Los Rojillos (The little red ones)-BAILA EL CHIKY CHIKY

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικά,δεν ξέρω πώς να ξεκινήσω αυτήν την ιστορία.Πάντα είχα μια βαθιά επιθυμία να κοουτσάρω μια ισπανική ομάδα αλλά ποτέ δεν ξεκίνησα ένα τέτοιο παιχνίδι για διάφορους λόγους.Όμως σήμερα ήρθε η μεγάλη στιγμή,η ώρα την οποία περίμενα τόσο καιρό.
ΜΙΑ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ

Όλα έγιναν τόσο ξαφνικά,τόσο απρόσμενα.Το όνομα μου είναι Θοδωρής.Αν αυτό δεν σας λέει κάτι,τότε στο άκουσμα της λέξης Ζαγοράκης θα πρέπει να καταλάβετε ποιος είμαι.....

Η χρονιά στο ελληνικό πρωτάθλημα ως πρόεδρος του ΠΑΟΚ είχε τελειώσει και η ομάδα δεν θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα.βγήκαμε πρώτοι,νικώντας τελευταία αγωνιστική 0-4 τον γαύρο στο Καραισκάκη,χτίσαμε καινούριο γήπεδο(ναι),φτιάξαμε προπονητικό κέντρο,ο λαός κάλυψε την αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και τώρα είναι ο μεγαλομέτοχος της ομάδας,τα χρέη ξοφληθήκανε.αισθανούμουν ολοκληρωμένος ως πρόεδρος,ήθελα μια νέα περιπέτεια.έτσι λοιπόν υπέβαλα την παραίτηση μου,αφού πρώτα διαβεβαίωσα τον λαό του ΠΑΟΚ ότι όλα θα πάνα καλά και στον επόμενο μήνα είχα στην τσέπη μου το δίπλωμα του προπονητή.σ'αυτό το διάστημα δέχτηκα πολλές κρούσεις,παρότι δεν είχα εμπειρίες από την προπονητική από αρκετές ομάδες:Ολυμπιακό,Παναθηναικό,Καβάλα,Δόξα Δράμας,Ντέρμπυ Κάουντι,Σάντερλαντ,Παλέρμο,Νάπολι,Βέρντερ είναι μόλις λίγες από αυτές.φαίνεται ότι η φήμη μου και το γεγονός ότι είχα φάει τα γήπεδα με το κουτάλι έφταναν και περίσσευαν για να βρω δουλεία.έχοντας όμωςπαίξει ως ποδοσφαιριστής στα 2 από τα 3 μεγαλύτερα πρωταθλήματα του κόσμου(φυσικά δεν αναφέρομαι στην Ελλάδα),ήθελα να πάω αυτήν την φορά στο 3 και κατά την γνώμη μου πιο εντυπωσιακό,το Ισπανικό Πρωτάθλημα.και αυτό δεν άργησε να συμβεί:

στην Οσασούνα,ο Χοσέ Άνγκελ Ζιγκάντα τα είχε πάει τραγικά,έχοντας καταφέρει να σώσει μετά βίας την ομάδα από τον υποβιβασμό.η απόλυσή του ήταν αναμενόμενη.δεν είχαν απομείνει γνωστοί έμπειροι προπονητές στην αγορά εκείνο το καλοκαίρι αλλά και πάλι δεν περίμενα να δεχθώ πρόταση από την ΟΣΑΣΟΥΝΑ.ναι,καλά καταλάβατε,η ομάδα με την οποία θα ασχοληθούμε σ'αυτήν την ιστορία τουλάχιστον σε πρώτη φάση είναι η ΟΣΑΣΟΥΝΑ

στο επόμενο ποστ τα υπόλοιπα
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήμουν συνερπασμένος!!!!!!!!!!επιτέλους,το όνειρο μου είχε γίνει πραγματικότητα.ήμουν προπονητής στην Ισπανία.ενημέρωσα τον πρόεδρο ότι αποδέχομαι την πρόταση του και ήμουν έτοιμος να μετακομίσω στην Ισπανία.μαζί με την Ιωάννα και την κοράκλα φυσικά.

Image

οι ετήσιες απολαβές μου ανέρχονται στις 300.000 ευρώ τον χρόνο,ποσό διόλου ευκαταφρόνητο.στο αεροπλάνο άνοιξα το λάπτοπ και άρχισα να ψάχνω διάφορες πληροφορίες για την νέα μου ομάδα.Η μεγαλύτερη στιγμή ήταν το 2005 όταν βγήκε 2η στο κύπελο Ισπανίας.από κει και πέρα η ιστορία δεν είχε να επιδείξει κάτι το σημαντικό.

πρόεδρος της ομάδας είναι ο Patxi Izco,γνωστός Ισπανός εκατομυριούχος επιχειρηματίας

Image

το παρατσούκλι της ομάδας είναι Los Rojillos,δηλαδή οι μικροί με τα κόκκινα.

το γήπεδο είναι το Estadio Reyno de Navarra,
Pamplona, Spain
(Capacity: 19,800)

Image

είναι ένα σχετικά μικρό γηπεδάκι στο οποίο όμως εύκολα μπορεί να δημιουργηθεί κόλαση από τους εκρηκτικούς οπαδούς μας.

τέλος,η ομάδα ιδρύθηκε το 1920,και φέτος θα έκλεινε τον 88 χρόνο της ιστορίας της
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη επιτυχια φιλε...ενημερωσε για καμια μεταγραφη και ζητα expansion γηπεδου...αυτο δε τις χωρα τις φιλοδοξιες σου
Join the Universal Church of Truth
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα αγωνιστικά τώρα,η αλήθεια ήταν ότι είχα λίγο άγχος.η Οσασούνα ήταν ο πρώτος μου προορισμός ως προπονητής.ένα υπερβολικά δύσκολο πρωτάθλημα.δεν φοβόμουν,ήξερα ότι έχω όλα τα φόντα να πετύχω,απλώς είχα σαστίσει λίγο με τα όσα μου συνέβαιναν.καλώς ή κακώς,ο πρόεδρος και ο τεχνικός διευθυντής είχαν φροντίσει νωρίτερα για την ενίσχυση της ομάδας και ιδού τι είχε γίνει:

Summer 2008 transfers
In:

No. Position Player
-- DF I?aki Astiz (from Legia Warsaw)
-- GK Roberto (from Sporting Gijon)
-- MF Sunny (on loan from Valencia)
-- MF Masoud Shojaei (from Al Sharjah)
-- FW Nicolas Medina (loan return from SD Eibar)
-- MF Kriszti?n Vad?cz (from NEC Nijmegen)
-- MF Rov?rsio (from F.C. Pa?os de Ferreira)


Out:

No. Position Player
-- MF Javi Garc?a (to Real Madrid)
-- GK Juantxo Elia (to Real Murcia)
-- DF Enrique Corrales (to Real Mallorca)
-- MF Hugo Viana (loan return to Valencia)
-- MF Ion Erice (loan to SD Huesca)
-- MF Martin Astudillo (loan return to Deportivo Alav?s)



Δεν μπορώ να πω ότι δεν ήμουν ευχαριστημένος με τις μέχρι στιγμής κινήσεις της ομάδας,αλλά θα ήθελα να αλλάξω μερικά πράγματα.ήξερα ότι ο βασικός κορμός και η ενδεκάδα ήταν έτοιμη,όμως είχα ξεχωρίσει κάποια ταλεντάκια στην Ελλάδα και με τα λεφτά που μου επέτρεπε το budget θα προχωρούσα σε κάποιες κινήσεις με κυρίως ταλαντούχους,Έλληνες παίκτες ή ότι άλλο καλό προέκυπτε.οι εγκαταστάσεις ήταν υπερσύγχρονες,δεν χρειαζόταν προστοπαρόν αναβάθμιση και το προπονητικό τιμ ήταν εξίσου καλό.βέβαια θα ήθελα δίπλα μου τον Ζήση τον Βρύζα,όμως δεν ήμουν εγώ αυτός που είχα το δικαίωμα να διώξω τον τεχνικό διεθυντή της ομάδας για να φέρω τον Ζήση.το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να ζητήσω την πρόσληψη του Γ.Χ.(του Γεωργιάδη)ως scout.μεγάλο πράγμα να έχεις έμπιστους και ικανούς ανθρώπους στο πλευρό σου.

ήξερα ότι η ομάδα δεν ήταν καθόλου μα καθόλου έτοιμη ακόμα.έπρεπε να δουλέψουμε σε φυσική κατάσταση,σε τεχνική,προσωπικά και ομάδικα,να δοκιμάσουμε μερικά σχήματα-είχα αποφασίσει να μην χρησιμοποιώ μόνο ένα στην περίοδο προετοιμασίας για να έχω τουλάχιστον 2-3 σε περίπτωση που δεν πετύχαινε αυτό που είχα στο μυαλό μου.έπρεπε κιόλας να ρυθμίσω το πρόγραμμα των προπονήσεων,να δω σε τι κατάσταση ήταν οι παίκτες μου,να κλείσω φιλικά,να κλείσω τους μεταγραφικούς στόχους και βέβαια να μάθω την γλώσσα(αν και αυτό θα ήταν αρκετά χρονοβόρο).

1 βδομάδα πριν την πρώτη μας προπόνηση κανόνισα ένα ραντεβού με τον πρώην προπονητή της ομάδας Jos? ?ngel Ziganda

Image

και άλλο ένα με παρουσία του τεχνικού διεθυντή Angel Martin Gonzalez

μιλήσαμε για τους παίκτες της ομάδας και τις απόψεις τους για αυτούς.τα ρώτησα όλα και τα έμαθα όλα.είχα μια πρώτη εικόνα για τον κάθε παίκτη.αλλά δεν έμενα στα λόγια,θα μιλούσαμε στο γήπεδο

τέλος,είχα κανονίσει ένα ραντεβού με τον πρόεδρο για να μιλήσουμε για τις μεταγραφές.του ανέφερα ποιους παίκτες επιθυμούσα καθώς επίσης και το θέμα με τον Γ.Χ. και είπε ότι θα προσπαθούσε να κάνει το καλύτερο δυνατό.ένα "αγκάθι" ήταν η υπόθεση του ταλαντούχου Μεξικανού Carlos Vela.ο παίκτης ήταν δανεικός από την Άρσεναλ,αλλά ο Βενγκέρ τον ήθελε πίσω.ο μικρός ήξερε ότι δεν θα έπαιρνε ευκαιρίες στην Άρσεναλ και προτιμούσε και αυτός να παραμείνει σε εμάς.όμως η Άρσεναλ είχε το δικαίωμα να ανακαλέσει τον παίκτη πίσω στο Λονδινό.έπειτα από χιλιάδες τηλεφωνήματα και από τις 2 πλευρές,ο Βέλα τελικά υπέγραψε το νέο μονοετές συμβόλαιό του(ως δανεικός βέβαια).

"Μέτρησε η θέληση του παίκτη"δήλωσε ο Βενγκέρ στους Times.Image

ήμουν απόλυτα ευτυχής μ'αυτό το γεγονός διότι ήξερα ότι ο Κάρλος θα ήταν ένα από τα σημαντικά στελέχη αυτής της ομάδας.

για να μην σας κρατάω σε αγωνία(λέμε τώρα) τα ονόμα που ήταν οι στόχοι της ομάδας ήταν οι:

Θανάσης Παπάζογλου,Πέταρ Ζάνεφ,Σωτήρης Μπαλάφας,Angel(ταλαντούχος αριστερός μπακ),ο Σωτήρης Νίνης αν και ήξερα ότι θα ήταν αρκετά δύσκολο να τον φέρω και ο
*****************************************.ένας παίκτης ερωτηματικό ο οποίος αν έρθει θα σπάσουν τα τσιμέντα της Οσασούνας.δεν θα κλείναμε την πόρτα σε όποια άλλη καλή περίπτωση προέκυπτε.δεν σας κρύβω ότι θα ήμουν ευχαριστημένος αν ερχόταν έστω και ένας από τους προαναφερθείς.η συνέχεια από αύριο
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η εκκίνηση της προετοιμασίας ήταν γεγονός!!!!Δυστυχώς όμως,σύντομα κατάλαβα ότι το υπόλοιπο προπονητικό τιμ δεν ήταν αντάξιο των προσδοκιών μου.θα χρειάζομασταν επειγόντως ενίσχυση σ'αυτόν τον τομέα για να πάρουμε το καλύτερο δυνατό από τους παίκτες.έτσι λοιπόν έγιναν οι εξής αλλάγες στο τιμ:

Image


είχαμε αποφασίσει εξαρχής να δώσουμε πολλά και δυνατά φιλικά.και όλα εκτός έδρας παρακαλώ.έτσι μόνο θα καταλαβαίναμε το πόσο έτοιμοι είμαστε.ήμασταν σίγουροι ότι στην έδρα μας θα είμαστε άτρωτοι!!!!ορίστε λοιπόν τα φιλικά τα οποία κλείσαμε(ήδη βρίσκονται σε εξέλιξη)

Image


τα διαρκείας έφευγαν με γοργούς ρυθμούς.ήδη 5.000 από την πρώτη εβδομάδα.οι προβλέψεις έλεγαν ότι θα φτάναμε στα 12.000-13.000 κομμάτια

Δεν θα μπορούσαν όμως όλα να πάνε το ίδιο καλά.σύντομα θα αντιμετωπίζαμε 2 ισχυρά χτυπήματα.ο Walter Pandiani και ο Jose Izquierdo τραυματίστηκαν άσχημα και θα έμεναν έξω για 3-4 βδομάδες.πλέον είχαμε μείνει μόνο με ένα δεξί μπακ.έπρεπε να χαλαρώσω τους ρυθμούς της προπόνησης......

σύντομα θα ακολουθήσουν ποστ με τα μεταγραφικά νέα και με τα αποτελέσματα από τα φιλικά
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή συνέχεια!! :wink:
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή λοιπόν είναι η ομάδα μου.το ρόστερ έχει πλέον ολοκληρωθεί.

Image


Image

ενισχυθήκαμε σημαντικά σε θέσεις στις οποίες πονούσε η ομάδα(WBL κυρίως).είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από όλους.η δουλειά που κάναμε είναι καλή και τα αποτελέσματα θα ήδη άρχισαν να φαίνονται στο γήπεδο.χτίζω μία φύση επιθετική ομάδα,όπως θα βλέπετε και στο σχήμα.βέβαια έχω δουλέψει και άλλα σχήματα όπως το 5-3-2 με λύμπερο για τα παιχνίδια στα οποία θα πρέπει να αμυνόμαστε ή το 4-1-4-1 για τα παιχνίδια με κλειστές άμυνες...τα φιλικά έχουν ουσιαστικά τελειώσει.απομένουν 2 ακόμα παιχνίδια όμως με θυγατρικές μας ομάδες,δηλαδή δεν είναι αξιόπιστα για να αντλήσουμε στοιχεία για τις αδυναμίες μας και να δουλέψουμε στα λάθη μας.αποτελούν κατά την γνώμη μου ένα καλό ξεμούδιασμα.


Στα υπόλοιπα παιχνίδια τώρα.Όπως βλέπετε έπαιξα 8 δυνατά φιλικά εκτός έδρας.η προετοιμασία μας έγινε σε 2 διαφορετικά μέρη.

1.Στην Γαλλία.Εκεί δουλέψαμε κυρίως στην φυσική κατάσταση και στην τακτική.γνωριστήκαμε καλύτερα ως ομάδα,αποκτήσαμε ομοιογένεια.Σε 4 παιχνίδια είχα 4 over,σκοράροντας 9 γκολ και δέχοντας 6.Όπως θα καταλάβατε εδώ δούλεψα την τακτική που σας παρουσίασα πιο πάνω.επιθετικό ποδόσφαιρο με τρελό ρυθμό και χωρίς να προσέχουμε και πολύ την άμυνά μας.οι ομάδες ήταν πολύ υψηλού επιπέδου και πιο έτοιμες από εμάς επειδή το πρωτάθλημά τους αρχίζει πιο νωρίς,όμως αυτό δεν μας εμπόδισε να κάνουμε το παιχνίδι μας και να δω αυτά που ήθελα.Ήμουν απολύτως ευχαριστημένος με τα παιδιά από την παρουσία μας στην Γαλλία

2.Στην Ελλάδα.Επέλεξα αντιπάλους που να έχουν δύσκολες έδρες και να είναι μαχητικές ομάδες.σε 4 παιχνίδια έβαλα 5 γκολ ενώ δεν δέχτηκα κανένα.Καλά καταλάβατε,εδώ δούλεψα κυρίως στην άμυνα.με πολλά άτομα στο κέντρο και στην άμυνα,ελέγξαμε τον ρυθμό,περιορίσαμε τα λάθη μας και δεν αφήσαμε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο να μας απειλήσει.δείξαμε την ανωτερότητά μας ως ομάδα και αυτό με χαροποιεί ιδιαιτέρως.παράλληλα κατάφερα να δω και συγγενικά μου πρόσωπα,να δω τους φίλους μου στον ΠΑΟΚ και το αγαπημένο μου γήπεδο(δεν σας κρύβω ότι δάκρυσα μόλις μπήκα μέσα)

Image

Εδώ είναι μια εικόνα που με εμφανίζει κάπως σκεπτικό μετά από μία κακή μεταβίβαση του Sunny
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλώς ήρθες στις ιστορίες φίλε....καλά κουράγια και καλή επιτυχία


Αλλαξε όμως σε παρακαλώ τα screenshots και εναρμονίσου με τους κανόνες του τόπικ
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Καλώς ήρθες στις ιστορίες φίλε....καλά κουράγια και καλή επιτυχία


Αλλαξε όμως σε παρακαλώ τα screenshots και εναρμονίσου με τους κανόνες του τόπικ

το πρόσεξα και εγώ ότι είναι σε png αλλά στο σκιν που έχω(dDs) στα κουμπιά που έχει για να αποθηκεύσω screenshot μου τα αποθηκεύει σε τέτοια μορφή.δοκίμασα να αλλάξω την επέκταση αλλά δεν ξέρω γιατί δεν έγινε....
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στα δικά μας τώρα,ξέχασα να σας πω ότι προσπάθησα να κάνω 2 φορές μια μεταγραφική βόμβα αλλά και τις 2 φορές η περίπτωση δεν ευδοκίμησε(για διαφορετικούς λόγους)

1.σκέφτηκα να φέρω τον ελεύθερο Ρονάλντο αλλά το μετάνιωσα.δεν θα έκανα ποτέ μια μεταγραφή μόνο για εμπορικούς λόγους


2.ήθελα να πάρω τον Αλβάρο Ρεκόμπα,ο οποίος ήταν ελεύθερος.όμως τα οικονομικά της ομάδας δεν μου επέτρεπαν να δώσω εκείνη την στιγμή(μετά πούλησα τον Εθκέρο και έφτιαξαν)1.000.000 που ζητούσε ο παίκτης.
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο μεταξύ,ο ΟΠΑΠ(της Ισπανίας)ανακοίνωσε τις αποδόσεις για τον πρωταθλητή.ομολογώ ότι το 51.00 ήταν κάτι το πολύ υποτημητικό για την ομάδα μου.Ήξερα ότι θαύματα δεν γίνονται από την μία μέρα στην άλλη,αλλά το πολύ σε 2 χρόνια θα είμαστε εμείς το ακλόνητο φαβορί για τον τίτλο.και ότι λέει ο Ζαγοράκης,πρέπει και θα γίνει

παράλληλα έγινε και η κλήρωση για το πρωτάθλημα.ούτε κρύο ούτε ζέστη.

στις πρώτες 6 αγωνιστικές παίζουμε με τις 3 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος(Barcelona,Real Madrid,Valencia) και ίσως με τις 3 χειρότερες(Recreativo,Betis,Valladolid)
ένα καλό ξεκίνημα ήταν απαραίτητο.αν κατάφερνα να είχα 10 βαθμούς σ'αυτά τα ματς θα ήμουν απολύτως ευχαριστημένος.η πρεμιέρα ήταν με την Valladolid στην έδρα μας.τα εισιτήρια είχαν ήδη γίνει ανάρπαστα
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μόλις 10 μέρες πριν την πρεμιέρα,στο τελευταίο μας φιλικό,δέχτηκα ένα χτύπημα κάτω από την ζώνη.ο Izquierdo,ο καλύτερος δεξής μπακ μου έσπασε τον αστράγαλό του και θα έμενε εκτός αγωνιστικών χώρων για 3 μήνες!!!!!!!!!!!!!και να ταν μόνο αυτό??????μόλις την προηγούμενη μέρα είχα αποφασίσει να δανείσω στην Αλμερία τον Κομπέι Χοσάιν από το Ιράν,έναν δεξή μπακ που είμαι σίγουρος ότι σε 2-3 χρόνια οι ομάδες θα κάνουν ουρές για να τον αγοράσουν.τώρα όλες μου οι ελπίδες έπεφταν στον Χαβιέρ Φλάνο,τον μοναδικό εναπομείναντα δεξή μπακ.Ο οποίος Φλάνο ήταν μόλις 22 χρονών.θα άντεχε άραγε το παιδί να καλύψει για 3 μήνες την θέση του δεξή μπακ???????μίλησα μαζί του,μου είπε ότι το έβλεπε σαν μία μεγάλη ελπίδα για καθιέρωση.το παιδί είχε τρέλα στο μυαλό και μεράκι για να παίξει μπάλα σε υψηλό επίπεδο.Δεν είχα και άλλη επιλογή,τις υπόλοιπες 10 μέρες δούλεψα αποκλειστικά επάνω του(εννοώ εντατικά,μετά την κανονική προπόνηση)
Προσευχόμουν κάθε βράδυ να με δικαιώσει αυτό το παιδί γιατί η αρχή είναι το ήμισυ του παντός και η καλή αρχή το ήμισου του καλού....
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τσ τσ τσ...

δεν πέρασε καλά καλά ένα τριήμερο και ξαφνικά να σου τραυματίστηκε και ο βασικός αριστερός μπακ της ομάδας,ο Ρόχας....δεν ήξερα τι φταίει,είχα απελπιστεί.οι υποδομές ήταν ιδανικές,ο φυσιοθεραπευτής υπέροχος,οι προπονήσεις υπερβολικά χαλαρές.Δεν εξηγούνται τέτοιοι τραυματισμοί.Δεν μιλάω για τον Ιζκιέρδο,αυτός έσπασε τον αστράγαλό του σε παιχνίδι.μιλάω για τον Φλάνο και τον Παντιάνι παλιότερα και τώρα τον Ρόχας.Ήμουν απελπισμένος.θα άρχιζε το πρωτάθλημα και θα αναγκαζόμουν να παίξω χωρίς τα 2 βασικά μου μπακ.πόσο χειρότερη αρχή μπορούσα να κάνω???????ποιος μου έκανε ποδαρικό ρε γμτο,ο Μητσοτάκης?
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν συνέβαινε αυτό που ζούσα.δεν ήταν καθόλου αστείο.Νέο θύμα???ο ΧουάνΦραν.ο βασικός δεξής εξτρέμης έξω για 2 μήνες.και επειδή μπορεί να μην με πιστέυετε,όριστε:


Image

να δούμε πόσοι ακόμα θα έβγαιναν από την μάχη????????3 από τους 11 ήταν τραυματίες???αυτό όμως με πείσμωσε ακόμα περισσότερο...."η ομάδα δεν είναι 3 άτομα,ο καθένας μπορεί να αντικαταστήθει τον καθένα" δήλωσα σε έναν ραδιοφωνικό σταθμό την επόμενη μέρα....
sinama pongolle
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:07 am
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το πρωτάθλημα άρχισε καλά.και όταν λέω καλά,τι εννοώ????????δεν αναφέρομαι φυσικά στο σκορ(αν και νίκησα 3-1 την Valladolid σχετικά εύκολα) αλλά στο ότι είχα μόνο 1 τραυματισμό....Portillo 1 μήνας......πω ρε παιδί μου,δεν πάει άλλο η κατάσταση.την επόμενη κιόλας ημέρα καλώ τον παπά για ευχέλαιο...


Image



υ.γ. λόγω προβλήματος δεν θα μπορέσω μέχρι νεοτέρας να ανεβάζω screenshot απο το παιχνίδι.μην ανησυχείτε,τα αποθηκεύω και θα τα ανεβάσω όλα μαζί.
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”