Port Stories

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
petecj
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Aug 20, 2008 11:04 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool - Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιούνιος 2007...

Το τέλος της σεζόν 06/07 βρήκε την Λίβερπουλ να τερματίζει στην 3η θέση της Premiership. Ο Ραφα Μπενίτεθ αποτελεί παρελθόν πλέον για τους Κόκκινους... Είναι πολύ λίγος για την μεγάλη ομάδα του λιμανιού. Μπορεί στην Ευρώπη να τα καταφέρνει περίφημα, αλλά αυτό που λείπει από το λιμάνι είναι οι κούπες και ειδικά το πρωτάθλημα Αγγλίας.

Το αφεντικό της ομάδας χτυπάει την πόρτα μου...

- It's your time Panos! You are the only one who can save us! We believe in you.

Η απάντησή μου απλή, καταφατική και μονολεκτική:

- ΟΚ

Τα κεφάλια μέσα και δουλειά κατευθείαν. Προσπαθόντας να εκμεταλλευτούμε το υπάρχων υλικό όσο καλύτερα μπορούσαμε ξεκίνησε η νέα σεζόν.

Έγιναν κάποιες μεταγραφές παιχτών οι οποίες είχαν ως σκοπό το back up αλλά και την επένδυση στο μέλλον.

Image

Τα πρώτα παιχνίδια αρχισαν και δεν ήταν ο,τι πιο ευχάριστο. Είχαμε βρεθεί στην 16ή θέση και η αρχή δεν έμοιαζε θετική. Πίστευα θα χάναμε το τρένο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ευτυχώς πηγίναμε καλά σε Ευρωπή και στα FA & League cup.

Image

Η ανάγκη για ριζική αλλάγή στην ομάδα είχε ήδη φτάσει... Οι πρώτες αλλαγές προπονητών άρχισαν να γίνονται στις αρχές του Οκτωβρίου και τα σημάδια βελτίωσης εμφανή από τα πρώτα κιολας παιχνίδια!

Image

H ομάδα παίρνει τα πάνω της μετά την ήττα από την Newcastle. Στο FA cup & στο League cup συνεχίζει ακάθεκτη. Στο πρωτάθλημα σκορπίζει στους 4 ανέμους την Manchester United me 3 -1

Image
Image
Image

Περνάει εύκολα τους ομίλους στο Champions League και στους 16 συναντάει την Valencia. Το πρώτο παιχνίδι στην Ισπανία έρχεται 0-0 κι επιστρέφουμε στην Αγγλία όπου στο Λίβερπουλ πανηγυρίζουν τον πρώτο τίτλο της χρονιάς!!! O επαναληπτικός με την Valencia στο Anfield μας βρίσκει να πανηγυρίζουμε την πρόκριση στους 8 όπου θα αντιμετωπίσουμε την Chelsea.

Image

Ακολουθούν 6 δύσκολες αγωνιστικές από 1/4 ως και 19/4 με 3 ντερμπι με την Chelsea, 1 με Αrsenal, 1 Manchester United! Ενώ πανηγυρίζουμε και την πρόκριση στον τελικό του Champions League, όπυ θα αντιμετωπίσουμε την μεγάλη Barcelona!

Image

Κάπου εκεί ξεκινάνε οι πελατειακές σχέσεις με την Chelsea! Μια μαγική πρόκριση στους 4 του Champions League ενάντια στην Chelsea σε συνδυασμό με την νίκη για το πρωτάθλημα δίνουν ελπίδες!

ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ!!!
Image
Image
Image


Η ομάδα ήταν μέσα σε όλους τους στόχους της. Το πρωτάθλημα όμως το πήρε η Chelsea...

Image

Έμενε το FA cup να κατακτήσουμε και το Champions League. Δυστυχώς το μόνο που καταφέραμε ήταν το FA cup, απέναντι (σε ποιον άλλον) Chelsea...

Image

Η σχετικά πετυχημένη σεζόν στο λιμάνι 'εφτασε στο τέλος της με τον πλέον παράδοξο τρόπο της:

Image

Τώρα ξεκινάει η καινούργια σεζόν...
petecj
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Aug 20, 2008 11:04 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool - Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά την πώληση του Παπασταθόπουλου έπρεπε να ψάξω να βρω κάποιον αμυντικό να καλύψω το κενό. Έτσι αποφάσισα να κλείσω τον Nicolas Burdisco από την Inter.

Image


Ορίστε κι ένας πίνακας με το ροστερ της ομάδας που θα έχω για να δουλέψω φέτος.

Image

Οι μεγάλες αλλαγές όμως ήρθαν στο τεχνικό τιμ:

Image

Τα επόμενα fixtures για τον μήνα Αύγουστο

Image
petecj
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Aug 20, 2008 11:04 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool - Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η τακτική που εφαρμόζω:

Image

Αποτελέσματα Αυγούστου 2008

Image

Η πρώτη κούπα για φέτος ήρθε... Απέναντι στους πελάτες...

Image

Ύστερα ήρθε η πρώτη αγωνιστική!

Image

Στην 2η και 3η όλα κύλισαν ήρεμα και χαλαρα.

Image

Image

Στην 4η ζορίστικα λιγάκι.

Image

Βαθμολογία:

Image

Στατιστικά ομάδων (19 σερί νίκες):

Image

Τέλος έγινε η κλήρωση του Champions League:

Image

Πρόγραμμα Σεπτεμβρίου 2008:

Image
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πιο ιστορία-εξπρες που έχω διαβάσει...
1 ποστ/1 χρονιά.
Καλή συνέχεια με τη Λιβερπουλάρα!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά ρισπεκτ -ypoklinomai Πήρες τον τεράστιο Άκη-καταπίνω χιλιόμετρα ακόμα και άν μου έχουν βγεί τα πνευμόνια χωρίς να παραπονιέμαι-Στολτίδη στην Λίβερπουλ -ypoklinomai
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
ale_13
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Tue Aug 26, 2008 2:47 am
Football Manager της ομάδας: Everton F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Liverpool,Juve,Valencia
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελα γιατι σταματησες;Συνεχισε!

Πηγαινε αυτην την ομαδαρα ξανα στην κορυφή!! -gioupi
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”