-Ασταδιαλα μπες μέσα τελείωνε!

Image
Αυτή η ομάδα όταν αρχίζω να πιστεύω πως δεν κάνει για την πρώτη λίγκα της Ρωσίας,πάντα κάνει μια εμφάνιση που με γεμίζει ελπίδες,με διαψεύδει αλλά και πάλι χωρίς ουσία..Πρώτο ημίχρονο προηγούμαστε 2-0 και γενικά κυριαρχούμε..Δεύτερο ημίχρονο καταστοφή..Τρώμε κόκκινη αλλά κρατάμε αποτέλεσμα μέχρι το τέλος όπου με δύο στημένα χάνουμε το παιχνίδι..Ψυχή έχουμε.Μας λείπει η εμπειρία και η ωριμότητα στο παιχνίδι μας..Κρίμα.

Παρά την καλή εμφάνιση μας η ήττα είναι ήττα και τελειώνει ο πρώτος γύρος πολύ άσχημα για την ομάδα!Συνεχόμενες ήττες έχουν φέρει δυσφορία..
Image
και αρχίζουν και οι πρώτες αμφισβητήσεις προς το πρόσωπο μου..
Image
Βαθμολογία πρώτου γύρου
Image

Τα αρνητικά αποτελέσματα με έκαναν να αναθεωρήσω τους στόχους που είχα..Οι υπόλοιποι στην ομάδα δεν αντιδρούν στη πτώση μας καθώς σε τέτοια θέση είχαν συνηθίσει την ομάδα.Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος και κοιτάω πιο ψηλά,αλλά με την υπάρχουσα κατάσταση αυτό είναι αρκετά δύσκολο..Χρειαζόμαστε ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ενίσχυση..
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην αρχη νομιζα οτι θα τα πας καλυτερα αλλα η Ρωσια με αιφνιδιασε.Οσο για το τρελιαρικο διπλο στη Dinamo...εισαι ωραιος 8)
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι γω τα περίμενα πιο εύκολα αλλά έχει δύσκολες έδρες..Και η ομάδα που πήρα ίσως να την υπερεκτίμησα.
Μια ομάδα που πριν τρεις χρονιές ανέβηκε κατηγορία,είναι λιγακι δύσκολο να βγει Ευρώπη..
Έχω πολύ δουλειά να κάνω,αλλά δε μασάμε πάμε γερά!! :-D
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

14 Ιουλίου 2007
Η λέξη καλοκαιρινές διακοπές έχει διαγραφεί από το λεξιλόγιο μου. Μένω στην ομάδα, αν και ποτέ δεν ξέρεις,
Το ξεκίνημα του δεύτερου γύρου της λίγκας με βρίσκει να αναθεωρώ τους στόχους μου και να κάνω δεύτερες σκέψεις για πολλά θέματα.Είμαι σίγουρος πως δεν θα κινδυνεύσουμε,αλλά θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί και συγκεντρωμένοι στους αγώνες..Το μικρό ρόστερ χρειάζεται επειγόντως ενίσχυση και η μετεγγραφική περίοδος είναι 3 Αυγουστου..
Image
Πήραμε εκδίκηση για την ήττα της πρεμιέρας και πήραμε τους πολύ σημαντικούς βαθμούς.
Πύρρειος η νίκη μας γιατί χάσαμε το βασικό δεξί μπακ με τραυματισμό..Τέσσερις μήνες έξω και το ρόστερ μας δέχεται ακόμα ένα χτύπημα.
Image



Πηγαίνουμε σχετικά κοντά,μέσα στη Σιβηρία για το ματς με την Tom την τοπική ομάδα του Τομσκ.Οι απουσίες μας ενισχύουν
τη δυσαρέσκεια και το φόβο μου..
Image
Η τεσσάρα με θύμωσε..Οι τραυματισμοί όμως ακόμα δύο βασικών αμυντικών παικτών με τρομοκρατεί..Πολύ σκούρα τα πράγματα καθώς ακολουθεί η Spartak Μόσχας..

Δείτε τις απουσίες και πείτε μου τι μπορώ να περιμένω από τον αγώνα αυτό; Είμαστε σε τραγική κατάσταση..
Image
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Δε γίνεται αυτό που ζω..Σ'ένα αγώνα τα έζησα όλα αλλά πάλι στο τέλος εμεινα με την πίκρα..Το ποδόσφαιρο ο βασιλιάς των σπορ,συναρπαστικό παιχνίδι και όλα τα κλισέ, αλλά γιατί στο τέλος της ημέρας να χάνω πάντα;Δε σχολιάζω πότε και πως δεχθήκαμε τα γκολ..Τα κόρνερ με έχουν θάψει..

Eπόμενη έξοδος στην τρίτη μεγαλύτερη πόλη της Ρωσίας το Περμ..Δεν πιστεύω σε τίποτα πλέον..
Image
Μια από τα ίδια σε όλα δε χρειάζονται σχολιασμοί..Το βράδυ παραμιλούσα στον ύπνο μου.."Δε θα ξαναφάω γκολ από κόρνερ.."


Βρίσκομαι στο σπίτι μου στο Βλαδιβοστόκ και σκέφτομαι να τα παρατήσω.Όλα καταλήγουν σε αδιέξοδο,παίκτες δεν έρχονται,η τύχη μας αγνοεί και θέλω να φύγω δεν αντέχω..

Ακολουθεί εσωτερικός μονόλογος απελπισμένου προπονητή..

-Χάλια,χάλια,χάλια..Όλα πάνε κατά διαόλου..Δεν πάει άλλο θα τα παρατήσω..Κάτσε να βάλω την TV να ξεχαστώ λιγάκι..
-Ωραία μουσικό κανάλι..Για να δούμε τι έχει...Ωπα παίζει Maiden αυτά είναι...ΤΙ;;;;;Ααα δεν αντέχω την κάνω..
Stranger in a strange land!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Q04bME1GEE[/youtube]
Aυτό βρήκαν να δείξουν; Δεν αντέχω...stranger in a strange land,land of ice and snow..γιατί γράφτηκε άραγε;
Tέσπα ας αλλάξω κανάλι..Ωπ τι είναι αυτά τώρα;Το κρατικό έβαλα;
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bawnwSYOCFU[/youtube]
-Άσε μας ρε και συ..
Coach τι κάνεις;
-Καλά είμαι γράφω την επιστολή παραίτησης μου..
-Α ναι;
-Ναι ρε ζώον..
-Coach γιατί φεύγεις;
-Έτσι δεν αντέχω άλλο,όλα πάνε θεόστραβα,δε γίνεται..
-Τι μπορώ να κάνω γι'αυτό;
-Nα μου βρεις τερματοφύλακα,δεξί μπακ,αμυντικό,μέσο,εξτρέμ,επιθετικό,assistant,KFC!!
-Οκ αφεντικό η επιθυμία σου διαταγή μου..Πάω να μιλησω στην ομάδα..
-'Εχει γούστο!!


Image
Τουλάχιστον σε μια χρονιά δε χάσαμε από τη Dinamo..Γίνεται όμως να είναι όλα καλά μετά από ένα αγώνα μας;;Oχι βέβαια..
Πάει και το κανόνι της ομάδας,ο πρώτος σκόρερ..Έσπασε το πόδι του..Επειγόντως -papas
Image


-Coach θυμάσαι εκείνα που μου ζήτησες τις προάλλες;;
-Ναι πες μου ότι τα βρήκες χαχα..
-Περίπου!!
Image
Image
Image


-Πωω καλά είσαι μεγάλος!!Πολύ καλές μετεγγραφές έκανες ρε Mladen.Ντρέπομαι που το λέω αλλά μπράβο σου!!
-Ωωω με κολακεύεις!
-Assistant μου βρήκες;
-Αλήθεια θες να βρώ....; :oops: :cry:
-Πλάκα σου κάνω ρε..Που λεφτά για αποζημιώσεις!
-Ωράια!Με κάλεσε και ο πρόεδρος στο γραφείο του να μιλήσουμε για την ομάδα και την πορεία της..
-Ε τι λέει;
-Είναι προβληματισμένος με την πορεία της ομάδας,αλλά σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από τη συνολική σου παρουσία ως προπονητής..Οι οπαδοί είναι ευχαριστημένοι με τις προθήκες που έκανες και τα οικονομικά μας είναι σταθερά..Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα μου είπε και μπορείς να συνεχίσεις τη δουλειά σου ,αν θες βέβαια..
-Λοιπόν ρε θα συνεχίσω..Έχω καλό προαίσθημα για τη συνέχεια..Που πάμε να παίξουμε;Πες μου έχω φτιαχτεί τώρα..
-Ήρεμα έχουμε κλήρωση κυπέλλου στη συνέχεια..
-Α ναι;
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δύσκολα τα πράγματα και οι τραυματισμοί τα χειροτερεύουν...
Κατα τ'άλλα πολύ ωραία η ιστορία.Συνέχισε...Μη διανοηθείς να παραιτηθείς τώρα.Στα δύσκολα φαίνονται οι μεγάλοι προπονητές.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα....Ίσως βοηθήσουν οι μεταγραφές...Για να δούμε.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Sharkakopoulos
Rotation
Rotation
Posts: 1072
Joined: Thu Oct 25, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: BookManager
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,ACDB
Status: την παλεύει!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ismael blanco wrote:Δύσκολα τα πράγματα και οι τραυματισμοί τα χειροτερεύουν...
Κατα τ'άλλα πολύ ωραία η ιστορία.Συνέχισε...Μη διανοηθείς να παραιτηθείς τώρα.Στα δύσκολα φαίνονται οι μεγάλοι προπονητές.
Ναι αρκετά δύσκολα είναι αλλά δεν παραιτούμαι...!! :wink: Ευχαριστώ για τα καλά λόγια!
DrGonzo wrote:Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα....Ίσως βοηθήσουν οι μεταγραφές...Για να δούμε.
Η ομάδα χρειάζεται καλό στήσιμο.Σιγά σιγά ελπίζω να στρώσει..!!
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”