Χαμένος στην Ιρλανδία.....

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(Μετά από 2 αποτυχημένες ιστορίες λόγω της ατυχίας και των σφαλμάτων του PC μου , Unistall και ξανά Install +8.0.2 , ελπίζω να μην δημιουργηθεί ξανά πρόβλημα)


Όνομα:Μάριος
Επώνυμο:Οταμπασίδης

Τελιώνοντας την σχολή προπονητικής , προσπάθησα να βρω δουλειά μόνο πάνω στο αντικείμενο , την εποχη της ακρίβειας , της αισχροκέρδιας και της γεννιάς των 700ευρώ πως μπορεί να επιβιώση κανείς με τα ψύχουλα που δίνουν στις ακαδημίες ποδοσφαίρου?
Όσπου μία μέρα η τύχη μου χαμογέλασε και η χώρα που καταψήφισε την επικύρωση της συνθήκης της Λισσαβόνας διοργάνωνε σεμινάριο προπονητικής , στηρίζει και τους νέους ποδοσφαιριστές και τους νέους προπονητές με συχνές "γιορτές" προπονητικής κ.τ.λ.
Έτσι έστειλα email και περίμενα την απάντηση...
H Aπάντηση ήρθε άμεσα και ήταν θετική αλλά που θα βρω λεφτά για να πάω Ιρλανδία? Δουβλίνο... Πρόκληση όμως , ή προπονητής σε μία ομάδα με αξιοπρεπές μισθό ή πακετάς στο Devido του ΕΥΟΣΜΟΥ!


ΤΟ ΔΟΥΒΛΙΝΟ ΑΠΟ ΨΗΛΑ

Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1 Δεκεμβρίου πούλησα το παπάκι μου για να βρω λεφτά για το ταξίδι με επιστροφή...
Πήρα το τρένο για ΜΟΝΑΧΟ και από εκεί για Λονδίνο , ύστερα το ΚΤΕΛ για Δουβλίνο...

8 Δεκεμβρίου ήμουν εκεί και την ίδια μέρα αρχίσανε τα σεμινάρια πάνω σε σχηματισμούς , συστήματα ακόμα και στην ψυχολογία των ποδοσφαιριστών...

12 ΔεκεμβριουΟι επιδόσεις μου ήταν μακράν καλύτερες απ'όλους και με προσέλαβαν ως 1ο προπονητή στην ομάδα της Shamrock Rovers

-toixosmesh -toixos2
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Σχηματισμός που μου έδωσε την "νίκη" ήταν ο εξής:
Image
Όπου η ομάδα επιτίθεται κατά 80% από τα πλάγια
Κύριο στοιχεί του είναι οι κοντινές πάσες και το γρήγορο τέμπο.

Μου άρεσει ιδιαίτερα το επιθετικό αλλά παράλληλα απλό ποδόσφαιρό.



1 Ιανουρίου-Συνέντευξη τύπουΗ Ομάδα Shamrock Rovers ανακοινώνει την συνεργασία με τον νεαρό Έλληνα προπονητή Μάριο Οταμπασίδη.
Image

Οι Δηλώσεις μου:Χαίρομαι που βρισκομαι εδώ κοντά σας , είναι μία πρόκληση για εμένα η Shamrock και δεν μου δίνετε άλλη επιλογή από το να επιτύχω.
Αύριο θα γνωρίσω τους ποδοσφαιριστές και από κοντά και θα σχεδιάσουμε το πλάνο για την νέα χρονιά ανάλογα με τα οικονομικά δεδομένα της ομάδας.
Ευχαριστώ


Το γήπεδο που μας φιλοξενεί μέχρι να κατασκευαστεί το δικό μας.
Image
Και το δικό μας υπό-κατασκευή , έτοιμο θα είναι στις 1/1/2009
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2 Ιανουαρίου - Συνάντηση με τον πρόεδρο το πρωί [/b]

Από νωρίς ήμουν στο πόδι , ήθελα να κάνω μία βόλτα στους δρόμους της πόλης και να κάτσω να πιω έναν καφε σε κάποια καφετέρια διαβάζοντας τις εφημερίδες.
Καθώ προχωρούσα στους δρόμους σκεφτόμουν την ζωή μου και τον τρόπο που έφτασα εδώ... Από το πουθενά η ζωή μου από κωμική στυλ Βέγγου(τρέχα [System Interruption: Μη βρίζεις!] τρέχα να προλάβεις το λεοφορείο για την δουλειά) μετατράπηκε σε μία εικόνα με μουσική υπόκρουση Drift away από Rolling stones , πως τα φέρνει η ζωή...
Όλα πάνε καλά δόξα το Μπαχάι (Θρήσκευμα - Οπαδός του Μπαχάι). Μετά από λίγο έκατσα σε μία καφετέρια και πήρα έναν καφέ,καθώς διάβαζα το περιοδικό των οπαδών της ομάδας!
Image
Image
Διαβάζοντας αυτά σκέφτομαι , ότι ο κόσμος είναι το ατού της ομάδας και η έδρα θα πρέπει να είναι το όπλο μας...
Μακάρι να μην σας απογοητεύσω...
Κοίταξα την ώρα που είχε περάσει και έφυγα για το γραφείο του προέδρου


Φτάνοντας στο γραφείο του προέδρου
-Καλημέρα πρόεδρε
-Χαίρετε Μάριε
-Ήρθα όπως είχαμε συμφωνήσει στην ώρα μου για να συζητήσουμε τα θέματα των μεταγραφών και του budget.
-Μάριε επειδή είμαι πολύ δύσκολα με την δουλειά , θα σου πω το budget , με στόχο την παραμονή στην κατηγορία
-(Σκέφτομαι... πω πω 1.000ευρώ θα δώσει...) Σε ακούω πρόεδρε
-24.000ευρώ για αγορά παικτών και 475.000 για συμβόλαια , όλα τα κανονίζεις εσύ στους παίκτες καλή τύχη
-(Ξενερωμένος φεύγω) έγινε καλημέρα.

Οι προβληματισμοί των οπαδών τελικά είναι σωστοί με 24.000ευρώ δεν γίνετε δουλειά...
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ μικρο το μπατζετ... Μην μασας κυκλοφορουν αρκετα ελευθερα παιχτακια και μπορεις να τα καταφερεις. Παμε γερα :wink:
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

5 Ιανουαρίου (Σαν σήμερα γεννήθηκα)

Ενώ την συγκεκριμένη μέρα δέχομαι δώρα από φίλους και ξεκουράζομαι , σήμερα ήταν μία διαφορετική μέρα , χωρίς να χάσω χρόνο πήγα στο γήπεδο για να γνωρίσω τους παίκτες και να δω το υλικό μας.
Ο Βarry Ferguson και ο Aidan Price ήταν οι αρχηγοί της ομάδας και με βοήθησαν αρκετά στο να γνωρίσω τους παίκτες.
Ο 1ος είχε και εμπειρίες από επαγγελματικές κατηγορίες στην Αγγλία και γύρισε πίσω γιατί αγαπάει την ομάδα .
Το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να πω στους παίκτες ότι από Ερασιτέχνες θα πρέπει να γίνουν επαγγελματίες , έτσι τους μοίρασα καρτέλες με το πρόγραμμα των προπονήσεων και των φιλικών προετοιμασίας.
Άμεσα έκανα βοηθό μου τον προπονητή της ομάδας U21&U18 διότι θα πρέπει να δουλέψουμε με τα νέα παιδιά.
Οι προπονητικές μας εγκαταστάσεις είναι άψογες αλλά δεν υπάρχουν ακαδημίες με ποιότητα για να βγάλουμε νέα ταλέντα, η διοίκηση λεφτά για πολλά πράγματα δεν έχει , η ομάδα πρέπει οπωσδήποτε από ερασιτεχνική πρέπει να γίνει επαγγελματική για να δείξουμε ότι όποιος παίκτης και να έρθει , θα μπορεί να δουλέψει σωστά.


Λίγο πριν την προπόνηση...

- Σας καλημερίζω όλους και ελπίζω εκτός από ομάδα να γίνουμε και οικογένεια
-Καλημέρα Coach
-Οι στόχοι μου είναι να γίνουμε και εσείς και εγώ επαγγελματίες , ώστε να βελτιωνόμαστε συνεχώς για να κάνουμε στο μέλλον την υπέρβαση. Ορίστε το πρόγραμμα των φιλικών και των διπλών προπονήσεων που θα ξεκινήσουμε από αύριο.
Captain & Vice-Captain
Image
Image

Το βράδυ συναντήθηκα με τους βοηθούς μου για τις μεταγραφές , με αυτό το budget το μόνο που καταφέραμε είναι να πάρουμε τους παρακάτω παίκτες... Οι οποίοι ούτε καν ανακοινώθηκαν , έτσι αποφύγαμε τις επικοινωνιακές ρίξεις με τα ΜΜΕ και τον κόσμο.

Αναλυτικά οι μεταγραφές

Image
Τα φιλικά προετοιμασίας
Image

Η Ομάδα θα είναι έτοιμη για την εκτός έδρας πρεμιέρα με την Longford ελπίζω να πάμε καλά! Τα φιλικά είχαν 2πλο κέρδος , 1 γιατί πήγαμε καλά και κερδίσαμε στα περισσότερα και 2 γιατί στα φιλικά με την 2η και 3η ομάδα της Shamrock βρήκα 1 καλό επιθετικό με ταλέντο.
Padraig Amond ταλαντούχος επιθετικός!
Image
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

10 Μαρτίου
1η αγωνιστική εκτός έδρας
Longford - Shamrock Rovers


O Κόσμος ήταν εκεί... Πάρτε μία γεύση
http://youtube.com/watch?v=ILIQSQm4DRk

Στα αποδητήρια , μίλησα στους παίκτες.

ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!
ΕΛΕΥΘΕΡΑ , ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΠΑΣΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ! SHAMROCK!!!!


Image

Θετικό το πρώτο ματσ αν και 1-1 η ομάδα έπαιξε καλή μπάλα και οι νεαροί μασάνε σίδερα!!! Βέβαια χωρίς τον κόσμο δεν θα κάναμε τίποτα , λες και παίζαμε εντός έδρας!!!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16/3
Shamrock Rovers - Bray Wanderers

Nίκη και μόνο νίκη δεν περνάει άλλο αποτέλεσμα από το μυαλό μου , οι παίκτες μου δείχνουν χαρακτήρα και προσωπικότητα στις προπονήσεις , αυτό όμως που με εντυπωσίασε είναι ο κόσμος , θέλω να τους δω στην έδρα μας , στο φρούριο μας!!!

Στα αποδυτήρια:
Καλησπέρα παίδες , σήμερα είναι το 1ο ματσ στην έδρα μας για την νέα χρονιά , θέλω να σας δω να μασάτε σίδερα , πιέζουμε σε όλο το γήπεδο με γρήγορο ρυθμό και άμεσες και κοντινές πάσες! Μην κρατάτε πολύ την μπάλα και παίξτε απλά!
Fergi στην άμυνα δίνε οδηγίες και έχε το νου σου στον επιθετικό που θα έχουν στην κορυφή , ρίχτου και καμμία ψηλή για να του κόπει ο βύχας...


http://youtube.com/watch?v=5d4R4fndtfo
ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΚΟΣΜΟΣ! ΤΙ ΠΑΛΜΟΣ! ΟΜΑΔΑΡΑ! δείτε μερικές φάσεις από το ματσ... η ομάδα έπαιξε καλή μπαλα...(Η ΣΑΜΡΟΚ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ 2-0 ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ!!!)

Image

Στα αποδυτήρια αμέσως μετά το ματσ
Παιδιά είσασταν πολύ ωραίοι σήμερα , Purcell έκανες κινήσεις μεγάλου παίκτου(Α ΡΕ ΑΛΕΦΑΝΤΕ! ΧΑΧΑ) Fergi ήσουν ωραίος και κρατήσατε κοντά τις γραμμές , αύριο ρεπό και μεθαύριο σας θέλω ξεκούραστους για την πρωινή προπόνηση , η Dorgheta Und είναι φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και περσινή πρωταθλήτρια , σας θέλω ξεκούραστους.

Την ίδια μέρα το βράδυ
Με πήρε τηλέφωνο ο πρόεδρος και μου έδωσε συγχαρητήρια για την νίκη
-Κουφάλα Μάριεεεεεεεεε με τρέλανες!
-Πρόεδρε έλα κοντά στην ομάδα και άσε τις τρέλες...
-Δεν μπορώ Μάριε καίγομαι με την δουλειά , θα κάνω ότι μπορώ
-Έλα στην ομάδα σε χρειαζόμαστε
-Τον επόμενο μήνα που θα ηρεμήσουν τα πράγματα
-Τεσπα τα λέμε , συγχαρητήρια στα παιδιά όχι σε εμένα ...
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προετοίμαζα την ομάδα όλες αυτές τις μέρες για τα 2 ματσ με την Dorgheta United ένα εντός στο πρωτάθλημα και ένα εκτός για το Λιγκ Καπ... Δύσκολα ματσάκια και η αντίπαλή ομάδα είναι πιο έτοιμη από εμάς και μεγαλύτερου κόστους παικτών , δεν μασάμε όμως...

30/3 - 4/4 2
ήττες αλλά η ομάδα προσπάθησε για την νίκη , είμασταν άτυχοι
Image

Την επόμενη μέρα
Πήγα μία βόλτα προς το κέντρο της πόλης και μετά είχα ραντεβού με τον πρόεδρο.
Καθώς προχωρούσα στις όχθες του ποταμού , χαιρέτησα κάποιους ανθρώπους που με γνωρίσανε και άρχισα να συνηθίζω την ζωή στην Ιρλανδία , βέβαια οι 2 ήττες από την ίδια ομάδα με τρέλανε και με πείσμωσε περισσότερο.

Image

Έφτασα στο γραφείο του προέδρου
-Καλησπέρα Πρόεδρε
-Μάριε καλησπέρα , σε τι οφείλω αυτήν την συνάντηση?
-Πρόεδρε χρειάζομαι λεφτά για μεταγραφές , η ομάδα δεν μπορεί να ανταπεξέλθει , θα δημιουργηθούν προβλήματα
-Μάριε δύσκολα άλλωστε η παραμονή είναι σίγουρη , αυτό με νοιάζει εμένα
-ΥΠΕΡΒΑΣΗ?
-Καλό απόγευμα....

Φεύγοντας σκέφτικα... ρε τι τσιγκούνης είναι ο τύπος , λένε για τους σκοτσέζους , μήπως θέλανε να πουν για τους Ιρλανδούς? αυτός δεν παιζόταν... Άντε να δω πως θα την παλέψουμε ... ΥΠΕΡΒΑΣΗ τέρμα δεν θα μου αρκεί η παραμονή , θέλω Ευρώπη!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7 Απριλίου
Δύσκολο ματσ με την U.C.D εκτός έδρας...
Στο λεωφορείο της ομάδας επικρατούσε σιωπή , όσπου είδαμε από δίπλα μας να περνάνε 2 λεοφωρεία με τους οπαδούς μας μέσα ,μας χειροκροτούσαν και μας κάνανε το σήμα της νίκης.
Ο Fergi τότε λέεi
:
-Μάγκες γερά να πάρουμε το ματσάκι να γουστάρουμε! Coach πιες μία μπυρίτσα να χαλαρώσεις δεν χάνουμε σήμερα , το νίωθω!
-Fergi θεέ πάρε την παε (είπαν οι υπόλοιποι)
Χαμογέλασα και με έκπληξη δέχτηκα την αισιοδοξία του , αυτός είναι αρχηγός , κοίτα να δεις που πίστευα ότι μόνο οι Έλληνες έχουμε τσαμπουκά...

Στα αποδυτήρια:Πάμε δυνατά να πάρουμε το ματσ να κλείσουμε στόματα...
Έσκασε μύτη και ο πρόεδρος...
-Καλός τον πρόεδρο
-Άβε ομάδα!
-Καιρός ήταν πρόεδρε...
-Εάν κερδίσετε σήμερα έχει 500ευρώ πριμ
Ε τον μπιπ , καταξοδεύτικε πάλι σκέφτηκα...
-Μερφι θέλω να τελιώνεις τις φάσεις Κογουεϊ να συγκλείνεις προς το κέντρο ,Φέργκι κράτα κλειστή την άμυνα!
ΑΝΤΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!


ΟοΟ Shamrock im crazy for you!!! Λαός - Ομάδα 1!!!
Image
Διπλό στην εξέδρα , διπλό στο γήπεδο... όλα καλά!
Image

Μπράβο παιδιά , μπράβο μάγκες συνεχίστε έτσι! Μην μασάτε ο κόσμος μας είναι το όπλο μας και το πάθος οδηγός μας!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
paokkerkir
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3894
Joined: Sun Jun 13, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Cesena
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: paokkerkir
Location: Malta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Φόλαν είναι παικτούρι. Ψάξε και έναν Ward (darren νομίζω) που είναι AM/FC και έχει accel/pace 19. Kαλή συνέχεια :wink:
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι επόμενες αγωνιστικές ήταν θετικές για εμάς!

Image
Image
Image
Image
Image
Αποκλεισμός από ομάδα 3ης κατηγορίας Ιρλανδίας...
Image


Η Βαθμολογία μας έχει στην 2η θέση(αρκετά καλά...)ισοβαθμία οι 3 πρώτοι και 6 βαθμούς διαφορά από τον 4ο, σκέφτομαι να ξαναζητήσω λεφτά για μεταγραφές από τον πρόεδρο... Τώρα πάμε καλά αμαρτία να μην δώσει κανένα φραγκάκι μπας και βγούμε στο Champions League.


Την επόμενη μέρα


Πήρα την απόφαση να πάω στο γραφειο του προέδρου...

-Γεια σου πρόεδρε... ΟΜΟΡΦΗΝΕΣ
-πόσα θες?
-Όσα μπορείς
-Δεν μπορώ
-Πάμε για πρωτάθλημα και Champions League θα βγάλεις τα διπλά.
-Ρε Μάριε... με 1000ευρώ είσαι οκ ?
-α καλά , άντε πάω να πωλήσω κανένα κουλούρι μπας και βγάλουμε τίποτα για μεταγραφές.
-Τσαου να κοιτάξεις και τα χαρτομάντηλα προχωράνε καλά.
-Αστείο....

Ενώ ο τύπος γράφει
Image

Βγήκε και κάτι θετικό...
Παραμονές 2ου γύρου η ομάδα έχει τρομερά ανεβασμένο ηθικό , έτοιμοι οι ποδοσφαιριστες για παν ενδεχόμενο , ενώ εγώ ψάχνω ελεύθερους παίκτες.
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλα...καλη επιτυχία...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
iraklara1908
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Mon May 28, 2007 4:47 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Iraklis,Barcelona,ManCity
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ / ΕΥΟΣΜΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστώ πολύ! και εγώ το ελπίζω ! :D Η ομάδα πάει τρένο! Ετοιμάζω κι'άλλα ScreenShot από αγώνες και όχι μόνο. Λίγο στους διαλόγους και στην αφίγηση μένω πίσω...!
Η επιστροφή ενός θρύλου
viewtopic.php?f=222&t=30121&p=1043126#p1043126
Escobar_Lives
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Thu Jun 26, 2008 1:51 pm
Football Manager της ομάδας: Οn Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: PAO,BARCA,BILBAO
Location: N.Psychico City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έλα μωρή τριφυλλαρα!!!!
Πάμε δυνατά φιλέ στον δεύτερο γύρο, ώστε τον μάιο να πίνουμε guinness μες απ την κούπα!!!! :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
Image
Image
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”