4-2-3-1 Ten Kate

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
User avatar
kollitos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 311
Joined: Thu May 15, 2003 11:00 pm
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους..θα θελα τη βοήθεια όλων των παναθηναικών η μη του φορουμ, να φτιάξουμε την τακτική που προσπαθεί να παίξει ο παναθηναικός φέτος, εν όψη κ του φμ2009. προσπαθώ να τη φτιάξω κ να τη ρυθμίσω μια βδομάδα (με 8.0.2) αλλά δε μου περπατάει με την καμία..ούτε φάσεις βγάζω πολλές + αμυντικά δε περπατάει μια..κάθε γνώμη δεκτή..θα ποστάρω κ αργότερα αυτη που χω φτιάξει εγω για να βοηθήσω.ευχαριστώ.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

(4-2-3-1) Δοκίμασε αυτήν και πες μου... ------> http://www.sendspace.com/file/2073t3

Αριστερό χαφ (ΑΜL) προτείνω έναν με καλό dribbling και crossing και δεξιά έναν χαφ (AMR/FC) που να μπορεί να μπαίνει ως κρυφός και να σκοράρει!

Αν όμως εσύ στην ομάδα σου έχεις καλό ΑΜR και AML/FC, τότε κάντο ανάποδα αυτό που λέω... όσον αφορά το Focus passing, παίζοντας και κάνοντας, τώρα το έχω στο Mixed, αλλά αν δεις πως οι αντίπαλοι παίζουν ταμπούρι παίξε από τα πλάγια
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τοσο πολυ εχεις ενθουσιαστει με το μεχρι τωρα ποδοσφαιρο και συστημα της ομαδας που κατεβαζει ο τεν κατε σε καθε ματς που θες να φιαξεις και εσυ το ιδιο συστημα??? δοκιμασε καλυτερα τα συτηματα που παιζουν εδω θα πας μακραν πολυ καλυτερα!
DROIT AU BUT
User avatar
nikos_chalandri
Indispensible
Indispensible
Posts: 1939
Joined: Mon Jul 03, 2006 10:51 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Χαλανδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντως παιδια το συστημα που προτεινει ο sioutas ειναι αρκετα καλο......
Παιρνω αερα τα αποτελεσματα και συναμα παιζουν και φανταστικη μπαλα
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις

https://www.facebook.com/pages/Apo-mikr ... 2994411112
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Εγω παιζω παντα 4-2-3-1 εδω και πολλα μανατζερ,και σημερα δοκιμασα κατι το οποιο φαινεται να δουλευει παρα πολυ καλα στα 4 ματς που το δοκιμασα.Εβαλα και στους 4 μπροστα free role,και να αλλαζουν ΟΛΟΙ θεσεις μεταξυ τους(o fc με τον amr,ο amr με τον amc,ο amc με τον aml και ο aml με τον fc).Ανα πασα στιγμη ο καθενας μπορει να βρεθει σε οποιαδηποτε θεση,και στα 4 ματς ειχα 18-3 γκολ,και οι 4 ειχαν σε ολα 8αρια και 9αρια.Βεβαια οι δικοι μου 4 μπροστα ειναι ο vela,o messi,o aguero & o matias fernandez,και στον παγκο ο αντριανο,αλλα οποιος ειναι φαν του 4-2-3-1 ας το δοκιμασει
User avatar
kollitos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 311
Joined: Thu May 15, 2003 11:00 pm
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tο ότι ο Τεν Κατε ακομα δ τους εχει κανει να παιζουν μπαλα..ειναι ασχετο.απλα θελω να φτιαξω αυτό το συστημα κ να τους στρωσω να παιζουν..παντα με 2 επαιζα μπροστα..κ οσες φορες δοκιμασα με εναν ..κ τον πνηγαν οι αμυντικοι κ οι 2 πλαγιοι δ πατουσαν περιοχη, κ μονο σεντρες βγαζαν..ασχετως οτι k forward run k βελακι προς την περιοχη εβαζα.. κ γενικώς οι μεσοι μου δ σκοραραν..του σιουτα το δοκιμασα..δ μ απεδωσε..αν κ 2-3 ματς επαιξα ετσι.. :-D . λιγες φάσεις εγω και απειρες ο αντιπαλος..κ δ επαιζα με μεγαθηρια..τις τελευταιες ομαδες της σουπερλιγκα..καλα για champions league..καμενο χαρτι..αν κ θεωρητικα επρεπε να ναι πιο σφιχτη η ομαδα..κ ετσι το γυρισα παλι στους 2 μπροστα κ τα συστηματα που χα κ -papas .
mitsosvd μπορεις να την ποστάρεις κ να τη δω κ αυτη?
απλα καλό ειναι να φτιαξουμε μια να λειτουργει τουλαχιστον με τους υπαρχοντες παιχτες του βαζελου, ετσι για το χαβαλε.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Προπόνησε τους παίκτες σου καλά... βάλε του Παντέλου.... πάρε αρκετούς γυμναστές ώστε ναχεις πάνω από 6 αστέρια, δίνε ρεπό, κράτα το ηθικό τους ψηλά, και θα αποδώσει το σύστημα...
jokey
Amateur
Amateur
Posts: 124
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:51 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: n.irakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομιζω οτι ψαχνεις κατι τετοιοhttp://www.sendspace.com/file/cd1zy5
mitsmill
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Nov 01, 2008 10:02 am
Football Manager της ομάδας: millwall
Αγαπημένη Ομάδα: millwall, παο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κλασικό 442
MILLWALL
User avatar
crypton777
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Sat Nov 18, 2006 12:24 pm
Football Manager της ομάδας: Οπου γης και πατρις
Αγαπημένη Ομάδα: Σε οποια πληρωνει ο Προεδρος
Status: Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια τα σπαει το συστημα του Sioutas ειλικρινα... το δοκιμασα στην Νιγιρια στα στο Copa Africa επαιξα 4 ματσακια και εριξα 7αρες σε Burundi και Liberia αλλα και μια ξεγιρισμενη 3αρα στην Ακτη Ελεφαντοστου.... Αλλαζοντας λιγο το συστημα και βαζοντας τον Martins σε θεση κρυφου επιθετικου
Ο αλλος βλεπει sasha grey ενω τρωει... και νομιζα οτι ημουν εγω ανωμαλος.
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2008”